“Lana e Dytë Demokratikase”, reagon Alibeaj: Llum, llogje dhe tym nga kryekllouni, PD punon çdo ditë për t’i hequr maskën fasadave të Ramës

Deputeti i PD në qarkun e Fierit Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas videos që Rama postoi në facebook për fillimin e punimeve përgjatë Gjanicës, të cilën kryeministri e quajti “Lana e Dytë Demokratikase”.

Për këtë postimin të Ramës demokrati thotë se është llum, llogje dhe tym i kryeministrit

Duke e cilësuar Ramën kryeklloun Alibeaj thotë se kryeministri nuk po gjen dot formë e mënyrë për të mbuluar skandalet e lidhjeve të qeverisë tij me krimin dhe drogën.

 “Qytetin e Fierit e kanë administruar për 73 vjet përfaqësuesit e partisë sê Edi Ramës. Janë ata përgjegjës për masakrën urbane në Fier, ashtu si edhe në Durrës, në Elbasan, në Vlorë e në Tiranë. Madje në Tiranë është personalisht përgjegjës!”- shkruan Alibeaj.

Postimi i Alibeajt

Llum, llogje dhe tym çdo mëngjes nga kryekllouni që nuk po gjen dot formë e mënyre për të mbuluar skandalet e lidhjeve të qeverisë tij me krimin dhe drogën. Qytetin e Fierit e kanë administruar për 73 vjet përfaqësuesit e partisë sê Edi Ramës.

Janë ata përgjegjës për masakrën urbane në Fier, ashtu si edhe në Durrës, në Elbasan, në Vlorë e në Tiranë. Madje në Tiranë është personalisht përgjegjës!

Meqë qenka zgjuar me Fierin në mendje, kryekllouni bën mirë të hedhë sytë nga të përmbyturit e Frakullës, Ferrasit dhe Darëzezës, të braktisur e të pashpresë nga qeveria.

Bën mirë të mos vazhdojë të helmojë banorët e Vërrisë, Kallmit dhe Mbrostarit me inceneratorin e vdekjes, aferën korruptive më spektakolare të kryekllounit.

Mirë do të ishte që ai qytet të mos lihej nën administrimin e bandave zyrtare bashkiake që në vend të sigurojë ujë të pijshëm për Fierin, merret me fasadat qindramilionëshe të korrupsionit.

Partia Demokratike punon çdo ditë për ti hequr maskën fasadave të mbaruara të Ramës dhe shërbëtorëve që i shërbejnë vetëm atij.

Partia Demokratike punon çdo ditë që ta vërë pushtetin në shërbim të njerëzve, që ta kthejë politikën në shërbim te qytetarëve. Koha ka ardhur! (TemA)

VIDEO/ “Lana e Dytë Demokratikase”, Rama: Transformim spektakolar

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në ““Lana e Dytë Demokratikase”, reagon Alibeaj: Llum, llogje dhe tym nga kryekllouni, PD punon çdo ditë për t’i hequr maskën fasadave të Ramës”

 1. santiago says:

  perse nuk e bere ti Fierin more kriminel

 2. salem says:

  Pse o legen i Baltezes (dhe i baltes) , nuk eshte e vertete?
  Kur te erdhi goja edhe ty?!?!

 3. Bajga alibeaj says:

  Ky Alibeja eshte nje llum na koka tek kembet,oplera po ja vrasin syte ndryshimet
  Plera si puna jote e late ate vend si mos me keq…….edhe ate mandat qe ke ne Fier e di mire si e ke mare fare e keqe

 4. lexuesi i irrituar says:

  ” PD punon çdo dite per te shkaterruar …

 5. PLAKU says:

  JU JENI EDHE DHI E ZGJEBOSUR EDHE BISHTIN E MBANI PËRPJETË Ç’mund të thuash tjetër për ju ,,,,,?

 6. Ledi says:

  Mos valle si rastesisht harrove ndonje kryetar te partise tende qe ishte ne fron kur u be kjo maseker apo hotelin e shoferit tuaj e ndertuan socialistet.

 7. Shvejk says:

  Duhet te kete nje arsye pse Fierin ka 76 vjet qe e drejtojne te majtet. Mbase sepse Fieri nuk eshte si Kavaja. Pyetja eshte se sa vjet i duhen akoma PD se. qe ta kuptoje se e ka komplet brenda, sidomos ne jug.

 8. Jimi says:

  Mos e dhente zoti qe qeveria te bjere me ne duart e ketyre xhahileve, se keta te bejne gjemen! Keta e kishin pushtetin dhe i ben gjemen ketij populli, sot qe ky popull i shporri me dajakun e 25 qershorit po pergjerohen per te!

 9. Milan says:

  O llumi o plehrat o bajgat o injorantet o kriminelet,ja kush jeni ju te dhjeret e PD

 10. faro says:

  Mu e kane qytetin e tyre model keta llafazan. Te na e tregoojne qe ti votojme

  1. akrepi says:

   Z,Faro PD ne pushtet kishte modelin e Kadaharit ne gjithe Shqiperine.

 11. Vl says:

  Si ka mundesi qe keta vazhdojn te fyejn popullin, e ta konsiderojn dele. Clidhje ka kryetari i bashkis me shkaterrimin e ndertimeve ne gjith shqiperin, kur ti si ekspert e leshit te kokes, e di shum mir qe dhe lana e tiranes u desh leja nga qeveria per tu rehabilituar. Bashkiaku ka gajet per ndertimet me leje po ko ato pa leje, qe varen direkt nga qeveri. Sa her kan kerkuar bashkiaket te nderhyhet dhe se keni rrujt po i keni dhene me shum hov zaptimit. Harruat premtimet qe i bet para 2005 per autonomi bashkive dhe ju joqet dhe ato qe kishin mbasi rrembyet pushtetin. Ha mut te rritesh

 12. Alniku says:

  A ka Zot që këta plehra ta mbyllin gojën njëherë e mirë .
  Ptu far e keqe PDista

 13. S. Hoxha Fier says:

  Ti pinjolle e nje familje famekeqe qe ka lyer duart me gjak shqiptaresh, ti pinjolle i nje familje kolaboracionaliste e lidhur ngushte me nazizmin, ti pinjolle i nje familje te ndyre qe u lidh shpejt me Sigurimin e Shtetit per te marre ne qafe njerez te pafajshem, pra ti, ne vend qe te zbatosh kerkesat e normave ligjore e morale, ke kaq kohe qe mallkon cdo dite cfaredo te mire qe behet ne kete vend, dhe nje nder aresyet eshte qe ti hyjsh ne qejfe Lul sumkapucit.
  Ti bandit me edukim te dyshimte ne shkollat siriane te berthamave te ISIS-it, nuk te lejojme te fyesh nje Kryeminister te nderuar si Zoti Rama, i zgjedhur me vote plebishitare si askush deri me tani. Ti u sherben padroneve tuaj, nuk dihet realisht se kujt, ndersa Rama eshte i ngarkuar nga zgjedhesit me te shumte shqiptare qe ti sherbeje ketij vendi per te shkatrruar bandat kriminale , qe ju edepseze keni ngritur qe prej 27 vitesh.
  Fieri i falenderohet Rames per ato qe po ben me Rilindjen Urbane, pasi ti dhe edepsezet e tjere si ti, e kthyet Fierin e gjith Shqiperine ne nje nevojtore qe te vinte turp ta shikoje.
  Ti mor gjytyrym nuk mund te fyesh Ramen, nje intelektual eKryeminister reformator te nderuar brenda vendit dhe nga kancelarite perendimore, nuk mund te fyesh nje pinjolle te ne familje me te kaluar te ndritur patriotike. Ti je rritur mes qenefeve e bajgave dhe te vrasin syte pamjet e bukura qe u eshte dhene qyteteve e tani edhe zonave rurale, sepse ti do pisllekun, qelbesirllekun se aty je rritur e nuk ka pase kush te te mesoje ty se cfar eshte e pastra, dinjitozja. Mjafton era e rende e parfumeve qe hedh me grushta ne fytyre per te te njohur shijet estetike tenden, qe qelbesh nje ore larg.
  Se fundi, ka interes te dihet ky fakt. Ti me te vertete po ben nje loje te ndyre per te mbajtur vendin qe te dha Basha, por (kete e dij mire) Basha i di te gjitha poshtersite dhe shpifjet qe ke bere ndaj Bashes pasi humbi zgjedhjet dhe miqt e tu ta kane perplasur ne fytyre si nje gjest paturpersie e beseprerje.
  Kjo ka ndodhur ne nje lokal ne qafen e Koshovices me nje grup te ngushte tendin, tregon i biri S.M nga Roskoveci. Basha thuhet se e di.
  E vecanta me e turpshme per ty eshte qe ti ben cdo dite tualet si grate (respekt per grate por ato e kane nje te drejte te tille). Turp per nje mashkull te beje tualet, kjo flet shume per statusin moral tendin, gje shume pak e pare ne Shqiperine e traditave burrerore.

 14. Rr. B. Gramshi says:

  Kur te shohe ty duke folur, kur lexoj edhe mendimet e tua, perfundimisht e meritoni proverben; “Qente le te lehin, karvani te shkoje perpara!”

Lini një Përgjigje te Rr. B. Gramshi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *