FOTOT: ISIS publikon pamjet, xhihadistet femra me kallashnikov në dorë në vijën e parë të luftës

ISIS vijon me publikimin e fotove dhe videove propaganditike për të “mbjellur frikë dhe terror” në botë.

Së fundmi shteti Islamik ka zbuluar disa pamje të reja ku duken femra të veshura me burka që luftojnë në vijën e parë për organizatën terroriste.

Fotot tregojnë një luftëtare femër, e veshur me doreza dhe burka të zezë, që qëllon me një kallashnikov AK-47.

Një tjetër foto tregon disa gra të tjera të armatosura të hipura në një kamionçinë dhe që mbajnë një flamur të ISIS në automjet.

Shumica e fotove janë publikuar nga grupi terrorist që grupimin e femrave luftëtare e kanë quajtur “Brigada Al Khansaa”. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/48FDFEEB00000578-5367147-image-a-1_1518089786769-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/48FDFEEB00000578-5367147-image-a-1_1518089786769.jpg","attachment_id":"839914"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/3CC1FE5D00000578-4180472-In_a_chilling_post_on_December_31_Umm_Ibrahim_wrote_Me_and_my_hu-a-27_1486036176478-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/3CC1FE5D00000578-4180472-In_a_chilling_post_on_December_31_Umm_Ibrahim_wrote_Me_and_my_hu-a-27_1486036176478.jpg","attachment_id":"839911"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/48FDFF9900000578-5367147-image-a-3_1518090177321-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/48FDFF9900000578-5367147-image-a-3_1518090177321.jpg","attachment_id":"839913"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/48FDFF9300000578-5367147-image-a-2_1518089801724-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/48FDFF9300000578-5367147-image-a-2_1518089801724.jpg","attachment_id":"839912"}]

2 komente në “FOTOT: ISIS publikon pamjet, xhihadistet femra me kallashnikov në dorë në vijën e parë të luftës”

  1. Ladi says:

    Kush na garanton qe nuk jane burra te veshur si gra me burka??!!

  2. James says:

    E jema turkofagosit esht. Nga bytha ashtu duket.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *