Berisha merr lajme nga rrjetet sociale, i korrekton e i përdor kundër Ramës: Rama-Vuçiç lojë për të ndarë Kosovën, do hapet kutia e Pandorës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Sali Berisha eshte teper i vemendshem ndaj çdo statusi ne rrjetin social qe hidhet kunder kryeministrit Edi Rama, pavaresisht vertetesise.

Keshtu ka ndodhur dhe me statusin e hedhur ne rrjetin social pasditen e djeshme nga nje botues i nje portali nga Kosova, i cili akuzonte Ramen, Thaçin dhe Vuçiç se kane ne plan te ndajne Kosoven.

Berisha jo vetem qe e merr kete status si te vertete dhe nderton nje kauze kunder kryeministrit Edi Rama, por ka “luksin” qe dhe ta “korrektoje” statusin duke i hequr treshes Rama-Thaçi-Vuçi, pikerisht emrin e Presidentit te Kosoves.

Me sa duket i sherben me shume keshtu per te sulmuar Ramen, pavaresisht se dhe vete lajmi i gazetarit nga Kosova nuk ka konferme se eshte i vertete.

Keshtu, ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar pasardhësin e tij Edi Rama se po mbështet projektin serb për ndarjen e re të Kosovës.

Në një status në “Facebook”, Berisha flet për një lojë mes kryeministrit Rama dhe Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç për ndarjen e Kosovës, siç shkruan me shkëmbim territoresh.

Madje sipas Berishës, së shpejti Rama dhe Vuçiç do të bëjnë një vizitë në Preshevë.

Për Berishën ky projekt përbën hapin parë të madh për rikthimin e Serbisë së Madhe dhe i bën thirrje Ramës të heqë dorë se është lojë me zjarrin, apo hapja e kutisë së Pandorës.

Postimi i ish kryeministrit ne rrjetin social:

Loja Rama-Vuçiç për ndarjen e Kosovës është lojë me zjarrin në Ballkan!
Edi Rama mbështet projektin antikombëtar të Vuçiç për ndarjen e Kosovës!

Të dashur miq, burime diplomatike bëjnë me dije se projekti serb për ndarjen e re në kuadrin e një shkëmbimi territoresh është mbështetur plotësisht nga Edi Rama. Madje në këtë kuadër, burimet diplomatike thonë se së afërmi është planifikuar një vizitë e përbashkët në Preshevë Vuçiç-Rama.

Të dashur miq, ky projekt përbën hapin parë të madh në kuadrin e rikthimit të Serbisë së Madhe. Beogradi, menjëherë pas luftës, kërkoi me insistim të madh që të zgjidhte me Tiranën problemin e aneksimit të Mitrovicës së Veriut dhe shkëmbimit të territoreve, por hasi në një jo kategorike të palës tonë.

Një projekt i tillë, po të kemi parasysh se në Ballkan kemi jo një por disa Mitrovica, do të hapë kutinë e Pandorës dhe të ndeze vatra konfliktesh me pasoja të paparashikueshme.

Me këtë rast i them Edi Ramës, që përpiqet të mbulojë me akte të reja tradhtie shitjen e detit Greqisë: hiq dorë nga pazaret e fëlliqura prej aparteidi në veri të Kosovës se do të mbash përgjegjësinë më të rëndë personale.

Ju bëj thirrje SHBA dhe vendeve anëtare të NATO dhe BE të hedhin poshtë çdo projekt për ndarje të reja në Ballkan pasi kjo do shënonte fillimin e një cikli të ri konfliktesh të rrezikshme ne rajon!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

4 komente në “Berisha merr lajme nga rrjetet sociale, i korrekton e i përdor kundër Ramës: Rama-Vuçiç lojë për të ndarë Kosovën, do hapet kutia e Pandorës”

 1. santiago says:

  po i mblidhet laku..se po te vjen Izet dajaku

 2. mirel says:

  Te thuash qe shpif Berisha dhe e thua, por te pranosh qe nuk eshte e vertete, kete nuk e pranon dot.
  Ramuti eshte ai qe e serviri Vucicin si te moderuarin e Serbise, e reklamoi kudo ne EU si personin e duhur per tu futur ne EU. So vella, si mik personal.
  A nuk eshte Vucic qe priti para dy ditesh kryeministrin e ri austriak. Ky deklaron qe Kosova eshte pjese e Serbise. Te njejten gje promovon Vucic kudo. Por Rama thote qe Vucic eshte fytyra e re e Serbise se qyteteruar dhe aspak kriminel.
  Ramiu perme teper ka nenshkruar nhe mareveshje ne Trieste, qe jo vetem favorizon Serbine ne arenen ballkanike, duke i futur Shqiperine dhe vende te tjera, dhe zoti mos e dhente Kosoven, nen Konfederaten Yugoslae.
  Po kjo ju duket shpifje e Berishes?
  Po varret greke? Shpifje e Berishes dhe ato?
  Po deti i shitur? Shpifje e Berishes?

 3. vang says:

  Ore Sali ,po si e bere artikullin e BUZHALLES,gazetar Kosovar,burim DPLLOMATIK?????.Ty edhe ne hale te vijne ”Njoftimet DIPLOMATIKE”.Sapo ndalove me punen e detit se mos tradhetia jote i kalonte Rames por nuk te eci.Tani je ne ne pritje per ndonje Dixhital tjeter.

 4. Alban says:

  Elegji me curle e cifteli

  O SALI MURTAJA…
  E KAMIKAZET E TIJ !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  O mori Tropoje
  O mori Hyjni !
  Kush te ka qite
  me krye ne hi
  Sali Karaxhici…
  Me kamikazet e tij
  Rrenoi e percelloi
  mbare kete Malesi
  Flake e zjarr i vuri
  Nenemadhes Shqiperi
  O mori Serbi
  Une gardhin ta prisha
  Se mue me thone
  O Sali Berisha !
  Prisha gardhin
  Kufijte e Shqiperise
  Dyer dritare u hapa
  hordhive te Serbise
  Arme e nafte plot
  Per njerken Serbi
  Zhbeme se bashku
  shtetin Shqiperi !
  Otranto i dhash
  Une vet Kalit te Trojes
  Se kam qene dhe mbetem
  Toptani i Tropojes
  Vrases i Shqiperise
  Dhe moter Kosoves !
  Se per karrike
  Para e pushtet
  Eshte gati te vrase
  Dhe nenen e vet !
  Se mua me thone
  o Sali Berisha
  Jam jo vetem ujku…
  por edhe vet Bisha!
  Sa te jem une gjalle
  Nuk ua ndali flaken
  Me tub ne sume
  Kam vetgatue nafaken
  Se nuk mban me uje pilafi
  Nuk me thone mua kot
  o Sali Kadafi !
  Nuk kam linde rastesisht
  Une tek Doli Vici !
  Nga kemba tek koka
  pjelle Miloshevici
  Ndaj s’me therrasin kot
  Sali Karaxhici !
  Kujtdo punon per Shqiperi
  Une flaken atij
  Nuk le pa ia shti !
  o me plumba
  me balte o sajime
  Se Serbi eshte
  Babe nena ime!
  Serbi nena…
  Serbi edhe gruaja
  Jemi vetem nje
  si mishi e thuja !
  Sa te jem gjalle
  E sa te marr fryme
  tym edhe flake
  do ta bej Shqiperine!
  O moj Serbi
  une gardhin ta prisha
  Kot nuk me thone
  O Sali Berisha!
  Here si ujk
  E gjithnje si Bisha!
  Sa te frymoj
  Dhe ne tjetren jete
  Vec tym e flake
  Shqiperia do kete !
  Sherr Berishe jam
  edhe kam me vdeke
  Edhe ne lum kur mbytemi
  Ne shkojme perpjete !
  Mbrapshtana se gjalli
  Ters dhe per se vdekuri
  Vec sherre e potera
  Prej nesh kalbet
  edhe hekuri !
  Thike mbas shpine
  Pabesi per Kosoven
  Babe e Nane-
  Kam Pashic Vojvoden !
  Rrenova Tropojen
  Po e thaj Valbonen
  Napalm e bej Vloren
  2 Prill e bej Shkodren!
  Edhe ne vdekje
  une shkoj buzagaz
  Se le mbrapa
  mijera Kamikaze !
  Ne buze Shqiperise
  une i ngri gaz !!!
  Une shterr Valbonen
  E thaj dhe Osumin
  Kaspik e kam hajrin
  Everest Zollumin !
  O Tropoja ime
  o mori Hyjni
  Kush te qiti
  me krye ne hi!
  Te rreni me ceka te bardhe
  E me luge prej Ari
  Ishe Shojzovalle
  Te beri Kandahari !
  Ishe Zane Mali
  Te coi ne buze varri !
  Vet Sali Berisha
  eshte emri i tij
  Fatkeqesi mallkim
  Ish e mbet per Ty
  Katrahure rrenim
  per Nenen Shqiperi !
  Per 700 breza
  u shofte farà e tij !
  Si nip Berishe
  Per mua je Daja
  Ne jete te jeteve
  Per cdo shqiptar
  Ti me kamikazet
  Ishe e do jesh
  Vec Sali Murtaja !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *