VIDEO/ Monika Kryemadhi kërcënon prokurorët: Do iu publikojmë dosjet korruptive

Nga Mariglen Kume, TemA TV*

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka kërcënuar prokurorët se do tu publikojë një pas një dosjet korruptive.

Kryemadhi tha se do të publikojë dosjet e implikimit të tyre në raste korruptive.

Ajo u shpreh se tashmë nuk do të ketë më heshtje për anëtarët e drejtësisë.

“S’ka më tani, tani do fillojmë të flasim dhe ne, për prokurorë të cilët ju mbyllen dosjet tek Krimet e Rënda.

Për prokuror që janë të implikuar në përgjime me grupe kriminale dhe trafikant droge.

Për prokurorë që kanë marrë allishvelire për deklarimin e pasurisë.

Për prokurë që kanë mbajtur çështje të hapura duke bërë shantazh ndaj individëve të institucioneve të shtetit”, deklaroi Kryemadhi në një intervistë tek TemA TV.

Në një intervistë ju keni deklaruar se nuk e arreston njeri, presidentin, bashkëshortin tuaj aktual z. Ilir Meta. Po tenton dikush për ta bërë një gjë të tillë?

Unë i jam përgjigjur pyetjes që më kanë bërë, nuk është se kam informacion nëse po tenton dikush por duhet të kuptojmë diçka. Pozicionimet në të cilat ka qenë Ilir Meta, firma e tij nuk ka pasur vlerë për konflikt interesi apo vlerë për shpërdorim detyre. Katër vjet kryetar parlamenti absolutisht, kur ka qenë kryeministër ka qenë vendim kolegjial me vendime qeverie. Ka qenë ministër i jashtëm prapë nuk ka pasur gjë në dorë sepse ka qenë ligj i tillë. Dhe 4 muaj që  ka qenë ministër i ekonomisë nuk ka firmosur absolutisht asgjë. Sulmet që i janë bërë Ilir Metës, janë bërë ndaj një kokëforti në politikën shqiptare i cili kur nuk ka bërë pazare në kurriz të shqiptarëve por ka qenë një person që ka prodhuar stabilitet, një politikë pro-shqiptare, atdhetare gjë që në momente të caktuara krimi i organizuar ka krijuar insiniuata të ndryshme për të prodhuar konflikte dhe destabilitet të figurës politike të z. Meta. Në 27 vjet, është i vetmi politikan i cili i ka shkuar një procesi gjyqësor deri në fund. Ka qenë ai që ka kërkuar hetim deri në themel të çështjes. Ne e dimë shumë mirë si ka qenë 5-shja e gjykatësve në gjykatën e lartë. Kanë qenë edhe njerëz që kanë qenë socialist në gjykimin e tij, edhe njerëz të cilët janë tërhequr sepse nuk kanë dashur të jenë pjesë e saj. Unë do dëshiroja që siç ka bërë z.Meta ta bëjë edhe z. Rama edhe gjithë politikanët e tjerë që kanë pasur probleme me drejtësinë.

Znj. Marku do të vazhdojë sipas Kushtetutës së vjetër?

Funksionon sipas ligjit të vjetër por ndërkohë është zgjedhur me ligjin  e prokurorit të ri. Është shfuqizuar ligji i vjetër, znj.Marku nuk mund të ndërhyjë më qoftë në çështjet e krimeve të rënda dhe as në prokuroritë e rretheve.  Ama sot po ndërhyn në të gjitha gjë për të cilat do të mbajë përgjegjësi më vonë. Ka qenë një marrëveshje institucionale mesa duket midis politikës dhe sistemit të drejtësisë që e mbanin gojën mbyllur për njeri-tjetrin.Po ska më, tani do fillojmë të flasim dhe ne për prokuror të cilët mbyllin dosjet për krimet e rënda Për prokuror të cilët janë regjistruar në përgjime me grupet kriminale , për prokuror të cilët kanë mbajtur çështje hapur duke ushtruar shantazh. Do të vijnë emrat hap pas hapi. Sot është e rëndësishme të merremi me sistemi e drejtësisë në bazë. Ne kemi katër vjet që dëgjojmë prokuror, gjyqtar të korruptuar të largohen nga Shqipëria. 800 se aq janë. Magjistratura prodhon 10 në vit. Pra duhen 80 vjet, është e tmerrshme që pas 80 viteve ne pretendojmë të kemi gjyqtarë siç duhet.Është tallje me shqiptarët sepse u bë një reformë në drejtësi për ta kapur Edi Rama.

Ju pretendoni se po kërkohet të kapet reforma në drejtësi, ndërkohë në raundin e tretë për listat duhen 94 vota për ta rrëzuar listën në të kundërt quhen të miratuar.

Le të bëjnë të duan, e kanë kapur  dhe do mbajnë përgjegjësi.E duan sistemin e drejtësisë? Le ta marrin. E duan federatën e futbollit? Le ta marrin

A keni koment ju për arrestimet e fundit, të Dashamir Xhikës?

Absolutisht. Nuk është fare peshku i madh, ai është Edi Rama, Saimir Tahiri, Etilda Gjonaj, Damian Gjiknuri, Arben Ahmetaj, Ditmir Bushati. Dashamir Xhika është arrestim politik, monstruoz i cili nuk do të ngelet këtu por do të kthehet mbrapsht sepse nuk mund të arrestosh një drejtor për një tender që nuk e ka kryer ai. Një tender që është bërë në 2008 ndërsa Xhika është bërë drejtor në 2013. Ky është një shantazh nga prokuroria e Elbasanit për përfitime personale të personave të lidhur me prokurorinë. Z. Xhika është një djalë shumë  i mirë, i shkolluar jashtë shtetit, familjar shumë i mirë dhe mbi të gjitha me një sjellje të jashtëzakonshme. Po të kishte Dashamir Xhika dhe një fije floku shkelje të ligjit, i pari që do ta arrestonte do ishte Saimir Tahiri me Edi Ramën. Dhe ka bërë shumë mirë që se ka marrë rrugën në dorëzim sepse të gjithë banorët e Gjinarit e kanë parë që ajo akoma nuk ka përfunduar.Sepse është rrugë e vështirë dhe rrëshket herë pas here. Dhe nuk mund të marrë ARSH pa përfunduar akoma në dorëzim.

A e keni pyetur ju Ilir Metën nëse Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka kërkuar plotfuqinë për të nisur negociatat…

Nuk e kam pyetur dhe nuk kam ndërmend për të vetmen arsye sepse nuk dua të influencohem. Kam lexuar një status të tij në Facebook për të cilin ai thotë që ndjek me vëmendje këtë gjë dhe çfarë am lexuar nga mediat që thonë që nuk ka pasur një mandat të tillë plotfuqishmërie për të diskutuar për këtë gjë. Megjithatë për këtë duhet të pyesni z.Meta jo mua. Për mua është shumë e rëndësishme që marrëveshja e detit duhet të jetë e nënshkruar brenda normave dhe marrëveshjeve ndërkombëtare të cilat nuk cënojnë as Shqipërinë, as Greqinë asnjë vend tjetër. Shqipëria ka qenë një vend stabilizues por të jeni të bindur që marrëveshja e detit është një histori të cilën Rama e ka hapur për të larguar vëmendjen nga problemi madhor i çështjes Tahiri dhe i largimit të dëshmitarit të vetëm Nazer Saiti. Ne kemi 4-5 vjet që dëgjojmë Edi Ramën që shan grekët, kur u bë kaq i dashur me ta? Ky zgjidhi çështjen e çamëve, ky zgjidhi çështjen e historisë, e detit, edhe të emrit të Maqedonisë. Mos u habisni po të dali nesër dhe të thojë që e kam zgjidhur unë.Unë mendoj që duhet të jemi shumë të kujdesshëm sepse mund ti kushtojë jashtëzakonisht rëndë Shqipërisë.

*Intervista është zbardhur me shkurtime

51 komente në “VIDEO/ Monika Kryemadhi kërcënon prokurorët: Do iu publikojmë dosjet korruptive”

 1. Lymi says:

  I paska djegur keq fallxhores Likes, te keqen e surratit tat o perendi!

  1. Spartaku says:

   Moj Monka çizmja,po ti nuk je prokurore te denoncosh dosjet.Kete pune e bene prokuroria,dhe jo ti.Politika nuk duhet te perzjehet me drejtesine,ajo eshte e pavarur,ashtu siç thote edhe zotria e jota.Shko moj shale shurre.

  2. kujtesa says:

   Po pse prite deri sot moj Mona.
   Sa mire do kishe bere ti nxirrje shume me heret se nuk do prisnim te behej reforma qe sot nuk e do ti,Monika Kryemadhi.

  3. Toni says:

   Kjo qe thote Kryemadhja qe do te botojme dosjet koruptive per prokuroret eshte kriminale ne vetvehte. Sepse te deklarosh qe ti ke dosje kriminale dhe nuk i ke denoncuar por i perdor vetem per shantazh eshte kriminale. Kjo do te thote bllokim apo pengim i drejtesise. Ose fshehje e fakteve qe zoteron kunder veprimeve korruptive. Kjo duhet te perfundoje ne burg vetem per kete deklarate publike. Kesaj Prokuroria duhet ti kerkoje dosjet korruptive te prokuroreve dhe ta denoje per fshehje te fakteve.

 2. Mona says:

  Ke harruar vjedhjen e floririt mos harro kur bente pazare burri jot me bllok ne dore Ishin ata prokurore e gjyqtare qe e mbyllen A mund tu thuash shqiptareve me se i shkollon femijet londer me rroga nuk behen sa leke Ju ka dhene nga tenderat Ish drejtori ose llogaritari sic e quajne tani gazetaret pergjigju

 3. Lili says:

  Tebka ardhur litari ne gryke moj buce,prandaj shantazhon prokuroret qee deri dje i ke patur dashnore te pushtetit.KRIMINELE

 4. Lili says:

  Te ka ardhur litari ne gryke moj buce,prandaj shantazhon prokuroret qee deri dje i ke patur dashnore te pushtetit.KRIMINELE

 5. Alidemsi ri says:

  Germo Tare germo se koqet e Ilirit do te gjesh……te mali Tomorrit..

 6. Trylylylyja says:

  HEJ , kjo qenka tmerruar fare.?!😳
  E paska keq punên . Do i marrin edhe çizmet kësaj !👎👎. ISHALLA !!🙏🙏🙏

  1. edhe breket Firmato do ja zhveshin ,
   jo vetem cizmet .ne burge do ti veshin Qillota

 7. Tralala says:

  I ka hik petlla e nuk di nga tja mbaj. U kap filli lemshit, do dale qe drejtoret I emeronte Iliri ndersa leket I mblidhte Mona.

 8. Mbaj diete rregullisht vetem duke pare kte fytyre 1 here ne dite says:

  “Tani do flasim dhe ne” thote Copa
  Tani e gjete me fol ti zhgarravine?? Pse skeni folur kur ditke kaq shume gjera?? Apo pushteti, tepsia??
  Apo se ky popull eshte popull K.. e ti je pertej inteligjences tone???
  Ja pse skemi bo perpara kto 20e kusur vite se ky llum ka pas çelsat e shqiptareve ncncnc

 9. Izeti says:

  Shyqur qe kemi kete. Liderren qe mbron te varferit ,, ,,,,,,,, Ashtu me te lumte publikoji te gjitha moj « e virgjera » ,e drejtesise. Llastikun ta mban mire Tit Vasali me Tiger Ramaen ,Servila me te perkushtuar ske ku gjen ,,,,,,,,,,,,,Apo Ylli Manjakun dhe ata femijet e kopshtit me dreke,,,,,,,peshtiresira,,,

 10. eg says:

  Kjo duhet futur ne burg per shantazh.
  Kjo deklaron se eshte ne dijeni te korrupsionit, por nuk e ka denoncuar deri me sot dhe akoma vazhdon te mos e denoncoje, por e mban si fishek per ta perdorur kur i nevojitet asaj.

  Me vjen cudi qe njerez me pushtet lejohen te bejne te tilla deklarata dhe asnje institucion nuk investigon.
  Edi Rama, mjaft bere showmanin.
  Merr freret ne duar dhe ndalo kaosin e krijuar. Ndiq shembullin e Erion Veliaj (humble, hardworking, witty and down to earth).

  Njerez me imunitet dhe pushtet si Monika Kryemadhi qe ushtrojne dhune, shantazhojne,shpifin dhe nuk iu hyn nje gjemb ne kembe.

  Cfare mesazhi po iu dergoni shqiptareve?

  1. emer says:

   teknikes se shantazhit te ksaj i thone ‘blackmail’

   ed rama mos e ngatrro eshte egzekutiv, s’eshte as prokuror as gjyqtar
   te vetmin prokuror(e) e kemi te perkohshem
   Ata te perhershmit (sa ta ken mandatin) po i pengon kjo me lylin me protesta parlamentit
   Nderkoh ceshtjet e drejtesise po vonohen e shtyhen nga kriminelat e pushtetit shqupist me gjith c’kan ne dore
   sa te mbaroje mandati socialist, mundesisht mos arrestohet askush. Kjo esht strategjia.
   Me ket rezultat pasandaja, shkohet ne zgjedhjet e reja, ku socialistet humbin se s’arrestuan dot peshqit e medhenj.
   e kshu ja hudh lumit Mona-Likja dhe Lul-Berisha

 11. befana says:

  po perse nuk i ke publikuar deri tani moj ,cfar ke pritur??????????????
  sa mashtruse aq dhe budallaqe

 12. Pra,po vazhduan arrestimet e njerezve qe kan vjedhur per ilirin dhe munihun pa cizme,kjo do i hapi dosjen dhe do i thote te gjitha.
  Po heshten prokuroret do heshte edhe kjo hajdutja .
  Po prokuroret dhe gjykatesit qe ndoqen ceshtjen e vidios,do i denoncoj.
  Po kumbar saliu qe e pagzoi ilirfloriri dhe hengri darken e munikes pa cizme.
  Po iliri qe ka debules per kriminelin sali.
  Sa shume hajduta ka ne radhet forces se pare qe jan te pa pare dhe kok palar.
  A duhet te meret drejtesia me kete llapaqene injòrante.

 13. drejtesia says:

  Po pse e thua tani. Pse nuk i nxore me pore ? Apo vidhni ju dhe na linin ne ta rjepim kete popull deri ne palce. ( marrveshja juaj me drejtesine) Kjo thirrje qe bene eshte shume komprementuse perTY dhe per te gjithe ju pushtetaret qe populli gjoja ju votoje Kjo tregone qe ju nuk jeni te siqerte me popullin dhe e keni genjyer cdo kohe
  Ti dhe shoket e tu duhet futur ne burge dhe per fsheje te vertete sepse keni mbuluar me qellim korrupsionin dhe vjedhjet galopante dhe vdekje prures per ate popull. Ti me sa duket ke pasur frike se mos dilnin cantat me 100 mije euro qe shkonin te bashkshorti jote cdo jave Populli i di te gjitha Prekuroria duhet ta marre ne konsiderate kete thirje te saj

 14. klaudio says:

  Ptu te qifsha robt baxhell e ndyre nuk bie ere femre

 15. VICTOR says:

  Mirë moj monikë që kërcënon, por të paktën mos trego përpara njerëzve që je super injorante Ligji thotë se personi që ka dijeni për një krim dhe nuk e denoncon atë por e ruan për ta përdorur si kërcënim apo shantazh, është njëlloj fajtor si dhe krimineli që ka bërë krimin. Kështu që ne popullit që të shohim dhe të dëgjojmë na vjen për të vjellë kur flet ti që ke dijeni për krime por do ti përdorësh ato kur të cënohen interesat e tua. Për mua prokuroria duhet të hapi një çështje ndaj teje dhe sa më shpejtë që të jetë e mundur, për pasje dijeni dhe mos denoncim.

 16. NjeQytetarOptimist says:

  Kur qeni leh ne renkimet e ngordhjes..

 17. Bardhi Tolabi says:

  Vetem per fshehjen e korrupsionit te prokuroreve, me qellim shantazhi ne nje dite te “keqe” si ne keto dite,kjo baxhelle duhet marre e pandehur…

 18. jani says:

  Dosjen e petrit fushes publiko. E mban mend kur takoheshe naten ne lokal ne rrugica te errta ne tirane. E si do katandisesh moj teto. Nese ke dosje nxirri perben veper penale nese I mban .

 19. s.g. says:

  I uzurpuan hapsiren për denoncime trios Strazimiri Boqi Paloka janë trio Krymadhi Vasili Rama kan mbrri deri te shqupi

 20. Berti says:

  Perse i paske mbajtur te fshehura deri tani ? Perse nuk i ke denoncuar deri tani Mona ? I ke mbajtur per shantazh kur te jesh ne dite te veshtira si tani ?
  Vetemper kete mosdenoncim qe deklaron sot ti duhet te arrestohesh menjehere.

 21. Jack says:

  Dosja e Mones eshte gati.

 22. Dymi says:

  Po pse s’ke folur deri tani? Apo se ke pasur frike se i nxirrnin xhevairet e Likes.

 23. Vl says:

  Ke fol tamam si pjestare mafjes,po ma futet, do ju mar me vete. E dim ska problem, mos u zini se bashk me prokuroret do jeni dhe ne burg, sju ndan njeri

 24. Haka Tekizoti says:

  Deklarata e Monës tregon shumë gjëra, por mbi të gjitha vërteton që korrupsioni e të korruptuarit kanë qenë korporatë e ngritur dhe e drejtuar nga politikanë si Mona e punonjës drejtësie si ata që ajo u ka patur dhe ka dosjet. Tregon gjithashtu që brenda korporatës bashkëpunimi ka qenë i shoqëruar nga mosbesimi, prandaj dhe e regjistronin njëri-tjetrin për të patur material presioni. Prokuroria është e detyruar ta marrë seriozisht deklaratën e saj dhe ta thërresë të dorëzojë dosjet ose të bëjë denoncimin e të dorëzojë provat, madje duhet të merret e pandehur për moskallzim krimi, dhe në rast se shpif të merret për shantazh.

 25. ALBAN DEGA says:

  MONIKA KRYEMADHI KAP NE FLAGRANCE MONIKA CIZMEN !

  – Krim i rende me rrezik te madh shoqeror dhe
  sigurine kombetare !

  – Shantazh 24 karat mafioz i nje kucedre krimi…

  RrasenI ne burg kete galloshe te Sali Like Floririt !
  Cfare pret Prokuroria e e Krimeve te renda !?
  Mosveprimet pra mosdenoncimi i krimeve te kujtdo qofte edhe prokuroreve te inkriminuar dhe shfrytezimi per shantazh ndaj tyre nga nje qytetar ose shtetasi te zakonshem e jo me i nje Deputetje te Kuvendit, i nje kryetar je partie e aq me teper bashkeshortes e Presidentit te Republikes eshte krim i rende me pasoja te rrezikshme jo vetem shoqerore por edhe per sigurine kombetare te nje shteti qofte demokratik apo ajo!
  Si veprimi ashtu edhe misveorimi ndaj Krimit eshte edhe ne i rende se vete krimi!
  Monika kryemadhi denoncon vetveten ne menyren me kriminale dhe mafioze te mhndzhme !
  Monika kryemadhi kap ne flagrance Monika Cizmen !
  Shantazhi publik ndaj prokuroreve qofte edhe te inkriminuar e korruptuar per te blere heshtje dhe mosveprimet e tyre eshte kryekrim, krime teper i rende !
  Eshte koha e fundit te kercasin prangat !
  Eshte nje krim flagrante me ze e me figure qe nuk ka nevoje per hetim ashtu si blloku me 700 009 euro faqja !

 26. ALBAN DEGA says:

  FAKTE DHE AKTE KRIMINALE ME ZE E ME FIGURE !

  MONIKA KRYEMADHI KAP NE FLAGRANCE MONIKA CIZMEN !

  – Krim i rende me rrezik te madh shoqeror dhe
  sigurine kombetare !

  – Shantazh 24 karat mafioz i nje kucedre krimi…

  RrasenI ne burg kete galloshe te Sali Like Floririt !
  Cfare pret Prokuroria e e Krimeve te renda !?
  Mosveprimet pra mosdenoncimi i krimeve te kujtdo qofte edhe prokuroreve te inkriminuar dhe shfrytezimi per shantazh ndaj tyre nga nje qytetar ose shtetasi te zakonshem e jo me i nje Deputetje te Kuvendit, i nje kryetar je partie e aq me teper bashkeshortes e Presidentit te Republikes eshte krim i rende me pasoja te rrezikshme jo vetem shoqerore por edhe per sigurine kombetare te nje shteti qofte demokratik apo ajo!
  Si veprimi ashtu edhe misveorimi ndaj Krimit eshte edhe ne i rende se vete krimi!
  Monika kryemadhi denoncon vetveten ne menyren me kriminale dhe mafioze te mhndzhme !
  Monika kryemadhi kap ne flagrance Monika Cizmen !
  Shantazhi publik ndaj prokuroreve qofte edhe te inkriminuar e korruptuar per te blere heshtje dhe mosveprimet e tyre eshte kryekrim, krime teper i rende !
  Eshte koha e fundit te kercasin prangat !
  Eshte nje krim flagrante me ze e me figure qe nuk ka nevoje per hetim ashtu si blloku me 700 009 euro faqja !
  Edhe me i rende se korruptimi e incriminini i prokuhave te kryprokuhorit falsifikator te diplomes se tij Adriatik Palla I Krimit, qe duhet te ishte prangosur qysh diten qe grushtoi kolegun e tij ne sy te te gjithe prokuroreve te Shqiperise e sidomos pas zbulimit te falsifikimit mbi bazen e per aresyen e te cilit u emerua ne ate detyre kyce te ligjzbatmit te shtetit shqiptar nga ata qe e emeruan aty per te mbrojtur krimet e korrupsionin e “ Bandes se Gangstereve “ dhe “ Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit “ te Sali Like Lul Mehdiut e co.
  Ligj ! Drejtesi !

 27. Freee says:

  Pse paske pritur deri me sot per kte? Si vjen turp ksaj monstres.

 28. Alban Dega says:

  KJO MAFIA KA DALE KREJT JADHTE FIQIRIT !

  Panik, tmerr lemeri, cmenduri nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi!

 29. ALBAN DEGA says:

  E VETMJA GJE QE DUHET HETUAR !?

  Nga i ka marre keto te dhena dhe informacione teper konfidenciale teper teper sekrete Monika Kryemadhi ?
  Atehere Tepsia behet Cisterne Nafrembajtese mbi 300 mije toneshe !
  Kap nje kashte e dalin gjashte, thote sovrani filozof !

 30. Zani says:

  E kuptoni o njerz pse jemi ketu,keta Jan politikanet qe kan drejtuar, dhe duan akoma te drejtojne. Te jesh nje muaj pa ngren e te vjellesh zorret kur degjon Moniken,hajde politik hajde oj Mona ik te kalamanjet meru me pune shtepia boll keni vjedhur,po u be drejtesi ndonjeher ju dhe shum te tjere duhet te vein necklace burg.

 31. Nipi i Shyretes says:

  Nje miku im , drejtor LSI-e, thote qe une nuk mund t’i le kalamajte rrugeve per p…n e Monikes.

 32. tomsojeri says:

  Ktu ku banoja ,nje dit hyn nje hajdut ne nje dyqan loto ! Ishte behar koh dreke ku temperatura nuk teproj godistete 40 tat ,! Hyn pra vjedhesi ne banak ku ishte vetem e zoja dyqanit ,i nxjerr nje thik dhe i thot zbraz arken ,e ajo hap arken e i jep cka kish aty ! Del vjedhesi i qet ,mbaj mend nje rob i gjat i veshur ne te zeza e nderkoh mbas tij del dhe gruaja duke u dridhur me gojen qe i meresh e therret “hajduti hajdutii me vodhi ” e ne cast dolen edhe te tjer ,edhe un mes tyre qe filluam te bertasim hajduti hajduti i cili ja dha vrapit por ngaqe dolen shum e filluan ta ndjekin sic mora vesh e kapen nja 300 metra me tutje dhe filluan ta rahin egersisht aq sa hajduti ulerinte e kerkonte ta ndihmoj policia !Esht histori e vertet ,nuk bej humor, kur krimineli kerkon ndihmen e organeve qe do e burgosin ti shpetoj turmes se egersuar … E tregova kte histori ti kujtoj kesaj politikaneje, “te veshur me te zeza”,sic ka te ngarkuar ter dhe dosjen e hajnis e korupsionit ,qe po i ra ndonje dit ajo “lekur e luanit” qe kish veshur gomari e shetiste ne fshat e nderohej nga fshataret dallkauk e te friksuar , deri sa ja mori era nje dit e pasi pan kush fshihej nden lekur , hengri dru prej atyre qe e “nderonin”me shum sa ngordhi (kjo esht nje proverb e Tolstoit )ndryshe nga ajo me lart, por i shkojn shum ksaj kafshe qe po ra ne duar te ktij populli ,nuk di ke do therras perpara ….Ndryshimi esht se ky popull i di te gjitha e vazhdon ei ben temena, eshikon , e ndigjon i shkojn pas ca zhgaravina bythlepires te shitur e kjo fryhet si gjeli ne plena ! Tani po flet per prokuror e gjykates te koruptuar ,i kercenon e ju tregon dhembet e nuk kupton se esht nje peshtym qe i bie surratit te saj sepse ka 27 vjet qe bashkjeton me ta e mbrojtur prej tyre, qe ju di te tera horlliqet e tani pa pik turpi cirret se dashka te miren e shqiptareve !!!Hapu Dhe e mbulo kto “dele”….

 33. MONIKA NEPËRKA PIKA - PIKA says:

  Moj zonja e çkrehur , kjo qe po thua ti , eshte as me shume dhe as me pak
  se nje kercitje dhembesh qe ti po u ben prokurorise dhe gjxkates , per te
  penguar hetimin dhe gjykimin e banditit tuaj , me detyren e drejtorit te
  pergjithshem te rugeve , qe nen shenbullin tuaj ka bere hatane me kusari !
  Ben mire te mos e harxhosh shume veten se nuk do kesh çfar te thuash kur
  te te vije radha ty me Ilir Floririn , se ne “kokpalaret” jemi nje cike harbute .

 34. Po,Po says:

  Me keto qe thote kjo vrrome , tregon me gojen e saj , se jane bere si
  hipoteka ku ruhen dosjet e krimit ! Ku do ti gjeje keto dosje , kjo qelbesire
  pervecse ne ortakeri me shpellarin bajraktar , serbin e Vicidolit , i cili
  punon me disiplinen dhe pervojen e nje kuadri me peshe ne sherbimin
  sekret te famekeqes UDB !

 35. ALBAN DEGA says:

  Vezhgim nga larg

  E VETMJA GJE QE DUHET HETUAR !?

  Nga i ka marre keto te dhena dhe informacione teper konfidenciale teper teper sekrete Monika Kryemadhi ?
  Atehere Tepsia behet Cisterne Naftembajtese mbi 300 mije toneshe !
  Kap nje kashte e dalin gjashte, thote sovrani filozof !

 36. Alban says:

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po u shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
  Humbameno!

 37. tomorraku says:

  Me siguri dosjet i ka Saliu dhe kjo , qe tashti eshte aleate me te , flet edhe ne emer te tij ; sidoqofte ky eshte presion ndaj prokurorise qe fillon me thirrjen e djalit te Saliut dhe qe te mos dale Saliu qe t’i bej presion prokurorise ka leshuar kete si i thone ne te tilla raste… pra Monika Kryemadhin qe eshte kryetare partie dhe “zonja e pare e vendit” apo thene troc gruaja e presidentit!

 38. Landi says:

  TË MERRET NË PYRTJE NGA PTOKURORIA, FHE TË TREGOI STO QË KA TË FSHEHURA NËPËR DOSJE!
  NË GJYQ!!👎👎👎

 39. mmoisiu says:

  Ju lutem komentueseve ,diku andej nga Vlora dhe Fahri Balliu perlau nje tender rruge ,sigurisht nga LSI,
  mund te me thoni si perfundoi ajo sepse di qe mori fonde pambarim ?

 40. opinion. says:

  se pari lubonjes me aperitive megjezi.pushi kurac.a monika krejte ulurimen qe e beri ne protesta e tv eshte,vetem qe ta trasfornon dhe maskon karrieren korruotive te tendera e perfitime ilegale te ilir metes.pra duke e hudhe fajin tjeter kunde….

 41. rAma says:

  mones ,
  i kena rezervu burgun e burrave ,
  sipas kerkeses se saj 😉
  ka me bo orgji ne gjith burgun
  dhe formoje partin ne legalitet .

 42. be-x says:

  baxhelle ngeli kjo e shkrete!

 43. Faca says:

  Deshira ime esht Qe te sjellin tek burgu Ku un Jam Duke ushtruar detyren e gardianit ce te fus me nje celi me lacianet hajdutet se bashku ce te ndegjohet ulurima nga perdhunimi sikur Se e perdhunuat popullin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *