Ermal Meta mesazh gazetarëve shqiptarë, ja thotë shqip: Ja e vërteta e jetës sime, mos spekuloni

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Fituesi i Sanremos Ermal Meta ka reaguar përmes një postimin në rrjetin social Facebook lidhur me ato që janë shkruar në median shqiptare për jetën e tij.

Duke iu drejtuar gazetarëve shqiptarë Meta ka sqaruar se fjalën bastard që kishte përdorur gjatë një interviste nuk e kishte për babain e tij.

“Mos spekulloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër.

Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.”-shkruan kantautori shqiptar.

Postimi i Ermal Metës

“Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë:

Mos spekulloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër.

Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.

Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos te lexoj më gjëra të tilla.

Falemnderit për vëmëndjen.”. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

4 komente në “Ermal Meta mesazh gazetarëve shqiptarë, ja thotë shqip: Ja e vërteta e jetës sime, mos spekuloni”

 1. mirel says:

  Midis pjace moj e Kozmait..Vlashin e kemi so bambinin tone.
  Ne degjuam krisma.
  Bastard..baba..nuk me bere dot asgje..
  Nuk e shpifem ne, ashtu erdhen valet nga Italia. Miza dhe bezh..ka qene kohe e keqe.

 2. Lexus says:

  E muart vesh ju gavetat !

  1. mirel says:

   Mos na e shaj gaveten

 3. Taulanti says:

  po qoke trap qe merresh me shqyptaret o njeri….pse nuk ta ka shpjeguar babi dhe mami, pse budallenj ishin ata qe te linden a rriten jashte bordellos dhe kazanit Shqypni!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *