Sali Berisha i rikthehet sulmit frontal ndaj Top Channel: Turp, mashtroni për llogari të Erion Veliajt

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Sali Berisha i është rikthyer sulmit ndaj televizionit kombëtar Top Channel pas disa vitesh “paqe”.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ish-kryeministri shkruan se ky televizion ka gënjyer për llogari të kryebashkiakut Erion Veliaj.

“Fake News apo turp lajm nga Top Channel!

Te dashur miq, ne nje klase te shkolles Osman Myderizi ra tavani dhe mesuesja perfundoi ne spitalin e traumes, te ciles i urojme sherim te shpejte.

Por dje Top Channel, ne nje lajm te gjate mashtroi per llogari te Erion Velise se rikonstruksioni i fundit i shkolles eshte bere ne vitin 2004.

Ky ishte nje fake news apo lajme i rreme apo nje turp lajm.

Pergeneshtrimin me te plote te ketij lajmi e ben faqja e FB e Lal Plehut dhe fotot qe provojne se shkolla Osman Myderizi eshte rikonstrukutuar ne vitin 2016!

Me kete rast dua ti them autorit te fake news apo atij qe e ka porositur; mendoni njehere sikur te kishit patur femijen tuaj ne ate klase! sb,” nënvizon Berisha në Facebook. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

26 komente në “Sali Berisha i rikthehet sulmit frontal ndaj Top Channel: Turp, mashtroni për llogari të Erion Veliajt”

 1. ILIRET says:

  Turpi ju mbetet juve SRB por dhe te gjithe medias qe meren me nje tavan 85 cm me 57cm, ne Tirane dhe nuk dilni nga Tirana te shikoni shkollat qe u ka rene jo vetem tavani por edhe catia.

  1. vk says:

   Per shkolle ne fshat behet fjale mer daku.

   1. the punisher says:

    Jo varikars jo. Kjo shkolle eshte ish shkolla Mihal Grameno, mbi Rrugen e Elbasanit ne Tirane. Ja nderruan emrin se Mihal Grameno nuk ishte i “bukur”.

 2. santiago says:

  Grida …Grida ..ta dhjeu Salijani ai kopani

 3. Zigur Qarri says:

  Mund te na thoni kur eshte bere rikonstruksioni i fundit i Shkolles,ne 2004 apo 2016?

  1. vitet tona says:

   Ndermjet 2004-2016. Ne nje prej ketyre viteve. Ne rregull? He xhan, mos e vrit shume mendjen.

   1. Zigur Qarri says:

    Rrofsh,se me qetsove.Na mbyten militantet,por Fale Zotit qe ka akoma njerez mendjekthjellet.

 4. lulashi says:

  O kafshe. Merru nje here me Griden dhe Salianjin, pastaj me top-channel.

  1. Edhe me ato te dyja do te merrem. Do t’ju fus nganje dacke byceve, qe te mos dine nga te vene

  2. O lulash, kujdes sa ja ka ta vjedhin leshin.

  3. mirel says:

   O koqe, merruni me shitjen e detit, koncesionet, hecet qe po shkatertojne gjithe lumenjte dhe zonat me te bukura qe i ka dhuruar natyra shqiptareve.
   Grida, kurve apo jo ka familjen e saj.
   Merruni me kurvat tuaja ne shtepite tuaja.
   Rrace plerash.
   Nuk e nxorret dot inatin te krimet e Saliut, e nxirni te Grida.
   Nuk eshte puna se po shperdorojne paret e popullit ne Parlament. Magari vetem te q.heshin. Nuk do na kish gjetyr ndonje e keqe.
   Po ata po na vjedhin dhe po shkaterrojne cdo gje nga ai Parlament fhe nga zyrat e qeverise.
   Po na shesin detin, po na grabisin toka e lumenj, po vrasin pyje e kullota, juve doni sqarime per Griden.
   Popull kanibal. Evolucioni i deshtuar i species njerezore

 5. A e di ti more salikomunisti perbindesh,se sa % e shqiptareve do te donin te shikonin ty nen germadhat e shkolles,nen germadhat e pallatave qe po shemben ne Gjirokaster,nen germadhat e urave qe po shemben,per mos ti permendur te gjitha po them se sa do te donin te te shihnin nen germadhat e Shqiperise qe e shkaterrove dhe e cove per skrap per interesat e familjes tende dhe antishqiptareve qe po vazhdojne ta rjepin kete vend

  1. mirel says:

   Po e shkaterron Ramuti me shume, o shoku Rlindas

 6. LULUSHIIFJFGXB says:

  O SALI ,ORE SALI 🤣🤣
  S’KA FAJ GRIDA, KE FAJ TI !!👋👋❤️❤️😍😍

 7. Lokuu says:

  . SALE,!
  U DHJETË ,FARE!
  JAZËK , JU QOFTË!!👎👎👎😡😡👿👿

 8. "BOHOTINA" says:

  Si nuk na u shqite mor’ bastard! Ti nuk ben as ti zesh emrin ne goje atij Erjon Veliajt. Kthe trurin mbrapsht o i paskrupuj se ç’ ke bere keto 27 vjet. Sa here ka qene ne pushtet partia jote e gangstereve, siç te cilesoi shtypi britanik, aq here bie re e zeze ne vend. Tre here e more Tiranen me Sali Kelmendin, Albert Brojken dhe Lul Bashen dhe e bete tere gropa, pa drita, pa peme, me kuaj qe livadhisnin si ne vendin me te prapambetur Afrikan, “prodhove” vetem kjoska deri ne rrethimin me to deri te institucioneve shteterore si banken kombetare, muzeun kombetar, galerine e arteve, ta leme Lanen e Parkun Rinia… Si nuk te vjen turp nga kullarua, pra nga ne qe na katandise ne dite te hallit ti nuk ke turp. Kur more tere vendin ne 92 dhe 2005 ti e di ç’ ke bere. Vetem nje fakt. Dil ne Kruje dhe shih fushen nga Lezha ne Tirane si eshte mbjelle me shtepi ne menyre kaotike qe te vrasin syte. Turp dhe merre me vogelima qe nuk i prishin pune asnjeriu.

 9. Andi says:

  O Sale turrju Grigjes dhe Salijanit po lere top chanel se esht privat. O plak shkerdho merru me dy baxhellat e pd.

 10. ai forever says:

  ska faj sala, fajin e ka edi qe sdi tja mylli gojen, u bon 30 vjet qe durojme kete kavje, por pse nuk ja mbyll dot gojen edi? sepse edi esht te tepsia e korrupsionit bashke me salen, lulushin, cunin e sales, lilken e metkes, moniken e metkes, fatmir mediun e tjer e tjer, i shkreti popull thuaj.

  1. mirel says:

   Po c’i shkreti popull. Popullit kjo i pelqen. Ne vend te meren me kriminelet merren me qirie Griden.
   I ka si karamelet populli keto lajme, ceplendiset se s’ka ca ben. Duke pertypur fara, eshte muhabet i lezecem..mos te them per ata “burra” te vertete, trima shqiptare qe shajne motrat e nenat e trimave te tjere, qe u ka ngel dora te xhepi i pantallonave.
   Ah, cna bere moj Grida. Jane ndez mileti..

 11. opinion. says:

  une top chanel e kame shikuar shume pak,por i vjen era dhe natyra e top mashtrim ,tregon se alimetohen nga menu pagesat private,te disa qarqeve.

 12. sumqina says:

  Sale ti je ishi i asaj baxhelles…he mo trego se nuk i them kujt.

 13. ALBAN DEGA says:

  PLASI P….JESHKA NE PAZARIN E
  VICIDOLIT !

  – Hajde p… jeshka me lesh !
  – Hajde p…jeshka pa lesh !
  – Cdo perandori deri sot ka rene nga
  degjenerimi !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork..

  Qysh nga Perandorite me te vjetra ne Bote ato kineze ketu e 5 000 vjet me pare !
  Perandoria Romake me degjenerimin moral e mendor te Neronit qe urdheroi zjarrvenien e saj…
  Kartagjena me perversitetet dhe orgjite masive…
  Greqia e Lashte qe shkoi deri ne mesimin e seksit nene-bir, vajze- baba… flligeshti ne gjak …
  Perandoria otomane me haremet dhe degjenerimin qe kaloi cdo kufi …
  Nazizmi po ashtu …
  Komunizmi rus pati te njejten semundje dhe te njejtin fund … Shihni vetem rolin e sirenave ruse brenda vendit e sidomos jashte tij ne sherbim te ish- KGB-se dhe bijes se saj RIA -s, qe po trondisin Boten
  Nuk ben perjashtim nga ky rregull as PDSH- Perandoria e Degjeneruar e Shqiperise e Berishes, kjo “ Bande Gangsteresh” e “ kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ !
  Po te kini dyshim i rilexoni dhe rishihni bashkebisedimin e dy yjeve politike e mediatike te kudondodhurit e saj Grida Duma dhe Ervin Salianji, emblema e PDSH-se dhe e ardhmja e saj…
  Dy zagaret me lehes, mr cinike…. me te pafytyre te PDSH-se bashke me Enkeleid Alibeajn e Lulezim P… jeshken !
  Hajde p.. jeshka me lesh… p…. jeshka pa lesh !
  Hajde p… jeshka !
  Nuk ka me plasi peshku !
  Tani e tutje ka vetem Hajde p… jeshka !
  Plasi p… jeshka ne Pazarin e Roskovecit, me falni, ne Pazarin e Vicidolit !
  Cfare mund te presish tjeter nga nje parti qe udhehiqet nga nje P… jeshke mashkull si Lulezim Basha, qehajai dhe tagrambledhesi i Sali, Xen, Gita Berishes e co. ne krye te cifligut te tyre, Partise Demokratike te Shqiperise !
  Hajde p… jeshka me lesh !
  Hajde p… jeshka pa lesh !
  Plasi P…. jeshka !

 14. Alban Dega says:

  PER CFARE TURPI E KA FJALEN SALI BERISHA !?

  From: Alban Dega
  Date: March 19, 2017 at 04:09:24 EDT

  FAKTE JO OPINIONE

  JO VETEM TI LULEZIM BASHA JE NJE
  P… MASHKULL

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Midis terroristit dhe rrugacit

  Pas thirrjeve tipike terroriste te liderit te opozites se shpartalluar Lulezim Basha per te permbysur nje qeveri te zgjedhur ne menyre demokratike me dhune, sot lideri i opozites nxori edhe fyrtyren e rrugacit.
  Ai perdori gjuhen e rruges kunder kryeministrit ne detyre Edi Rama dhe qeverise ne pergjithesi. Nje grusht rrugacesh e duartrokiten kryerrugacin Basha. Nuk mund e nuk mendohet se mund te ndodhe ndryshe me nje opozite ne krize identiteti, ne krize mendesie, ne krize shpartallimi te plote nga vetvetja, ne krize alternativash e projektesh per ndreqjen e vetvetes se pari.
  Vete rruga e cadres qe kane zgjedhur eshte deshmia me e qarte e me plote e kesaj krize totale qe lindi nga kriza e vetvetes dhe e coi Shqiperine nga kriza ne krize deri ne gremine te plote ne cdo fushe e qelize te jetes politike, ekonomiko- financiare, sociale, arsimore, kulturoe, shkencore, shendetesore…
  Nuk ka shenje e simbol me te qarte te kesaj autokrize se gjuha e rruges e liderit te saj Lulezim Basha dhe kryeliderit Sali Berisha.
  Hedhja nga thirrjet lenino- staliniste per permbysje me dhune te nje qeverie demokratike te zgjedhur me vote plebishitare nga nje popull i tere ne kohe paqeje, nga gjuha e te fortit dhe e garipit se Edi Rama e Fatmir Xhafa “duhet te kaloje mbi trupat tane” tek gjuha e rrugacit duke e quajtur jo vetem liderin e mazhorances por krejt ate si “sojsez, i pafytyre …” e epitete te tjera tipike rrugacesh.
  Nuk pritet gjuhe tjeter pervecse ajo e rruges ne nje cader qe ka bllokuar rruget e kryeqytetit dhe dyert e Qeverise, Kuvendit Popullor, dy organizmave kryesore e jetike te nje Republike Parlamentare.
  Vete cjerrjet e zerit, vete thirrjet tipike terroriste, vete gjuha e rruges dhe garipit, te fortit gjithnje me ze te shtjerrur apo mekur flasin per nje gjendje psiko- motore te coroditur deri edhe skizofrenike te Berisha- Bashes !

  Nga “Bande… e Mafia…” ne korprorate krimi te organizuar…

  Pse !? Sepse tek Reforma ne Drejtesi dhe sidomos tek shpirti i saj Vetingu Koroparata e Krimit te Organizuar Shteteror e Partiak te PDSH-se dhe Sali Berishes shikojne fundin e sundimit te tyre dhe ndeshkimin e pandeshkueshmerise se vetvdhene nga kjo korporate, nga kjo ” Cete Gangsteresh” sipas ” The Times” e “Indipendent” te Londres, te “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” sipas ” The New York Times”.
  Si Berisha dhe Basha edhe telallet dhe zhurmuesit e tyre politike e financiare, mediatike e mafioze nderkombetare kane pafytyresine ti drejtohen popullit e te flasin ne emer te tij, Pse !?
  Populli e ka dhene veriiktin e tij, Vendimi ne emer te popullit u dha pese here rradhazi.
  IPopulli me armen e tij kryesore dhe te vetme, voten e lire i ndeshkoi ashper dhe qarte politikisht dhe juridikisht Sali Berishen e krejt Korporaten e tij te krimit te organizuar e shteteror me nje shumice gati absolute me 23 qershor 2013 dhe me 21 qershor 2015, ne zgjedhjet lokale te parakoheshme te Dibres dhe Ersekes.
  Ate vendim qe e rrenoi korrupsioni dhe impuniteti i dhene vetvetes nepermjet nje drejtesie te sterkorruptuar pikerisht nga politika ala Luigji i 14-te i Sali Berishes, nga gjyqtare e prokurore me kontrate krimi me korporaten e tij e lexoi dhe vulosi me voten e tij plebishitare vete populli.
  Mbi 95 per qind e shqiptarevee perkrahin Reformen ne Drejtesi dhe ligjet e saj me Vetingun si ballin e saj. Eshte nje perputhje absolute midis perkrahjes popullore per aleatet tane strategjike SHBA- BE dhe perkrahjen e kesaj Reforme jetike per shqiptaret e Shqiperine!
  Pse !? Sepse aspirata e shqiptareve si popull e si komb ne te gjitha hapesirat shqiptare ishte ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” “E duam Shqiperine si Amerika demokratike”
  Keto aspirata ua vodhi bashke me votat jo nje por dhjetra here, keto aspirata bashke me vete Shqiperine ua vodhi dhe plackiti Sali Berisha dhe “banda e tij e gangstereve”.
  Nga “bande gangsteresh” e Mafia krej jashte kontrollit ” gjate mandatit te dyte te Berishes ajo u kthye ne nje Korporate te Krimit te Organizuar Shteteror dhe Partiak te PD-se ne sherbim te klanit familiar she politik te ketij sundimtari, e despoti te korruptuar. Si qeveria dhe PD-ja si shtylla e saj u kthyen ne nje garde pretoriane, ne nje repart ushtarak te familjes bio- politike te Sali Berishes.

  Kusari e krim i organizuar ne cdo hap e gje !

  Gerdeci, CEZ, ARMO, Interkoneksioni me Kosoven, ngjyrosja e naftes… Monopoli i ilaceve, Universitetet e Plepave dhe Akademite e Domosdoves, cdo tender me peshe kalonte nga duart e Gites, Xenit, Jamserbit… me ” bonuse sukesi” te garantuar nga babai kryeminister dhe sejmenet e tij mercenare dhe sherbetore jo vetem te familjes kryeministrore por edhe te mafiozeve ala Nue Kalaj, ala Damir Fazlici, ala Taci, ala dreqi e i biri. qe tallnin sumen me ministrat e tij.
  Vetem me tenderin e naftes Shqiperia i humbi 650 milione euro qe ofroi nje kompani kineze me garanci nga qeveria e superfuqise ekonomiko-financiare e teknologjike boterore , Kines. Ne vend te saj fitoi nje sharlatan e gaztor i familjes, nje mashtrues ala Sude e ala Gjalica, ala Alimucaj e ala Gjenerali..
  E as Sali Berisha e as kelyshi i tij Bode nuk kishin bere asnje verifikim , nuk kishin asnje garanci nga bankat fantazme te sharlatanit Taci me kete pasuri strategjike shqiptare pa llogaritur edhe te pakten 250 milione te tjere nga TVSH-ja , prodhimi i munguar, fitimi i humbur, punesimi i qindra mijera shqiptareve.
  Vetem nga pazaret Argita- Basha- Fazlic Shqiperia humbi reth 150 milione euro investim te nje biznesmeni pakistanez!
  Vetem nga CEZ-i i Xenit Shqiperia i ka humbur ne total rreth 1 miliarde dollare amerikane !
  Vetem nga Interkoneksioni energjitik me Kosoven te dyja i humbin rreth 50 milione euro ne vit X 9 barazi me 450 milione euro per shkak te pazarlleqeve korruptive te Xenit me dajet e tij serbe.
  Vetem maja e ajzbergut te korrupsionit masiv qe p[reku dhe rrenoi cdo fushe te ekonomise, financave, investimeve te huaja etj. etj.

  Edhe Mafia italiane me e ndershme se mafia berishiane !

  Pas disa sharlataneve amerikane, gjermane, dje Basha dhe Korporata berishiane e Krimit te Organizuar sollen ne cadren e saj edhe ish- senatorin italian Di Bagio’ i akuzuar per pervetesimin e rreth 2.5 milione eurove nga fondet per pensionet dhe ceshtje sociale per te moshuar duke ringjallur te vdekurit, njesoj sic vepronte Berisha e korporata me listat e zgjedhjeve apo ndihmat sociale. me legalizimet qe fakirave shqiptare u duhej te paguanin mijera euro apo dollare, etj. etj.
  Sidoqofte De Biagio eshte mbi njemije here me i ndershem se vete Basha. Ai kishte pefituar vetem 450 mije euro.
  Basha dhe lukunia e hajnave te Berishes vodhen mbi 500 milione euro vetem ne Autostraden e Kombit. Jo vetem kaq Basha u gradua nga kapobandoja si Minister i Jashtem, Minister i Brendshem, kreyeminister i Republikes se Lazaratit, zevendeskrye-ekzekutor i 21 janarit 2011, kryebashkiak i Tiranes me votat e vjedhura te 6 majit 2011 dhe te kryekoministit fanatik enverist Hysni Milloshi.
  E ka goje e leshon be e rrufe kunder Fatmir Xhafajt, nja nga djemte, politikanet, juristet shermbullore shqiptare qe ne rini e deri ne ditet e sotme…
  Pse gjithe ky duf e zjarrmi psikopatike e kukulles se Berishes, Basha dhe vete Sales me qytetare dixhital deri edhe nga Gjermania! Qytetari dixhital Sala i shkruan qytetarit banal Berisha !
  Se pari se Fatmir Xhafa eshte nje autoret dhe regjizoret juridike te Reformes ne Drejtesi dhe te Ligjit te Vetingut, qe i tmerron, i cakerdis , po i cmend subjektet dhe objektet kryesore te saj, Korporaten e Krimit te Organizuar shteteror, familjar, politik te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes,
  Si njeri edhe tjetri jane kryekriminelet, kryekusaret, kryeekzekutoret e krimit te organizuar shteteror, te denje per Hagen, ku me spiunimet e tyre per llogari e ne dobi te UDB-es serbe, RIA-s putiniste te liderve te luftetareve te lirise se Kosoves Fatmir Limaj, Ramush Haradinaj, etj,,, etj,

  “Shtepia e Verdhe” dhe faqja e zeze
  Lulezim Bashicit !

  Per te fituar pike tek ata por edhe te Amerikanet Lulezim Basha sajoi e trilloi edhe Shtepine e Verdhe duke i vene nje vule turpi te falsifikuar Shqiperise e shqiptareve si komb.
  Ky hor styerhori i kryehorit dhe Mareshallit te Beogradit dhe Moskes , te UDB-es e KGB-se- RIA-s sovjeto- putiniste, Sal Berishes, ky burrec i pa burre qe i shtjerret ( meket ) zeri si grave llafazane sa here flet, ky i pafytyre pa dine e iman e mashtrues i pacipe, ky dhjeracak qe mbylli dosjen e kusarise se kombit me procedure dhe me ndihmen e gjykatesve e prokuroreve te sterkorruptuar ala Zagarnjori e Gjin Gjoni, ala Adriatik Palla e plehrat si ata te antidrejtesise Salehiane, na ben edhe trimin edhe te fortin, edhe garipin edhe Matrazovin. ndersa pshurret e mbush poturet sa here i kujtohet Vetingu e Reforma ne Drejtesi. qe me siiguri do te rihapin aferat e tij njera me kriminale se tjetra si Autostrada plackitese dhe Otrantoja atdheshiitese, masakra e 21 janarit 2011 e dhjetra megakrime te tjera te kesaj KORPORATE TE KRIMIT TE ORGANIZUAR TE KRIMIT SHTETEROR E PARTIAK, te partise me te inkriminuar e politikaneve me kryekriminele ne historine e Shqipersie.
  Pas vendimit politik ne emer te tij qe dha vete populli shqiptar me voten e tij te lire plebishitare te 23 qershorit 2013, 21 qershorit 2015, te Dibres dhe Ersekes tani po bien kamanat e vendimit te drejtsise e shtetit ligjor ne emer te asaj vote dhe te vete popullit kunder ketyre kryekrimineleve qe rrine nate e dite duke u rene tupanave te ” dekriminalizimit” dhe ndershmerise ne emer te popullit qe i ka ndeshkuar ne menyren me te fuqishme.

  “Tanket” Vetingut dhe lemeria e hajnave te Saladinit !

  Eshte pesha e ketyre krimeve , korrupsioni, kusarie, plackitje, eshte lemeria e Reformes ne Drejtesi dhe e Vetingut, e jo e kaluara e Fatmir Xhafajt apo Edi Rames, Ilir Metes apo Petrit Vasilit… aresyeja e tmerrit dhe fobise paranojake te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes qe i shikojne ato si tanke te renda qe po u afrohen perdite e me shume e qe do ti shkelin me zinxhiret e tyre.
  Eshte pshurrja e dhjerosja prej tyre qe e ben aq paranojak Lulezim Bashen e Korporaten e tyre te krimit te organizuar shteteror e partiak sa te deklaroje se Fatmir Xhafaj “duhet te kaloje mbi tru pat” e ketyre banditeve e kryekrimineleve dhe u jep ultimatume jo vetem qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike, por edhe te urdheroje presidentin e zgjedhur me vota te shit-blera Bujar Nishani qe te mos dekretoje Fatmir Xhafen si minister te Brendshem. Dhe kapterri Nishani ne fundin e palavdishem te mandatit te tij ashtu po vepron e po vonon… Ai nuk e ben as shurren pa ia shkelur syrin Berisha !
  Keto jane ligjet e xhungles se Korporates se Krimit te Ogranizuar Shteteror e Partiak!
  Pse!? Sepse tek Fatmir Xhafa shikojne simbolin e Reformes ne Drejtesi e Vetingun qe ky sherbetor me kontrate te perkohshme i Berishes dhe bandes se tij jane gati tu shtrihen poshte zinxhireve te fantazise se cmendur te tyre per ti bllokuar e mos lene te kalojne !
  Ndaj ai ben jo vetem terroristin ala ISIS, e guerilasit Kastro- Chegevara, jo vetem Matrazovin, por edhe Kryeministrin e Presidentin, Shefin e Personelit dhe bllokuesin qe emeron e shkarkon ke te doje e kur t’ja doje qejfi si Ajatollah Khomeini i Gazidede Berishes
  Mbi te gjitha arma e mjeti i tij kryesor per demokraci e politike, per Republiken e Re eshte diktati e Ultimatumi, urdheri suprem e stili liderit suprem Sali Berishe Khomeini… Envero- Stalinisti, stili Lala Kros o Lala Kros vet shkruan e vet vulos!

  As Kastro e as Matrazov… nje p… mashkull !

  Larg qofte ! Jane teper 16 vjet te kesisoj sundimi! Shqiptareve u ka ardhe ne maje te hundes me nje Sali Kadaf qe e flaken me perbuzje e ne menyre plebishitare ne koshin e despoteve dhe atdheshitesve !
  Aq me pak mund te pranojne nje sozi te tij qe ka vulen e kontributin e zi ne cdo krim e zezone qe Karaxhici shqiptar u ka bere popullit e shtetit shqiptar, mbare kombit.
  Ndaj mos na bej as diktatorin ultimatumdhenes e as Matrazovin!
  Nje pshurran nga frika nuk mund te jete e as nuk mund te behet kurre as Kastro e as Matrazov e aq me pak kryeminister i nje populli krenar e trim si shqiptaret!
  Te keshilloj vellazerisht qe te vizitohesh tek psikiatri…
  Psikologu eshte per faza shume me te lehta te skizofrenise tende dhjeracake!
  Ti e me fort bosi jot Berisha keni frike, tmerr, lemeri nga hija e krimeve pa fund te Korporates suaj te Krimit te organizuar shteteror e partiak ne sherbim te klanit tuaj familjar e politik po aq kriminal sa edhe ju! Ndaj lehni si qente nen driten e henes ndaj hijes suaj… U ka hy frika ne palce!

  Para e pasuri hajnie !

  Nuk keni asgje per te humbur pervec parave dhe pasurive, tokave dhe pronave, gjakut e djerses qe u kini grabitur e tjetersuar shqiptareve!
  Nuk jane para djerse! Jane para hajnie e kusarie, vrasjeje e krimi!
  Jane para krimi e vrasjesh te shqiptareve dhe te Shqiperise !
  Dorezojuni Drejtesise e ligjit! U ulet me nje te treten masa e denimit te garantuar!
  Para se te kerkoni dekriminalizimin e te tjereve… dekriminalizoni veten fillimisht!
  Mos e bej si gjyshi jot hoxhe: beni cfare them une … e Mos beni cfare bej une!
  Sheroje veten Doktor Berisha! Edhe Lulin e Co…
  Ne dac lexoje Corporation ne dac Company ! Jane njesoj !
  Kurse ti Lul mos na bej as Kastron e as Matrazovin .
  Nuk je as njeri e as tjetri …. Ti je thjesht nje frikacak i pshurrun!
  Shkurt ti Lulezim Basha je nje p… jeshke mashkull!

 15. Shvejk says:

  Dhe ti o Alban, beson me te vertete se ka njeri qe e lexon kte komentin tend te gjate sa nje nate dimri?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *