“Ha pilaf e pi raki”, Shehi kujtohet për Ramën: Nuk fëlliqem, ne të Tiranës hamë plonca dhe groshë, por ai ha…

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ka dhënë përgjigje deklaratave ironizuese të kryeministrit Edi Rama gjatë seancës së kaluar ku tha se Shehi kur gdhihet ha pilaf e pi raki e fillon drekën me plënc e në aksham groshë dhe thotë ne jemi pro europianë.

Gjatë fjalës së tij sot në kuvend Sheshi tha se nuk fëlliqet fare se ha plonca dhe groshë pasi sipas tij mjafton që t’i shërbejë vendit.

Nuk kam qenë këtu kryeministri jonë i nderuar është shprehur këtu për një sërë gjërash kundër meje. Me një inat dhe një paudhësi të pa dëgjuar më parë dhe dua t’ia shpjegoj se nga i vjen kjo.

Unë kam kundërshtuar aeroportin në Vlorë se është puro korruptive, por sepse është një prezencë turke e ekzagjeruar.

Prezenca në sektorët strategjik është shumë e ekzagjeruar dhe nuk tërhiqem këtu, i kemi tek bankat, i kemi tek arsimi, i kemi tek telekomunacioni, të gjitha këto ja kemi lënë nga një copë miqve tanë turq. Këtu dy kompani perëndimore që ishin i përzumë.

Kthimi mbrapa tek perandoria otomane është një gjë shumë e gabuar. Turqia sot është një shtet me autoritar por kjo është punë për to.

Kryeministri e blen dhe e shet Shqipërinë si intereson atij dhe ka kurajo të tallet me çdo lloj kolegu se mendon ndryshe. Ka frikë se i marrin flamurin e oksidentalizimit, pasi vetëm ky me atlete të bardha ka të drejtë për të shkuar në Evropë, ne të tjerët jemi turkoshak. 

Ne të Tiranës hamë plonca dhe groshë, por ai ha si aristokratët. Le të thotë se unë ha groshë dhe plonca.

Nuk fëlliqem fare dhe mjafton që unë t’i shërbej vendit.

Këto janë këlyshët e komunizmit dhe duan ta shesin Shqipërinë për interesat e tyre.

Nëse këtu bëjmë batuta me plonca dhe raki, ai është nxënësi im dhe nuk duhet të merremi me këtë punë. Nuk jemi shteti i karagjozëve.

Unë i bëj shërbim vendit tim, ju flisni sa të doni për punën e stomakut

Kryeministër autoritar dhe karagjoz, është turku i vetëm që ka mbetur në këtë komb. Këta janë thjeshtë këlushët e komunizmit, nuk e duan Shqipërinë, të gjithë ata që janë kundër janë turkoshak.

Nëse është për batuta unë ate e lë mbrapa, është nxënësi im për këtë punë, të më marrë dhe në telefon për të më pyetur. – tha kreu i LZHK. (TemA)

 

 

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në ““Ha pilaf e pi raki”, Shehi kujtohet për Ramën: Nuk fëlliqem, ne të Tiranës hamë plonca dhe groshë, por ai ha…”

 1. ti i sherben vendit dhe e ndrite kete vend.
  ti ke 27 vjet qe po plonca qyl nga salikomunisti.
  ti ja grive ploncin ketij vendi dhe e bere si kandahari me gjithe antishqiptaret e tjere

 2. Ida says:

  Po ti kelysh i kujt je ! Pijanec !

 3. BK says:

  Ky eshte ne sherbim te vendit qe pa iu dridhur zere deklaroi ne TV haptas qe Mbreti Zog beri shume mire qe i fali Vermoshin dhe Shen Naunin Jugosllavise. E kam degjuar vete dhe jam pataksur.

 4. Shqiptari nga Kosova says:

  Ky Shehi ka dy derrasa mangut..!

 5. undefined says:

  Imagjino ! Ish Zv/ Kryeminster dikur !

 6. Laku says:

  Respekte per Dash Shehin,eshte i vetmi qe mund te degjohet nga politiqenet.Rama njihet per harbutllekun e tij,dhe Dashit nuk i afrohet as ke bolet.,te pakten nuk eshte hajdut.

 7. Jak Boston says:

  Shikoni si dalin kelyshet e komunistave ne rresht ( trangujt dhe pjeshkat ) duke shajtur Dashin, per te mbrojtur kryetarin e tyre karagjozin me brekushe qe i duket vetja udheheqes i botes.
  Nese bejme nje krahasim te thjeshte mes Dashit dhe Rame brekushes, jne si nata me diten.
  Nese Dashi pi raki, Rama terhez vizat e pluhurit te bardhe te mos flasim per qytetarine dhe civilizimin.
  Te kuqte nuk e dine cdo te thote qytetari pasi e shikojne si shfaqje te huaj qytetarine dhe civilizimin.
  Morrat e kuq jo vetem qe nuk marrin pergjegjesine morale per greminen ku e cuan vendin, por fajesojne te tjeret per ato cfare i kane katranosur vete.
  Pa u zhdukur rraca bolsheviko-otomane nga drejtimi i vendit nuk ben perpara Shqiperia.

  1. trimi NYC says:

   o jack boston, t kom njof kush je, je lymua , djali i babe groshes

 8. Franci says:

  Dash vodka i sherbenka vendit.Ti je nje parazit qe shite ate parti ku ishe kryetar dhe ju servilose Lulit per te futur emrin ne listen e PD- se.I vetmi sherbim qe i bere vendit eshte bashkimi me Berishen e Lulin per te permbysur me dhune qeverine e per te krijuar konflikte ne popull per te shpetuar aleatet e tu nga drejtesia e re per vrasjet qe kane bere.Ky eshte sherbimi yt ndaj vendit.Prandaj ato brockulla qe thua nuk ka njeri me llogjike qe ti haje.

 9. Pike_e_zeze says:

  epo me fol prototipi i turkomanit, ne fjalor e ne veprime, kunder investimeve turke …s’e di. te dilte nga goja atij “anglosaksonit” edhe …. Cudi, sa cudi

 10. O says:

  Në asnjë shtet politikanët s’janë kuzhinjer

 11. Izeti says:

  Sa per batuta ,ty te ben shurren Rama maje kokes or idjot,ju ve te gjitheve.para dhe.tall bythen ne Parlament,,,,,,Sa per inegritet te pame kur.rrije mbrapa bythes se Lulushit per nje cike.deputet,,,,,ti je nje nivel me.N.Ndoken,,,,, M,Kryemadhin,K.Baliun,,,,P.Vasilin,, se Ristanin nuk e keni ,,,,,Sa per sherbim ndaj vendit te pame kur ishe zv. Kryeminister ,,,njeri me medioker sbesoj se do vije,,,,,,ik or pijanec ordinet,,,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *