Teuta, eksperimenti i Nicës i suksesshëm në transfertën e Laçit

Trajneri i Teutës, Stavri Nica, njihet për guximin e tij professional. Ai e ka traguar më parë me Laçin apo ndonjë ekip tjetër, kur u ka besuar lojtarëve të rinj dhe koha i  ka dhënë të drejtë.

Nica guxoi edhe të dielën në fushën e Laçit, ku hodhi në fushë një formacion ndryshe.

Në një ndeshje, ku i duhej patjetër rezultat pozitiv, ai i besoi nga minuta e parë Shehit në mbrojtje, spostoi Hërkaç në mesfushë, aktivizoi të riun Lajthia, si dhe e kaloi Karimin në majë të sulmit. Katër lëvizje brenda një ndeshjeje.

Lëvizje vërtet të guximshme, por kuptohet që duhet krajë në të tilla raste dhe ja që zgjedhjet e tij rezultuan positive. Ndryshe nga disa trajnerë konservatorë, Nica e merr përsipër rrezikun.

Në Laç ia doli, tani mbetet për t’u parë si do të ecë Teuta në vazhdim të kampionatit.

Pika e marrë javën e fundit u ka shërbyer durrsakëve më tepër edhe në planin sportive.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *