Vrasja e efektivit të RENEA-s, 52 vite burg për grupin “Lazarati”

Gjykata për Krimet e Rënda ka dhënë  në total 52 vite burg për të ashtuquajturin “Grupi i Lazaratit” i cili përbëhej nga 5 anëtarë.

Të pandehurit u shpallën fajtorë për ngjarjet e qershorit 2015, ku mbeti i vrarë nga shkëmbimi i zjarrit efektivi i RENEA-s, Ibrahim Basha gjatë operacionit që policia po zhvillonte në Lazarat.

Të dënuarit dhe vitet që do të kalojnë në burg:

Gurgaz Skënderi 11 vite burg

Arbjon Aliko 13 vite burg

Alfrd Proko 10 vite burg

Beqo Brahimi 8 vite burg

Enrik Skenderi 10 vite burg (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Vrasja e efektivit të RENEA-s, 52 vite burg për grupin “Lazarati””

  1. Goni says:

    O zoti gazetar kazani. nuk eshte denim per vrasjen e efektivit te Reneas, eshte denim per ngjarje te 2014.
    Nuk eshte mbyllur ende gjyqi per vrasjen, se per ate ka burgime te perjetshme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *