Fuksionari i PD-së dënon skandalin e Salianjit me shtetasen G.D: I kushton partisë sonë, nuk duhet heshtur. Berisha s’është imoral

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Skandali që ka shkaktuar deputeti i PD-së Ervin Salianji me shtetasen G.D ka nxitur edhe reagimet e para të demokratëve të cilët janë shokuar nga kjo sjellje.

Fill pas reagimit të Arben Ristanit i cili ftoi aktorët të reagojnë për zbardhjen e kësaj ngjarjeje të turpshme, kanë reaguar edhe mjaft të rinj që e shohin PD-në si alternativë më të mirë qeverisëse dhe s’mund të pajtohen me ngjarje të tilla.

Indrit Vokshi, drejtues i Departamentit të Rendit, Sigurisë e Luftës Kundër Kriminalitetit në PD Lezhë dhe anëtar Kryesie i i kësaj dege, thotë se do ishte e lehtë që sot të heshtej, por ai ndjen se nuk duhet heshtur.

Vokshi shton se kjo ka kosto për Partinë Demokratike, e cila duhet të bindë njerëzit se është alternativë më e mirë.

Ndërkohë, shton se veprimi i turpshëm i Salianjit fakton krejt të kundërtën.

“Mbi “mesazhet erotike” të deputetëve nën siglën e PD.

Nuk lindëm me PD. Na bënë prindërit. Kur ishim të vegjël në shtëpi na thoshin se kryetari është Sali Berisha i cili glorifikohej si; burrë i ndershëm, familjar, profesor-doktorr, kardiolog i mirë, nuk pi as alkohol as drogë as duhan, nuk luan bixhoz as është imoral.

Por është trim. Ky ishte shembulli që na shërbehej, pra këto cilësi duhet të ndiqni. Njerëzit mund të mos ishin as aq trima, as aq të shkolluar e as ashtu si ai, mirpo ai përfaqësonte atë çka ata e vlerësonin megjithëse vetë nuk mund ta arrinin. Ndaj ishte ai përfaqësuesi i tyne. Sepse ishte diku më lart. Kjo është e vërteta.

Sot kur publikohet një bisedë si ajo që u publikua, shumkush mund të thotë se ata kanë jetën e tyne, ky ishte komunikim privat e në privat flasin çfarë të duan.

Sepse edhe ne flasim ndyrë; të hedhë gurin i pari kush nuk ka folur asisoji! Bukur si sqarim?

Mirpo PD dhe prestigji i saj nuk mund të barazohen me anën voluptoze të askujt prej nesh. Ata që mëtojnë ta përfaqësojnë ketë pjesë të popullit që simpatizojnë dhe votojnë PD, nuk mund t’i përfaqësojnë anën voluptoze e as ekseset në komunikim që i kemi të gjithë. Ata duhet të përfaqësojnë aspiratat, duhet të jenë diçka më mirë.

Shembull. Ai komunikim i kushton imazhit të partisë tonë. Mund ta kalojmë duke thënë se kështu po flasin të gjithë por, ky vend po vuan pikërisht prej veprimeve të këqija që janë përhapur aq shumë saqë nuk bëjnë aq përshtypje.

Se “po i bëjnë të gjithë”. Duhet bërë ajo çka s’po e bëjnë të gjithë.

Diçka ndryshe e cila të bëjë diferencën mes PD dhe të gjithëve edhe në kulturën e sjelljes përveçse në alternativat politike.

Sot secilit demokrat i vjen keq sepse sjellje të tilla i japin kosto publike partisë ku ai po investon kohën dhe kapacitetin. Është lehtë të heshtim por ndjej që nuk duhet heshtur,” nënvizon ai. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

32 komente në “Fuksionari i PD-së dënon skandalin e Salianjit me shtetasen G.D: I kushton partisë sonë, nuk duhet heshtur. Berisha s’është imoral”

 1. anonim says:

  kjo eshte fytyra e PD qe do te vije ne pushtet,. a e shihni o popull cfare plehre eshte Salianji qe leh si gore ne ekranet tv, a e e shihni Gd kush eshte qe i leh dhe bytha para ekranit prandaj mendohuni mire vititn qe vjen se kush duhet te jete ne pushtet,,,,,

  1. ehhh says:

   Sa IDIOT ky Vokshi bashke me prinderit e tij KATUNARE qe i paskan thur lavde Salihale Derrishes. A thua se ishte e veshtire te kuptoje se kush ishte Sal Zhulsi, mjafton te shikoje surratin e tij prej idioti qe ne ’90-en! Prandaj u shkaterrua Shqiperia, se ROB te TRASHE si keta Vokshet mbine si kepudha pas shiut ne vitet ’90 🙁
   HALABAKERIA dhe KATUNARSIA formuan PeDe-n dhe gjithe DEBILAT e ketij vendi e sollen ne pushtet me ne kryyyyy Sal Psikopatin 🙁

  2. Ec aty says:

   Ca thote ky Psikopati Indrit!? Une nuk kam folur kurre me askend ne kete menyre! Kurre nuk kam degjuar prinderit e mij, apo familjen time,apo shoqerine time, te flasin keshtu! Eshte ceshtje NIVELI familjar dhe kulturor. Secili i perket atij niveli qe eshte, mjaf me me fetishizime “keshtu bejne te gjithe”. Nuk eshte aspak e vertete!!! Secili ben ate qe eshte ne vetvete 🙁

 2. fushebardha says:

  Indrit Vokshi mos ndoshta eshte me mire te marresh shembull Salianji-n dhe qytetaren G D, [ muhabet pjeshkash eshte ai , pa zarar ] sesa nje vrases dhe nje shkaterrues te Shqiperise si sali berisha. Ja mendoje edhe nje here.

 3. brrishen dhe lylzimen
  e dijn te tan te brenshmit e partise ,
  qi i pallonte serbi Fazlliqi

 4. Lulushja says:

  INDRITO , edhe ti mo?
  E KENI ZILI SALINJANIN! ZILIQARË !!❤️❤️❤️❤️👋👋

 5. dora says:

  Kjo Duma esht dava kurve e njohin te gjith

 6. Gorari says:

  Etille eshte familja bjologjike esallihanjve,dumave mos habitemi se ne kete familje politike ka pas edhe mostra si keta qe dualen tani .

 7. Zyberi says:

  Grida pretendonte qe hamshori ervin saliniani e ka dermuar….
  Kjo duhet pare me shume seriozitet , pra sa eshte shkalla e dermimit. Te eni.cobani mund ta diskutojn kete problem live

  1. Lyfi says:

   Kur te q. dhe ky homo qe vec k…n sheh ne enderr.

 8. Manasto says:

  Ma ne fund moj shtrige shume ndenje pa e treguar fytyren por tere jeten nuk shtiresh dot ta gezoje pd

 9. Taqi says:

  ES debat konstruktiv me GD. Dhe për të zbutur gjakrat ndërhyn LB.LB- mos bëni sherr në parlament se zbehet kshu. Sonte në mbrëmje bejme nje 3-she bashke.

 10. MOTRA says:

  HEJ , SE KUPTONI QË KJO ËSHTË BISEDË MES MOTRASH??😹😹😹😹😹😹😹😹😹😹😹😹

 11. rudini says:

  Aman se na hapet barkun me moralin e Saliut,sikur te kishte qene seksual aq sa ka qene i mbrapshte do te ishim ne europe tani.

 12. Limi says:

  SAN VALENTIN MË TË BUKUR, S’KA PËR TË KALUAR PD-ja. MË DUKESHIN SI PEDERASTA, HALIMAT,
  POR KËTA PASKAN QENË KAZANOVA 🤣🤣

 13. likja says:

  Indrit. Pyte nje here Lulashin se cfare mendimi ka per filmin erotik “Hot love in parliament” with Grida Sh qina and Ervin Salianji, producted by SHQUP, directed by Lulzim Basha, Pyteni edhe Saliun se me siguri do te thotw: THIS IS A MIRACLE FREEDOM”.

 14. albani says:

  E gjithe kjo zhurme nuk behet as per Grida Bicimem dhe as per Ervin Bythecpuarin, ketu eshte fjala per “Ishin”! Dhe “Ishi” eshte Sali Berisha, dhe aju kujtohet kur Grida Kurvica i shkonte Saliut ne zyre, ne katin e 14, ku i “recitonte” vjershat e Pushkinit dhe te Eseninit?
  Ja pra, te shtena nuk ka patur!

  Njerezit nuk habiten aspak se ata e njohin fare mire Grida Dumen, se deri aty, deputete e PD, ka ardhur permes kembeve lart, dhe jo per merita, madje edhe Salinjani, ka ardhur me ane te bythes, se e gjithe kjo parti, qre nga kryetari i sotem formalisht, jane bythecpuar, si personazhi i policit homoseksual tek AlPazari i Arben Llakes.

 15. Aleko says:

  Ne do te shkaterrosh nje komb kejo nuk do vinte nga ekonomia e keqe , poe nga shkaterrimi moral I nje populli…Shqipetaret po ecin me shpejtesi ne kete rruge duke filluar nga kreret e deri tek fshesaxhinjte..Dite te keqia duket po vine per ne….

 16. mirel says:

  Fitore o SociaPiSta, fitore.
  Kapet Griden mat. Po kriminelet nuk po i kapni dot. Ata qe vjedhin, vrasin Shqiperine.
  Ata qe e shesin, dhe e masakrojne.
  Ata jane sociaPiSet qe nuk q.hen ne parlament, po ne zyrat e qeverise ju q.jne ju si komb.
  Te rroje partia.

  1. uuuue says:

   Te paskan lene pa qire ty o derdimen 😀 😀 😀

   1. mirel says:

    Ca te bejme, i kam lene rradhe dynjase..

 17. Andromeda says:

  Kujdes members gllorifikimin e Saliut tënd, o lum miku, se nëse PD ka degjeneruar deri në këtë shkallë është rrjedhojë e këtij monstre politike që zgjodhi një palaço si Lulka si trashëgues i cili nga ana tjetër hoqi gardën pretoriane dhe e zëvendësoi me kësisoj rrugeçërisht. Dhe këto ndryshime nuk mund t’i bënte me kokë të vet pa marrë apro imin e bablokut tënd “të mirë”zullumet e të cilit janëë të pallogaritëshme.

 18. Une says:

  Si beni edhe ju,merreni me historite personale te njerzve.Ska asgje te keqe ne kete veprim…vetem qe pas nja dy muajsh sec do pesoj nje aksident ky, ku rruga do jete e drejte,makina do eci me 60km…por do kete nje hapje koke fatale per jeten.

 19. Dumsaliun says:

  UNE MENDOJ SE “BASHKEBISEDIMI” I SALInjanit ME GRIDAN JANE MES DY MOTRAVE; NJERA PEDE E TJETRA LEZBIKE…

 20. Z.Vokshi, ju pershendes.Sa mire do te ishte te reflektonin te gjithe ate qe pretendoni ju,por mos harro fjalorin e Saliut ndaj ish-kryeprokurores qe e quajti lavire bulevardi,apo fjalorin e tij ne parlament. Kjo e dy deputeteve,eshte e pa hijshme,ashtu si thoni ju, por tek e fundit eshte private.Populli imiton drejtuesit udheheqesit.e tjer.

 21. nga parisi says:

  edhe salih efendi abu al berisha ka shume role gravissim per shqiptaret.salihu gyleniste turk dhe edi rama erdoganist turk.kush beren marrveshje dhe firmosje me ministra te turqis per asime per hapje te shkollave e kolegjeve turke me emra te ish sulltan e pashallar turq ne vitin 1992-1993 ne shqiperi,si kolegje turke per asimilim te femijve dhe te rriturve shqiptar ne turq.si kolegjet.mehmet akif pasha ne tiran,durres te drejtuara nga turgut ozale.kush jane kto kompani turke qe operojn ne shqiperi dhe kosove,me dhjetra shkolla te fetullah gylenit,dhe rexhep taip erdoganit dhe role e misioni i tyre.pastaj shkolla tipike islame per mesime te sharia-sheriati per denime kapitale ne islam.per ma shume informata se qka eshte sharia ,sheriati ne islam shikoni shrimet me tituje,anglez e francez,si:stoping women to death is part of barbarian islanic law.pastaj ,tituje.charia:quelles sanctions physique pour quels delits.pastaj.chria:le chatiment devl, adultere.la pein de nort et prophet muhamet.ku thote,se muslimanet munde te denohen me vdekne nga sheriati,ose sharia-charia.per qka mesohet ne shkolla e kolegjet turke ne shqiperi dhe kosove.kushe shperndajti dhjetra mijra kurana e hidite tipik te sharia e djihadit ne shqiperi e kosove.

 22. Loli says:

  MIREL- MOTRA!!
  Ki durim , do ti kapim dhe Shkëlzenat dhe Kalajt .!😆

 23. Life is game says:

  Une e dua Pd, pa Sali -anjin dhe GD!

 24. Sit back and relaks says:

  Klintonit ia pastroi asistentja poçin dhe i dhane nje qortim, qortim pse genjeu nen betim jo pse ia pastroi pocin Monika. Mos u beni kaq puritane se e dime qe te gjithe qe pjeshkes nuk i rezistoni dot. Keta te dy vetem muhabet erotik kane bere dhe beni sikur u permbys bota. Meqe ra llafi, sa nga keta komentuesit e mbajne mend kodin e channel x te digitalbit? 😉

 25. Sit back and relaks says:

  Klintonit ia pastroi asistentja poçin dhe i dhane nje qortim, qortim pse genjeu nen betim jo pse ia pastroi pocin Monika. Mos u beni kaq puritane se e dime qe te gjithe qe pjeshkes nuk i rezistoni dot. Keta te dy vetem muhabet erotik kane bere dhe beni sikur u permbys bota. Meqe ra llafi, sa nga keta komentuesit e mbajne mend kodin e channel x te digitalbit? 😉😉

 26. Alban says:

  From: Alban Dega
  Date: March 19, 2017 at 04:09:24 EDT

  FAKTE JO OPINIONE

  JO VETEM TI LULEZIM BASHA JE NJE
  P… MASHKULL

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Midis terroristit dhe rrugacit

  Pas thirrjeve tipike terroriste te liderit te opozites se shpartalluar Lulezim Basha per te permbysur nje qeveri te zgjedhur ne menyre demokratike me dhune, sot lideri i opozites nxori edhe fyrtyren e rrugacit.
  Ai perdori gjuhen e rruges kunder kryeministrit ne detyre Edi Rama dhe qeverise ne pergjithesi. Nje grusht rrugacesh e duartrokiten kryerrugacin Basha. Nuk mund e nuk mendohet se mund te ndodhe ndryshe me nje opozite ne krize identiteti, ne krize mendesie, ne krize shpartallimi te plote nga vetvetja, ne krize alternativash e projektesh per ndreqjen e vetvetes se pari.
  Vete rruga e cadres qe kane zgjedhur eshte deshmia me e qarte e me plote e kesaj krize totale qe lindi nga kriza e vetvetes dhe e coi Shqiperine nga kriza ne krize deri ne gremine te plote ne cdo fushe e qelize te jetes politike, ekonomiko- financiare, sociale, arsimore, kulturoe, shkencore, shendetesore…
  Nuk ka shenje e simbol me te qarte te kesaj autokrize se gjuha e rruges e liderit te saj Lulezim Basha dhe kryeliderit Sali Berisha.
  Hedhja nga thirrjet lenino- staliniste per permbysje me dhune te nje qeverie demokratike te zgjedhur me vote plebishitare nga nje popull i tere ne kohe paqeje, nga gjuha e te fortit dhe e garipit se Edi Rama e Fatmir Xhafa “duhet te kaloje mbi trupat tane” tek gjuha e rrugacit duke e quajtur jo vetem liderin e mazhorances por krejt ate si “sojsez, i pafytyre …” e epitete te tjera tipike rrugacesh.
  Nuk pritet gjuhe tjeter pervecse ajo e rruges ne nje cader qe ka bllokuar rruget e kryeqytetit dhe dyert e Qeverise, Kuvendit Popullor, dy organizmave kryesore e jetike te nje Republike Parlamentare.
  Vete cjerrjet e zerit, vete thirrjet tipike terroriste, vete gjuha e rruges dhe garipit, te fortit gjithnje me ze te shtjerrur apo mekur flasin per nje gjendje psiko- motore te coroditur deri edhe skizofrenike te Berisha- Bashes !

  Nga “Bande… e Mafia…” ne korprorate krimi te organizuar…

  Pse !? Sepse tek Reforma ne Drejtesi dhe sidomos tek shpirti i saj Vetingu Koroparata e Krimit te Organizuar Shteteror e Partiak te PDSH-se dhe Sali Berishes shikojne fundin e sundimit te tyre dhe ndeshkimin e pandeshkueshmerise se vetvdhene nga kjo korporate, nga kjo ” Cete Gangsteresh” sipas ” The Times” e “Indipendent” te Londres, te “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” sipas ” The New York Times”.
  Si Berisha dhe Basha edhe telallet dhe zhurmuesit e tyre politike e financiare, mediatike e mafioze nderkombetare kane pafytyresine ti drejtohen popullit e te flasin ne emer te tij, Pse !?
  Populli e ka dhene veriiktin e tij, Vendimi ne emer te popullit u dha pese here rradhazi.
  IPopulli me armen e tij kryesore dhe te vetme, voten e lire i ndeshkoi ashper dhe qarte politikisht dhe juridikisht Sali Berishen e krejt Korporaten e tij te krimit te organizuar e shteteror me nje shumice gati absolute me 23 qershor 2013 dhe me 21 qershor 2015, ne zgjedhjet lokale te parakoheshme te Dibres dhe Ersekes.
  Ate vendim qe e rrenoi korrupsioni dhe impuniteti i dhene vetvetes nepermjet nje drejtesie te sterkorruptuar pikerisht nga politika ala Luigji i 14-te i Sali Berishes, nga gjyqtare e prokurore me kontrate krimi me korporaten e tij e lexoi dhe vulosi me voten e tij plebishitare vete populli.
  Mbi 95 per qind e shqiptarevee perkrahin Reformen ne Drejtesi dhe ligjet e saj me Vetingun si ballin e saj. Eshte nje perputhje absolute midis perkrahjes popullore per aleatet tane strategjike SHBA- BE dhe perkrahjen e kesaj Reforme jetike per shqiptaret e Shqiperine!
  Pse !? Sepse aspirata e shqiptareve si popull e si komb ne te gjitha hapesirat shqiptare ishte ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” “E duam Shqiperine si Amerika demokratike”
  Keto aspirata ua vodhi bashke me votat jo nje por dhjetra here, keto aspirata bashke me vete Shqiperine ua vodhi dhe plackiti Sali Berisha dhe “banda e tij e gangstereve”.
  Nga “bande gangsteresh” e Mafia krej jashte kontrollit ” gjate mandatit te dyte te Berishes ajo u kthye ne nje Korporate te Krimit te Organizuar Shteteror dhe Partiak te PD-se ne sherbim te klanit familiar she politik te ketij sundimtari, e despoti te korruptuar. Si qeveria dhe PD-ja si shtylla e saj u kthyen ne nje garde pretoriane, ne nje repart ushtarak te familjes bio- politike te Sali Berishes.

  Kusari e krim i organizuar ne cdo hap e gje !

  Gerdeci, CEZ, ARMO, Interkoneksioni me Kosoven, ngjyrosja e naftes… Monopoli i ilaceve, Universitetet e Plepave dhe Akademite e Domosdoves, cdo tender me peshe kalonte nga duart e Gites, Xenit, Jamserbit… me ” bonuse sukesi” te garantuar nga babai kryeminister dhe sejmenet e tij mercenare dhe sherbetore jo vetem te familjes kryeministrore por edhe te mafiozeve ala Nue Kalaj, ala Damir Fazlici, ala Taci, ala dreqi e i biri. qe tallnin sumen me ministrat e tij.
  Vetem me tenderin e naftes Shqiperia i humbi 650 milione euro qe ofroi nje kompani kineze me garanci nga qeveria e superfuqise ekonomiko-financiare e teknologjike boterore , Kines. Ne vend te saj fitoi nje sharlatan e gaztor i familjes, nje mashtrues ala Sude e ala Gjalica, ala Alimucaj e ala Gjenerali..
  E as Sali Berisha e as kelyshi i tij Bode nuk kishin bere asnje verifikim , nuk kishin asnje garanci nga bankat fantazme te sharlatanit Taci me kete pasuri strategjike shqiptare pa llogaritur edhe te pakten 250 milione te tjere nga TVSH-ja , prodhimi i munguar, fitimi i humbur, punesimi i qindra mijera shqiptareve.
  Vetem nga pazaret Argita- Basha- Fazlic Shqiperia humbi reth 150 milione euro investim te nje biznesmeni pakistanez!
  Vetem nga CEZ-i i Xenit Shqiperia i ka humbur ne total rreth 1 miliarde dollare amerikane !
  Vetem nga Interkoneksioni energjitik me Kosoven te dyja i humbin rreth 50 milione euro ne vit X 9 barazi me 450 milione euro per shkak te pazarlleqeve korruptive te Xenit me dajet e tij serbe.
  Vetem maja e ajzbergut te korrupsionit masiv qe p[reku dhe rrenoi cdo fushe te ekonomise, financave, investimeve te huaja etj. etj.

  Edhe Mafia italiane me e ndershme se mafia berishiane !

  Pas disa sharlataneve amerikane, gjermane, dje Basha dhe Korporata berishiane e Krimit te Organizuar sollen ne cadren e saj edhe ish- senatorin italian Di Bagio’ i akuzuar per pervetesimin e rreth 2.5 milione eurove nga fondet per pensionet dhe ceshtje sociale per te moshuar duke ringjallur te vdekurit, njesoj sic vepronte Berisha e korporata me listat e zgjedhjeve apo ndihmat sociale. me legalizimet qe fakirave shqiptare u duhej te paguanin mijera euro apo dollare, etj. etj.
  Sidoqofte De Biagio eshte mbi njemije here me i ndershem se vete Basha. Ai kishte pefituar vetem 450 mije euro.
  Basha dhe lukunia e hajnave te Berishes vodhen mbi 500 milione euro vetem ne Autostraden e Kombit. Jo vetem kaq Basha u gradua nga kapobandoja si Minister i Jashtem, Minister i Brendshem, kreyeminister i Republikes se Lazaratit, zevendeskrye-ekzekutor i 21 janarit 2011, kryebashkiak i Tiranes me votat e vjedhura te 6 majit 2011 dhe te kryekoministit fanatik enverist Hysni Milloshi.
  E ka goje e leshon be e rrufe kunder Fatmir Xhafajt, nja nga djemte, politikanet, juristet shermbullore shqiptare qe ne rini e deri ne ditet e sotme…
  Pse gjithe ky duf e zjarrmi psikopatike e kukulles se Berishes, Basha dhe vete Sales me qytetare dixhital deri edhe nga Gjermania! Qytetari dixhital Sala i shkruan qytetarit banal Berisha !
  Se pari se Fatmir Xhafa eshte nje autoret dhe regjizoret juridike te Reformes ne Drejtesi dhe te Ligjit te Vetingut, qe i tmerron, i cakerdis , po i cmend subjektet dhe objektet kryesore te saj, Korporaten e Krimit te Organizuar shteteror, familjar, politik te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes,
  Si njeri edhe tjetri jane kryekriminelet, kryekusaret, kryeekzekutoret e krimit te organizuar shteteror, te denje per Hagen, ku me spiunimet e tyre per llogari e ne dobi te UDB-es serbe, RIA-s putiniste te liderve te luftetareve te lirise se Kosoves Fatmir Limaj, Ramush Haradinaj, etj,,, etj,

  “Shtepia e Verdhe” dhe faqja e zeze
  Lulezim Bashicit !

  Per te fituar pike tek ata por edhe te Amerikanet Lulezim Basha sajoi e trilloi edhe Shtepine e Verdhe duke i vene nje vule turpi te falsifikuar Shqiperise e shqiptareve si komb.
  Ky hor styerhori i kryehorit dhe Mareshallit te Beogradit dhe Moskes , te UDB-es e KGB-se- RIA-s sovjeto- putiniste, Sal Berishes, ky burrec i pa burre qe i shtjerret ( meket ) zeri si grave llafazane sa here flet, ky i pafytyre pa dine e iman e mashtrues i pacipe, ky dhjeracak qe mbylli dosjen e kusarise se kombit me procedure dhe me ndihmen e gjykatesve e prokuroreve te sterkorruptuar ala Zagarnjori e Gjin Gjoni, ala Adriatik Palla e plehrat si ata te antidrejtesise Salehiane, na ben edhe trimin edhe te fortin, edhe garipin edhe Matrazovin. ndersa pshurret e mbush poturet sa here i kujtohet Vetingu e Reforma ne Drejtesi. qe me siiguri do te rihapin aferat e tij njera me kriminale se tjetra si Autostrada plackitese dhe Otrantoja atdheshiitese, masakra e 21 janarit 2011 e dhjetra megakrime te tjera te kesaj KORPORATE TE KRIMIT TE ORGANIZUAR TE KRIMIT SHTETEROR E PARTIAK, te partise me te inkriminuar e politikaneve me kryekriminele ne historine e Shqipersie.
  Pas vendimit politik ne emer te tij qe dha vete populli shqiptar me voten e tij te lire plebishitare te 23 qershorit 2013, 21 qershorit 2015, te Dibres dhe Ersekes tani po bien kamanat e vendimit te drejtsise e shtetit ligjor ne emer te asaj vote dhe te vete popullit kunder ketyre kryekrimineleve qe rrine nate e dite duke u rene tupanave te ” dekriminalizimit” dhe ndershmerise ne emer te popullit qe i ka ndeshkuar ne menyren me te fuqishme.

  “Tanket” Vetingut dhe lemeria e hajnave te Saladinit !

  Eshte pesha e ketyre krimeve , korrupsioni, kusarie, plackitje, eshte lemeria e Reformes ne Drejtesi dhe e Vetingut, e jo e kaluara e Fatmir Xhafajt apo Edi Rames, Ilir Metes apo Petrit Vasilit… aresyeja e tmerrit dhe fobise paranojake te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes qe i shikojne ato si tanke te renda qe po u afrohen perdite e me shume e qe do ti shkelin me zinxhiret e tyre.
  Eshte pshurrja e dhjerosja prej tyre qe e ben aq paranojak Lulezim Bashen e Korporaten e tyre te krimit te organizuar shteteror e partiak sa te deklaroje se Fatmir Xhafaj “duhet te kaloje mbi tru pat” e ketyre banditeve e kryekrimineleve dhe u jep ultimatume jo vetem qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike, por edhe te urdheroje presidentin e zgjedhur me vota te shit-blera Bujar Nishani qe te mos dekretoje Fatmir Xhafen si minister te Brendshem. Dhe kapterri Nishani ne fundin e palavdishem te mandatit te tij ashtu po vepron e po vonon… Ai nuk e ben as shurren pa ia shkelur syrin Berisha !
  Keto jane ligjet e xhungles se Korporates se Krimit te Ogranizuar Shteteror e Partiak!
  Pse!? Sepse tek Fatmir Xhafa shikojne simbolin e Reformes ne Drejtesi e Vetingun qe ky sherbetor me kontrate te perkohshme i Berishes dhe bandes se tij jane gati tu shtrihen poshte zinxhireve te fantazise se cmendur te tyre per ti bllokuar e mos lene te kalojne !
  Ndaj ai ben jo vetem terroristin ala ISIS, e guerilasit Kastro- Chegevara, jo vetem Matrazovin, por edhe Kryeministrin e Presidentin, Shefin e Personelit dhe bllokuesin qe emeron e shkarkon ke te doje e kur t’ja doje qejfi si Ajatollah Khomeini i Gazidede Berishes
  Mbi te gjitha arma e mjeti i tij kryesor per demokraci e politike, per Republiken e Re eshte diktati e Ultimatumi, urdheri suprem e stili liderit suprem Sali Berishe Khomeini… Envero- Stalinisti, stili Lala Kros o Lala Kros vet shkruan e vet vulos!

  As Kastro e as Matrazov… nje p… mashkull !

  Larg qofte ! Jane teper 16 vjet te kesisoj sundimi! Shqiptareve u ka ardhe ne maje te hundes me nje Sali Kadaf qe e flaken me perbuzje e ne menyre plebishitare ne koshin e despoteve dhe atdheshitesve !
  Aq me pak mund te pranojne nje sozi te tij qe ka vulen e kontributin e zi ne cdo krim e zezone qe Karaxhici shqiptar u ka bere popullit e shtetit shqiptar, mbare kombit.
  Ndaj mos na bej as diktatorin ultimatumdhenes e as Matrazovin!
  Nje pshurran nga frika nuk mund te jete e as nuk mund te behet kurre as Kastro e as Matrazov e aq me pak kryeminister i nje populli krenar e trim si shqiptaret!
  Te keshilloj vellazerisht qe te vizitohesh tek psikiatri…
  Psikologu eshte per faza shume me te lehta te skizofrenise tende dhjeracake!
  Ti e me fort bosi jot Berisha keni frike, tmerr, lemeri nga hija e krimeve pa fund te Korporates suaj te Krimit te organizuar shteteror e partiak ne sherbim te klanit tuaj familjar e politik po aq kriminal sa edhe ju! Ndaj lehni si qente nen driten e henes ndaj hijes suaj… U ka hy frika ne palce!

  Para e pasuri hajnie !

  Nuk keni asgje per te humbur pervec parave dhe pasurive, tokave dhe pronave, gjakut e djerses qe u kini grabitur e tjetersuar shqiptareve!
  Nuk jane para djerse! Jane para hajnie e kusarie, vrasjeje e krimi!
  Jane para krimi e vrasjesh te shqiptareve dhe te Shqiperise !
  Dorezojuni Drejtesise e ligjit! U ulet me nje te treten masa e denimit te garantuar!
  Para se te kerkoni dekriminalizimin e te tjereve… dekriminalizoni veten fillimisht!
  Mos e bej si gjyshi jot hoxhe: beni cfare them une … e Mos beni cfare bej une!
  Sheroje veten Doktor Berisha! Edhe Lulin e Co…
  Ne dac lexoje Corporation ne dac Company ! Jane njesoj !
  Kurse ti Lul mos na bej as Kastron e as Matrazovin .
  Nuk je as njeri e as tjetri …. Ti je thjesht nje frikacak i pshurrun!
  Shkurt ti Lulezim Basha je nje p… jeshke mashkull!

 27. tomsojeri says:

  Mbushr titujt e gazetave me kte bashkbisedim erotik dy deputetesh te ksaj Partie krijes e kryetradhtarit me te madh te gjith historis shqiptare ! Perse cuditeni or milet ?? Cfar te re ka ktu ??? A nuk shihni si demonstrohet lluksi ne parlamentin shqiptar a thu se je ne ndonje sall hollivudiane ku ndahen cmime bukurie dhe kurverie pornostaresh ? A nuk paskeni par si vlojn cantat e shtrejta,,ora dore,e veshje maremendeshe qe te marin syt e deri te makinat e shtrejta qe nje shqiptar sot as ne ender nuk shpreson te shohi kte demonstrim lluksi te mods se fundit qe dalin te freskta nga sallat e njohura te veshjes dhe kozmetikes Boterore ! Kto modele te votuara nga dor varfanjakesh te cileve ju behet ky karshillik pa pik gajle e turpi cfar kujtoni se fsheh ne prapasken ?? As ne parlamente vendesh ku niveli jeteses nuk krahasohet me Shqiperin, ku populli dhe rinia e tij kan mar rruget e mbijeteses ,nuk ndodh ky demonstrim me er kurvash e kurvaresh, sepse nuk e kan per bordello vendin qe populli ju fal ! Ne cfar vendi te botes i ulerihet kryeministrit bythqir ne parlament ku e sheh dhe e ndigjon ter bota, vecse ne nje bordell,e tani skandal i madh ne nje komunikim mesazhesh privat ne nje parlament kurvash e kurvar ,hajdutesh , kriminelesh ,mashtrusish e tradhtaresh te shitur e te bler qe pushteti per ta esht thjesht mjet pasurimi ,orgazme per te shijuar ate jet parajse qe po bejn !cfar te re ka pra ktu ?? Shqiptaret nuk vuajn sepse shkerdhehen kurvat e kurvaret mes tyre se me “veglat” e tyre e bejn kte pun,por ate cka kan ndertuar kta kunder tyre me fuqin qe kan !Ky degjenerim qe ka shperber ter ate qe quhet shtet deri ne qeliz ,esht pasoja e ksaj varferie ,pa rugdalje ,e nje shteti te shkermoqur qe spo ka zot t mbledh ma ! Kte shtet e “atdhe”e gezojn vetem Gridat dhe Salijanet ,nje shtet qe e krijoi nje perbindesh vrastar,intrigant,armik i betuar i shqiptareve ne sherbim te Serbis ! Shkrimi i Sabit Brokaj qe kishim dje rastin te lexonim per cka thot Izet Haxhia,esht abetarja postkomuniste e Shqiperis qe duhet te lexojn ky brez qe po vuan pasojat ! Sali Berisha esht ideatori.ndertusi,dhe themelusi i ksaj katesrtofe jo vetem fizike por edhe shpirterore shqiptaresh ! Nuk ka te krahasuar jo vetem vepra e tij por as qendrimi yn i pafalshem qe ju nenshtruam ,e akoma e kemi neper kemb ! Mos u cudisni pra me kte skandal sepse i till esht vet parlamenti ku dominojn krimi e hajduteria! e mos u “trondisni” me kte shkembim erotik ne kte bordello sepse ai ishte i dukshem dhe esht i dukshem jo vetem tek keta ! Mjer shqiptaret ne cfar ujrash notojn !!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *