Klasifikimi i Kategorisë Superiore pas javës së 18-të

Pas mbarimit të ndeshjes së fundit të javës së 18-të që ishte mes Partizanit dhe Kamzës është konsoliduar dhe tabela e rendijtes së Kategorisë Superiore.

Me fitoren e sotme Skënderbeu thellon në 8 pikë diferencën me vendin e dytë që mbahet nga ana e skuadrës së Flamurtarit që nuk shkoi më shumë se barazimi në duelin kundër Kukësit në “Zeqir Ymeri”.

Ndërkohë, lufta vijon të mbetet e fortë për një vend që të dërgon në Kupat e Europës dhe për mbijetesën ku distanca mes ekipeve është mjaft e afërt.

Klasifikimi i Kategorisë Superiore.

1. Skënderbeu 40 pikë

2. Flamurtari 32 pikë

3. Kukësi 29 pikë

4. Laçi 28 pikë

5. Partizani 27 pikë

6. Kamza 26 pikë

7. Luftëtari 23 pikë

8. Teuta 17 pikë

9. Vllaznia 15 pikë

10. Lushnja 10 pikë

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *