Skema e ndihmës ekonomike, Basha: Edi Rama një mashtrues ordiner, çdo ditë po na varfëron dhe shkatërron jetën

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se Edi Rama është një mashtrues ordiner dhe se duhet pushuar nga puna.

Duke ju referuar skemës për ndihmën ekonomike, kryeopozitari gjykon se shefi i qeverisë është një parazit që përmes mashtrimit po i vjedh shqiptarët.

Skamja në familjen Xhema në Berat, e përjashtuar nga ndihma ekonomike, është e vërteta që nxjerr Edi Ramën një mashtrues ordiner, kur thotë se ata nuk duan të punojnë. 

Kryefamiljari Artan Xhema, baba i 4 fëmijëve, është përjashtuar nga ndihma ekonomike, sepse rezultoi i punësuar dy muaj më parë. 

E vërteta është se Artanit i kanë hequr bukën e fëmijëve, sepse ka punuar! Askush nuk e beson Edi Ramën se 20 mijë familje të përjashtuara nga ndihma zgjedhin 50 mijë lekë ndihmë në vend të punësimit dhe një rroge. 

E vërteta është se punë nuk ka, se në krye të qeverisë është punësuar një parazit që ka ndërtuar skemën më të madhe të mashtrimit dhe vjedhjes së shqiptarëve.

Është detyra e të gjithëve ne që ta pushojmë nga puna njeriun që çdo ditë e më shumë po varfëron njerëzit dhe shkatërron jetët e tyre,” nënizon Basha. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *