REPLIKAT: “Lerini dhitë por meruni me demat që keni vërdallë”… Rama: O xhan unë…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me ndjekësit e tij në facebook pas lajmit që shefi i qeverisë dha për skemën e re të matrikullimit të bagëtive, që do të mundësohet nga shteti.

“ERTV Live😊: Jo më para nga xhepi për matrikullimin e bagëtive, po para nga shteti për çdo lindje dhe regjistrim të ri👍Skemat e reja të mbështetjes financiare të fermerëve dhe agropërpunuesve, një paketë mundësish të reja për fuqizimin e bujqësisë e blegtorisë🐑🌾” shkruante Rama në facebook.

Një nga komentuesit i sugjeron kreut të qeverisë që të mos merret me dhitë, por me demat.

Por e menjëhershme ka qënë replika e Ramës. Ja si i përgjigjet.

KOMENTUESI: Këto gjera tmira janë po i lini dhit merruni me demat qe kini verdall se dhit e ktij bejn sa makina qe nget ti dhe tgjith ju qe kini pushtetin.

RAMA: Unë nuk ngas makine o xhan dhe makinen e kam te punës apo mos kishe idenë që të shkoj në punë me gomar nga fshati lart ku banoj e deri në Bulevard ku punoj?🙃

Ndërkohë, një tjetër i shkruan Ramës se dardha e ka bishtin pas, ndërsa ky i fundit i përgjigjet ‘flakë për flakë’.

KOMENTUESI: Dardha e ka bishtin mbrapa doti shofim rezultatet se shum premtime je tona be

RAMA: Edhe dhia mbrapa e ka bishtin o Ndricim, po vec ketu shoh une disa qe i nxjerrin bishtin perpara muhabetit😂

(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/Rama-2-367x280-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/Rama-2-367x280.jpg","attachment_id":"842454"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/Rama-371x280-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/02\/Rama-371x280.jpg","attachment_id":"842453"}]
        
        Loading...
        

3 komente në “REPLIKAT: “Lerini dhitë por meruni me demat që keni vërdallë”… Rama: O xhan unë…”

 1. mirel says:

  Dhite e Ramutit kullosin neper HECe.

  1. Be Gazetar says:

   Merruni me Ramutin, se paskeni kohe te lire, e kush mund tju gjykoje pse veproni ne kete menyre!

   Pse vetem keto komente-pergjigje jepen ketu, anje nuk arriti ti kerkonte Rames te na lexonte marreveshjen e shitur te detit? Jo te na shpjegoje por ta lexoje perpara popullit, se deti ne fjale eshte prona e popullit apo jo?

 2. Stela says:

  Kryminester psikopat mjere shqiperia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *