Petrit Vasili i shqetësuar për shëndetësinë: Media percjell lloj-lloj dënglash, Rama do tregojë broçkulla pa fund për fruthin

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka folur lidhur me epideminë e fruthit ku thotë se është emergjente ndërhyrja.

Sipas tij, kryeministri Edi Rama ka kyçur gojën që epidemia të prekë shqiptarët dhe pastaj të shfaqet për të treguar sukseset e qeverisë.

Vasili ironizon duke thënë se Rama  “Po mendon budallekun e radhes se si do dale si trimfator neper podiume, kur epidemia te jete ndalur dhe do tregoje brockulla pa fund per suksesin e tij.”

Epidemia e fruthit vazhdon,kryeministri s’flet, media e ka ne fund….

Kryeministri ka qepur gojen dhe s’flet per epidemine e fruthit.Po mendon budallekun e radhes se si do dale si trimfator neper podiume, kur epidemia te jete ndalur dhe do tregoje brockulla pa fund per suksesin e tij.

Edhe media percjell lloj lloj denglash qe qytetareve nuk ju duhen hic dhe kete ngjarje e ka nga te fundit, se më vlerë kane batutat e trasha te nje kryeministri te trashe.

Epidemia e fruthit vazhdon,ka raste te reja,ka pasur viktima,ka komplikacione serioze dhe qeveria nuk ka ngritur akoma institucionet qe ligji ja detyron per menaxhimin e tij.

Do kujtohen te gjithe vetem kur ta shohin fruthin te dera e tyre.Atehere po po do bertasin fort.

Sa qesharake…..por edhe tragjike…(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Petrit Vasili i shqetësuar për shëndetësinë: Media percjell lloj-lloj dënglash, Rama do tregojë broçkulla pa fund për fruthin”

 1. Brrrrrrr !!!! says:

  Ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !
  LESHI I PAJDHIT !?!?!?
  Ky na u be si dashnori i nenes me baben gjalle, mor ia befsha ish-gruas se tij !!!!
  -Fol-fol-fol-fol-fol-

 2. Monitor says:

  O Vaso lacoja! Prape s’kupton! Ti njeh ligjin e sales!
  Rama ka fol me ministrin, specialist dhe ekspert! Brenda dhed jashte! DOKTORI DHE TI ME DEMEK ASNJEHERE. EDHE KUR, NGJALLNI PANIK! PTHUU NJERI I PERDORUR, GJITHMON NGA SALA, ILIRI DHE TANI PO TE SHKERDHEN EDHE MONA. MEGJITHATE VLERESOJ BESNIKRINE TENDE! POR …. NDONJEHERE DUHET EDHE NDONJE REFLEKTIM PER VEHTEN! KUR THUHET…. MJAFTE ME! KOHA KA ARDHUR DUKESH I PERSHTIRE EDHE KUR NDOSHTA FLET DREJTE!

 3. Ohoooo says:

  O shkolle mut O servil I Mones ,po nuk ke no nje pune tjeter ti ore zagar,,,,,,,,po ngele duke ngrene mut tere kohen,,,,,,yyyyttttttttt bajge,,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *