Mbyllet ndeshja PSG-Real Madrid me rezultatin 1-2. Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes me VIDEO

Real Madrid-PSG do të jetë super sfida e kësaj mbrëmje për sfidën e kthimit të fazës së 1/16 të “Uefa Champions League”, e cila do të zhvillohet në stadiumin “Parc des Princes”.

Një duel që do të dhurojë spektakël dhe emocione me madrilenët që janë më favoritë për tu kualifikuar pas fitores së parë me rezultatin 3-1.

Megjithatë, parizenët do të kërkojnë të përmbysin disavantazhin e takimit të parë të kërkuar kualifikimin për në fazën tjetër.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.

Formacionet zyrtare.

PSG: Areola; Alves, Silva, Marquinhos, Kurzaëa; Rabiot, Motta, Verrati; Mbappe, Cavani, Di Maria

Real Madrid: Navas; Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo; Vazquez-Casemiro-Kovacic-Asensio; Cristiano-Benzema

GOL! Reali kalon sërish në avantazh me anë Vaquez duke siguaruar kualifikimin

GOL! Edison Kavani barazon shifrat e ndeshjes duke shënuar në portën e Navas

Minuta 69′, Shtylla i mohon golin e dytë Realit pas goditjes së Asensios

GOL! Kristiano Ronaldo kalon në epërsi Realin e Madridit pas një goditje perfekte me kokë duke e dërguar topin në fund të rrjetës

Minuta 50′, Kristiano Ronaldo krijon rastin e parë të rrezikshëm në këtë pjesë të dytë duke goditur me kokë, por topi përfundon ngjitur me shtyllën pingule

Miniuta 42′, Rasti i parë i rrezikshëm për PSG-në me Mbappe që në një pozicion të prirët godet, por ndalet nga Navas që i mohon golin e avantazhit vendasve

Minuta 37′, Benzema humbet rastin më ideal për të shënuar për Realin ku i vetëm përballë portierit nuk arrin dot ta dërgojë topin në fund të rrjetës

Minuta 17′, Një rast i artë për madrilenët për të gjetur golin e parë me anë të Ramos që ndalet mrekullisht nga portieri Areola

Minuta 11′, Rast i rrezikshëm për Realin me anë të një kundërsulmi, por goditja e Benzema devijohet në këndore

Ekzekutohet himni i “Uefa Champions League”, nën një atmosferë fantastike të krijuar nga tifozeria vendase me një super keorografi

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *