Me thirrjet “hajdut, kriminel” opozita nuk voton listën për KLGJ e KLP, mbyllet seanca parlametare

Reforma në Drejtësi vijon që të jetë në ngërç pasi edhe sot opozita nuk ka votuar kandidatët e KLGJ dhe KLP.

Në këtë votim për listën e kandidatëve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe të Gjyqësorit morën pjesë vetëm deputetët e maxhorancës, pasi deputetët e opozitës protestonin.

Lista me kandidatët si për  KLP-në dhe KLGJ është rrëzuar pasi duheshin 94 vota.

Votimi KLP dhe KLGJ

KLGJ: 73 pro, asnjë kundër, një abstenim nuk miratohet

KLP: 73 pro, një abstenim asnjë kundër, nuk miratohet

Në këtë seancë u miratua në parim me 74 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim për aeroportin e Vlorës.

Votimi për aeroportin e Vlorës

Aeroporti i Vlorës, miratimi në parim: 74 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim

Ndërkohë që në seancë u hodhën për votim për të miratuar listat e KLGJ dhe KLP apozita bllokoi foltore duke thirrur një zëri “hajdutë kriminelë”. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Me thirrjet “hajdut, kriminel” opozita nuk voton listën për KLGJ e KLP, mbyllet seanca parlametare”

 1. manastiri says:

  I thone ne bote parlament …..kurse te ne kjo eshte kasolle qenesh ….me perjashtim te nje apo du kokerave qe jane qytetare ,te tjeret….. nuk ka ngelur me katundare ordinere , mashtrusa ,grabitqare dembela qe nuk bejne dot nje pune per shtepine e vet ne fshat dhe jo me te bejne per nje popull ,….dhe aq mq keq per ne europe.pu pu pu pu pu ku jemi katandisur,….. keta katundare i urren dhe fshati i vet , vetem se kandidojne ne qytet aty ku nuk i njohin , ndaj dhe fitojne. Ptuuuuu…….o rrace qensh qe na degjeneruat ne bote

 2. Keto hajdute, vagabond e kriminele, jane kunder Vetingut e dalin me gishtin e mesit!!! Turp, turp, turp! Kjo eshte vetem per te mbrojtur sali kriminelin, qe nje sy I ish mbyllur po thuajse fare mbreme kur doli ne emission. Trupi I tij po degradon, por ditet e fundit do ti kaloje ne qeli hajduti, me gjithe lul hajdutin, ilir floririn, monika koke lopen…e te gjithe ata qe kane vjedhur vrare kete popull! Kryengritja popullore do I perfshije…Rrofte Populli Shqiptar!

 3. Bllokada e Partise says:

  KOMENTI IM,PSE ESHTE BLLOKUAR?

 4. PJETER says:

  DONI ME PER BELULIN?JA KU I KENI. MASHTRUSA, HAJDUTA, KRIMINELA QE KENI LYER DUART ME GJAKUN E SHQIPTAREVE, KETE E DINE EDHE FERRAT QE JU NUK DONI REFORMEN NE DREJTESI, SEPSE PERFUNDONI PAS HEKURAVE. JU GENJEN MENDJA QE SHQIPTARET BESOJNE SE DREJTESIA ESHTE E KAPUR NGA RAMA DHE JU ME MOS VOTIMIN NE PARLAMENT JENI TE JUSTIFIKUAR?JU PO E TERHIQNI SHUME LITARIN DHE KUR TE KEPUTET MJER JU, JU KRIMINELA E TRADHETARE TE KOMBIT, JU QE NUK MBRONI SHQIPTARET PO ATA QE JU PAGUAJN, POSHTERSIRA, QELBESIRA. KU JANE SHQIPTARET QE THONE QE JANE SAHUMICA QE DUAN KETE VETING? PA TE DALIN DHE TJU TREGOJNE KETYRE FASHISTEVE KUSH JANE, DILNI NE PROTESTA MASIVE, RROTA TRAPI SE NUK VJEN ASKUSH NGA JASHTE TE NA BEJE NJERES.

 5. Jeff says:

  A eshte e mundur qe banditet e kriminelet te miratojne organet qe do ti denojne ata???? Kjo eshte fatkeqsia jone kombetare , kur nje pjese e popullit i ka votuar ata duke e denuar te sotmen te ardhmen e ketij vendi dhe te qytetareve te ndershem, si kane bere gjithmone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *