Di Biaggio zgjidhet trajneri i Italisë deri në qershor

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Tashmë është zyrtare Luigi Di Biaggio do të jetë trajneri i kombëtares italiane deri në qershor kur do të jetë edhe muaji që do të zgjidhet tekniku i ri që do t’a drejtojë përfaqësuesen e kaltër në Ligën e Kombeve dhe në kualifikueset e kampionatit europian të vitit 2020.

Di Biaggio do të vazhdojë të jetë edhe trajneri i përfaqësues së 21-vjeçarëve të Italisë njëkohësisht.

Ndërkohë që do të ulet në stolin e Italisë për dy sfidat miqësore të muajit mars ndaj Argjentinës dhe Italisë.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *