Kryemadhi: Rama duhet arrestuar, protestat nuk do të ndalen, sot kisha veshur këpucë me taka

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat jashtë godinës së Kuvendit,nuk i kurseu akuzat për kryeministrin Rama.

Kryemadhi tha se Rama duhet arrestuar pasi prova e fundit kundër Tahirit që sipas saj ishte Nazer Seiti u ekstradua në Itali.

Më tej Kryemadhi paralajmëroi se protestat e opozitës do vijojnë dhe nuk do ndalen.

Gjithashtu kryetarja e LSI nuk la pa përmendur çizmet e saj që tashmë janë bërë hit në internet duke thënë se sot nuk kisha veshur çizme por këpucë me taka.

“Veprimi më qytetar do ishte dorëheqja. Por ai duhet arrestuar. Frika që kanë, ishte largimi i provës ndaj Tahirit. Kjo ishte maja e ajsbergut.

Trup më të madh nuk kishte që ishte ndërprerja e fjalës së Spahos, që është dhe më i qeti.

Situatën sot e prisja. Për shkak të situatës që është krijuar sot në vend. Sot i kisha këpucët me takë të rënë, çizmja është simboli.

 Nuk do ta shpëtojnë dot nga struktura e tij e grupit kriminal.

Protestat nuk do ndalojnë në asnjë moment dhe kemi protesta tek gjimnazistët tek studentët, tek naftëtarët, tek qytetarët që quhen shtresa e mesme, por Rama i shkriu me taksat e larta.

Mallkimet e tij po shtohen. Sot i kisha këpucë me takë të rënë, por çizmja është simboli.

Çizmja më e rëndë që i ka rënë shqiptarëve tashmë duhet t’i bjerë Edi Ramës në kokë”– tha Kryemadhi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Kryemadhi: Rama duhet arrestuar, protestat nuk do të ndalen, sot kisha veshur këpucë me taka”

 1. Opa says:

  Futja likes ne bythe ate kepucen me take….ose vetes. .

  1. Edkari says:

   Nuk duhet arrestuar po do vrare si Muamar Kadaffi
   e socialistet do qajne ca dite e do e harrojne ashtu
   si bene me Fatos Nanon aq sa abuzuan dhe me Rexhinen.

   1. James says:

    I more ilacet o kar I lales?

 2. Çizmja says:

  More kur i duket vetja luanesh edhe kesaj… te beshë pallë me mend, siç i kanë pas thenë, kjo ” çizme” eshte , qe ne zgjedhjet e ardheshme do marrë 2-3 deputet . Kjo parti familjare eshte si ato “rriçna” qe kur ngordh nje kalë , shkojne ne by..en e kalit tjeter. Ama keshtu u duket vetja parti superiore….ptuuuuu…ne soj partie.

 3. llaman says:

  Kjo Monika duket se ka tru sa nje cizme. As qe e ka konceptin e opozites. As qe e ka idene e argumentimit. O zot, tipa si puna e saj jane ne pritje per te marre pushtetin? Mos ja pafshim kurre surratin ne qeverisje !

 4. PA EMER says:

  NESE I KA THENE VERTET KETO QE LEXOJ , DEMOKRACIA SHQIPRARE ESHTE ZERO ..! THEMI LIRI E FJALES POR KEMI PARASYSH LLOGJIKEN . KJO MUNGON, TURP DHE KERKOJ NGA ORGANET KOPETENTE TA “FRENOJNE”..! DUAM JETE TE QETE PAMVARESISHT FUKARALLEKUT ..! NUK JA KEMI BORXH KESAJ FEMRE TE NA “PRISHE GJUMIN” !

 5. Mona je kthyer megafoni i Saliut,je ber pale me krimion dhe te korruptuarit ,mos beni te ndershemin,po perpeliteni te dilni nga llumi ku jeni zhytur ,por nuk do te dilni dote, jeni hedhur ne sulme kunder SH,B,A, dhe Europes JU qe na premtuat ta bejme Shqiperin si gjithe Europa,por na dolet hajduta dhe kriminela me kollare,

 6. Koba says:

  Nuk ia nxe Gopi ma.E ka plot Manalle.Kjo Baxhelle po shkon si Kove Pusi ,po merr me vete LSI dhe Like Bajgen qe eshte vene ne pozite Dordoleci.Si mund te jete Kryetar Shteti nje Herif qe nuk kollandris dot shtepine e Tij????.

 7. Sul Dibroni says:

  As kurvat e rruges nuk flasin keshtu po te intervistohen nga TV flasin me sjellshem se kjo.Mire kepucet e morem vesh qe i kishe me taka, por breket i ke pas tanga se shkojne me kepucet me taka ene ate mikeshen e kishe rru e kishe bere dac.Keto s’te behet as me i pallu se duken si ato kurvat e debuara nga bordello per sjellje te keqe hahaha.

 8. manastiri says:

  Cizmja eshte simboli i hajdutit . Dhe shqiptari e ka shprehje te veten ,kur do te cilesoje nje hajdut te madh ……… thote : ai eshte hajdut me cizme . Me mire lere dhe mos u ndje per ate punen e cizmes …..haroje sa me shpejt te jete e mundur.

 9. floriri says:

  Po te brendshme a ka veshur?

 10. Drini says:

  Femer shume shume e rendomte, te dhembin syte ta shohesh e veshet ta degjosh. O Zot na shpeto nga keto monstra!

 11. pjeter says:

  Sot ne per media qarkullonte lajmi i ndjeses publike i nje lordi angles, dhe duke pasuar me pas me dorheqjen ne menyre te menjehereshme, per vetem sepse u vonua me dy minuta ne sallen e parlamentit, ku do te jepte pergjigje pyetjve te opozites. Tek ne sot del zonja e presidentit te republikes(dalje e radhes)te vendit tone e shprehet ne nje menyre aq idiote, sa nuk e ka idene qe nuk perfaqeson askend, as qente errugeve, dhe kerkon arrestimin e kryeministrit te vendit, ne television e kerkon,te arrestohet Edi Rama e merrni vesh c’fare niveli kemi arritur?pse duhet te cuditemi kur na i thone ne sy qe jemi funderina?ne nuk kemi per te ndryshuar kurre, ne qofte se parazitet moderne te politikes nuk i zgjedhim vete, dhe ti gjykojme per ate c’ka po na japin, ndryshe keta i kemi te perjetshem mbi kurriz.

 12. moni says:

  per cfare e mban veten kjo baxhelle? cfare kujton kjo se kush eshte? ne fund te fundit kjo eshte vetem fundi i nje llumi qe ne shqiperi do te identifikohet me te paret e fshatit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *