“Shpërthen” këshilltari demokrat: Basha shkatërroi PD-në për karrigen e tij…

Këshilltari i demokrat në Bashkinë e Tiranës, Fabian Topollaj, ka shpërthyer në akuza ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Në një debat në studion e emisionin “Byro Politike” në ABC News, Topollaj është shprehur se, “Fajin për gjithçka që po ndodh në Partinë Demokratike, e ka Lulzim Basha, i cili bëri gjithçka për postin e kryetarit”.

Më tej ai u shpreh se, në Partinë Demokratike nuk po merren vendime për më shumë se një vit dhe se organet janë ngrirë prej kohësh.

Ai u shpreh se analiza e pretenduar nga Lulzim Basha se është zhvilluar nuk është e vërtetë e për këtë anëtarët e partisë duhet të bëjnë një analizë të vërtetë.

Sipas Topollajt, fajin për humbjen e ka lidershipi me vendimet e tij individuale.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në ““Shpërthen” këshilltari demokrat: Basha shkatërroi PD-në për karrigen e tij…”

 1. HS says:

  PDne e shkaterruat te gjithe, nga qe jeni te tredhur. Jeni aty vetem qe te siguroni paprekshmerine dhe mbreterimin mes luksit e pareve te vjedhura, te Berishes dhe dy shushunjave qe ka pjelle.
  PDja eshte partita me hajdute, me fshatarake, me haxhiqamiliste, me antikombetare, me orientale, me destabilizuese dhe idiote e historise.

 2. everest says:

  Lulzim Basha ka bere shume mire qe e shkaterroi PD-ne se ajo shkaterroi te gjithe Shqiperine!
  PD-ja duhet te dale jashte ligjit si parti naziste qe i beri me shume deme Shqiperise se sa te gjithe pushtuesit bashke!

 3. Fidel says:

  Po cfare keni me Bashen?
  Edhe atij,si Berishes i ka thene dikush i madh qe e mbaroi PD-ja misionin e saj:Shkaterrimin e Shqiperise me vete ish komunistet dhe sahanlepiresit e tyre!
  Tani varroseni qe mos t’i lini asnje shenje!

 4. taipi says:

  Ti je me keq se Basha. Ai te pakten e ruan masen ndersa ti terbohesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *