“Ke folur pro Finos”, refuzim skandaloz i FSHF-së për akreditim në Asamble

Diktatura dhe abuzimet e FSHF-së nuk konsistojnë vetëm te fondet apo ilegaliteti. Në prag të Asamblesë Zgjedhore, media “VIP SPORT” ka dërguar emrin e administratorit Fation Shehu si përfaqësues, për të pasquruar në normalitet zhvillimet e aktivitetit. Përgjigja e FSHF-së ishte tronditëse për fjalën e lirë.

“FSHF refuzon akreditimin e z.Shehu për shkak të angazhimeve të tij juridike dhe personale karshi kandidatit në garë, të pohuara edhe vetë prej tij publikisht”, shkruhej në përgjigjen zyrtare nga zëdhënësi për shtyp i FSHF-së, Gerti Çarçani, i cili është njëkohësisht moderator i një emisioni sportiv, që njihet për faktin se përdoret aktualisht në fushatën pro FSHF-së.

Sipas Federatës, nëse ke një profesion të pavarur siç është avokatia, duhet të jesh vetëm në shërbim të Dukës, që të pranohesh. Nëse je një përfaqësues i medias, duhet të jesh gjithashtu në shërbim të Dukës që të aprovohesh. Diktaturë e fjalës së lirë dhe e profesioneve të pavarura.

Hakmarrje prej njerëzish të vegjël, për të cilën padiskutim është vënë në dijeni si UEFA, ashtu edhe Shoqata Ndërkombëtare e Medias.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në ““Ke folur pro Finos”, refuzim skandaloz i FSHF-së për akreditim në Asamble”

  1. Gerta says:

    Gert Carcani ushqehet me lepirje.Kudo ku ka qene kete ka bere .Ne qe kemi punuar me Gertin e njohim.Mbane nje fasad te “djalit te mire ” por eshte cuni me legen ,servil i lindur ose sic thuhet sot bythkepires

  2. Gerti says:

    Gerto sa te pagoi Don Duka per kete pacavure??Po ti si i more ne euro apo ne monedha ari???

  3. keshtu ndodh says:

    Eshte bere dhe ngordhaçi Gerit çarçani burre.Pika gazetarucin qe do perfundoje ne ndonje qoshe te Tiranes, se keshtu ndodh sot me njerez te tille.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *