Deputetet e LSI i prishin konferencën, Balla: Një pjesë e kalamajve kanë ikur, ngelën vetëm këta

Kreu i grupit Parlamet të PS Taulant Balla ka ururar që të gjithë qytetarët e Vlorës për miratimin në parim me votot e mazhorancës për aeroportin e Vlorës.

Por në momentin që Balla mori fjalën jashtë goditës së Kuvendit tre deputetet e LSI i kanë ndërprerë fjalën, duke ndërhyrë në momentin që ai fliste.

Por Balla me ironi tha se tashmë ikën një pjesë ë kalamajve duke iu referuar deutetëve të opozitës dhe kanë mbetuar vetëm këta këtu.

“Ju ka zgjedhur mirë Monika, jeni model për rininë.

Më vjen keq që keni zgjedhur të bëni kukuvajkat.

Populli gjykon e vlerëson, gjykoi e vlerësoi në 25 qershor.

Populli i Vlorës ta gëzoni aeroportin”, u shpreh deputeti Balla.

Deputetet që nuk i lejuan Ballës që të shprehet në mënyrë dhe kushte normale të një deklaratë për median ishin Kejdi Mehmetaj, Nora Malaj dhe Floida Kërbaçi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Deputetet e LSI i prishin konferencën, Balla: Një pjesë e kalamajve kanë ikur, ngelën vetëm këta”

 1. Goni says:

  Ene Nora Malaj me grupin e te rinjve zhurmues?
  Po kjo sikur na flet per modele sociale ,reagime joemocionale,per qytetari…?
  Ngeli si Kim Kardashian nga nje studio ne tjetren duke fol gjithe diten per vete.
  Matrapaze klasi.
  Kur ishte bytha e kesaj ne pushtet dhe reagonin keta te PD,kjo u bente psikoanalize dhe keshillonte te pranonin humbjen.
  Po pse duke mos e lene Ballen te flasi ,do i zgjidhni problemet?

 2. ce says:

  o balla mos u merr me keto shpifarake qe u ka ikur truri dhe akoma nuk jane mesuar me te qenurit ne opozite 10 vjecare apo 15 sa do shkoje kjo pune . keto jana laraska nga trute jane femrat me te urryera ne republike qe populli tregon barceleta neper kafene per sjelljen e tyre prej rrugacesh ne parlament , keto jane pjese e cizmepartickes qe eshte rudhur shume si ajo e plakes ,,,,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *