Basha paralajmëron protesta të mëdha: Çdo qytetar duhet të ngrihet për veten e tij, keni punësuar një parazit si Rama

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama i cili deklaroi se qeveria nuk do shpenzojë para për asnjë parazit, duke iu referuar skemës së re të ndihmës ekonomike.

Basha e quan shefin e qeverisë një parazit dhe se paralajmëron protesta të mëdha.

“E mbani mend para 5 vitesh si tha më punësoni që tju punësoj. Pra, qytetarë të Beratit keni punësuar një parazit.

Mos e lejoni të luajë me bukën e gojës së fëmijëve tuaj. Ne nuk do i ndahemi kësaj emergjence kombëtare.

Përballja do jetë në parlament dhe kudo. Ju bëjmë thirrje atyre që gjenden në nevojë ekstreme të mos i nënshtrohen fatit.

Shumica dërrmuese e këtyre familjeve nuk kanë asnjë mundësi tjetër. Protestat e mëdha dhe të organizuara janë detyra e çdo qytetari.

Ne i kemi organizuar, por çdo qytetar duhet të ngrihet për veten e tij. Duke nisur nga ju gazetarët”, tha Basha.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Basha paralajmëron protesta të mëdha: Çdo qytetar duhet të ngrihet për veten e tij, keni punësuar një parazit si Rama”

 1. fffff says:

  Bashe mjerani! Protesta te sforcuara! Kujt i hyjne ne pune?

 2. Timi says:

  A ka parazit me te madhe se ty o shketdhata i Berishes o kurve pa shtylle kurrizore o hajdut e vrasrs qe nuk lidh dot pantallonat e tua. Lul o lul o kurve!

 3. MONA says:

  O popull ngrihuni qe te mbrojme Hajdutet tane politikan,tu mbrojme vilat asetet ku i kane e ku si kane ,Ti mbrojme nga burgu, sepse kur u kujton burgun ata behen te semur,pra ti ruajme sepse dhe femijet e tyre studjojne jashte ,ku ne Amerik,Iteli ,Angli, Bullgari,etjer.Si dhe me kryesorja te mos ju prishim pushimet qe i bejne ne Dubai, Mexiko,Havai e ku si kemi pare Sidomos me te perfolurin xen dhe moderatoja qe slodhet kurr nga udhetimet qe ben jashte shtetit,z. Armeni e palodhur per kontributin qe jep per memedhen .

 4. Ali pazari says:

  E forte kjo qe thote LULJA,ngrihuni ju qe te vij une dhe apres-moi la deluge…..Merde….jamais….

 5. Ali pazari says:

  E forte kjo qe thote LULJA,ngrihuni ju qe te vij une dhe pastaj… apres-moi la deluge…..Merde….jamais….

 6. Alban Dega says:

  Shkurt e bukur

  FOLI KY PUNESHUMI I SHKERDHYER NGA
  TRURI …. !

  Kurre ne jeten e tij nuk i ka thene nje pune oer hajer.
  Me gjeni nje pune, nje veper nje gjurme pervec Autostrades se Kusarise se Kombit ku vodhi me nje dore 250 000 000
  Euro djerse e mund qelibar te popullit shqiptar plus 500 milione euro interesa me 13 per qind te kredise tregtare private, marreveshjes atdheshitese te Otrantos qe ka vlen e ketij p… mashkull te kesaj lope hollandeze me emrin Lulezim Basha dhe kerkoj falje publike!
  Me gjeni qofte edhe nje gozhde te ngulur diku ne territorin e Bashkise se Tiranes nga ish kryetari kokoroshi kokebosh Lulezim Fazlici per kater vjet qe ishte ne kryevte saj dhe jo vetem kerkoj falje por edhe kurre ne nuk do te shkruaj qofte edhe nje fjale !
  Edhe ka fytyre te beje thirrje per permbysje me dhune e me revolucion ala Sali Lul Kastro Chegevara…
  Viva la Revolucion carajo ( lexohet Kara-ho ) ishte Padilla e tyre revolucionare
  Rrofte Revolucioni bytheq… ire ! Basha !
  Shkurt e bukur : shko ne rrote te semes more pleh !
  Nuk eshte nje fyerje per Bashen…. I kerkoj falje plehut qe e quaj Basha !
  Ka shume me teper vlere se nje llapaqen trushkerdhyer = Carajito si Luli !

 7. goliku says:

  Sali kali thote mos punoni vidhni drita dhe uje dhe ne do tu japim asistence,KESAJ I THONE QEVERI RRUMPALLE OSE PUNONI QORRA HANI HORRA se nga taksat tona do paguhen.Mbreme pash ne fiks fare nje familje qe jetonte ne varferi per mendje te kokes se burre e grua ishin si lope dhe femijet i kishin si poca,po te hanin buke e qepe nuk do ishin ashtu.Ata ishin prinder ne moshe pune por dembel.Qe ka fukerenj plot kjo nuk diskutohet por ka mbaruar sistemi PUNONI QORRA HANI HORRA tani eshte KUSH PUNON HAN,KUSH SPUNON NGROFET NE DIELL ,prandaj dhe medjat duhen te jene te kujdesshme ne kete drejtim te evidentojne njerezit ne nevoje e te semure e jo ata qe pame mbreme te fiksi.

 8. O says:

  S’përmirsohet me ulërima jetesa por me punë në PD dhe me kontrata CEZ, dhe pallate 13 milion euro

 9. Atdheu says:

  Mos more … ke te dretj, se te kare bretku ne pune ty. As na thua.mor derdimen c’pune ke bere di deri me sor? Mos na mer gje per budallenj?

 10. tironsi says:

  Neqoftese ndonje politikan meriton tri epitete: HAJN,GENJESHTAR dhe PARAZIT atehere je ti zoti Basha.Ti ke vjedhe shumen me te larte nga paratb e rruges se Kombit mbi 230 milion dollare dhe kete e ka vertetua raporti KLSH-se,pra kjo dosje do te hapet e para mos u merakos se kete here nuk do te ndihmojne raportet falso te mjekut as procedurat.Genjen sa here hap dojen.Per Parazit pyet qyrtetaret e Tiranes qfare bere ti per kater vite si kryebashkiak.

 11. Berti says:

  Po ku ka me parazit se ty o idiot, deshtak ne cdo detyre qe ke pas, thjesht nje langaraq i peshtire qe cdo gje ne jete e ke perfitu me spiunlliqe dhe hajdutlliqe. Ti shkatrrove dhe opoziten shqiptare o njeri i vogel pa i shok ne jete

 12. Lani says:

  Hani mut hani o sali krimineli .pse te dal qe te mbroj ty edhe kopilin tat qe keni vjedhur ket popull te shkrete. edhe keni do budalla me vete qe jan pa buke edhe PD nuk e tradhtojne hahahahaha. I poshter

 13. Milan says:

  Si nuk ju fshin Zoti nga faqja e dheut o jashteqitja e kombit.

 14. E verteta says:

  Me pelqen fakti o Bashe, qe ti kur flet, ofendon e shan gjithmone ke parasysh veten tende, keshtu qe…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *