Vizita e kryeministrit në SHBA, ironia e Manjanit: Rama në avion, altete ngjyrë kokaine, rroba ngjyrë hashashi, pamje trafikanti

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar kryeministrin Edi Rama lidhur me vizitën që ky i fundit do të mbajë në SHBA për të marrë pjesë në Konferencën Vjetore të Komitetit Izraelito-Amerikan të Çështjeve Publike.

Përmes një postimi në facebook teksa thotë se kryefjala e lajmeve në vend është droga, Manjani me ironi shprehet se Rama është në avion me atlete ngjyrë kokaine, rroba ngjyrë hashashi, pamje e jashtme prej trafikanti.

“Kryeministri në avion! Merr pjesë në samitin “Pipi çorapegjata”. Kodi i veshjes: atlete ngjyrë kokaine, rroba ngjyrë hashashi, pamje e jashtme prej trafikanti!”- shkruan Manjani.

Postimi i Ylli Manjanit

Lajmet e çdo dite.

————

Drogë, drogë, drogë, drogë drogë, drogë, drogë, drogë, drogë drogë, drogë, drogë, drooooogëëëëë…..

Nuk ka autor! Po e kërkojnë! Përgjimet thonë…… E ç’nuk thonë…

Hashash, hashash, hashash, hashash, hashash, hashash, hashash, hashash, hashash…..

Policia e shshshshshshsht-etit! Shshshshsh…. kemi vetting!

Kokainë, kokainë, kokainë, kokainë, kokainë, kokainë, kokainë, kokainë, kokainë, kokainë, kokainë, koka-inëëëë….

Kryeministri: qeveria po magazinon mallin. Mall i pastër Kolumbie, nuk e meritojnë Shqiptarët. Është për në perëndim…

Trafik droge, trafik droge, trafik droge, trafik droge, trafik droge, trafik droge, trafik droge, trafik droge, trafik drogeeeee….

BE: na mbytët! Jepini detin Greqisë, neve na haet tani…

Bosët e drogës, bosët e drogës, bosët e drogës, bosët e drogës, bosët e drogës, bosët e drogës, bosët e drogës, bosët e drogës….

SHBA: orët e gjykatësve janë të shtrenjta! Droga: s’është puna jonë…

Operacion policor, forca e ligjit, ligji i forcës, deklaratë e zëdhenësit, foli ministri, prokurori, vetingu, reforma, korrupsioni, SPAKU, BKH, Anti mafia…..

Pronarët e mallit në drejtim të paditur! Arrestohet shoferi i kamionit. E kishte denoncuar gruaja për dhunë në familje…

Deklaroi X, Y,Z…..

Më kot!

Kush flet: ndëshkohet!

Me ndëshkim jepet mesazhi: Vazhdoni punën!

Kryeministri në avion! Merr pjesë në samitin “Pipi çorapegjata”. Kodi i veshjes: atlete ngjyrë kokaine, rroba ngjyrë hashashi, pamje e jashtme prej trafikanti!

Në samit shiten për piktura edhe vizatime…

Ndërkohë, lajmet vijojnë:

Drogë, drogë, drogë, drogë, drogë, drogë, drogë, drogë, drogë, drogë, drogë, drogë…

Uffff na zuri pa e provuar kjo dreq! (TemA)

 

 

REMOTE_ADDR:[]

76 komente në “Vizita e kryeministrit në SHBA, ironia e Manjanit: Rama në avion, altete ngjyrë kokaine, rroba ngjyrë hashashi, pamje trafikanti”

 1. Bashkim kuka says:

  e ke surratin si boce hashahi

  1. filid says:

   Akoma ndjehet ky kerrmaaaaaaaaaa

   1. yha says:

    Eshte psikopat i shkreti, por vettingu ka menduar edhe per te.

    1. Paloka says:

     A e kuptoni pse shan qeverine ky legeni? Qe neser, kur ta arrestojne, te thote qe: “Ja, unë kritikova qeverine, keta me arrestuan,”
     Ky ka aq frike tani, sa Ka filluar te fleje me mamane. Nuk thashe unë, e shoqja tha: “Nuk me vjen ne krevat. Fle andej nga vjehrra, debili,” – tha.
     Eej, nuk ethte llaf PD-je. Ethte e thigurtë. Ma tha Monika ne parliament. Unë po, th’mbaj thekrete fare.

   2. Es says:

    Ore bolle derdellite se po me detyron te jape nje vidjo ne h otelin e Sarandes aty ku ti e di mire

  2. I.Hoti says:

   Ky fetyrmuti eshte me i droguari e nder me kriminelet e LSI-se ..kemikaz !

  3. Ver Llapa says:

   Tmerr kur mendon se kemi pasur nje minister IDIOT.

  4. presidenti i zi says:

   fytyra jote si lafsha e Lilit President .

  5. SHpetim says:

   Mos u merrni me peshqit por shikoni peshkaqenin Kokaine Addiddas

 2. Aureli says:

  E ore legen ee ashtu eshte po shtepia qe more dhurate nga Habilajt

  1. kashi says:

   ndyresire e lsi- se

 3. Timi says:

  Me falji per komentin jo etik.
  O manjani laj gojen kur flet pet Edi Ramen.
  Manjani Rames shko e haji mutin.
  Turp pet gazeten tema qe boton idiote te tille si manjani…

  1. Goni says:

   Timi,
   Edhe une si ju , i kerkoj ndjese, falje secilit per fjalet e ashpra qe jam i detyruar te i them ish ministrit te LSI, Ylli Manjanit:
   “HAJ NJE DERR MUTI TANI , o Ylli i LSI !!!

 4. Gri says:

  Ylli ke ndonje info per Eskobarin e ballkanit! Pendohu dihmo shqiperine dhe vehten!
  Rama ed beri thagmen e vete, predku sumsesin par pak ditesh me kokon qe kapi para ca ditesh! Ti s’ishe ne liste!
  Eshte koha e pendimit, eshte koha te behesh cun i mire i penduar! Burgu i REC eshte med kushte moderne!

 5. Shkelcim Miri says:

  Dhe ti si fytyre pederasti dhe ISISI , injorant

 6. "papa don't preach" says:

  Po ti kishte shkruar keto rreshta nje qytetar i thjeshte
  A’ do te botoheshin ato te Tema?
  Jo.
  Sepse.
  Nuk ka rendesi cfare shkruan, percjell publikut.
  Rendesi ka marketingu.
  Firma deputet, minister, ish … shqiptar.
  Ngaqe.
  Shqiptari i verteti ka dekun, ose, nuk quhet.

 7. NjeQytetarOptimist says:

  Ahh te keqen vellai ty.. Ne pensjon.. Leket I bere stok ne ministri duke amnistuar ca vrases dhe si i deshperuar, rri ne kater muret e shtepise duke thithur dozhen dhe mendon per tu bere kreativ.. Dole nje koqe kandari ti.. Sikur do ushtroje profesjonin ketu e 2 muaj te shkuar e do ta lije politiken?!?! Po nuk rri qeni pa ngrene tum.

 8. Nje durrsak says:

  Po ti o bole qe nxorre banden e durresit NGA burgu sikur the qe nuk Do merreshe me me politike ,po ske faj se nuk rri pula PA hanger mut…

 9. LORA says:

  Vetting,vetting,vetting,,,,,,eshte trefazori qe po e nxjerr fatmiresisht nga fiqiri idhi manjakun.
  Bukur.

 10. X says:

  Fuck you….bajge…LSI…

 11. neseba says:

  Kurse ti ngjan si cub

 12. Azio says:

  A e ke pare vehten tende Ti more surrat?
  Ti jo vetem qe te lashe gojen kur flet per Ramen,te gjesh brisk qe t’ja rruash trapin atij.
  Vertete je nje leshko dhe nje qelbesire

 13. Berti says:

  Tik tak….tik tak….tik tak ,Manjani reforma ne drejtesi po afron me shpejtesi , nuk i shpeton dot byrazer.Burgu i Recit po te pret.
  Kete here nuk shpeton !!!

 14. Iliri says:

  Po ti more koker legeni e ke pare veten ne pasqyre si dukesh

 15. Iliri says:

  Ta futu gishtin Rama ty?
  Akoma brenda e ke e do vazhdosh ta kesh. Sa per bythen, ia ke lene Metes!

 16. Tom-tom says:

  O MANJA-MANJANI,
  TÊ IKU TEPSIA,TË IKU TIGANI!
  O TË ZINJË, NGA DO TJA MBANI,
  JU ERDHI ORA , VILAT TI QANI !!
  😰😰😰😰😰😰😰😰😰😰😰😰😰

 17. Lili says:

  Kur flet edhe Ylli banditi i Shqiperise.Sa vila te dhane Habilajt qe i shpetove? Se paku mos ue ndje,qe ti gezosh ato qe grabite me parate e droges.Sa per Edin je vite drite larg per nga kultura familjare e qutetaria klas e, Tij.

 18. niki says:

  Kur nje ish-minister arsyeton ne kete menyre jane dy gjera :1) eshte i implikuar ne punra te pista 2)niveli i tij politik nuk vlen per tu deshiruar.!!!

 19. REZI says:

  E të mendosh që është jurist, gjoja njeh ligjet ky Manjani, ka qënë dhe ministër drejtësie…me këtë mungesë etike.
  Turpi të mbuloftë ty. Me këto që shkruan tregon se ti ja njeh ngjyrat këtyre drogave, sepse i ke provuar e të ka ngelur peng se ndoshta rubineti ka filluar të shterrojë. Sa për Pipin mos u shqetëso, dhe mos e merr si shembull, se brezi që lexoi Pipin ndërtoi Suedinë e sotme, birbo me demek juristi.
  Imagjinoni një njeri të thjeshtë të lexojë një farë juristi të tillë.

 20. ilir says:

  Ky eshte fsmiljarisht idiot. Tani kaa rrjedhur fare. Duket tsmam si k.kandari ose ziqi

 21. tironsi says:

  Manjani,
  ty te paska zene me vertet…, po keq fare!!!
  Je bo avull fareeee!
  Ke shku per lesh!

 22. Aleko says:

  ky eshte bere per ta meshiruar…I shkreti si eshte katandisur!.. ku qe e ku eshte…a e shkreta karrike edhe nje memeci I sjell gojen..

 23. lezha says:

  Edhe po te nderrosh shtate (7) lekure/Ti shehlere nuk behesh kurre.Po socialist ishe,pastaj shkove tek tenderat e LSI-se,nga minister u bere miser,s’te pjerdh kerkush.Edhe 10 vjet Rama do te qendroje ne fuqi me karagjoza bashibozuke si puna jote.Varianti nje pjate supe.

 24. Roberto says:

  S’ka faj i shkreti. I ka ikur mendja qe kur e hoqen nga posti dhe tani vjell vrrer si te mundet e sa te mundet por nuk e kupton qe eshte bere nje legen akoma me i madh. Te dhjefsha kapelen bashke me mjekren qe ke.

 25. shkodra says:

  Ky njeri – thjeshte njeri se politikan nuk u be dot, jurist nuk u be dot – pra ky njeri ka mesuar te urreje, jo te shkruaj. Meshirojeni. Lere te urreje, te rroje me urrejtjen ndaj atyre qe nuk i arrin dot. Nuk meson dot profesion tjeter, pervecse te urreje.

 26. drino says:

  Ç’MER KETO POZA KY RRK.

 27. USA says:

  TREGO PAK SA LEKE TE DH BALILI TE SANTA KUARANTA O ROBQIRE O FYTYRE E NDYRE O PLERE O MUT QE VIEN ERE E QELBUR NA HIQESH PARIMOR MOR NDYRESIRE O GRUA QIRE RRACE MUTI

 28. ALPINI.
  Kurka mesuar edhe ky derdimen me bere ironi.Ky eshte nje debil i lindur se e kane per race.nja mashtrues ordiner.Per drogen e njeh mire se shkoie mshef ne kishe ne itali dhe prifterinjet e nxorren si tip halabaku.sa ne shtepie mbanin me pampersa.

 29. Kellira says:

  Ia paska ikur vetja per duarsh Manjanit.
  Nderro barin robo ose ul dozën!

 30. Maloku says:

  Iku per qime derri dhe ky.

 31. BRSS says:

  OPLERE EDI ME TY DHE SEREN TENDE FSHIN KARIN TI DHE PER TE HALET E TIRANES NUK BEN

 32. GONI says:

  TI O GANGESTER HAJDE MER LESHT E KARIT TIM QE TE SHTOSH CA MJEKRREN O BYTHQIRE

 33. Zani says:

  Kaq shtrenjte jane pasqyrat aty sa nuk bleka dote nje ky tipi

 34. Muli says:

  Nga frika qe po i afrohet arrestimi ky paska rreshqitur fare.

 35. Ohoooo says:

  O Manjak ,po qenke trap fare ,,,,
  Po ku jeni mbledh me kokrra or Manjak
  Ky lloj fytyre ish Min. Drejtesie……
  Prit se kane per.te dale te gjitha.hajdutlleqet or fytyre mut,,,,,,,,,,,

 36. Apo jo? says:

  A se keni vene re qe e gjithe kjo vrere e smire shendet i behet Gjigandit tone qe po na ben te ndihemi krenar perseri per vendin tone.
  Ti Manjani fluturove per bythe nga posti i ministrit e as Like floriri ste mbrojti dot, imagjino se cke bere.
  Vazhdo shkruaj qe kur te te vij rradha te paguash per gabimet e tua te thuash qe eshte sulm politik se ke qene kritik i qeverise.

  1. Ola says:

   Si nuk ka turp te dale ne skene ky kar

   1. Roberto says:

    Ola po edhe ti s’paske turp fare moj ahahhahahaaaaaaaaaaaaaa 🙂

 37. likja says:

  Ik ore bole.Mos harro se do te harrohen parate qe vodhe per tenderin e prangave.

 38. Al says:

  Ej po qe u karepse fare ti Manjano…Sinqerisht e them me vjen keq per ty me keto shperthime idiote ne fb si grate e lagjes! Ke qene minister o rrote kari thirri menjes! Cfaredo pislliku qe mund te kesh bo nuk e lesho burri veten kshu…

  Hajt shendet e bythe te forta!

 39. Futja kot says:

  Ik ore rrore kari. Ngele mbas bythes se Rames. O idiot ku pjerdh Rama per ty dhe Lesh e Line tuaj. Je koker debili o dibran pa din e iman.Tyrp per ty je bere si gore, si baxhelle jote dhe Like Floriri.

 40. Niko Shpiragu says:

  Nje kerkese per z. Mero Baze: ne se ke respekt sado pak per lexueset e gazetes tende, te lutemi shume mos botoni budallaleqe te tilla te ketij budallait me brire ose ndonje tjetri si ai. Une e ndiej per turp te harxhoj kohen me injorante klasik si ky.

 41. Haka Tekizoti says:

  ….po ç’thonë përgjimet… thotë Manjani (për drogën e ka fjalën), gjë që sipas mendjes së mendjanit përgjimet implikojnë Ramën. Po kush i ka këto përgjime që kanë shkuar në veshët e Mëndjanit (dhe si?); dhe pse nuk përdoren ato përgjime kundër të implikuarve? Dhe pse Mëndjani nuk nxjerr përgjimet konkrete po vetëm sa i përmend? Me ç’struktura investigative ka lidhje Mëndjani që është në dijeni të përgjimeve dhe çfarë roli ka atje? Apo edhe ai, si Saliu, ka hapur ndonjë “qytetar dixhital”. Ja kë ka vëne Meta ministër!!! Interesante është të gjendet arsyeja pse zgjedh për ministra njerëz më nivel të tillë….

 42. Toku says:

  Sa xheloz qe eshte. Plasi po plasi qe ai eshte kryeminster dhe ky nje hic. Nuk e kaperdin dot kete gje dhe del e shkruan e na kujton ate fabulen me dhelpren dhe rrushin. Ngulite ne mendje je nje hic e i tilli do mbetesh.

 43. Pokeristi says:

  Ne rast se do denohet ndonjehere ky birbo une do kisha kete propozim:
  T’i shkulen mustaqet qime me qime,me pinceta vetullash grash dhe me vendim gjygji te qendroje tete ore me bythe ne uje te rjedhshem.

 44. Alidemsi 325 says:

  Ore zoterinj ky Moisi Golemi i LSI tall bythen e vet duke bere hartime qe ne kohen e Fatos Nanos(ai e njohu mire sa i dha nje shqelm bytheve ketij kari monster”).Degjenerojeni duke mos i bere komente dhe sharje se keshtu ketij “plehre” i duket vetja faktor.A e dini kur po kalonte nje dite te Pedonalja qelbesh rruga kerme qeni i ngordhur……u detyrova ndrrova rruge………

 45. lala says:

  shum njeri antipatik.cthem dhe un te gjith keta te lsi njeres antipatik njeres cinik….kurse ti manjak ….kujdes kur flet me edon se sa her qe hap gojen ta fut me thell edi apo seshte marshalla kujdes se mos ta nxjer nga goja..nje kritik per edon qe te vuri ty minister ne qeverin e tij

 46. Zizi says:

  Kthehu ne fshat te kullosesh delet o pordhac ordiner

 47. ilash says:

  ore ylli,mbiemrin nuk ta permend dot sepse eshte krahina ime e dashur me ate emer.o i paboje me ke flet ti more zuzar,brockulla ne televizor dhe ne komente.je nje bythlepires i lsi por edhe ajo te ka bere dalje.ku krahasohesh ti me edi ramen,apo behesh xheloz se po shkon ne kongresin e izraeliteve.ai di te veproje dhe te udheheqe dhe te udhezoje per votime te drejta,vetem ai eshte ne gjendje te bbeje shtet.mos perrallisni per dite se jeni bere si gore jeni me keq se politikanet e keqinje.Fjalet neper analiza televizoresh i beni ne krahun qe ju paguajne dhe jo te flisni te verteten per ngjarje te ndryshme.Jeni te njejtit ne televizore sikur vetem juve jeni koka e kombit.

 48. s.g. says:

  Lehni pismalok lehni surat qeni jeni

 49. Lumi A says:

  Wow Manjani ke thyer rrekord: 50 komente secila me negative de tjetra. Te dhjefsha rracen. Hajdut I piset.

 50. Shqiptari nga Kosova says:

  Manjani..? Mistrec, hunden perpjet. Pa asnje vlere. Pfffff…!

 51. alphade says:

  Mos je perzier edhe zitrote me padronin tend ,presidentin aktual,
  nje narkotrafikant me damke,bashkepunetor i Vicidolasit dhe Ti ,
  Manja mbase te hedhin ndonje kocke te L uanit. Ti e di fare mire
  kush jane kulicajt e Lushajt ,jsne besnike te Saliut tend. Dhe dihet
  nga i gjithe opinioni shqiptar se cilet jane keta ,prandaj sado te mbu-
  loni diellin me shoshe nuk ju beson as shqiptaret dhe as te huajt.
  Hajduti ,dihet nga te gjithe ,bertet kapeni hajdutin. Prandaj fundi i
  Juaj eshte i,pashmangeshem ,RECI ju pret dhe kapelja jote ne koke
  prej gangsteri do te perfundoje ne hale dhe Ti ne te semes do te
  shkosh bashke me padronet tuaj: krimenele,hajna, bande e organi –
  zuar mafioze. Kaq kisha per momentin.

 52. tajarja says:

  Jo se kam ndonje simpati per let manjanin po e pwlqej se sju pwrkul atij drogaxhiut te cmendur

 53. mira says:

  qelbesire ndyresire ti duhesh bashke me shoket e tu te shkoni ndjall ,Gabimi me i madh ka qene qe EDIberi kualicion me banditet e LSI ju i vute flaken shqiperise me nje grup rugaces kriminelash te pd te drejtuar nga sala,basha thuthuqe hajdute ,vrases e kriminele hora qe pa ftyre kapen me presh ne dore ,me fjalor perves ,duke lexuar ate ska vend per imagjinate dhe me interesantia me pa ftyresi dalin ne koferenca shtypi hajde hajde moj kasolle ku na mblodhe. kualicioni dhe gabimi nga alli qe edi beri duke futur maskarenjte e lsi ne qeveri krijoj drogen ashash ,kryetare bashkie drejtore ne vendet me te rendesishme ,ministra si puna e vasilit majanit luanit vendi gjelberoi nga hashashi se monika dhe likia sgopeshin donin ta gllaberonin gjith shqiperine, thiken mbrapa shpine jane munduar e po mundohen tja fusin edit dhe machorances ,disa komentus qe nuk mund te bejne ate qe kane bere ne kohen e sales nuk lene fjale te keqe pa nnjere per ramen,kush ka tru e mendien ne vend kjo gjendie pritjes shkaterimet 25 vjecare do krijonin dhimje shteti filloi nga 0 kush ska sy nuk sheh qe vendi po ndryshon ,opinioni ka ndryshuar,ska pse flasin per qeverine enverista me dashie pa dashie te gjithe kemi qene enverista kujt ja mbante mbrapanica te thoshte sjam na hiqen si trima disa sikur skane dale per 1 maj behej lista po te ta mbante mos shkoje te neserme e gjeje vendin ,enverist eshte sala basha metta e tjer e tjer,majani kaubojs na kenaqe krejt je nje maskara

 54. mik says:

  Personalisht nuk bej pjese ne asnje parti’ .
  Artikulli ne fjale asht personal e jo politik.
  Nqs z Manjani asht kaq i “ ndershem “ sa hiqet, ai si ish minister drejtesije di shume gjera, e po te kishte material do i tregonte, por me sa duket, heshtja e tij ka te bej me kooperimin e partise se tij ne afera korruptive, ose bashkpunim me PS ( nqs kjo e fundit asht ashtu si thote z. Manjani ).

 55. vang says:

  Ai ka shkuar te beje punen qe ka dhe ti i shikon gunen

 56. Alban Dega says:

  HESHTNI !
  PO FLET AKADEMIK YLLI KAZANI !

  From: Alban Dega
  Date: April 26, 2017 at 11:41:24 EDT

  Opinione :

  “ … MANETE NUK PO HA MA TE LENA E LEH TE PRENA ! “

  – Per nje plesht s’digjet jorgani
  – As te humbur e as te mundur… as dje, as sot, as mot !
  -Vetem Ylli Manjani shkarkoi Ylli Manjanin…

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Shkarkimi i vonuar i Ylli Manjanin nga dyshja Rama- Meta , Meta- Rama ka shkaktuar nje termet mediatik ne Shqiperi. Politikane e analiste, lexues e shkarrashkrues bejne edhe hetuesin edhe zbuluesin, edhe prokurorin edhe gjykatesin, edhe robin edhe zotin e se vertetes.
  “ Humbet Ilir Meta” eshte titulli i kryeopinionistit te oborrit Blendi Fevziu.
  “ Ilir Meta nenshtrohet “ komenton pa fakte por me opinione Ben Blushi i librave qe i shkruan dhe lexon vete. “Edi Rama eshte me i frikesuar… Ilir Meta eshte me i nenshtruar” ferkon duart Macoku qe pret te perfitoje nga kacafytja e luaneve te politikes shqiptare me shume se nga loja e minjeve qe mezi presin te perfitojne ndonje kacidhe nga perplasja e tyre.
  “ Ylli Manjani personi me i kercenuar e rrezikuar …” hedh alarmin “Qytetari dixhital” qe i shkruan vetvetes Xhejms Bondi shqiptar, Sali Berisha.
  “ Edi Rama peng i krimit.Ilir Meta peng i tij” deklaron nenkryekrimineli i Shqiperise kreu de jure i PD-se Lulezim Basha, mbi te cilin rendojne akuza qe shkojne nga vjedhja e mbi 500 milione eurove te Auostrades se kusarise se Kombit e deri tek tradhetia ndaj Atdheut me Otranton e spiunimet e luftetareve te lirise se Kosoves, UCK-se, nga prodhimi dhe tregtia masive e drogave me lulezimin e Republikes eskobariste te Lazaratit e deri tek krime te mirefillta kunder njerezimit, sic ishte ekzekutimi me urdherin e Berishes i 4, arrestimi e torturimi i qindra protestuesve paqesore…
  Si gjithnje beteja , kacafytje, ndeshje demash. Humbes dhe te fituar. Triumfues e te nenshtruar. “ O me ne o me armikun e kllases… “, thoshte Qofgtelargu. “Rruge te mesme nuk ka “ !
  Kjo mendesi sa vrastare edhe barbare qe i shkaktoi aq shume deme shqiptareve dhe Shqiperise per gjysemshekulli diktature katrahure dhe demokraci me mendesi 24 karat komuniste te Sali Berishes dhe “Cetes se tij te gangstereve” te “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit“ vazhdon akoma.
  Ylli Manjanin nuk e shkarkoi as Ilir Meta e as Edi Rama, as PS e as LSI-ja. Ylli Manjanin e shkarkoi vetem Ylli Manjani.
  Jo nje por me dhjetra here ne kete nje vit e gjysem qe u emerua minister i Drejtesise.
  Ne cdo hap e ne cdo akt te tij ai veproi me shume si protagonist mediatik se si anetar i nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike me mbi nje milione vota te shqiptareve.
  Me shume se anetar qeverie dhe minister me peshe te vecante si ai i Drejtesise ne nje vend me nje drejtesi jo vetem te korruptuar por edhe krejtesisht te rrenuar deri ne anti- drejtesi te mirefillte si tellall opozite.
  Me shume si zedhenes i opozites rrenuese te kesaj drejtesie dhe te krejt shtetit shqiptar se si anetar me peshe te vecante ne qeverisjen e pozites.
  Jo vetem si tellall por edhe si shpatar i kesaj opozite dhe kapterr Nishanit. Sa here iu desh nje vote e Manjanit, ai vrapoi si nje ushtar i tij dhe ia dha voten KLD-se – lexo Keshillit te Larte te ( Degjenerimit te) Drejtesise se Nishanit. Pothuajse ne te gjitha rastet vota e tij shkoi ne favor e perkrah SHQUP-it dhe Nishanit per blindimin e gjykatave dhe prokurorive me fanatike te PD-se dhe opozites.
  Me e keqja e te keqijave eshte se ai doli hapur ne media duke shprehur mendimet e tij sikur te ishin ato te babait te drejtesise boterore e drejtesiberesit te padiskutueshem, fjala e te cilit jo vetem duhej te zbatohej e jo diskutohej, sikur te ishte Zeusi , mbreti i mbretave te drejtesise boterore, nje mentalitet tipik bajraktari Mirdite e jo juristi e sherbetori publik i nivelit gati me te larte.
  Ne kete menyre ai iu kundervu jo vetem politikes se partise se tij , LSI-se, qe e emeroi ne ate detyre, por edhe te aleatit te saj PS dhe partive te tjera te koalicionit qeverises.
  Nje bajraktarizem i tejskajshem dhe protagonizem absurd qe e coi ne shkarkimin e pashmangshem dhe teper te vonuar te tij ne saje te politikes zemergjere te liderit te LSI-se dhe bashkekryetarit te qeverisjes shqiptare Ilir Meta “ Qetesi dhe dashuri”
  Pse!? Sepse Ylli Manjani jo vetem shkeli etiken e bashkeqeverisjes, por edhe politiken e LSI-se dhe koalicionit me te suksesshem qeverises ne historine e Shqiperise.
  Reformat jetike per te sotmen dhe te ardhmen e Shqiperise si ajo ne fushen e Sherbimit Shendetesor ( migjithe te metat e saj ) te Arsimit ( megjithe kufizimet e saj ), Reformes se Policise dhe arritjet e medha te saj, Reformes te Territorit me kryereformen e te gjithave Reformen ne Drejtesi , vec e vec e ne teresi perbejne nje revolucion te vertete per Shqiperine e shqiptaret.
  Ai shkeli jo vetem rregullat me elementare te politikes por edhe te etikes.
  Ai donte te kishte fjalen dhe vulen e fundit, por edhe te bente ligjin duke henger ne grazhdin e qeverise e duke lehur ne oborrin e opozites.
  Si duket Ylli Manjani nuk e ka lexuar kurre historine mirditore te Lenes e Prenes.
  Pasi u lodh me qenin e saj qe hante ne shtepine e saj e tere naten shkonte e lehte tek oborri e prane kasolles se bagetive te Prenes derisa pasi i ra ujku dhe ai hengri krejt dhite e derrat e saj, Lena e humbi me ne fund durimin.
  – Manete , nuk po han ma te Lena e leh te Prena. Rroki pushken dhe ia rrasi sa plumba kishte qenit te saj.
  Besoj se sot Ylli Manjanit duhet ti jete kujtuar kjo histori filozofike e popullit te vendlindjen e the se tij. Jo vetem kujtuar por edhe ishalla ka nxjerre nje mesim shume te vlefshem.
  Prandaj ne vend qe ti beje karshillek jo vetem Rames. por se pari Ilir Metes, do bente mire te kerkonte falje te dyve dhe se pari popullit qe i ka dhene besimin partive te tyre dhe atyre vete.
  Uroj qe pesimi ti behet mesim … Jo vetem atij por edhe shume te tjereve , Qofshin politikane apo jo. Qofshin edhe deputete apo ministra si te PS-se edhe te LSI-se, si te pozites edhe opozites qe flasin me shume sa punojne per popullin qe i ka vendosur ne ato karrike te perkoheshme…..
  Populli nuk ushqehet me llogje Kavaje e pallavra Sopoti… Fjale pak e pune shume, thote Sorvani. Me pak fjale … eshte koha per aksion, is the tha edhe Presidenti i ri amerikan Trump fill pas betimit !
  Askush nuk ka humbur dhe askush nuk ka fituar ne kete “beteje”.
  Te gjithe jane te fituar. Me se shumti politikani i Qetesi dhe Dashuri, Ilir Meta!
  Jo rastesisht ai eshte dhe do te mbetet per shume kohe percaktori i politikes shqiptare!
  Nuk thote kot sovrani : per nje plesht s’digjet jorgani!

  SHENIM: Ylli Manjani na bente edhe garipin ndaj Qeverise minister i se ciles ishte, edhe bythelepiresin e Bujar Berishes sa here i duhej vota e tij ne KLD ( kujtoni mbledhjen e KLD-se per emerimet e nagjistrateve dhe deklaratat e tij Dinkishoteske ) edhe te fortin me te vetet edhe legenin me te Berishes, edhe ministrin edhe opinionistin.
  Mbaj mend qe ne mbledhjen e pare te qeverise Edi Rama u vuri kusht ministrave qe te mos japin deklarata dhe konferenca shtypi te pa diskutuara ne qeveri.
  Manjani e shkeli cdo rregull dhe kusht te qeverise… E di pse!?
  Kur hyp malesori ne kali e zbret vetem plumbin,ka thene i paharruari Namik Hoti.
  Mendesia e bajraktarit, e te fortit, e garipit e Ylli Manjanit ia hengri karriken!
  Shkurt Ylli Manjani, e jo Meta as Rama, ia rrasi prasin nen karrike Ylli Manjanit !
  Cka ta ban koka nuk ta ban as rrota, thone shkodranet e mencur.
  E keqja e madhe eshte se Manjani akoma nuk e ka kuptuar fatkeqesine e vetvetes Ylli Manjanin!
  E dini Pse ?
  – Cdo shqiptari i duket vetja i persosur, ka thene nendjendrituri Sami Frasheri ketu e 150 vjet me pare…. Por mjafton te degjoje nga goja e tjetrit vetem 5 per qind te asaj qe ai mbicmon vetveten dhe eshte teper i kenaqur!

 57. Alban says:

  Sent: Friday, January 31, 2014 7:10 PM

  Subject: OPINIONE: MARIONETAT

  Opinione
  MARIONETAT ….

  Sabelotodo es sabelonada, thone spanjollet

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ata dine gjithcka… Gjithcka e per gjithcka… Jane mjeshter e specialiste, eksperte e njohes te shkalles me te larte, fjala e fundit e politikes e ekonomise , artit e mjekesise , kultures e arsimit, te financave e ceshtjeve ushtarake, te shkences e te teknikes … te armeve kimike edhe atyre termoberthamore… Ata dine e njohin gjithcka. Enciklopedi e gjalle e cdo fushe
  Shume pak…. Nuk do te jete e larget dita kur do te na shpikin ndonje arme te re… apo mrekulli te tete te njerezimit.
  Te njejtat fytyra. Te njejtat fjale. Te njejtit persona… Kurdo e kudo. Tek Topchanal e tek Klani. Ne Vizion Plus e ne Koha TV… Ne RTSH e ne RTK… Kudo e kurdo. Per gjithcka e per cdo gje. Lum Shqiperia e Kosova, lum Maqedonia e Mali i Zi, lum Lugina e Presheves e lum Cameria, lum shqiptaria qe i kemi.
  Sabelotodos… Ata qe dine gjithcka, thone spanjolle per keta sojesez analistash e publicistash, gazetaresh e rrota…k…, sipas gjuhes celulare te Fatos Nanos me mikun dhe servilin e tij Zheji

  Deliri i madheshtise apo deliri i marrezise

  Xhorxh Uashingtoni e Winston Churchilli, Abraham Linkolni e Sharl De Goli, Bill Klintoni e Toni Bllejer, Henri Kisingeri e Ten Hsiao Pini, Golda Mejer e Mahatma Gandi… Albert Ajnshtajni e Isak Njutoni, Bill Gejtsi e Steve Jobsi… Sulzburger e Larry Kingu… Skenderbeu e Nene Tereza …., ” The New York Times” e “ The Times”, CNN e BBC… Euronews e Raiuno… jane nje hic para tyre.
  Lum si ne shqiptaret qe i kemi keto koka te medha .
  Ketu e gati 150 vjet me pare rilindasi mendjendritur Sami Frasheri ka bere radiografine e shkelqyer te kesaj mendesie dritshkurter shqiptare:
  – Cdo shqiptari i duket vetja i perkyrer , por mjafton te degjoje vetem pese per qind te asaj qe mendon ai per vetveten nga goja e dikujt tjeter dhe ai eshte i kenaqur.
  A mund te gjesh pershkrim e vezhgim me te perkryer per delirin shqiptar te madheshtise se ky i Sami Frasherit. E sic thone amrikanet Deliri i madhshtise nuk eshte vecse deliri i marrezise.

  He si tu duka… !?

  E sa dalin nga mejhanet e kurverise apo kamerat e TV-se, nga ditlindjet apo vdekjet, nga gazmendet apo deri edhe funeralet .. si askush tjeter ne shqiptaret pyesim familjaret apo kanakaret, dashoret apo inatcoret, shoket apo miqte….
  – He si tu duka !?
  U jane merzite edhe grave e femijeve te vet ne shtepi qe mezi presin te perzene prej sysh.
  Na cajne menderen dite e nate, nate e dite sa ne nje ekran ne nje tjeter, sa ne nje gazete ne nje reviste me te njejtat llogje Kavaje apo pallavra Paruce.
  U jane merzite e shkaktojne alergji tek shikuesit e lexuesit qe mezi presin te mbarojne perrallat e tyre ruse me salce kineze apo nderrojne kanale per te shpetuar prej marrezive te tyre.

  Pse !?

  Pergjigjen e keni tek “Opinionet” e 30 janarit 2014 te Blendi Fevziut me Ministrin e Brendshem Saimir Tahiri ne Televizionin “Klan” dhe tek kronikat e séances se djeshme te Kuvendit Popullor te Shqiperise. .
  Tre prej ketyre “yjeve” te analizes mediatike shqiptare Artur Zheji dhe Artan Hoxha “ Presidenti me gishtin e Berishes ne prapanice ,dhe Blendi Fevzi Kirani Toptani…. Ylli Manjani Jazani….dora vete jane deshmia me e qarte e marrezise jo vetem te medias, por edhe te krejt politikes dhe mendesise shqiptare.
  Skenat e fjalimeve ala Fidel Kastro te Sali Kadafit, replikat pafund te tij me cilindo qe mendon e vepron ndryshe nga mendja e tij e cartun, kacafytjet verbale te sejmeneve te tij sipas porosive dhe urdherave te tij ne altarin e demokracise shqiptare, Kuvendin e Shqiperise ishin preludi dhe udhezuesi i “Opinioneve” te Fevziut.
  Ekranet e celulareve te tyre jane edhe vete ekrani i persosur i marrezise dhe mendesise se pandryshuar ketu e gjithhere shqiptare te stigmatizuar aq sakte nga Samiu i madh ketu e 150 vjet me pare. Eshte ekrani i turpit jo vetem i medias por edhe politikes, i mendesise se marre, shkurt i krejt marrezise shqiptare.

  Pasqyra e marrezise shqiptare

  Ekranet e filmuara te celulareve te ish- kryezedhenesit te qeverise dhe shtetit shqiptar Artur Zheji, “ish- kandidatit surprise” te Sali Berishes per President i Shqiperise Artan Hoxha, jane deshmi e gjalle dhe pasqyre reale e kesaj marrezie shqiptare.
  Ato jane denoncimi dhe demaskimi i persosur i krejt mekanizmit te lidhjeve okulte e marredhenieve mafioze midis politikes dhe medias, i pushtetit politik dhe atij mediatik, i korruptimit total te te gjitha hallkave te pushteteve ligjor, zbatues, juridik, mediatik… i pushteteve numer nje, numer dy, numer tre, numer kater… i te gjitha pushteteve reale ne Shqiperi.
  “Yjet” e medias shqiptare e marrin ndricimin , guximin, frymezimin, udhezimin, veprimin, komandat, urdherat nga dy dinosauret, nga dy kucedrat e politikes shqiptare te 23 vjeteve te fundit Fatos Nano dhe Sali Berisha, nga klanet e pjella e tyre e deri niperit e mbesat, tek dhenduret e kollovaret e tyre.
  Nuk eshte fjala vetem per Blendi Fevziun e Artur Zhejin, per Artan Hoxhen e Prec Zogajn, per Klodiana Lalen e Cim Peken, per Ylli Manjani e Sazan Gurin e … por edhe per deputete e ish- ministra qe nga Arben Imami e Enkeled Alibeaj, Kastriot Islami e Albana Vokshi, Flamur Noka e Genc Ruli… per cdo hallke te klaneve politike Berisha- Nano, fatkeqesia e politikes, ekonomise, financave , fatkeqesia e mallkimi i shqiptareve dhe Shqiperise si shtet ne keto 22 vjet e fundit.

  Miti dhe realiteti

  Secili prej ketyre hallkave mediatike e politike u duket vetja i perkryer, sic thoshte Samiu . Jo vetem kaq, por dhe si koka Zeusi, Sabelotodo. Ky eshte miti. Po realiteti!/
  Realiteti eshte ai i ekraneve te celulareve te Hoxhes dhe Zhejit, te Fevziut, dhe ….
  Realiteti tregon qarte se secilit dhe te gjithe ata vec e vec apo te marre se bashku nuk jane gje tjeter vecse marioneta, kukulla qe komandohen nga Berisha apo Nano, Nano apo Berisha , fatkeqesia e Shqiperise.
  Si te tille edhe keto marioneta jane jo vetem fatkeqesia e vetvetes, por edhe e shqiptareve dhe Shqiperise qe jane te detyruar te degjojne llogjet, porosite urdherat, komandat pa fund te Nanos e Berishes, te Berishes apo Nanos.
  A nuk u kujtojne keto skena turpi e marrie mbledhjet e dikurshme te Byrose Politike e plenumeve te KQ te PPSH-se, RTSH-ne qe ne fakt ishte e RTPPSH-se kur te gjithe gerxhot e tyre flisnin si ai Qoftelargu, thoshin cka u thoshte ai Qoftelargu, lavderonin apo ndeshkonin, syrgjysnosnin apo varrosnin per se gjalli apo se vdekuri cilindo qe donte vetem ai Qoftelargu, dora vete. I vetmi ndryshim ishte teknologjia por jo produkti. Atehere nuk kishte celulare…
  Marionetat jane shume me te vjetra se celularet… Ato mbeten marioneta. Jo dosido!
  Marioneta qe dine gjithcka… Sabelotodos… Sabelotodo es sabelonada, thone spanjollet.
  Pra, ata qe dine gjithcka nuk jane gje tjeter vecse ata qe nuk dine asgje !

  SHTESE: Lukunise se marionetave, prostitutave te mediave kurva ne sherbim te politikes karakurve shqiptare po i shtohen mantenuta te reja cdo dite….
  Do te vecoja “Profesorin” e Plepave Agron Gjekmarkaj e Romeo Gurakuqin jo vetem per peshtirosjen deri ne krupe edhe te vete fjales servilizem politik por edhe te padijen, analfabetizmin gjuhesor… Vetem ne pese paragrafe te nje “analize te botuar para nje muaj ne gazeten ” Panorama” numerova plot 115 gabime fatale ortografike, 74 fjale te huaja jo vetem te panevojshme ose me kuptim tjeter per tjeter, kuptim te kundert !
  Pse? Vetem nga padija madhore, mosnjohja e gjuhes shqipe, moskuptimi i plote i gjuheve te huaja, prirja per te shitur mosdijen si dije te shkalles siperore!
  Te mos dish nuk eshte mekat…
  Te shesish padijen per maje te dijes eshte maja e gomarllekut, thoshte filozofi i madh kinez Konfuci!
  Ndalova leximin sepse me erdhi te villja… Ma coi tugen nga prapanica, sic thoshte babai im i nderuar!
  Bera nje pergjigje qe “Panorama” ” e pavarur” nuk e botoi kurre sepse Agron Gjekmarkaj eshte jo vetem marioneta me e peshtire e PD-se por edhe mantenuta me e vet shperdoruar e Lulezim Bashes!
  Mjere studentet qe u jep cmesim Agron Gjekmarkaj!

 58. Jimi says:

  Po komentoj per inerci, sepse kaq komente sa jane ber per ty dhe qe te gjithe kunder teje, nuk kane le me gje per te then. vetem te te shajme, por edhe kjo me duket e padrejte, se c;kusur kane rrobt e shpise, per brockullat e tua!? Nje gje do ta them. Rama ty dhe te gjithe ata qe jane si ty, nuk i ka fare ne rrefene!

 59. Fatosi says:

  Idiot ai qe e ka shkruar e te tjera ……
  Idiot edhe ai qe e ka botuar dhe anti shqiptare

 60. tir says:

  O Z. Mero, po kaq keq financiarisht eshte ky Ylli sa dhe brisk per tu rruar nuk ka? Eshte dimer dhe i ka ftohte ..Ka mbetur te redaksia juaj per lemoshe se dhe per avokat nuk vlen ky , i humb ceshtjet gjyqsore, sic ka humbur rrugen. Hajde Yll hajde , sa lart ishe e ku ke perfunduar, dukesh si lypsar i lig (ndjese te varferve se ata kane shpirtin e madh) , te kthyen krahet ps, lsi dhe Balili ti keputi krahet e ti thau syte, ndaj te ka mbetur ne goje fjala droge, se te mungon ajo e shkrete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *