“Karafilat sqarojnë gjithçka”/ Genc Ruli tallet me Shkelzenin: S’jam emocional si zoti Berisha, i vogli. Sali Berisha, iniciatori dhe këmbëngulësi për CEZ…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ish-ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Genc Ruli u ndal gjerësisht tek çështja e privatizimit të CEZ, ku në pyetje është marrë ai dhe djali ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha.

Njeresh ai thote dhe se Sali Berisha ka qene ai qe ka kembenbulur me fort per privatizimin e OSSH.

Cili ka qenë roli i Berishës në këtë çështje e privatizimit të CEZ?

Berisha ka qene këmbëngulësi dhe iniciatori i privatizimit dhe kërkonte që të bëhej kjo procedurë. Procesi ka qenë shumë intensiv, që nga fillesa, kur qeveria më autorizoi mua si ministër.

Berisha ka qenë iniciatori, këmbëngulësi, e ka ndjekur në mënyrë të vazhdueshme këtë proces. Qoftë nga raportimet e mia, apo qoftë nga instancat e tjera.

Ka pasur ndërhyrje nga ai?

Në asnjë rast s’ka pasur. Jo vetëm për CEZ. Në atë kohë janë kryer 4 privatizime. Dhe ai ska pasur asnjë rast

I biri i tij, Shkëlzeni është thirrur në prokurri. Ai e ka cilësuar sulm politik, ndërsa ju jo. Si e shihni këtë gjë?

Unë jam njeri politik. jam mësuar me sulme politike. Më kollaj fle me armiqësinë sesa me miqësinë.

Zoti Berisha, i vogli i sheh këto më me emocion sesa i shoh unë.

Sulm politik është kur konkludohet vendimi politik. jam përfolur për të sqaruar pozicionin tim. Një shoku im që u kap në arratisje më pyetën edhe mua.

Po fakti që jeni mësuar, nuk e zhbën

Hë për hë është hetim dhe më mirë është që të më pyesin sesa kur dalin karafilat dhe ‘sqarojnë’ gjithçka.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

2 komente në ““Karafilat sqarojnë gjithçka”/ Genc Ruli tallet me Shkelzenin: S’jam emocional si zoti Berisha, i vogli. Sali Berisha, iniciatori dhe këmbëngulësi për CEZ…”

  1. Koba says:

    Po mor hajdut.Ti je kryearkitekt i Korrupsionit.Pse ben te paditurin.Me nderhyrjen direkte te Sali berishes e prite Nue Kalajn si i Zgjebosur o Pinjoll i Ndragetes Shqiptare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *