Berisha thirrje hackerave shqiptarë dhe të huaj: Ndermerrni urgjentisht sulm të përgjithshëm për shkatërrimin e kryeministrit

Sali Berisha duket se ka gjetur një zgjidhje tjetër për të rrëzuar qeverisjen “Rama”. Ai ka ftuar të gjithë hackerat shqiptarë dhe të huaj që të sulmojnë dhe shkatërrojnë sistemin e Edi Ramës pasi sipas tij nuk njeh norma ligjore.

Berisha shkruan se kryeministri ka vendosur shtetezimin e programeve kompjuterike.

Këtë konkluzion ai e nxjerr nga një mesazh që i ka ardhur në Facebook nga i ashtëquajturi qytetar dixhital.

Postimi i plotë

Te dashur miq, neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama ka vendosur shtetezimin e programeve kompjuterike duke bere Shqiperine vendin e dyte ne bote pas Korese se Veriut qe ndermerr nje veprim te tille!

Me kete rast iu bej thirrje hackersave shqiptare dhe te huaj te ndermarrin me urgjence nje sulm te pergjithshem per shkaterrimin perfundimtar te sistemeve te ketij narko-kryeministri qe nuk njeh ligje, norme apo standarte dhe do te shtetezoje ne menyre banditeske kodet e programeve duke shkelur cdo te drejte autori, pronesie intelektuale e teknologjike!

Lexoni ketu me poshte denoncimin e qytetarit dixhital. sb

“I nderuar Doktor, Shtetëzimi i pronave private që ndodhi në vitin 1944 duket si nje “dé jávu” kur lexon vendimin nr 673 date 22.11.2017 që ka marrë kryeministri. Me këtë vendim ai shtetëzon çdo program kompjuterik të realizuar dhe instaluar nga institucionet?! Kjo pavarësisht viteve kur janë realizuar dhe duke kërkuar specifikisht dorëzimin e kodit në burim.

Dorëzimi I kodit në burim për programet kompjuterike është në thelb siç është dorëzimi I një tapije për një godinë apo për një tokë.

Me poshtë citoj vkm-në

5. AKSHI, në funksion të përmbushjes së veprimtarisë së saj, ushtron kompetencat kryesore, si më poshtë vijon:

dh) Riorganizon dhe menaxhon strukturat përgjegjëse TIK, në institucionet dhe organet e administratës shtetërore nën përgjegjësinë e Këshillit të Ministrave. f) Administron kodin burim të çdo sistemi, si përfaqësues i pronarit shtet që është Këshilli i Ministrave.

18. Institucionet e përmendura në shkronjën “i”, të pikës 6, të këtij vendimi duhet të dorëzojnë pranë AKSHI-t, 1 (një) kopje të dokumentacionit të plotë të çdo sistemi dhe infrastrukture TIK ekzistuese dhe kodin e burimit.

Sistemet dhe infrastruktura TIK ekzistuese kalojnë nën administrimin dhe inventarin e AKSHI-t, së bashku me të drejtat dhe detyrimet juridiko-civile përkatëse. Kalimi do të bëhet në dy faza. Faza e parë do të jetë brenda datës 31 dhjetor 2017, sipas listës nr. 2.

Faza e dytë brenda datës 30 qershor 2018. Për mënyrën e kalimit dhe planin e veprimit, AKSHI përgatit një marrëveshje kuadër dhe protokoll të punës për ofrimin e shërbimeve, e cila nënshkruhet
sipas veçantive përkatëse nga çdo institucion I përmendur në listën nr. 2.”

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Berisha thirrje hackerave shqiptarë dhe të huaj: Ndermerrni urgjentisht sulm të përgjithshëm për shkatërrimin e kryeministrit”

 1. Lani says:

  Qe te shpetojshe veten o i poshter o familje hajdutash ne burg e ke venin per krimet qe ke bere .

  1997
  Gerdeci
  Vrasja e protestuesve
  Rruga e kombit qe akoma ska mbaruar i keni vjedhur leket ju maskarenj.
  Shitja e detit grekut te qelbur.
  Edhe shume e shume te tjera .

  1. Kujtimi says:

   Sa GOMAR MASHTRUS ESHTE KY BERISHA
   ESHTE SHUM
   E SHIKON QE PO I NGUSHTOET LAKU
   U CMEND RUAJENI SE DO BEJE NONJE GJE
   DO KAFSHOI NONJE
   Iku PER lesh

   1. Spartaku says:

    Kujtim! E ke mire,se Berisha eshte nje qen i terbuar,dhe po te kafshoi te infekton me virusin e terbimit.Prandaj larg nga qeni i terbuar.

 2. Dyrrahu says:

  Shume mire qe z. Rama po vazhdon me vendosmeri qe ta vej Shqiperine ne binarin, i cili na qon ne BE, por cfare te bejme qe kundershtaret e tij po i vejne mina binarit.
  Shihni cfare kerkon matufi!!!!!!!!
  Ndaluni o shkatrrimtare sepse neser vet do fusni kokat tuaja ne litar.

 3. says:

  Qytetarët duan që Berisha të vazhdoj kryeministër (si Merkel)

  1. Kujtimi says:

   KUSH e do BERISHEN KRYEMINISTER
   SI NUK KE TURP qe thus
   BERISHA nje LLAPAQEN kriminel

 4. Kellira says:

  tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak

 5. Shoshori. A says:

  Keshtu te pafshim o kak qeni!
  Ne vend te Trurit mut, goja nxjerr vetem mut dhe ti qe qelbesh e perlyhesh mes mutit dhe jashteqitjeve te tua duke vdekur si kermat.

 6. Sypeshkaqeni says:

  Te smuri rama more qen komunist.
  Do plasesh nga inati.

 7. Bushi says:

  O Berish malok koketrashi! Edi Rames t’i rruash lesht,se ai nuk eshte si t’y bastard.Ti o i mjere ke mare fund.Te pret Reçi i modernizuar,bashke me Zenin dhe Ergiten.

 8. Operation Mussolini says:

  Ben thirrje per akte terrori, por te gjithe tallin lesht me kete zog gomari.
  Kaq i poshter sa je o Sal, do ti rrjepin pjellt para syve. Ti duhesh trajtuar jo si i pandehur qe ke te drejta, por per qenin qe je.
  Ja ke be hak vetes

 9. Infermjeri says:

  ILAÇET , DOKTORRRRRRRR!!!!!🤣🤣

 10. Ai says:

  🖕😹😹😹😹😹😹🖕🖕🖕🖕🖕😹😹😹😹😹

 11. Nurja says:

  Hajdutët , në burg.
  Populli do shpagim.
  Kujt i ha, le ta kruaj pas kangjellave të QELISË 🤣🤣🤣

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *