Njihuni me një histori të ëmbël dashurie, burri i dhuron gruas të njëjtën dhuratë për 40 vite rresht

“Dashuria dhe qielli e bëjnë njeriun qiellor “, kështu nënvizon Shekspiri në një prej kryeveprave të tij.

Baza e kësaj shprehje duket se është mishëruar edhe tek një çift që frymëzojnë me historinë e tyre të ëmbël.

Ron Kramer është një 77-vjeçar në pension nga New Mexico.

Mësohet se ai i ka bërë dhuratë bashkëshortes të njëjtën kuti çokollatash për Shën Valentin prej 40-vjetësh.

Ai thotë në një intervistë se nuk ble të njëjtat çokollata për Donna-n nga i njëjti dyqan, por ai, në të vërtetë, përdor të njëjtën kuti në formë zemre.

Ron shprehet se kjo kuti është e preferuara e gruas së tij prej viteve  ’70.

Që nga viti 2014, kur u diagnostikua me dementia Donna jeton në ambientet e një qendre sociale .

Ajo i ka mbijetuar dy goditjeve të forta të kancerit të gjirit,

Edhe pse jetojnë larg, Ron mbledh çokollatat e preferuara të Donna-s dhe ja çon. “Kam bërë një premtim dhe kështu do të jetë deri në fund të jetës sonë”,- tha Ron në një video për mediat lokale. “Kam qenë dhe do të jem me të, nuk do ta lë kurrë.”(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *