Armando Duka nxjerr të vëllain në fushatë: Shijaku e ka bërë zgjedhjen e vet…

Fushatës për zgjedhjen e ri të presidentit të FSHF-së i është bashkuar dhe vëllai i Armand Dukës, Agron Duka që është kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste.

Agron Duka përmes një postimi në faqen zyrtare në facebook-un e tij duket sikur i ka ushtruar presion kryebashkiakut të Shijakut që të mos votojë kandidatin rival të vëllait të tij Bashkim Finon.

Vëllai i Armandos ka shpërndarë një postim të një faqje të Erzenit që shkruan:

Kerkese
I nderuar president i Erzenit ju kerkojme te mos njollosni emrin e qytetit dhe te te votoni bashkim finon. Shijaku e ka bo zgjedhjen e vete dhe ajo eshte Armando Duka !”, thuhet në këtë postim që është shpërndarë menjëherë nga Agron Duka i cili duket në formë presioni ndaj kryebashkiakut të Shijakut.

Kjo tregon frikën që i ka kapur “Dukët” ku për herë të parë u rrezikohet pushteti 16-vjeçar që kanë vendosur në FSHF, të cilën e kanë kthyer në një pronë private të tyren, duke bërë që të përfshihen si familje në këtë fushatë.

Kujtojmë që një ish deputet i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA) që ka për kryetar Agron Dukën, Lulzim Meçi do të vijë dhe do të votojë për klubin e Memalijat dhe pse nuk ka më asnjë lidhje me këtë skuadër. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Armando Duka nxjerr të vëllain në fushatë: Shijaku e ka bërë zgjedhjen e vet…”

 1. kasem gahinji says:

  keta kujtojne se jane feudalet e shijakut dhe mund te flasin ne emer te tyre.erzeni nuk eshte filial i skenderbeut ku armando eshte aksioner,as shoqeria e vezeve aiba.ah ,po ka te drejte,sepse edhe zyrat e fshf jane mbushur me shijakas,miq te armandos.eshte bere fshf si ciflik i armandos.

 2. Po UEFA e famshme a i shikon keto.Se na bejne si shume te ndershem e te paster ata te UEFA s.Le ti hapin syte e te shohin se c’ ben Klani Mafioz Duka Zemun.Nuk ngopen se vjedhuri.

 3. Ooooo Zot hiqini keto foto te shemtuara mafiozesh se na kallet daten more ju te TEMA s. O Rame na i shkul kete familje mafioze ngs futbolli mor burre ose sic do thoshte Srjan Cani i Klan Kazanit Na i zhduk keta vellezerit mafioze nga futbolli o plak

 4. O plak ku i gjetet keto monstra na tromakset pu pu pu zhdukini sa me pare Mafioze te lindur I ka lene zoti me shenje shume te shemtuar

 5. Ukrainsi says:

  Ai Ukrainsi i UEFA S le ta shikoj pak Apo mbushi thesin dhe iku dhe ai si gjithe te tjeret. DUKE Mafiozet te vradin me thsset me euro dhe ata te UEFA s nuk i rezistojne dot

 6. Duk et jane bujare me leket e shqipetareve.Njk i kursejne sidomos ne kohe fushate jane tmerrsisht bujar.Lum ata qe do flejne te marten te hoteli ne Durres se kudhedi sa do jete qesja me verdhushka floriri mbi tavoline e ti uroj mirseardhjen Kane filluar korrupdionin nuk e bejne me me leke as me euro jo jo .Tani i korruptojne njerezit si mafia ne bote vetem me monedha ari . Kane perparuar shume KLANI i tyre.

 7. Holta2 says:

  Gazeta TemA qe po kthehet ne jashteqitjen e Bashkim Finos… Kaq poshte paskeni rene??? Agron Duka nuk ka vene asnje status ne Facebook, por ka percjelle nje status te dikujt tjeter, ky qenka presioni, o gazetare derdimene?!

 8. Surratb... says:

  Ikni ore zhdukuni edhe surratin e keni si byth

 9. Sa ju ka shkuar deri tani bilanci i pagesave te votuesve per dt 7 shkurt.I trajtojne njerezit si plera sic jane vete. I blejne e i shesin njerezit sikur shesin veze .Ooooooooooo Votues merrjani leket ketyre mafiozeve por votat mos ja jepni.Se ne fund keta ndyresira tallen me ju e thone duke u zgerdhire ne ekstsze neper hotele e motele se “Ja u hodhem idioteve edhe kete here”” Prandaj do ju bej thirrje si Edi Rama ne fushate qe ju drejtua njerezve kunder LSI.OOOOOO VOTUES MERRJANI LEKET EUROT E GJITHSHKA QE JU OFROJNE KETA MAFIOZE POOOOOOOOR VOTEN MOS JA JEPNI..MOS LEJONI TE QESHIN ME JU.

 10. Akullorja says:

  Ti Holta dil nga poshte tavolina e Don Dukes u mbyte.Dil moj korbe merr fryme.Ka dhe profesione te ndershme.Do te semuren gryket haaaaaaaaaa

 11. Koktrashi says:

  Don Armando po i kthen borxhin te vellait se i ka bere historikisht per gjithe emertimet e partive qe i vellaj koktrash ndrron cdo 4 vjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *