“Pijanec që ha plonc dhe pi raki”, Dashamir Shehi i përgjigjet Ramës: Ai flinte poshtë urave, i urren tironsit. Mua më ka marrë malli për groshë dhe pilaf…

Deputeti Dashamir Shehi i është përgjigjur ironisë së kryeministrit Edi Rama se ai pasi ha dhe dehet, sulmon projektet e qeverisë pa argumente konkrete.

Shehi ka komentuar deklaratën e Ramës ku thotë se shefi i qeverisë ka fjetur vetë poshtë urave dhe se e ka marrë malli për groshë dhe pilaf.

Ai i cilësoi deklaratat për “Fax News” si pjesë të llumit me të cilin Rama merret duke shtuar se do t’i dalë për zot Shqipërisë.

“Vuan komplekset e  një të padituri, ka një urrejtje ndaj komunitetit të Tiranës, thotë se çdo tirons ha plons, ky aristokrati i madh që haviar

Frikë duhet të ketë Rama. Ai flinte poshtë urave të Parisit. Duhet t’u dalim për zot interesave të Shqipërisë. Me këto pilafrat dhe groshat, merret ai vetë. Mua në fakt më ka marrë malli për këto…” ka thënë Shehi.

Ndërkohë ai ka folur edhe mbi deklarata e tij për investimet e Turqisë në Shqipëri.

“Janë muhabete për llumin, me të cilat merret Rama. Se kush jam unë më njeh gjithë Shqipëria.

Ajo që them unë nuk jemi kundër investimeve por të mos e ekzagjerojmë me Turqinë.

Vuajmë nga dëshira të kemi investitorë europianë, gjermanë e anglezë.

Turqve u jemi mirënjohësve, por në radhë të parë jemi shqiptarë, duam të hyjmë në Europë.

Duke e ekzagjeruar në këtë situatë me këtë turbulencë që ka Ankaraja, duhet të mendojë një burrë shteti: Do shkojmë drejt Europës apo drejt Anadollit.  

Në sektorë strategjikë turqit janë gia prezentë. Duhet të tërhiqemi nga turbullirat e Anadollit. Aeroporti është një aferë korruptive. Nuk duhet t’u hapim dyert kujtdo që hedh 5 lekë para derës” tha Shehi.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në ““Pijanec që ha plonc dhe pi raki”, Dashamir Shehi i përgjigjet Ramës: Ai flinte poshtë urave, i urren tironsit. Mua më ka marrë malli për groshë dhe pilaf…”

 1. Angjelini says:

  Si i dehur ke fole i dashur Shehu. Une te rrespektoj edhe pse nuk ndaj te njetat bindje apo pikpamje por investimet jane te mireseradhura ne shqiepri. Te pakten kjo eshte pikpamja e ime si qytetar i thjesht.

  1. Kujtimi says:

   Pi o pi over te mos kete me
   JEPI NONJE got SALI QENI DHE LULI ADOLESCENTI

 2. I drejti says:

  Ah mor Dash si po degradon çdo dite. Te ngeli mendja te rakia.

 3. Kombi says:

  PO NUK PO TE VIJNE MORE , NGA PARISI DHE LONDRA , ME TURQINE KA MAREDHENIE EKONOMIKE GJITHE EUROPA ,POR ATA NUK GJYKOJNE SI TI . NUK NA VJEN ASNJE E KEQE NGA TURQIA , E KEQJA E SHQIPERISE, JANE POLITIKANET QE SHITEN PER PARA SI TI.

 4. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  Dashi s’i mban më
  Groshët dhe alkolin
  se një moshë ka
  me Sali Gogolin.
  *
  Kush e di sa herë
  Të kam parë rrumbull
  me raki e verë
  me rrush a me kumbull.
  *
  Pija është e dashur
  po është dhe shejtane
  ndaj edhe fjalorin
  e ke si për Mejhane!
  *
  P.S.
  Pijen dot s’e mban
  o Dash paraziti
  as groshët s’i mban
  se s’të lë Koliti!

  1. joel shkodra says:

   Fjale te verteta
   Ketu ne Shqiperi
   Dalin sa t’jete jeta
   Veç kur pi raki.

  2. Roberto says:

   HajHhaHHhjhhaaaaa Gopisto! E ke hallall gopin qe ka Dashi me kembore apo Dashi qe prin kopene. 🤣

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


    Më rruaç Roberto
    do të ma nxiç jetën
    se për gop hallall
    më jep Enkeledën 😅

 5. katarakti says:

  Ne fakt edhe une nuk e kuptoj kete dashurine e madhe te Rames per Turqine! Per sa i takon “tironasve”, po te mos ishte caktuar si kryeqytet, tironsit edhe sot do te hanin fergese me gjize. Tirana u be nga te ardhurit. Sidomos gjate kohes se Zogut, kur qyteti hodhi themelet e tij, por edhe me pas. Ndryshe eshte puna me Shkodren, Durresin, Korçen, Beratin, Gjirokastren etj qe kane qene qytete me tradita. Ndersa Tirana ka qene nje fshat me nje xhami, 2 tyrbe dhe nje pazar oriental.

  1. Nela says:

   Pse ste pelqen ty fergesa me gjiz apo ti ha gorgonzola

  2. Niko says:

   Po mire kthehuni nga keni ardh atehere kollaj eshte .un jam 26 vjet emigrant .sipas logjikes tende brezat pas meje do thon qe ne e beme vendin ku jemi emigruar .ju keni ardh nga nevoja ne Tr ashtu si un ketu .pak me respekt per komunitetin me paqedashes te shqiptarise. Tregon civilizim mos te tjera .

 6. Life is game says:

  Dasho eshte dhender tirone ky robi! Ke Basht!
  Jo ke dibront!

 7. vang says:

  Per mendimin tim pamvaresisht personalitetit te z.Shehi,ai shprehu mendimin e tije lidhur me investimet turke ne Shqiperi.Ne qofte se verejtja e z.Shehi eshte politike ahere po i japim pak te drejte z.Rama.Por qe hame grosh e pilaf e plenc edhe pse mund te jene kuzhine turke kjo eshte nje pergjigje pa vend ez. Rama.

  1. Baftjari me raki Skrapari says:

   raki Baftjar raki

 8. Zigur Qarri says:

  Ngaqe nuk ka ndonje argument bindes kunder Z.Dashamir Shehi,Rama fillon nga banalitetet.
  Dhe banalitetet na i shet per humor,ndersa Tema per tallje(poshtrim).Ore,perse ishin keta te
  PS kundra testit te droges?Humbja e FSHF ishte humbje e PS,humbje Rames dhe jo e Finos.

  1. nje çam i beses says:

   ZAGAR QORRI , nje çam i pa bese e antishqiptar qe i sherben te keqes . E fillon me Shehin , e vazhdon Temen , e vazhdon me drogen , e vazhdon me FSHF-ne , dhe e mbyll me Ramen e PS-ne . Ike , o Zagar , ike , se na shkrive gazit .

   1. Zigur Qarri says:

    Ik ore debil!

 9. Coli says:

  Nuk e kuptoj kete Dashin. Ja pelqen turqise groshet e pilafin, investimet Jo. Pse mor Dash, shqiptaret dhe per amerike fluturojne nga Turqia, pyet njehere.

  1. Tani says:

   Duam te fluturojme direct koke k..

 10. luani says:

  Ti je nje mut burre,qe i ke mbush mendjen vetes qe je burre,po kush e rrun trapin per ty dhe shoket e tu ti je nje pijanec qe te mbajne kur cohesh nga tavolina dhe sje nga ata qe ban qejf dhe cohesh vete,ti nuk munde me majt staturen tende,po degradove me porosi te shefit

 11. BUJARI JU DEGJON says:

  Ke 27 vjet qe je ne koalicion me Sali Kriminelin dhe na hiqesh si burre i ndershem???
  Ah,mor pijanec muti,nuk ke faj ti … I duhet bere hysmet koromanes qe te jep Saliu…

 12. Selo says:

  Gabim,ai ishte piktor gjigand, paguhesh 12 euro portreti .

 13. Zigur Qarri says:

  Ik ore debil!

 14. Vjosani says:

  Dash, vetem e folura jote e vitit 1635, nje shqipe bastarde gjysem turke, gjysem mongole e pak tironce- te ben skanerin se cfare intelektuali je.
  Intelektual qe nuk mesove dot standartin, mendo te mesoh mire anglishten ti?! Kur flet ti duhen dy gjera, nje perkthyes dhe nje legen per te vjellat…

 15. saliu says:

  Dash. Qe jep pijanec kete e dijne te gjithe. Qe pija eshte ves, kete e di edhe Flamur Noka, por qe vesi vdes me robin, kete e di edhe Nard Ndoka.

 16. Plaku Xhuxhumaku says:

  Pse mer me verte ka fjete poshte urave ky Edvini. Po si u bo muti kryeminister? Pranej na ecin punet mire ne shqiptareve perhere vemt ne krye o katunare, o bythqime, o barbone qe flejne poshte urave, o maloke, o hajdute, hej dreq o pune.

 17. Zzzzzz says:

  ORE GAZETAR LESHI PO MESO SHQIPEN SE NUK SHKRUAJME GIA PREZENT…..NE SHQIPEN TONE !!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *