Kumbaro tregon vendimin final: Teatri nuk lëviz

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka theksuar se Teatri Kombëtar nuk do të lëvizë.

Kumbaro sqaroi se teatri do të vijojë që të jetë funksion me të gjitha parametrat, do të vijojë që të përdoret nga trupa, të cilit i shtohen edhe dy salla të reja te Turbina.

“Teatri Kombëtar do të vijojë që të jetë në funksion me të gjitha parametrat, nuk do të preket salla, do të vijojë që të përdoret nga trupa, të cilës i shtohen edhe dy salla të reja te Turbina.

Do të zgjerohen hapësirat. Teatri ka autorizim, të tillë zik dhe konstruktiv që bëhet i parikuperushëm, por deri ditën që do të kemi projektin për një teatër të ri në të njëjtin truall, ai do të jetë funksional për trupën”, u shpreh Kumbaro. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Kumbaro tregon vendimin final: Teatri nuk lëviz”

 1. @autori says:

  “Teatri i ri ne te njejtin truall” deklarohet per here te pare nga Kumbaro. Uroj te mbajne fjalen..

 2. Zigur Qarri says:

  T’pabese,i maten pulsin!Nese nuk do te kishin rezistuar,do perfundonin pergjithmone tek
  Turbina(Stalla,projekti Rames).Teatri do te prishej,dhe Rama do te realizonte projektin e tij
  me kullat gjigande,por u terhoq,dhe kjo nuk hera e pare.Megjithese nuk mund te thuhet
  akoma,nese loja ka mbaruar apo jo.Ai qe luan nje here nga vendi,luan perseri.Rrespekt per
  artistet qe treguan kurajo,duke i treguar halabakeve te politikes,qe pushteti nuk te jep
  gjithmone te drejte,sidomos ketyre taneve,qe Perendimoret i kan lene te fundit,prapa deres.

  1. Moisi Golemi says:

   Ik ore debil!!

   1. Zigur Qarri says:

    Mire qe e pranon edhe vete,qe je debil!
    Militant debil,kur je kundra,argumentohet,kupton?

 3. Fori says:

  Ta ndjeu prapanica lageshtiren dhe e terhoqe !

 4. mirel says:

  Shih maskarenjte. Ju doli huq ndyresia.
  Kjo deri dje tha qe Teatri nuk ka realizuar as dy shfaqje.
  Perse i duhen sallat e reja te Turbina?
  Apo i hoqen qafe ata te institutit hidraulik, hodhen ca miliona leke ne ere, dhe tani thone qe i duhen dy salla shtese? Apo me hile sic e kane gjithmone do ti mbajne sallat per zhvendosje te mevonshme dhe ne heshtje.
  Sic eshte mesuar qe in ben punet Ramuti. Sic beri me detin per 5 vjet.
  Sic ka bere kerdine me lumenjte dhe nuk e di njeri deri ne diten qe kane dale digat mbi malet.
  Zonje, jep doreheqen nga Bingua Kombetare..dmth nga Ministria e Kultures. Njerez te veckel dhe pa kulture nuk i duhen ketij vendi
  Qerrohuni, ti dhe Ramuti barbare te ketij populli. Flint o njerez, si Berti. Ngrijeni zerin se vetem ashtu mund ti vihet fre balozeve te lumenjve.

 5. Alternativa says:

  Kam nje ide fantastike:Galeria arteve shkon tek piramida (piramida gjen veten ),ndersa teatri behet i ri tek galeria arteve (me vende parkimi dhe te gjitha ambientet e tjera sepse vend ka sa te duash.)

 6. lili says:

  Teatri nuk leviz, levizin vetem paret qe kjo keqpore siç i keqperdori per “Koncertin vjeneze” ku kjo jashte cdo prokurorim ligjore i dha shoqerise Age production 160000 euros, pra aq sa buxheti vjetor i i teatrit kombtar te Operas e Baletit…
  Pse Sadik LLapashtica duhet te perfitoje 160000 euros per te sjell nje ensembel nga vjena? E pse duke shmangur prokurorimet ligjor? Cfare interesi e lidh Kumbaron me Age production edhe aktivitetet e LLApashtices ne Shqiperi, i cili eshte i kudondodhur ne “investimet” me Age sunpower, age electric e albanan general electric ne HEC, ne nergjine diellore ne fushen e fierit qe e privatizoj dikur siç privatizoj gjithe asetete e shtetit shqiptare , nga te cilet perfituan e perfitojne “millionerat” tone edhe ndoshta ministreshae jone millionere …(si u bere millionere mbetet te na tregohet).
  Pse duhet te shpenzohet buxheti i nje vjet pune te te tetrit kombtar te operes e baletit per kete zoteri.. e kete shoqeri? Cka marrin ne kembim?

 7. katarakti says:

  Beni çfare te doni me teatrin. Vetem nje gje nuk ua fal: te paguani me paret e popullit kete soj parazitesh qe e quajne veten aktore. Po qene aktore dhe artiste te zot le ta nxjerrin buken me aftesine e tyre. Asnje lek nga buxheti i shtetit. Sepse eshte grabitje e parave te kontribuesve.

 8. Zigur Qarri says:

  Mire qe e pranon edhe vete,qe je debil!
  Militant debil,kur je kundra,argumentohet,kupton?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *