FOTOT: “Nëse ajo martirizohet, do të vendosin një flamur mbi të”, kritika ndaj Erdogan pas komentit me vajzën e vogël

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka përdorur një vajzë të vogël, për të lëshuar mesazhe lufte.

 “Nëse ajo martirizohet, do të vendosin një flamur mbi të,” tha Presidenti turk në një kongres të partisë së tij AK.

Komentin lideri turk e bëri në një transmetim live në televizion, përpara mbështetësve të tij brohoritës që i kërkojnë atij të vazhdojë ofensivën ushtarake kundër luftëtarëve kurdë në rajonin Afrin në veri të Sirisë.

Kritikët e kanë dënuar veprimin e tij si një lloj abuzimi ndaj fëmijëve për qëllime propagandistike.

6 komente në “FOTOT: “Nëse ajo martirizohet, do të vendosin një flamur mbi të”, kritika ndaj Erdogan pas komentit me vajzën e vogël”

 1. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Pak a shume si Lali Euri, ne cdo video apo imazh propagandistik perdor femijet te cilet i perdor si trampoline per te arritur tek vota e prinderve te tyre sot dhe tek vota e femijeve kur te rriten neser. Nuk e di pse po me ate surrat fallco qe ka kur del ne foto apo video mes femijeve me shume me ngjan me nje pedofil…

 2. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Pak a shume si Lali Euri, ne cdo video apo imazh propagandistik perdor femijet te cilet i perdor si trampoline per te arritur tek vota e prinderve te tyre sot dhe tek vota e femijeve kur te rriten neser. Nuk e di pse po me ate surrat fallco qe ka kur del ne foto apo video mes femijeve me shume me ngjan me nje pedofil…..

 3. Gjon says:

  Birisha kishte te drejte qe e perzuri erdoganin

 4. Iskenderbey says:

  Jeniceret e vegjel.Te mbledhur te gjithe bashke,per nje neo otomanizem .

 5. opinion. says:

  osman erdogan ,pise kafire milete.

 6. Mihali says:

  To vini anash lali Erit ! Mbasi gamori juaj vjeti gjum per 4 vjet,tani do te kritikoj Erjonin qe e do gjithe Tirana te te gjtha grupimeve politike.Merni nje brisk dhe …….lalit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *