Marrëveshja për detin, reagon i shqetësuar Berisha: Rama po bën tregëti, heq mbathjet dhe i fal Greqisë. Ta përmbysim për të mbrojtur pasuritë kombëtare

Sali Berisha ka reaguar i shqetësuar lidhur me dialogun mes Shqipërisë dhe Greqisë mbi ujrat detare.

Sipas ish-kryeministrit kryeministri Edi Rama hoqi mbathjet dhe i fali Greqisë fushat më të mëdha të gazit.

Berisha fton shqiptarët patriotë që e duan vendin për të mbrojtur pasuritë kombëtare. Ish-shefi i qeverisë sugjeron të rrëzohet Edi Rama për të prishur marrëveshjen që ende nuk është nënshkruar.

Le të kujtojmë se ka pasur edhe një marrëveshje të më parshme mes Shqipërisë dhe Greqisë të nënshkruar nga qeverisja “Berisha ” ku u dhuruan sipërfaqe detare për pazare politike.

Statusi i plotë

Rama heq mbathjet dhe i fal Greqise fushat me te medha te gazit dhe naftes te Jonit dhe Mesdheut!

Te dashur miq, pasi anulloi me vendim 100% korruptiv te Gjykates Kushtetuese dhe 100% per llogari te pales se trete Marreveshjen e Detit me Greqine, te bazuar ne traktatin e detrave “Montego Bay”, Edi Rama ne fshehtesi dhe mungese transparence te plote ka arritur marreveshjen e tij per detin, ne te cilin i ka falur Greqise as me shume dhe as me pak se sa fushat me te medha te gazit dhe naftes te Jonit dhe Mesdheut, te cilat, qe kur eshte themeluar shteti shqiptar kane qene territor i tij.

Arritjen e kesaj marreveshje, ne te cilen Shqiperia humbet te pakten 1 mije km katror siperfaqe detare, Edi Rama e mbajti ne fshehtesi te plote dhe shqiptaret e moren vesh arritjen e saj nga informimi qe beri ne parlamentin e vendit te tij ministri i jashtem grek Nikos Kotzias, i cili deklaroi se me marreveshjen e arritur Greqia zgjeron me 12 milje ujerat e saj territoriale.

Pas kesaj deklarate Rama nxori Diteziun per te deklaruar dhe mashtruar shqiptaret se marreveshja eshte dhe do jete ne perputhje me vendimin e Gjykates Kushtetuese, dhe Rama vete pohoi se marreveshja me Greqine eshte arritur, pa sqaruar cila ishte kjo marreveshje por pa pergenjeshtruar, dhe indirekt duke pranuar ate qe deklaroi ministri i jashtem grek ne parlamentin e vendit te tij.

Cilido qe di te lexoje deklaratat e mesiperme e ka te qarte se marreveshja eshte arritur dhe se Edi Rama ka pranuar harten e pales greke, ne te cilen, sipas burimeve te sigurta, perveç zgjerimit ne 12 milje te kufirit detar te Greqise, Rama i fali vendit fqinj fushat me te medha te gazit por dhe naftes te Jonit dhe Mesdheut.

Pas shperthimit te skandalit Rama dergoi mbreme ne Opinion nje çakall qeveritar te denatyruar nga vjedhja, me qellimin e vetem t’iu thoshte shqiptareve se te gjitha tezat greke antishqiptare per luften italo-greke jane te verteta prandaj dhe marreveshja e tij bazohet mbi keto te verteta dhe eshte e drejte.

Sipas ketij sharlatani apatrid shqiptaret nuk kishin luftuar ndonjehere. “Ku luftojne shqiptaret, ata nuk luftojne”, – perseriste ai si refren ne llogorene e tij te panderprere. Keshtu, sipas tij Skenderbeu nuk eshte shqiptar sepse nenen e kishte serbe dhe Gjoni ishte diku nga Azia, dhe se Kruja nuk ndodhet ne Shqiperi por ndodhet diku ne Serbi apo Dagestan.

Sipas çakallit te Rames, Karmahmut Pasha nuk eshte shqiptar dhe Shkodra dhe rrethimet e saj nuk jane dhe nuk kane ndodhur ne Shqiperi, as dhe Ali Pashe Tepelena nuk ka ekzistuar apo eshte grek sepse flinte me Vasiliqine.

Sipas tij shqiptaret nuk kane luftuar ndonjehere dhe ata nuk luftojne sepse lufta e Vlores e vitit 1920 nuk ka ekzistuar, apo se Italianet nuk u perzune nga Vlora sepse nuk ishin aty fare apo iken vet.

Po sipas ketij oligocefali, qe perdor valet e publikut per te fyer nje komb te tere, shqiptaret nuk luftuan ne Luften e Dyte Boterore dhe nuk u renditen ne anen e fituese apo, edhe nese u renditen kete e bene aletatet anglo-amerikan Çurçilli dhe Ruzvelti per dashurine qe kishin per diktatorin Hoxha.

Shqiptaret nuk luftojne dhe ku kane luftuar ata ndonjehere, thoshte kjo karrikature e Jorgo Zografit, se nuk bene ata luften e fundit çlirimtare ne Europe dhe nuk rane per tu bere te pavdekshem mbi 2000 syresh per çlirimin e Kosoves.

Te gjithe kete urrejtje dhe histeri ndaj shqiptareve ky çakall i Edi Rames e beri vetem e vetem ne funksion te marreveshjes se re te Edvinit, ne te cilin ai hoqi te mbathura dhe çdo gje dhe doli me lakuriq se kur shetiste cullak hipur mbi gomar buze liqenit artificial te Tiranes ne vitin 1995.

Keshtu, pasi volli e volli ne studio ndaj shqiptareve dhe asgjesoi historine e tyre, Edvin Kristaq Rama me zedhenesin e tij koprolalik deklaroi dhe mbrojti nje per nje te gjitha tezat greke per fajsine e shqiptareve ne konfliktin italo-grek, teza dhe pretendime te cilat u hodhen poshte njehere e pergjithmone nga Konferenca e Paqes se Parisit, ne te cilen Shqiperia u rendit me vendet fituese aleate dhe jo vendet e humbura siç deshironte Greqia.

Sipas Edi Rames dhe çakallit te tij Artan Lame, te denatyruar nga vjedhja, Shqiperia eshte pale kunder Greqise ne luften Italo-greke sepse nuk ishte vend i pushtuar dhe se 7 prilli nuk ka ekzistuar madje se shqiptaret kishin shtet, kishin mbret dhe kurore dhe Viktor Emanuele dhe Jakomoni nuk ishin italiane por shqiptar ne 30 breza.

Sipas Rames dhe Plushkinit te tij, batalionet shqiptare, te cilat ne luften italo-greke dezertuan nga fronti dhe u shnderruan ne nje faktor te rendesishem te disfates se pushtuesve italiane, nuk dezertuan per te demtuar pushtuesit italian por thjeshte se shqiptaret nuk luftojne.

Te dashur miq, le t’ju bejme thirrje te gjithe atyre qe ndjehen shqiptare, ndryshe nga Edvin Kristaq Rama dhe klika e tij qe qe po bene tregti per karrigen e tij me pasurite me te medha kombetare, te behemi gati per mbrojtjen e tyre duke permbysur sa me pare narkoshtetin e tij! sb(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Marrëveshja për detin, reagon i shqetësuar Berisha: Rama po bën tregëti, heq mbathjet dhe i fal Greqisë. Ta përmbysim për të mbrojtur pasuritë kombëtare”

 1. Tr says:

  SPAK DO TE FLASI ME TY MA MIRE .

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Sa ishe mbi kalë
   sa kishe pushtetin
   ç’kish kjo tokë e shite
   Fale edhe detin.
   *
   Tani s’rron i qetë
   s’gëzon pasurinë
   i rënë nga kali
   hipur mbi “Lirinë”
   *
   Hunda po të zgjatet
   loqja të ka humbur
   nga gjynahet lumë
   ecën duke tundur.
   *
   Shan, gënjen përditë
   vazhdon prapë avazi
   nga frik e të ardhmes
   të thahet gurmazi.
   *
   Llomotit përditë
   të thahet fa&laringu
   po të shpëton shurra
   se po vjen vetingu.
   ***

   1. kujtesa says:

    O Sali kari! Kur flet ti per kete çeshtje eshte dhe kerkon te permbysesh qeverine,eshte kulmi.
    Ti duheshe varur te palma e Mesiles bashke me Lulken per falje teritori(deti eshte pjese teritorjale).
    Rri Sali,merru me benevreket se sa vijne e po te bien ne toke.
    Kokra e tradhetarit. Njesoj me Esat Pashen je.

  2. Prostituta Berthamore Sali says:

   Q…Shiqeren ne majthe jam patriot!
   Mue me ka caktue allahi per nji kete vend! Nave, “origjinalat”, nuk na duhet Shqipnia se asht vend haram, atdheu yne asht Afghanistani, Pakistani e Yemeni. Une, i biri i Shiqeres ene i Dreqit, po vazhdoj pulatiken osmane, ‘Grune me Serbijen e Miser me Gerqijen’.
   Na nuk do lejojme qafirat ta gezojne kete vend!

  3. Harillaqi says:

   Ky matuf plak,gjithmone perçarte flete.Asnje nuk i beson keto mbroçkulla qe flete Berish krimineli.Po nuk e rrezon dot Ramen dhe qeverine e tij more tutkun,sado qe t’i beshe thirrje popullit,se populli te njehe mire ty,qe je tradhetar,se i ke shitur grekut pikerisht keto zone te detin me pasuri natyrore.Pra ja shite ti dhe jo Rama.Por ti mut muti je mesuar t’ja faturosh te tjereve krimet e tua makabre.Pis shqipetar.

 2. kashi says:

  cupa jote bashke me supermbesen mbase i heqin mbathjet jo rama

 3. salem says:

  I mjeri ti;vdiqe per nje cike 1998 !

 4. Ballist puro says:

  A ke shitur ti o plere a ska shitur njeri ,
  i bej thirje shqiptareve qe te bashkohen qe te cojne ty ne burg o kriminel i ndyre o pjesa me e zeze e historis shqiptare

 5. Ollga Toronto says:

  Ah more kriminel,do qe te kthehesh dhe nje here atje ku ishje,harroje,tani eshte mire te pregatitesh per hekurat.

 6. Alban says:

  From: Alban Dega
  Date: June 8, 2016 at 8:23:35 AM EDT

  MARESHALLI I BEOGRADIT
  NE TIRANE NE PANIK

  – Sali Berisha mbron Mulin e UDB-es
  – Kryeboksieri Adriatik Palla ne
  letargjine e krimit

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  E kam thene, e kam shkruar me dhjetra here, me emer e mbiemer jo vetem une, por edhe Spartak Braho…. tash e plot 20 vjet…qe Sali Berisha eshte nje sherbetor i Beogradit!
  Jo vetem i UDB-es por edhe i KGB-se dhe sherbimeve sekrete franceze…
  Kush shitet nje here shitet gjithehere, thone autoret e Kalit te Trojes, greket.
  Kush i shitet dikujt i shitet gjthkujt, ka thene themeluesja dhe nena e Izraelit Golda Mejer.
  Zbulimi i dokumenteve vetdenoncuese te bythelepiresit te neveritshem dhe zagarit te tij dhe UDB-es Serbe Flamur Noka ra si nje bombe mbi koken e bosit te tij politik dhe agjenturor, Sali Berisha.
  Prandaj eshte terbuar edhe me keq , eshte cakardisur deri ne cmenduri … Po i zbulohen petet e lakrorit te Rankovicit e Milloshevicit ne Tirane!
  A ka prove e deshmi me te qarte se kristali se rrenimi, shtetzhberja e kalbezimi i pesefishte i shtetit shqiptar ne 25 vjetet e tij ne politiken shqiptare!?
  As Sllobodan Miloshevici nuk do tua kishte bere shqiptareve e Shqiperise cka ua beri banda e Bujar Hoxhes, Bashkim Gazidedes, Agim Shehut, Ali Spahise, Flamur Nokes, Azem Hajdarit.. me ne krye Mareshallin Sali Berisha!?
  Nuk eshte ky as pseudonimi as epiteti im per Sali Berishen… Jo eshte nickname qe ia vuri Azem Hajdari!
  A nuk ishte kryekasapi i Ballkanit Milloshevic qe deklaroi ne vitin 1991 ne Kuvendin e Serbise se ” Une futem ne Tirane per dy ore vetem me Shoqaten e gjuetareve te Beogradit…”
  Nuk pati nevoje!
  E mori Tiranen e mbare Shqiperine pa asnje bam me Sali Serbin e ceten UDB-es!
  Jo Milloshevici e UDB-ja gjakatare serbe, por as hordhite e Chin Chiz Khanit nuk do ia kishin bere Shqiperise e shqiptareve kete qe ua beri kjo bande cetnikesh shqipfoles!
  Nderkohe, Kryeavokati i shtetit shqiptar , kryeboksieri Adriatik Llalla gerhin ne letargjine e tij ndaj krimit!

  Sent from my iPhone

 7. Turp says:

  Vetem ju mos flisni ore tradhetare me çizme se ju keni qenë me keq se ky

 8. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: October 19, 2017 at 04:08:13 EDT

  Pak mendime me shume fakte

  ATDHESHITES DHE ATDHERRENUES

  … ose kur kryehajduti therret kapeni hajdutin !

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  Dje Sali Berisha bekoi Aleancen e re te kusari- Mafise. Aleance e re me rrenje te vjetra ne … Gerdec, ne Otranto, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit”… kudo ne Shqiperi, nga Jugu deri ne Veri.
  Bekimi eshte nje akt i shenjte… Por ky bekim tingellon teper ogurzi. Teper ogurzi sepse vjen nga ai qe ishte dhe mbetet oguri me i zi per shqiptaret e Shqiperinene keto me shume se 25 vjetet e fundit.
  Cdo e keqe ka edhe te miren e vet. Cila eshte e mira?
  Duket se eshte nje bekim para kercitjes se prangave ne kycet e ogurzinjve dhe faqezinjeve te Shqiperise dhe shqiptarise.
  I pari ne liste Berisha I… I dyti Berisha 2- Xeni, i treti Berisha 3 Fatmir Mehdi Gerdeci, adjutanti i Berishes 2. I Katerti Lulezim Bashe Autostrada e Kusarise, Otranto +, I pesti Flamur Noka Stanishici…. I teti Like Floriri… I teti ne bronx ala serbo- rus eshte Edi Palokari. I nenti ne tunxh Adriatik Palla….
  Mafia shqiptare dhe ajo nderkombetare me ne krye ate Italo- Serbo- Greke eshte ne panik total.
  Denoncimi shpetimtar per Shqiperine e shqiptaret i Ambasadorit te nderuar amerikan Z. Donald Lu per kater bandat dhe 20 familjet mafioze, njoftimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama per ardhjen e eksperteve te FBI-se dhe DEA-s amerikane per hetimin dhe luften kunder krimit te organizuar, narko e human trafikut dhe Mafias jo vetem shqiptare, vetingu ne drejtesi qe eshte ne hapat e fundit te organizimit dhe fillimin e veprimit konkret ndaj folese se grenxave te Korporates se krimit te Organizuar ka shkaktuar panik, hutim dhe alarm ne kupolen e saj jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Rome, Athine e Beograd.
  Aq panik sa para se te shkoje para Gjykates se Ligjit, dosja mbi 400 faqeshe e hetimeve te Antimafias dhe Antidroges italiane u denkonspirua se pari nga Sali Berisha dhe mediat ne sherbim te tij.
  A ka alarm me te madh dhe panik lemerites se ky skandal i pashoq i publikimit te nje dosjeje hetimore pa filluar akoma gjykimi i saj nga Gjykata ligjore Italiane !?
  Edhe me alarmante kete situate e bejne thirrjet ala enveriste te Sali Berishes dhe shpures se tij politike dhe mediatike per burgosjen e Saimir Tahirit vetem sepse kusheriri i tij i dhjete apo edhe i pare qofte ai permendte emrin e tij ne biseda ndergangsteresh, narkotrafikantesh e kriminelesh , kur jo mbi koken e kusheririt, por te djalit te tij biologjik Shkelzen Berishes dhe se pari te vete atij rendojne akuza te perbindhsme deri edhe per krime kunder njerezimit si urdherat e tij per goditjen me aviacion e napalm te popullsise civile shqiptare ne Jugun e vendit, masakrat e perbindshme qe vrane e sakatuan mbi 10 000 shqiptare te pafajshem ne pranvere- veren 97, mbi 175 bashkevendas te vrare ne vendlindjen e tij Tropoje ne 98-99-en, qe masakruan 26 e sakatuan qindra te tjere ne Gerdec, qe urdheroi ekzekutimin e 4, plagosjen , rrembimin e torturimin e qindra protestuesve krejt paqesore me 11 janar 2011 ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit ”
  Jo vetem kaq, por lincoi, levizi e syrgjynosi edhe prokuroret qe po hetonin Hiroshimen shqiptare Gerdecin . Fshiu servrat e Kryeministrise duke zhdukur provat e urdherave te tij vrastare , ” lavirosi” Kryeprokuroren e Pergjithshme te Shqiperise, duke e zevendesuar me nje Bude te krimit si Adriatik Palla gjysmagjelin e tij 50-50 me Ilir Meten ne sherbim et tyre, ne sherbim te Mafias dhe Korporates te krimit te organizuar kembe e koke nga vete ai , qe edhe sot pas doreheqjes hipokrite e mashtruese komandon jo vetem PD-ne, por edhe strukturat paralele te krimit Mafias qe vrasin e presin, sic vepruan me Trebicken e Olddashin, Artan Santon … e cilindo qe rrezikon ” shtetin paralel” te krimit Mafias se vet.
  E Adriatik Palla merr guximin edhe te kerkoje takim special me ambasadorin amerikan ne Tirane Z. Donald Lu qe nuk la shpifje e sulm pa bere kunder tij dhe Reformes ne Drejtesi !!!
  Cfare do ti raportonte dudumi Palla Washingtonit!?
  Ato qe bosi i tij Berisha e mediat ne sherbim te tij kishin botuar dy a tri dite perpara!?
  E kujt ambasadorit te superfuqise boterore qe di per Sali Berishen e co, per cdo politikan e jo vetem politikan jo vetem shqiptar por ne mbare Boten shume me teper se ata dine per veteveten.
  Dine cka jo vetem ata dine por edhe cka te tjeret dine e thone per ta , perfshi edhe Mafian jo vetems hqiptare por edhe nderkombetare !
  Jane sot ne hapesire mbi 7 000 satelite jo vetem por mbi te gjithe amerikane dhe qindra mijera syshqiponja amerikane qe po te duan numerojne edhe sa here merr fryme jo vetem Sali Berisha e Edi Rama , Ilir Meta e Saimir Tahiri, Visho Ajazi e Adriatik Palla….
  Hajde kryeprokuhor ne sherbim te kryehorave e kaponbandave, kryemafiozeve qe ka pese vjet qe gerhin si derr i majmur mbi dosjet e krimit, qe nuk coi para drejtesise e ligjit asnjerin prej tyre !
  Pse ?! Sepse ata qe e vune ne ate post e vune qe tu sherbeje atyre dhe klanit te vet e jo shtetit ligjor dhe drejtesise, Mafise e jo Shqiperise! Lanet !?
  Edhe shperthimi i tollovise politike te opozites , zhurma e gjurulldia politike e mediatike e diteve te fundit eshte nje loje e ndyre dhe djallezoree kesaj Mafia shqiptare e nderkombetare per te krijuar tension dhe rremujen e rastit per te vonuar dhe sabotuar Vetingun ne Drejtesi, ne Polici dhe Politike e integrimin ne BE..
  A mendoni se eshte rastesi qe me shume zhurme politike e mediatike u be keto kater ditet e fundit per 3-4 permendje te emrit te Saimir Tahirit nga nje bande narkosh, per dy byzlyke qe ata gjoja i kishin dhuruar, per 30 000 euro apo 5 milione dollare apo euro fushate elektorale, gjysma e parave qe perfitoi kreu i PD-se Lulezim Basha dhe familja e tij zhvati nga kandidatet per deputete per ti futur ne lista, apo sa 1/7 e perftimeve qe Sali e Shkelzen Berisha, Ilir Meta kane perfituar vetem nga afera mafioze e antishqiptare e CEZ-it, e denoncuar ligjerisht me fakte, prova dhe deshmi nga nje avokat ligjor i saj.
  Per politiken kobzeze e mediat ne sherbim te saj kane me rendesi thashethemet e disa banditeve e narkotrafikanteve se provat e faktet e nje mbrotjesi te ligjit qe implikon kreret e politikes shqiptare Berisha, Meta e co. Pse !? Sepse krahas parase e pasurive te popullit e shtetit te vet, Mafia blen e udhezon edhe median e korruptuar shqiptare krejt ne sherbim te saj.
  Nuk ve doren ne zjarr per asnje politikan shqiptar. Aq me pak dua te beje avokatin e Tahirit. Por themeli i drejtesise e shtetit ligjor ne mbare boten e demokratike eshte se cdo njeri eshte dhe supozohet i pafajshem para se fajesia e tij te provohet nga gjykata ligjore !
  Te dalesh mbi kete parim universal te drejtesise bashkekohore e te besh thirrje e kushtrime ala enveriste e ala Gardistesh te Kuq ” Armiqte ne Litar” apo ” te sulmojme shtabet e kunderrevolucionit” eshte sic vepron Sali Berisha duke bere thirrje per arrestimin e burgosjen e Saimir Tahirit apo kujtdo qytetari te Shqiperise eshte sirene alarmi per rrezikun shoqeror qe kane despote te tille ala Luigji i 14-te. Eshte pikerisht kjo mendesi stalinisto- enveriste, eshte politika e impunitetit qe e ka cuar ne kalbezim e degjenerim te plote, ne kolaps te mirefillte drejtesine e shtetin ligjor shqiptar.
  Po aq antidemokratike e ala kastriste jane thirrjet e Lulezim Bashes e Monika Kryemadhit, te Flamur Stanishic Nokes e Fatos Lubonjes, te Blendi Fevziut e Ervin Salianjit, te Klodiana Lales e Adriatik Palles e co. per cadra e pushtime sheshesh, per gjurulldi e trazira qytetare qe kane synime te njejta si ato te Sali Berishes e co. te zgjasin sa me shume jeten impunitetit dhe antishtetit.
  Cdo thirrje per trazira e destabilitet eshte nje kushtrim per mbare shqiptaret per te mos rene viktime te atyre hienave politike, eshte nje thirrje per zbatimin sa me pare te Vetingut.
  Veting ne drejtesi !
  Veting ne polici !
  Veting ne politike !
  Veting pa meshire e pa dallim e pa asnje perjashtim te askujt as ne pozite e as ne opozite !
  Kemi lindur dhe jemi te barabarte para Zotit dhe para Ligjit !
  Veting !
  Perndryshe Shqiperia kurre nuk do te behet shtet, shtet i demosit te vet!
  Perndryshe Vetingu do te deshtoje pa filluar akoma !
  Perndryshe Vetingu do te quhet u mbars mali e polli nje mi !

 9. Eri says:

  Ky ndryshon kjo marreveshje e Rames me te 2009,zoti Berisha?Perse ju jeni me pak tradhetar?

  A mos jeni njesoj te perulur ndaj grekeve,te cileve nuk u kemi asnje borxh historik ,vec na ka?
  A mos jeni edhe te gjithe pergjegjes per c’berjen e historise?
  Perse nuk permendni presidentin e republikes ,qe merr Vangjel Dulen,mikun tuaj opozitar,te zgjidhi te problemet me Greqine?
  Mos ndoshta u zemerohet miku juaj Meta dhe i kujtoni edhe ju kohen kur vinte gjyshja ne gjume duke e trembur “greku,greku’?
  A nuk ju duket dhunimi i kujteses historike fakti qe nuk u lejua mesha per At Stath Melanin ?
  Si e konsideroni faktin qe peshkopi i Kishes Autoqefale,nuk pranon te mbaj meshe per civilet e masakruar ne Cameri,ndersa Noli e ka mbrojtur vete ne Lidhjen e Kombeve popullsice came? Perse nuk keni reaguar?
  Cfare qendrimi keni ju,presidenti dhe “patriotet” e LSI -se per ceshtjen came?

  Kjo eshte e keqja.Perdorimi politik i papjekurise ,infrerioritetit te diplomacise dhe klases sone politike,i gares per tu shitur sa me lire tek shteti grek,ne funksion te makuterise per pushtet.
  Tani te gjitha partite politike do ta kthejne ne nje debat mes tyre ,per te mbuluar papergjejshmerite e veta.
  Do turren dhe gazetaret militant e interesaxhinj.

 10. Alban says:

  Mendime me gjuhen e fakteve

  CFARE E BASHKON SALI BERISHEN ME
  AHMET ZOGUN !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sali Berisha nuk mund te mos e perkujtonte ne menyren me te sinqerte 105 vjetorin e Pavaresise se Shqiperise !
  Me zemer ne dore e me mesazh teper te qarte Ahmet Zogu e jetesoi Pavaresine e Shqiperise, tha Daja i tij Esat Pashe Toptani i Vicidolit !
  Goja nxjerr cka ka me bollek ne zemer! Eshte nje nder shprehjet filozofike te shqiptareve !
  Pikerisht kete beri dje edhe Sali Berisha !
  Jo vetem dje por te pakten tash e 27 vjet !?
  Nuk mund te mos lartonte Ahmet Zogun si “jetesuesin e pavaresise se Shqiperise” !
  Pse !?
  Per nje aresye shume te thjeshte!
  Le te flasin faktet ….
  Te dy i bashkon Beogradi…
  A nuk ishte Ahmet Zogu ai qe nenshkroi ne Beograd marreveshjen 16 pikeshe me Pashicin qe e kthente Shqiperine ne nje koloni klasike te Serbise!?
  A nuk ishte Ahmet Zogu qe erdhi ne fuqi me bajonetat e cetnikeve serbe dhe te ruseve te bardhe ne Dhjetorin e vitit 1924 !?
  A nuk ishte Ahmet Zogu qe e ktheu Shqiperine ne nje koloni te italianeve ne vitet 30-39 !?
  A nuk ishte Ahmet Zogu qe premtoi se do te mbathte opingat e dilte ne mal per te luftuar kunder pushtuesve fashiste te Musolinit !?
  A nuk ishte Ahmet Zogu qe veshi gomat e Benzit dhurate te Hitlerit dhe ia mbathi si cub Burgajeti te greket, vellezerit e serbeve !?
  A nuk ishte Sali Berisha qe erdhi ne krye te PDSH -se e ne krye te Shqiperise me ndihmen dhe sponsorizimin e UDB-se dhe Milloshevicit !?
  A nuk ishte Sali Berisha qe e tradhetoi Kosoven dhe luftetaret e lirise e te rezistencen e tyre !?
  A nuk ishte Sali Berisha qe ua hapi dyert e dritaret, kufijte e Shqiperise cetnikeve te UDB-se dhe banditeve te Milloshevicit e Arkanjit !?
  A nuk ishte Sali Berisha dhe banda e tij Shqiponja e PD-se qe ua hapi rubinetat e naftes dhe armeve makines serbe te terrorit dhe genocidit ne Bosnje e Kosove, cka per pak coi ne perjashtimin e Shqiperise nga OKB-ja !?
  A nuk ishte Sali Berisha dhe banditet e SHIK -ut te Gazidedes qe rrembyen, masakruan ne tortura dhe zhduken edhe kufomen e atdhetarit Remzi Hoxha !?
  A nuk ishte Sali Berisha dhe banditet e tij qe organizuan grushtin klasik te shtetit te 14 shtatorit 1998 ne bashkepunim me UDB-ne dhe cetniket e Milloshevicit !?
  A nuk ishte Sali Berisha dhe banda e tij familjare e politike qe rrenuan e zhbene pese here shtetin shqiptar brenda 25 vjetesh !?
  A nuk ishte Sali Berisha qe sabotoi me nipin e Beogradit qe sabotuan interkoneksionin energjitik te Shqiperise me Kosoven !?
  A nuk ishte Sali Berisha dhe Korporata e tij e Krimit shteteror dhe atdheshitjes qe zhduken dosjet e veprimtarise agjenturore 75 vjecare te UDB-se serbe dhe Beogradit kunder Shqiperise dhe Kosoves, kunder shqiptareve si komb !?
  A nuk ishte Sali Berisha dora e zgjatur dhe dora e zeze e Beogradit dhe Milloshevicit ne Tirane !?
  Kur u pyet ne Kuvendin e Serbise per 20 milione dollare te investuar per veprimtarine agjenturore te UDB-se ne Shqiperi ne 1992, Sllobodan Milloshevici u pergjigj “ Une futem ne Tirane brenda 8 oresh vetem me Shoqaten e Gjuetareve te Beogradit “ !?
  Nuk pati nevoje !!!
  Kete mision e kreu me sukses te plote shoqata e gjuetareve serbe te Vicidolit me Sali Berishen ne krye duke rrenuar e zhbere jo nje por plot pese here jo vetem Tiranen por mbare shtetin shqiptar !?
  Gjysma e se keqes!?
  E keqja e madhe eshte se minat me sahat te Beogradit dhe Sali Berishes vazhdojne te jene te aktivizuara ne cdo fushe te jetes e ne cdo cep te Shqiperise e trojet e shqiptare e deri edhe ne diaspore
  Ndaj vigjilence, syceltesi !?

 11. ka pafytyresin prej djalli
  edhe te tallet me pasurite kombetare
  kryPutana e vicidolit !

 12. Alban Dega says:

  ESHTE KOHA TE KERCASIN PRANGAT !

  – A mund te krijoje qeveri Antimafie
  Lulezim Kryemadhi dhe Mafia e tyre?

  – Ti varesh melcite ujqerve te pangime !

  – Enough its enough….. Boll me !

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes e rrenoi, e shkermoqi, e zhberi te pakten 7 here nga themelet Shtetin Shqiptar ne 13 vjet sundimi te Salikracise e kryeministri Edi Rama flet per sabotimin, pengimin e Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Evropian qe e duan e aspirojne 95 per qind te shqiptareve me evropian e pro perendimore se vete ata !?
  Cila rini e popull ne cilindo vend te ish- Perdes se Hekurt e Perandorise se Djallit doli neper sheshe me parullen lapidare :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa ! ne dhjetorin historik te 1990-es !
  Edhe kete aspirate e kushtrim unikal mbarepopullor e nakatosi Katovica e Sali Alise !?
  A nuk ishte “ Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ e Sali Kadafit, qe i shpalli lufte te hapur nga foltorja e altarit te Salikracise ne ate kohe “ imperializmit Amerikan dhe dores se zeze te tij CIA-s” ne pranveren e vitit 1997!?
  A nuk ka dy muaj plot qe Partise se Cadres se Putinit iu bashkua edhe Mafia me bllok ne dore me ze e me figure e Like Floririt!?
  A nuk e bekoi edhe vete Mareshalli i Beogradit bashkimin e Mafias e Cadres dhe asaj te Cizmes qe i shpallen se bashku lufte te hapur “ imperializmit ametikan “ ne pragdiimrin e vitit te trishte 2017 kunder Ambasades amerikane ne Tirane dhe ne vigjilje te protestes nekrofile te deshtuar me sukses te plote nga braktisja e shqiptareve ?
  A e dini cila eshte kerkesa kryesore e “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ dhe Mafias se Bllokut 700 mije euro faqja dhe e Cizmes per protesten e 27 janarit 2018 !?
  Permbysja e Rames dhe krijimi i nje qeverie Anti- Mafia !?
  Po a mund te krijoje nje Qeveri Antimafia

  1- Dopjo- Mafia e 97-es,
  2- e 14 shtatorit 1998,
  3- e kusarise 500 milione euroshe te Autos-trades se Kombit me Lul- Giten ne krye,
  4- e Gerdecit me Fatmir Xenn ne balle,
  e atdheshitjes se Otrantos me Sali Zerven,
  5- Mafia e bllokut me 64 prej 82 videove te Likes me deri 700 mije euro faqja
  6- Mafia e 850 milone eurove te munguara te privatizimit te ARMO-s ,
  7- 620 milione eurove te CEZ-it ,
  8- 250 milione dollare e te Rapiscanit,
  9- mbi 100 milione eurove investim te humbura shtetit e popullit shqiptar nga Gita,
  10- e rreth 100 milione eurove te humbura Shqiperise nga Xeni dhe dajet e tij serbe me Interkonksionin Shqiperi- Kosove me i vestime gjermane …. !?
  11- e miliona dollare allishvetishe te pista e te kunderligjshme te Lulezim Bashicit, me Mafian turke e nderkombetare off-shore , ku vetem per nje fotografi me Donald Trumpin ka paguar 500 000 dollare, fotoja me e shtrenjte ne Bote e ketij sharlatani zecjerre e zeshtjerre qe na trashe edhe zerin e humbur e na ben edhe garipin, edhe te fortin si Il Capi dell Capi, qe nuk is leshon Sharovi i Vicidolit sa te jete gjalle sepse ai e di mire qe qehajai i tij ne krye te PDSH-se eshte nje p… jeshke mashkull.
  Ai e ka zgjedhur qenushin Basha per te zbatuar urdherat e tij e jo per te drejtuar Partine e tij qe e ka me tapi derisa ti jape ymer ai lart, sic e ka deklaruar ne gojen e tij.
  A mund te krijoje e drejtoje nje qeveri antimafia kjo “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “, sipas “The New York Times” , mbretit te shtypit te lire Amerikan dhe boteror, te cilin Kapobandoja e saj Saleh Karaxhici e quajti “ nje leter higjenike” vetem se ne kete fjali ia beri radiografine e persosur te krejt sundimit te tij – SALIKRACISE !?
  Po si mund te pranoje rinia e populli me proamerikan ne Bote qe ta qeverise nje p… jeshke mashkull qe kurre ne jeten e tij nuk i ka thene per hajer nje pune te dobishme per te e per Shqiperine !?
  Po si mund ta ndjeke nje popull e rini nje humbameno, nje p… mashkull si Lulezim Basha qe per kater vjet ne krye te Bashkise se Tiranes nuk mbajti nje, qofte edhe nje premtim, qe per kater vjet nuk nguli qofte edhe nje gozhde ne Tiranen tone te bukur !?
  Po si mund ti shkoje mbrapa nje hori e hajduti me cizme jo vetem te Autostrades se Kombit, por edhe te kapur me ze e me figure duke vjedhur votat e Tiranes ne 2011… por edhe deri votat per kryetar te Partise se tij Salikratike te Shqiperise me kamikaze qe votuan deri ne pese here secili per kete hajn votash ?
  Si mund te besoje nje popull e rini nje rrenc te pafytyre si Lulezim Berisha qe nuk nxjerr nje fjale nga goja pa genjyer !?
  Te protestosh per krijimin e nje qeverie antimafia te Lulezime Kryemadhit eshte njesoj si ti varish ne qafe ujkut melcite per ti ruajtur … !!!
  Kane vjedhur boll per tu dhene shans te stervjedhin perseri !
  Eshte koha tu kercasin celsat e prangave ne kycet e duarve e jo tu jepen celesat e qeverisjes se saj kapove te kesaj “ Bande Gangsteresh” e “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” per te shpetuar kokat e saj prej kucedrash te pangopura me parate, pasurite dhe gjakun e shqiptareve nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi !
  Lanet !
  Hiqnu dreqer prej meje
  Se jeni pa kurrfare feje !
  Enough it’s enough … Boll me !

 13. ALBAN DEGA says:

  KALI I VICIDOL TROPOJES
  NE SHERBIM TE KRALEVE TE BEOGRADIT
  DHE KALIT TE TROJES….!

  PATENTAT E TAHIRIT …. DHE ATDHESHITJA E SALI ZERVES E CO.

  – A mund tu besohet atdheshitesve te vetdeklaruar e vetdemaskuar Berisha- Basha- Noka e Paloka…rit…?

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  A nuk ka te drejte cdo qytetar shqiptar nga katundari i Vicidolit e deri tek Presidenti Ilir Meta qe te marrin leje drejtimi te cdo mjeti komunikacioni tokesor, detar apo ajror nes ai ploteson kushtet qe kerkon ajo !?
  Leja e lundrimit ashtu si patenta e shoferit apo ajo e pilotit eshte nje nga te drejtat e njeriut .
  Kjo leje nese nuk eshte ndonje falsifikim i RIA + GRU-se , DIA-s serbe apo Asfalise greke dhe tentakulave te tyre ne Tirane ala Sali Berisha, ala Lulezim Basha, ala Flamur Noka e dhjetra kamikaze te tyre ne te gjitha hallkat e Drejtesise dhe organeve ligjzbatuese nuk eshte prove as deshmi per asnje shkelje ligjore nga Saimir Tahiri, e shoqja apo kushdo qofte ai.
  Aq me teper ajo eshte leshuar per here te pare . nuk eshte rinovim, dhe mban daten 26 korrik 2017 kur Saimir Tahiri nuk ishte as minister i Brendshem e as nuk kishte asnje post qeveritar.
  Minister e Brendshem ne ate periudhe ishte kamikazi i Berishes dhe Lulezim Bashes… i PDSH-se , Partise se Dallavereve Shqiptare, me shume hije dyshimesh per kontakte me agjenturat fqinje.
  Aq me pak ka lidhje kjo patente me hetimet e Antidroges dhe Antimafias italiane te viteve 2013- 2015.
  Dyshimet per keto dokumente i shton edhe me shume fakti se ato dolen per here te pare nga goja dhe dora e Kapitentit dixhital te Otrantos, kolonelit dixhital te ish KGB-se ruse RIA+ GRU, drejtuar Mareshallit Dixhital te UDB-se se Millosh, Stanishic Fazlicit dhe DIA-s se Vucic Dacicit , Sali Berisha.
  Ose me mire te Dr. Prof. Superakademikut te Rrenave , shpifjeve, trillimeve nga me djallezoret Saladinit, qe nuk nxjerr fjale nga goja pa rre dhe perballe te cilit edhe Babai Boteror i Rrenave Nastradini do te mbetej ne klase.
  Hajde po te doni mos i besoni Kapitenit dixhital Lulezim Basha, Kolonelit Dixhital Flamur Noka e Mareshallit Dixhital te Beogradit e Athines Sali Berisha!
  Ata nuk jane tradhetare! Grade shume e ulet per ta…
  Ata qendrojne shume me lart:!
  Me deklaratat e tyre ne protestat e Himares, balle per balle me Otranton, dhe ne Kuvendin e Shqiperise, Sali Berisha e lukunia e tij hoqi edhe maskat e fundit dhe fituan graden me te larte te tradhetise kombetare !
  Atdheshites te kapur ne flagrance nga Gjykata Kushtetuese e Shqiperise me vendim unanim 9:0 !
  E ish-Kryeministri i Shqiperise merr guximin qe me ze e figure behet kryeavokat i Kalit te Trojes, i nje shteti qe mban ne fuqi gjendjen e luftes me shtetin qe duhet te ishte i tij, Shqiperine e pushtuar dhe e ka hequr ate prej dekadash me agresorin e tij e pushtuesin e Shqiperise !!!
  Sali Berisha per Babe Beogradin e Nene Athines shkon deri aty sa te akuzoje Gjykaten Kushtetuese te emeruar e zgjedhur nga ai dita vete, se eshte shitur tek Edi Rama e PS -ja sepse nuk lejoi shitjen prej tij dhe banda e tij ala Lulezim Basha , Flamur Stanishic Noka, Arben Imami, Edi Palokari, Alibej Turku…e co tek Kali I Trojes qe mban ne fuqi, pra de jure eshte ne lufte me Shqiperine qe aq shume i dha lirise dhe pavaresise se fqinjit tone jugor dhe mori. genocidin e token e djegur, komplote, provokacione, “ zorre litare shqiptaresh”, pabesi ala Kale Troje ne cdo hap e ne cdo cak !
  Sali Berisha paguan per shperndarjen e fotove te patentave te Tahirit kur rreth 9 milione shqiptare i pane e degjuan falas deklaratat e tij antishqiptare e filogreke me ze e me figure kunder vendimit ligjor te pakontestueshem e te padiskutueshem te Gjykates Kushtetuese, te emeruar e per zgjedhur prej tij vete !!!
  Jo vetem mbi 9 milione shqiptare por mbare Bota pane fytyren e vertete te Sali Zerves, te Sali Venizellosit, te deputeteve te PDSH -se ne Himare qe ua kaluan edhe Agimit te Arte neonazist kunder Shqiperise !
  Cfare nuk pritet nga nje zjarrvenesi i vendljndjes se tij dhe Atdheut te tij qe cberi pese here Shqiperine ne me pak se 25 vjet !?
  Cfare nuk mund te presish nga Kali i Vicidol Tropojes !?
  Ne Sherbim te kraleve te Beogradit !
  E ne sherbim te Kalit te Trojes !
  Ata jane Atdheshites te vetdeklaruar !
  Ata jane Atdheshites te vetdemaskuar !
  Ata jane jo vetem Atdheshites por edhe vrasesit e Shqiperise !
  Ata jane fatkeqesia, kobi, katrahura e Shqiperise !
  Ata jane ata qe mos qofshin !
  Lanet !

 14. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Kur flet dhe ky mumja qe e ka harruar zoti mbi toke. vdis te shpetosh ti te shpetojm dhe ne se prej politkes tende, fatosit dhe ketij trefleteshit gjatosh e kemi peshqesh kete gjendje mjerane ku eshte katandisur vendi sot.

 15. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Kur flet dhe ky mumja qe e ka harruar zoti mbi toke. vdis te shpetosh ti te shpetojm dhe ne se prej politkes tende, fatosit dhe ketij trefleteshit gjatosh e kemi peshqesh kete gjendje mjerane ku eshte katandisur vendi sot…

 16. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Edhe Likmones se harrova ta shtoj ke lista e mos i ngeli qejfi njeriu.

 17. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Edhe Likmones se harrova ta shtoj ke lista e mos i ngeli qejfi njeriu…

 18. NjeQytetarOptimist says:

  Gjere e gjate I ke rene o plak vrases por ste lexon me njeri.. Je komunist 24karatesh.. Shqiperia u mallkua kur ti linde..Vdekt historia jote..

 19. Koba says:

  O GOPIST TA LUMSHA PENEN
  ME NAGACE GODET RRENEN
  SALI KRIMI I VUCIDOLIT
  PO NDJEN EREN E VETING-TRITOLIT
  BASHKE ME LIKEN PO QAJNE HALLIN
  SI DO BEJNE PER TE RUAJTE “MALLIN”

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:

   Ha ha
   ⛄⛄⛄

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *