Triumfi i Ermal Metës në Sanremo, Basha: Banditët janë në krye të vendit, ai na kujton se ka shqiptarë me talent

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përgëzuar këngëtarin shqiptar Ermal Meta për fitoren që arriti në Sanremo.

Basha thotë se në këto ditë të vështira kur banditët janë në krye të vendit, një kantautor i ri, Ermal Meta na fali gëzim duke triumfuar në Festivalin prestigjoz të San Remos.

“Triumfi i Ermalit na kujton se ka shqiptarë me talent, me energji që dinë të ecin përpara.

 Shqiptarë të ndershëm, krijues, të suksesshëm, njerëz të zotë dhe me vlera ka plot mes nesh, por pak bien sot në sy, sepse lajmet për Shqipërinë dhe shqiptarët i dominojnë zullumi, trafikantët dhe qeveritarët banditë.”-shkruan Basha në facebook.

Postimi i plotë i Bashës

Në këto ditë të vështira kur banditët janë në krye të vendit, një kantautor i ri, Ermal Meta na fali gëzim duke triumfuar në Festivalin prestigjoz të San Remos.

 Triumfi i Ermalit na kujton se ka shqiptarë me talent, me energji që dinë të ecin përpara.

Shqiptarë të ndershëm, krijues, të suksesshëm, njerëz të zotë dhe me vlera ka plot mes nesh, por pak bien sot në sy, sepse lajmet për Shqipërinë dhe shqiptarët i dominojnë zullumi, trafikantët dhe qeveritarët banditë.

Por e nesërmja i takon shumicës dërrmuese të shqiptarëve të ndershēm dhe me vlera. Triumfi i Ermalit është një përmendore e vlerave të vërteta të tyre.

E përgëzoj nga zemra Ermal Metën për çmimin e fituar me talentin dhe punën e tij, dhe i uroj për suksese të tjera më tej! Ky është modeli që na bën krenar dhe na frymëzon si shqiptarë!  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

31 komente në “Triumfi i Ermal Metës në Sanremo, Basha: Banditët janë në krye të vendit, ai na kujton se ka shqiptarë me talent”

 1. Kellira says:

  Ermal Meta eshte per te na kujtuar qe ka shume shqiptare qe ia dalin ne Europe.
  Nuk jane bole si “hollandezi” Basha te cilit i gjeti Giti fole te ngrohte ne breket e dhjera te babit Sali…

  1. palokari Lulja says:

   po ky bolja eshte njeshi per te vjedhur me kollare…….mos ja hajme hakun BOLESE !!!!!

 2. PA EMER says:

  .. shume e pranueshme ..! shqiptare me vlera ka pasur dhe ka plot, por te tille i ka bere talenti dhe perpjekja e tyre ..! Nuk e di hajdutlleku eshte talent ?! Nga “hajdutlleqet” jane pasuruar shume bashkeatdhetare , por nuk e di kur do thyejne qafen ..! Nuk jam ziliqar , perkundrazi dua qe te jene te gjithe te pasur, por vendi i hadutit eshte burgu dhe jo posti .

 3. vito says:

  TI DHE PARTIA jote villni vrer per kte vend anemban botes o legen , ju partia antishqiptarve shani dhe slini gje pa then per kte vend ,sikur vetem ne shqipri behet ashash bota esht e mbytur me kokain dhe drogra te forta , por nuk kemi degjuar parlamentar te nje vendi tjeter ne kte bot qe te shajn vendin e tyre siç beni ju , mir qe na vidhni mashtroni dhe na vrisni keni 25 vjet , por te pakten mos na nxirni bojen e na degjeneroni se nuk po kan fytyr te krenohen kta shqiptar te talentuar kudo ne bot , se ju mir qe shkaterruat xhdo gje deri ke morali njeriut por lerini te qet mos na tregojn me gisht per qefin tuaj o llumi kombit ton o hajdutet dhe kriminelet e politikes se kti vendi.

 4. vito says:

  TI DHE PARTIA jote villni vrer per kte vend anemban botes o legen , ju partia antishqiptarve , shani dhe slini gje pa then per kte vend , sikur vetem ne shqipri behet ashash , bota esht e mbytur me kokain dhe drogra te forta , por nuk kemi degjuar parlamentar te nje vendi tjeter ne kte bot qe te shajn vendin e tyre siç beni ju , mir qe na vidhni mashtroni dhe na vrisni keni 25 vjet , por te pakten mos na nxirni bojen e na degjeneroni , se nuk po kan fytyr te krenohen kta shqiptar te talentuar kudo ne bot , se ju mir qe shkaterruat xhdo gje deri ke morali njeriut , por lerini te qet SHQIPTARET kudo qe ndodhen , mos na tregojn me gisht per qefin tuaj o llumi kombit ton o hajdutet dhe kriminelet e politikes se kti vendi.

 5. lul luli says:

  Po monika meten ku e le!!!!!

 6. Emigranti says:

  Zoti Basha para se te flsesh per Ermal Meten laje gojen mire se ska asgje te perbashket me zotrote qe shkove i telekomanduar ne Hollande dhe u bere me shtepi qindra mijera euro duke qene studente qe ne qe kemi mbi 25 vjet te emigrim e dime sa sakrifica duhen per te patur nje shtepi te tille.Ermal Meta arriti atje ku eshte fale sakrifices se familjes se tij,talentit dhe perkushtimit qe nuk e ka pasur asnjehere te lehte si zotrote.Prandaj per favore mos kerko ta futesh ne ngjyra politike dhe keto pak gezime te pastra te njerezve te thjeshte qe na bene te ndjehemi krenar.

 7. shushica says:

  Ermal Meta eshte figura e kundert e ketij personazhi hajdut ,kriminel ,me te vetmin talent ,mik i Argites .Ne se Basha te gjitha sa ka arritur ja dedikon anarkofashistit Berisha dhe te qenit sherbetor i familjes me te rrezikeshme antishqiptare ,Ermal Meta arrin ne majen me te larte te karieres se nje artisti ne nje vend ku arti eshte ne nivele boterore,talentit ,kultures dhe forces se tij krijuese .Meta ka care gradualisht nen nje konkurence te forte ,si kengetar ,autor ,profesionist .Askush nuk i ka dhuruar asgje ,dhe mbi te gjitha shquhet per personalitetin e forte ,humanizmin ,ndjeshmerine e larte ndaj temave te mprehta sociale .Eshte absurde qe nje terrorist si Basha te komentoje fitoren e Metes i cili me kengen e tij ,bashke me Moron ,leshojne nje mesazh te forte kunder terroristeve ,te cdo lloji ,individe ,grupe apo qeveri .
  Jam i sigurte qe Meta dhe Moro nuk do te pranonin kurre te komentoheshin dhe lajkatoheshin nga personazhe bandite qe duan ti vene flaken vendit ,nga berishiste qe e shnderruan vendin ne shkretetire ekonomike ,njerezore ,kulturore dhe morale .Edhe ringritja e vendit eshte produkt i te rinjve qe realisht nuk i lidh asgje me banden e Berishes,edhe pse ne mjaft raste jane te detyruar te pranojne kompromise.Shpresojme te arrije sa me shpejt dita qe te rinjte me kulture perendimore ti fshijne nga jeta politike dhe shteterore mbeturinat primitive tribale te berishizmit .Te cdo krahu qofshin .

 8. eli-tiv says:

  …menyra se si e komenton dhe e perdor ndjehet pislliku i ketij “kallupi “. Ne momentin qe e perdor politikisht nje sukses artstik jo vetem tregon se nuk e kupton ate pale ta ndjesh ate. Lul ke nje nivel intelektual mizerabel . Njerezit nuk harrojne qe ke vrare …e ke te pamundur te merresh me te bukuren.

 9. ILIRET says:

  Brenda nje jave dy fitore te medha te Lul Bashes:
  1- Basha fitoi presidencen e FSHF – se, duke mundur rendshem Bashkim Finon e PS-se.
  2- Basha fiton Sanremon me Ermal Meten ( familja e tij ne Fier eshte super e majte).
  Te tjera fitore si keto, do ta konsolidojne Bashen ne krye te PD-se.

 10. DRINI says:

  Pa lidhje fare…..

 11. I shkret ky sa ka degraduar.
  Edhe antar i pd te ishte nuk do ishe ngazelluar kaq shume .
  Ermali na nderon me talentin kurse ti na turperon me sjelljen antishqiptareme vjrdhjet shkatrrimi e diskreditimin e ketij vendi.
  Ti nga kamarier te coi hollandezi per studime(qe i je mosmirnjohtes)atje takove hajduten e vefes qe ne paj te solli nje vil dhe gita hunde derre si jati te katapultoi ktu ku je dhe nuk po e justifikon postin qe ke,por sa her hap gojen nxjer brockulla

 12. h says:

  Në shqipëri kanë sukses vetëm hajdutët,kurvat,dhe politikanët.
  Kush ka dinjitet dhe talent duhet të largohet me nxitim.
  Shoqërisë shqiptare i mjafton talenti i karminës .
  Ajo është shoqëri e vdekur ne çdo drejtim.
  Aty triumfon vetëm e keqja ,me të gjitha format ,dhe nuancat e saj.

 13. zani partizani says:

  Do e kete blere San Remon Rama me parate e droges:)))))))).
  O lul ziu qe s’di c’thua.

  1. Befana says:

   Hahaha,e forte kjo e Zani partizanit,pa hedhur poshte dhe gjithe komentet e tjera per kete te poshter injorant.

 14. MBASI E KE QIT ATE GISHT NGA AJO VRYME
  MOS E LEPIJ O PEDERAST HOLLANDE !

  TALENTI PEDERATISE HOLLANDEZIT BYTHCPUM
  ESHTE I NDRYSHEM NGA AI I SHUME SHQIPTAREVE

 15. PLAKU says:

  IK MORE BYTHË PAMBUK,KU DI TI Ç’ËSHTË PUNA DHE DJERSA PËR TË ARRITUR TË KULTIVOSH TALENTIN , TI NUK DI SE Ç’DO TË THOTË PUNË, PRANDAJ LERE ATË DJALIN T’I GËZOHET MUNDIT DHE DJERSËS E PËRKUSHTIMIT TË TIJ ,MOS JA FËLLIQ GËZIMIN ME JARGËT E PËSHTIRA POLITIKE, TI MBAJI PËR NDONJË TRUVOBEKTË NGA ATA QË LLOMOTITIN GJËRA PA KUPTIM SEPSE SHPRESOJNË SE MOS JU HIDHET NDONJË KOCKË.QENEF ISHE MË KEQ MBETE,HARRAM PJESËN QË TE JEP PARTIA JOTE NGA BUXHETI QE DEL NGA XHEPAT TANË.

 16. Jimi says:

  Po ka shqiptare me me talent se c’je ti more zuzar!?

 17. Roberto says:

  O Luli qenke.trap komplet. Mos eshte gje Ermal Meta anetar i PD?? Po edhe sikur te jete bravo por ti mor karallo nuk ke ndonje gje te re te na thuash? Pse e lidh artin me llumin qe keni gatuar vete qe kur vute kemben ne pushtet?? Ik or ju shkerdhefsha ca ju mban pragu,zagaret e mutit. Keni goje dhe flisni.

 18. Aleko says:

  Po , ne krye jane banditet, me ty ne krye..Keshtu qe qe te qerohen banditet , duhet qeruar ti I pari Phu fare e keqe kushe u polli!..

 19. Vasiliki says:

  A ka bandit dhe kriminel me te madh se ty ?
  Ti je nje kokebosh qe nuk ta var askush teneqene!

 20. Tarrasi says:

  Po ku ka me bandit se ty,mor legen,po clidheje ke ti me ate djalin.po ti nuk ke lidhje me asgje pozitive qe mund te kete ne kete bote,ti je nje klloun.pa bythe e pa koke,qe te kane vene nje pale bateri dhe sillesh rrotull vetes,po ketu nuk ka drejtesi,se shoku jot duhet te ishte ne burg per ato qe ka bere

 21. dritani says:

  Sa i trashe ky Basha! E pergezon Meten per trofeun e San Remos, vazhdon me qeveritaret bandite e kriminele, shkurt e perzine sheqerin me kripen. I trashe se kujton se Meta bie ne Gracken e tij e neser kur te votojne shqiptaret ne shtetet perendimore, ai do loboje per Bashen-kryeminister! Furtuna e drejtesise po afron Lul. Lut Zotin qe San Ramot te mos i shohesh nga burgu!

 22. taqo says:

  Ka edhe hajdute mashtruae dhe demagoge me talent me shumice ne qeverite shqiptare .

 23. Jeerry says:

  Avash, avash, fitoren e Ermal Metes do na e nxjerre fitore te PD, Lulushi ka kohe qe se ka ndjere shijen e fitores.

 24. niki says:

  Po ti Luli ku hyn: tek banditet ( vrasjet e-21 janarit,vjedhja e rruges Durres -Kukes,shitja e detit etj) apo tek ato qe perpiqen per nte miren e vendit!!!

 25. Lani says:

  Me siguri qe e ke fjalin per djalin e shefit ten Berisha, sepse djali i tij Xeni dhe shoqja e tij jane ata qe ti me apo pa dashje na i ofron si shembuj qe duhen ndjekur nga te rinjte ne Shqiperi.

 26. Xheudet Tafili says:

  Do te ishte fisnikeri te heshtje sepse shemelltyra juaj nuk reflekton kulture artistike.Ke mundesi te heshtesh ti e te flasin ato qe me te vertete e duan dhe kane dhene per artin.Jo cdo gje qe fluturon hahet. Nuk me ngroh kritika juaj me shume politike se artistike.Shko e qahu ne Kuvend… Xhod Shkodrani

 27. ALPINI.
  BRAVO LULI E GJETE SE SHQIPERIA PASKA NXJERR TALENTE.KY ESHTE NJE MESIM I MIRE PER TE GJITHE NE. O LULASH GJATE GJITHE HISTORISE TE POPULLIT TONE.KEMI PATUR TALENTE..BILE BILE EDHE PREZENCA E JOTE NE KTYE TE PD ESHTE NJE TALENT.NGA KAMARIER KRYETAR I PARTISE ME TE MADHE OPOZZZITARE EDHE KJO E JOTJA MERITON NJE BRAVO ME TE MADHE.

 28. Izeti says:

  O cun ,,,,,,,,,o kamarjer,si e ka emrin ky kamarjeri I Rinasit,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Lulzim. ,,,,,,,,ehe ,,,,,,O Lulzim coji dy kafe atij Ermal Metes nga mua,se ti jap kur te kete Miting ne Tirane,,,,,,,,,,, ,,,,,,,e me rrofsh o Lulzim,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,O Lulush mos e di kusheririn e Like Floririt kete Ermalin ,o I shkrete dhe.do ti servilosesh Likes me kete rrast,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,A mor tyrylyc qe sje per gje,,,,,,,

 29. manastiri says:

  Shihni sa e perdhos politiken ky djale I talentuar ……qe zoti drite ja befte kudo.
  Ndersa landfill-i i politikes (politike i thencin …se vetem politike dhe politikane nuk mund tu thuash ,ketyre lapangjozeve taneve…qe per fatin tone gjithmone te keq na jane bere peshqesh nder dekada e dekada , dhe na jane ngjitur si muti pas kambales….mundohet te na e beje pis dhe keta talente te paster si kristali qe kemi.
  KRENARE PER ERMAL METEN ……………………. NEVERI PER BAZHIBOZUKET ,PLACKITESIT KUSARE TE SHQIPTAREVE…….. LANDFILL-it POLITIK
  OOOOOOOOOOOOOOOOO SA BUKUR JU SHKON NE ANGLISHT…………. LAAAAANDFILL POLITIK …..SIKUR DHE PARLAMENTIT TI VINIM KETE EMER…..SE KETA ZUZARET TANE APO BICIMSEZE SI MUND TU THUASH , VDESIN TE FUSIN NE MES TE FJALEVE SHQIP NDONJE FJALE ANGLISHT PER TI DHENE VETES PAK KULTURE……..U PIKA QE SU BIJE O DERDIMENE O HAJDUTER ME CIZME DHE ME BLLOK

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *