Kryemadhi i rikthehet politikës, vjen me akuza të forta ndaj Ramës: Kryeministër i drogës, ka rënë në çarkun e zullumeve

Monika Kryemadhi duket se ka lënë pas ditët relaksuese dhe i është rikthyer politikës.

Kryetarja e LSI-së ka ardhur këtë herë me akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama duke e konsideruar atë si “kryeministër i drogës”.

Përmes një statusi në Facebook, Kryemadhi shkruan se Rama duhet të gjejë një avokat pasi ka rënë në çarkun e drogës.

Duke ju referuar ngjarjes ku Policia e Shtetit sekuestroi 180 milionë euro kokainë, ajo thotë se Rama është i tmerruar.

Postimi i plotë

Sa frikë paska sot Kryeministri i Drogës!

Me gjithë angazhimin e policisë dhe prokurorisë, të dyja këto struktura do e kishin të pamundur kapjen e një sasie kaq të madhe droge pa ndihmën e partnerëve ndërkombëtarë, ndërkohë që për vite me radhë, nën hundën e tyre, janë trafikuar qindra e mijëra tonelata kanabis dhe drogë.

Kryeministri ka frikë të thotë se ky aksion është kryer me ndihmen e partnerëve tanë ndërkombëtarë, të atyre që vetëm dy ditë më parë paralajmeruan lidhjet e rrezikshme të politikës me trafikun e lëndëve narkotike.

Edi Rama tashmë është i tmerruar nga hetimet e mëtejshme të kësaj sasie kokaine të paparë ndonjëherë në Shqipëri, sepse e di mirë që fijet dhe lidhjet e kokave të trafikut nuk janë as punonjësit e portit dhe as ata të kompanisë modeste.

Diku më lart e më thellë gjenden ata që e drejtuan dhe dhanë garanci për transportin e një sasie të ngjashme me ato të filmit “Narcos”.

Ndaj patetizmat e tij në FB dhe lëvizjet e kukullave të tij në qeveri e polici vështirë se do e shpëtojnë këtë herë shefin e madh nga hetimet që me ndihmen e partnerëve ndërkombëtarë nuk do të mundin të mbulojnë dhe fshehin lidhjet okulte të kreut të qeverisë me botën e errët të krimit.

Ndaj më mirë se të shkruajë shfajësimet e dikujt që ka rënë në çarkun e zullumeve të drogës, që e sollën dhe e mbajnë në pushtet, Edi Rama le të gjejë një avokat të mirë për veten dhe ndonjë nga miqtë apo bashkëpunëtorët e tij.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Kryemadhi i rikthehet politikës, vjen me akuza të forta ndaj Ramës: Kryeministër i drogës, ka rënë në çarkun e zullumeve”

 1. Ollga Toronto says:

  Eh ku ka arrit Shqiperi, bene politikanen dhe budallja Monika e Like bllokut,e kuptoni sa poshte ka rene katundi.

  1. Katerina die Große-Madona prej Sauku says:

   Munaqi mbasi lau breket e mbushme nga frika se ka me dhon llogari per pasurin qi ka bo ,…tash i osht kthye pulitikes si ato pulat e dhjeme ne kaptin.
   Ah moj gruja e trashaluqit vazhdo ene pak se po te ngushtohet rrethi.

 2. tir says:

  Monaaa leri denglat se nuk je prokurore por trego pak per vilen me 11 wc te Gjiri Lalezit, sa te kushtoi, si i bere ato para?Na thuaj kush e ka radhen pas cizmeve, jo per gje por te te ndjekim se je bere “top mutel” pas operacioneve.Lere Besin ne ” hallin e tij”, merru me Liken e mermerit, se ke sh probl qe po ju hapen nje e nga nje.

 3. Azio says:

  O te ndruar komentues cfare during paskemi pasur,per te degjuar kete qelbesire qe ska as nje .
  thedhen
  e te nje gruaje serioze
  Na e shpifi lo vetem me fytyren si bretkoce,por edhe me fjalet e saj,karakteristike e injorances.
  Na beri me dhimbje joke.
  Ju lutem hiqeni nga postimet kete njeri pa asnje vlere

 4. ela says:

  e o zot pse je kaq i pameshirshem per ne,zhduke mo kete qelbesiran nga ky vend qeroje si fis e si far k. .

 5. O monaaaa, sa bukur kishe dal me Bes Kallakun, I cili u dukte ne hall te madh te dilte me ty……me gjithe ato molleza te fryra si laker shistaveci…e buze si shege shengjergji…hajt se po te vjen fundi o truthare….vila jote eshte me damke ne Gjirin e Lalezit. Ta ka bo tata? Do tregosh nje per nje kush ti ka bo ato halet, (11), se hale e ke edhe gojen moj prosti…..

 6. sali berisha lushaj says:

  ti je nje opozitare shak e kurve

 7. Alban says:

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po u shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
  Humbameno!

 8. Alban Dega says:

  Mendime me e mbi fakte fakte

  ESHTE KOHA TE KERCASIN PRANGAT !

  – A mund te krijoje qeveri Antimafie
  Lulezim Kryemadhi dhe Mafia e tyre?

  – Ti varesh melcite ujqerve te pangime !

  – Enough its enough….. Boll me !

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes e rrenoi, e shkermoqi, e zhberi te pakten 7 here nga themelet Shtetin Shqiptar ne 13 vjet sundimi te Salikracise e kryeministri Edi Rama flet per sabotimin, pengimin e Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Evropian qe e duan e aspirojne 95 per qind te shqiptareve me evropian e pro perendimore se vete ata !?
  Cila rini e popull ne cilindo vend te ish- Perdes se Hekurt e Perandorise se Djallit doli neper sheshe me parullen lapidare :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa ! ne dhjetorin historik te 1990-es !
  Edhe kete aspirate e kushtrim unikal mbarepopullor e nakatosi Katovica e Sali Alise !?
  A nuk ishte “ Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ e Sali Kadafit, qe i shpalli lufte te hapur nga foltorja e altarit te Salikracise ne ate kohe “ imperializmit Amerikan dhe dores se zeze te tij CIA-s” ne pranveren e vitit 1997!?
  A nuk ka dy muaj plot qe Partise se Cadres se Putinit iu bashkua edhe Mafia me bllok ne dore me ze e me figure e Like Floririt!?
  A nuk e bekoi edhe vete Mareshalli i Beogradit bashkimin e Mafias e Cadres dhe asaj te Cizmes qe i shpallen se bashku lufte te hapur “ imperializmit amerikan “ ne pragdiimrin e vitit te trishte 2017 kunder Ambasades amerikane ne Tirane dhe ne vigjilje te protestes nekrofile te deshtuar me sukses te plote nga braktisja e shqiptareve ?
  A e dini cila eshte kerkesa kryesore e “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ dhe Mafias se Bllokut 700 mije euro faqja dhe e Cizmes per protesten e 27 janarit 2018 !?
  Permbysja e Rames dhe krijimi i nje qeverie Anti- Mafia !?
  Po a mund te krijoje nje Qeveri Antimafia

  1- Dopjo- Mafia e 97-es,
  2- e 14 shtatorit 1998,
  3- e kusarise 500 milione euroshe te Autos-trades se Kombit me Lul- Giten ne krye,
  4- e Gerdecit me Fatmir Xenn ne balle,
  5- e atdheshitjes se Otrantos me Sali Zerven,
  6- Mafia e bllokut me 64 prej 82 videove te Likes me deri 700 mije euro faqja
  7- Mafia e 850 milone eurove te munguara te privatizimit te ARMO-s ,
  8- 620 milione eurove te CEZ-it ,
  9- 250 milione dollare e te Rapiscanit,
  10-mbi 100 milione eurove investim te humbura shtetit e popullit shqiptar nga Gita,
  11- e rreth 100 milione eurove te humbura Shqiperise nga Xeni dhe dajet e tij serbe me Interkonksionin Shqiperi- Kosove me i vestime gjermane …. !?
  12- e miliona dollare allishvetishe te pista e te kunderligjshme te Lulezim Bashicit, me Mafian turke e nderkombetare off-shore , ku vetem per nje fotografi me Donald Trumpin ka paguar 500 000 dollare, fotoja me e shtrenjte ne Bote e ketij sharlatani zecjerre e zeshtjerre qe na trashe edhe zerin e humbur e na ben edhe garipin, edhe te fortin si Il Capi dell Capi, post qe nuk ia leshon Sharovi i Vicidolit sa te jete gjalle sepse ai e di mire qe qehajai i tij ne krye te PDSH-se eshte nje p… jeshke mashkull.
  Ai e ka zgjedhur qenushin Basha per te zbatuar urdherat e tij e jo per te drejtuar Partine e tij qe e ka me tapi “derisa ti jape ymer ai lart”, sic e ka deklaruar ne gojen e tij.
  A mund te krijoje e drejtoje nje qeveri antimafia kjo “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “, sipas “The New York Times” , mbretit te shtypit te lire Amerikan dhe boteror, te cilin Kapobandoja e saj Saleh Karaxhici e quajti “ nje leter higjenike” vetem se ne kete fjali ia beri radiografine e persosur te krejt sundimit te tij – SALIKRACISE !?
  Po si mund te pranoje rinia e populli me proamerikan ne Bote qe ta qeverise nje p… jeshke mashkull qe kurre ne jeten e tij nuk i ka thene per hajer nje pune te dobishme per te e per Shqiperine !?
  Po si mund ta ndjeke nje popull e rini nje humbameno, nje p… mashkull si Lulezim Basha qe per kater vjet ne krye te Bashkise se Tiranes nuk mbajti nje, qofte edhe nje premtim, qe per kater vjet nuk nguli qofte edhe nje gozhde ne Tiranen tone te bukur !?
  Po si mund ti shkoje mbrapa nje hori e hajduti me cizme jo vetem te Autostrades se Kombit, por edhe te kapur me ze e me figure duke vjedhur votat e Tiranes ne 2011… por edhe deri votat per kryetar te Partise se tij Salikratike te Shqiperise me kamikaze qe votuan deri ne pese here secili per kete hajn votash ?
  Si mund te besoje nje popull e rini nje rrenc te pafytyre si Lulezim Berisha qe nuk nxjerr nje fjale nga goja pa genjyer !?
  Te protestosh per krijimin e nje qeverie antimafia te Lulezime Kryemadhit eshte njesoj si ti varish ne qafe ujkut melcite per ti ruajtur … !!!
  Kane vjedhur boll per tu dhene shans te fshehin gjurmet, te prishin edhe me provat e deshmite, te stervjedhin perseri edhe vet vjedhjen !
  Eshte koha tu kercasin celsat e prangave ne kycet e duarve e jo tu jepen celesat e qeverisjes se saj kapove te kesaj “ Bande Gangsteresh” e “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” per te shpetuar kokat e saj prej kucedrash te pangopura me parate, pasurite dhe gjakun e shqiptareve nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi !
  Lanet !
  Populli duhet te dale ne sheshe me kushtrimin:
  Hiqnu dreqer prej meje
  Se jeni pa kurrfare feje !
  Enough it’s enough … Boll me !
  Eshte koha te paguan deri ne qindarken e fundit kusarine dhe vjedhjen masive te ketyre hajduteve me cizme e pa asnje skrupull, te ketyre atdheshitesve e atdherrenuesve, te ketyre vrasesve serial te popullit e Shqiperise !

 9. Ciu Ciu says:

  Mona na cave bythen. Kush te degjon ty moj pacavure, moj palaco grua, familje down. Ku pjerdh Rama per idiotr si puna juaj. Mona botoksi po shtrengohet litari, per hundesh do ju dalin gjithe vjedhjet qe i keni bere ketij vendi.

 10. Druvari says:

  3 deri ne pes dite kemi dhe periodat politike te mones
  Noj gjinekolog nuk ka
  Vacilis car specialiteti ka

 11. Lani says:

  Shume e thjeshte fytyr baxhelle

 12. Ollga Toronto says:

  Kur politiken e bejne personazhe si keta;Monika Injorantja,Muli Shpellari,Paloqe Rrugaci,Vokshi Llapazanja,Vasil Eunuku,Manjani Skizofreni,Enkelejd Pozaxhiu,Bumc Naivi etj etj,te udhehequr me “urtesi”nga nje kriminel si Sali Qeni.

 13. kasem gahinji says:

  bo te pshurresh ne alee e maces ,o monaaa.sa pare ke lene te kjo sasi?

 14. Timo says:

  O ÇIZME E BALTOSUR.!
  HIQ BALTËN PARA DEJTËSISË,PASTAJ AKUZO !!👎👎

 15. Ninoj says:

  Ik moj zhabë!
  😡😡Vodhët sa mundët,na shet dhe pordhë !!

 16. Ohoooo says:

  Doli kjo budallaqja ,,,,o Zot cfare niveli politikanesh
  Kur do qerohet kjo plere

 17. Kaonia says:

  Ho mi Mon te vjen inat qe sje me e zonja ti besh vete keto pune hahha

 18. Koba says:

  Gjalle qenka kjo Baxhella ? Thame se iku e na la breckat.!!!Po moj baxhelle ke te drejte.Kur kjo mazhorance nuk ta hap dosjen e Droges se Kukesit ,Ani ke te drejte te shashe Ramen ,Ballen dhe Rucin!!! ,qe te lene te livadhisesh.Po ti moj baxhelle vetem per sjelljen ne Parlament duhesh te ishe proceduar dhe te mos dukesh ma ne Kuvendin e burrave ,qe fatkeqsisht ka brenda co si puna jote dhe Grida.

 19. shqip says:

  Kjo kur shihet ne pasqyre urren veten. Njerez te tille si Monika apo Vasili , duket sikur Jane prej balte jo prej mishi . Zakonisht personat qe Jane ne panik , Kane tamam keto shenja . Flasin qe ti degjojne e keshtu u duket sikur largojne hallin qe i ka zene . Shpirti i Mones e i Likes e di sa u dhimbset ajo sasia e kokaines . Kushedi sa para do levronin me Balilajt . Ja qe u kap . Dhe kjo nuk di ç’te thote nga marazi . Prandaj edhe shan Ramen . Kurse Rama qe ua njeh mire karakterin katunaro-malokar i thote ; prisni se s’keni pare gje akoma .

 20. Gentian says:

  Kur flet dhe kjo per drejtesi,e ndershmeri, eshte nje lloj si Moana Pozzi nje pornostrare Italiane, eshte si me then un jam vergjiresh!

 21. Lulushja says:

  MONA-MONA MAKARONA,
  U MBUSH KOPËSHTI, MILINGONA🕷🕷🕷🕷🕷🕷

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *