PD deklaratë për fantazitë e Çlirim Pekës

Partia Demokratike i ka kushtuar një deklaratë fantazitve të Çlirim Pekës.

“Selia blu” ka reaguar një ditë pasi portali pranë PD-së që financohet nga Shkëlzen Berisha, tha se Edi Rama dhe Saimir Tahiri janë takuar në një spital privat, a thua se ky është krim, nëse kjo gjë ka ndodhur vërtetë.

Edhe pse portali nuk paraqeste asnjë provë për të vërtetuar lajmin, duket se PD e ka marrë të mirëqenë pa i hyrë më tej hulumtimeve.

Referuar “qytetarit dixhital” të këtij portali, ka dalë deputetja demokrate Dhurata Çupi e cila e sheh si një lajm të jashtëzakonshëm ku i kërkon kryeministrit Edi Rama që të tregojë të vërtetën.

Mbase investigimi i mediave amerikane, hetimet e Prokurorisë dhe përgjigjet e munguara të kryedemokratit Lulzim Basha, kanë tronditur “qytetarin dixhital” i cili “fantazitë” e natës ja delegon deputetëve demokratë që t’i lexojnë ditën.

Reagimi i plotë

Edi Rama duhet t’u tregojë sa më shpejt shqiptarëve përse e ka takuar dje në mëngjes Saimir Tahirin në një nga spitalet private të Tiranës.

Edi Rama duhet të tregojë se për çfarë kanë biseduar për më shumë se 1 orë me ish Ministrin e tij të Brendshëm, i akuzuar për trafik droge.

Edi Rama duhet të flasë edhe nëse vëllai i tij fshihet pas kokainës kolumbiane dhe jo t’u shesë shqiptarëve 613 kilogramë kokaine për sapun.

Ka një arsye pse Edi Ramën e ka pushtuar një heshtje varri për kokainën, madje as nuk mburret më për kapjen e saj.

Arsyeja është se kokat e vërteta të kokainës janë pranë tij, në majat e politikës dhe në gjirin e familjes. Arsyeja është se garancia që ai dhe njerëzit e tij u dhanë kriminelëve të Klanit të Gjirit të Kolumbisë dështoi, sepse ia dogjën partnerët ndërkombëtare.

Ndaj Edi Rama sot ndjehet nën presion nga të gjitha anët, çfarë i ka shkatuar një gjendje të rënduar psiqike, për të cilën ai ka tre ditë që viziton spitalin.

Edi Rama gjendet mes dy zjarresh. Nga njëra anë ka presionin e trafikantëve, të cilëve u ka shkaktuar një dëm të madh dhe janë të rrezikuar. Nga ana tjetër, është nën presionin e partnerëve ndërkombëtarë. Edi Ramës i është bërë e qartë nga disa qeveri europiane se po nuk u kapën kokat e kokainës, nuk ka Shqipëri në Europë!

Edi Ramës i është bërë e qartë se, nëse Saimir Tahirit nuk i hiqet mbrojtja politike, nuk ka Shqipëri në Europë! Por Edi Rama nuk e dorëzon dot as Saimir Tahirin, as Olsi Ramën as Agron Xhafajn, se pastaj do t’i duhet të dorëzohet vetë. 

Këtë fakt nuk mund ta fshehë as Edi Rama, as matrioshkat e tij, që me përralla me rubla ruse, përpiqen më kot të fshehin të vërtetat kriminale të kryeministrit të vendit. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “PD deklaratë për fantazitë e Çlirim Pekës”

 1. salem says:

  Pse merreni me kete gomar mashkull?

  1. viçidolli says:

   IQimi do ishte duke pastruar kanalet e kooperatives nese Xen mafiosi
   nuk do ta kish futur ne Fermen e derrave te tije !!! hahahah çfar fytyre
   Tipik Tyrk elhamdurla…….

  2. Turi says:

   Hahaha sa shaka e bukur! Genje, genje se dicka do te mbetet. Ku i ke faktet or ti koke rruar? Na i trego sic ja bene ata Lule Bashes te Departamentit Amerikan te Shtetit me dokumenta te nenshkruara dhe ne do te besojme. Ja nje histori e vertete per Cim Peken. Po ti ore koke qethur Cim Peka, cfare bere dje me agjentin rus te KGB-se qe takove? Te kane kapur kamerat dhe je regjistruar prapa restorant Bukuria? Cfare te tha agjenti i KGB-se rus dhe per ke po punon. Pas kesaj u takove me Shkelzen Berishen dhe duhet te na tregosh qe clidhje ke me nje kompani off shore ‘Beauty Quinn’ lidhur me transferimin e parave te Shkelzenit ne Panama? Sigurisht qe trafikantet tropojane te kane paguar qe te shkruash ne mbrotje te tyre. Jep llogari se ku i ke gjetur 1 milion dollare qe ke depozituar ne nje banke off shore. Ti je ne mes te zjarreve dhe duhet te japesh llogari qe perse ke nenshkruar ne zyrat e UDB-se per te shkruar artikuj destabilizues per Shqiperine dhe kunder figures se Edi Rames. Ka shume te tjera qe ne do te themi per ty Cim Peka ne ditet ne vijim, por jepu pergjigje pyetjeve qe te kemi bere ketu. Ke 24 ore qe te pergjigjesh. Nese jo, do te botojme te gjitha dolumentat qe zoterojme per te treguar te verteten.

 2. Treviso says:

  Edhe une kam pare Zenin dhe Luluin Duke bere dashuri poshte nje ure. Eshte lajm i vertete, se e kam pare nepermjet satelitit.

 3. Alidemsi prej Shkoze says:

  Po gomarica mashkull e PD-se qe del me “goxha deklarate”……..

 4. Life is game says:

  Znj.Qupi urime qe fillove misionin e madh per shpetimin e mrietsatarit dhe te pd. Sigurishte me fantazite e Qim Pekes. Por thone tee gjithe qe jane fantazi. Qimi nuk jep prova! Por ty te erdhi rasti per misionin e madh te shpetimit. Realizo nje takim jashte Tirane me Qimin. Thuj Qimit qe te marre makinen e tij. Perpara te shkoj ta kolaudoj. Per sigurine tende. Ate se gjene gje! Far e keqe.
  Por ty te interesojne provat! Nxirrja Qimit me cdo menyre! Zoti e rujte Pd. Kuntes nga qytetari auto dixhital SB.

 5. BRSS says:

  HARROJ TE PYESTE TY RAMA MOJ RRUSPI TE DHJFSHA SYTE QE I KE SI KOQET E RAMES

 6. Trylylyja says:

  🖕🖕QIMO, PASKE IK PËR LESH !!!💂‍♂️💂‍♂️

 7. Life is game says:

  Znj.Qupi urime qe fillove misionin e madh per shpetimin e kritetarit dhe te pd. Nga provat e gazetave amerikane per punen lobimit me rubla. E ke gjete tamam : fantazite e Qim Pekes. Por thone te gjithe qe jane fantazi. Por Qimi nuk jep prova! Por ty te erdhi rasti per misionin e madh te shpetimit. Realizo nje takim jashte Tirane me Qimin. Thuj Qimit qe te marre makinen e tij. Perpara te niseni Qimi ta kolaudoj. Per sigurine tende. Ate se gjene gje! Far e keqe.
  Por ty te interesojne provat! Nxirrja Qimit me cdo menyre! Zoti e rujte Pd. Kujdes nga qytetari auto dixhital SB, se mos shkon para teje me Qimin.

 8. Andia nga Durresi says:

  Pupupu vetem tru nuk kane keta te PD, llafe llafe pa fund.

 9. Nje demokrat qe do Shqiperine says:

  Shikojeni foton e Çlirimit ?
  I thote te gjitha foto e gjore
  Surrat I tille vetem anetaret e ISIS
  Injorrante dhe GJAKSORE

 10. ela says:

  po ska faj ky fain e ka Tahiri ,kur ky vrau te dashuren e vete dhe nuk i ndodhi asgje,ky eshte legen materniteti ku mamia e perdor per mbetjet e grave

 11. shqip says:

  Rama ti gjej vend Ku te futet Nese nuk kap kokat . Dhe ne fakt kete Po ben . Po e çon Lyl-in me kembet e veta ne prokurori . Pas Hollandezit te shtepise se verdhe , radhen e ka Shkerdheni i Sllobodankes . Dhe natyrisht , qe ta plotesojme kerkesen ty deputetja e partise dru me pre , qershia per mbi torte do jete idhulli . Idhulli i shpellareve Sali shkembori . Po ti moj Grua e seksit mashkull , kaq trape je qe te perdorin si qenie me instikte ?

 12. Spartaku says:

  Shihni Qim Peken me surrat si petull.

 13. Ola says:

  Eshte fatkeqesi e madhe qe edhe pak gra qe merren me politike perdoren ne menyre kaq te ulet duke dhene deklarata te pergatitura nga truthare dhe debile si Peka.Gra ne se i hyni politikes mbeshtetuni ne aftesite dhe personalitetin tuaj ndryshe mendohuni mire se ne politike nuk do jeni gjithnje.

 14. taraboshi says:

  O z. Çupi . E para punes Sajmir Tahirin e keni akuzuar vetem ju per te mbrojtur Llallen por i ka fajet partia socjaliste qe e ka xhvesh nga te gjitha funksionet per derisa nuk ka fol gjykata pra per derisa nuk ka dhene akoma vendim gjykata ai eshte i pafajshem nuk eshte P .D ja dhe L .S .I ja qe i jep fajsine .E dyta . Ne cilin ligj e ķeni qe ndalohen deputet qeveritare qytetare jane te ndaluar ta takojne S .Tahirin .E treta .Po mire moj Çupi a e ke gje F .Çupin dhe ai te ka thene qe thuaj qe presidenti i komisionit europian ka thene qe perderisa ju te P .D se keni akuzu Ramen Tahirin Olsin Xhafajn nuk po ju hapim negocjatat . O ju henget mortja ju keni probleme me vetvehten njehere dhe pa zgjidh ato ju jeni te mbaruar .

 15. lushi says:

  JUVE KESHTU VAZHDONI , NE NJE VRIME BJERINI CURLES , RAMES YMER I BEHET , AI DO VEJE 100 VJEC JU , JO DALNGADALE , POR ME SHPEJTESI DO PERFUNDONI NE LEGENAT E MATERNITETIT , ATJE KUBASHALIU JUAJ MERR RAPORT MJEKESOR…..
  ME BERISHEN DHE BASHEN NE KRYE E FITUAT DAVANE , NE HALE DO VINI

 16. tawarish says:

  te harxhosh kohe me nje berdhok si puna qimm qim pordhes malokut te ndyre

 17. Jimi says:

  Po c’ben keshtu more Edi! ? Po ti a nuk e ke marre vesh qe qoftlargu ka nxjerre nje shpallje!? Lexoje!
  SHPALLJE!
  Shtabi i pergjithshem i shqupit duke pare situaten e tensionuar ne Tirane VENDOSI:
  Deri ne stabilizimin e plote te situates, mileti duhet te kete parasyshe: Te mos hecin rrugeve te Tirones me xhepa te ajme, te mufatem!, te mos sorrollaten rrugeve te Trones me jo me shume se me dy persona? te sorrollatesh vara vingu vetem deri sa te erret? Njikohesisht jane ba me dije hafijet tona edhe ato dixhitalet, qe nese verejne kerkund ata kamunistet e rrezikshem Edi Roma edhe per me keq ai me pseudonimin “qorri” te silen qark Tirones, apo me keq akoma te takohen, cefesht t’i eleminojne fizikisht!
  D.V Qoftlargu i Tirones dhe i gjithe Sshqiperise !
  Saliu, i biri i sheqeres dhe Vuk Karaxhicit!

 18. ELENA GJIKA says:

  5 vite asnje investim i huaj.5 vite ne varferi,ce 5 vite kanabis e kokaine,5 vite asnje shenje per negociata me EU ,5 vite cdo dy dite vrasje rrofte rama e rilindja

 19. ALBAN DEGA says:

  Vrases serial me plumba !
  Vrases serial me fjale e trillime !
  Vrases edhe me plumba edhe me fjale !
  Vrases Vicidoli, Selia e UDB- se serbe ne
  Malesine e Gjakoves !

  From: [email protected]
  Date: April 2, 2012 at 11:31:
  From: Alban Dega [email protected]

  Opinione

  VRASESI SERIAL ….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasjet makaber te 2 prillit 1991 ne Shkoder.
  Nder e lavdi heronjve te 2 prillit! U qofte i lehte dheu i Shkoderloces!
  Drite u paste shpirti heronjve te 2 prillit !
  U vrane me arme serbe!
  U vrane me plumba serbe!
  Vrasja e tyre u urdherua e u pagua nga mercenare shqipfoles te Beogradit qe synonin ta fusnin Shqiperine e raskapitur e drobitur nga katrahura komuniste ne nje kasaphane e gjakderdhje.
  Pse…. Vetem qe te ngrinin karriken e tyre, poltronat e tyre neokomuniste mbi shkulmet e gjakut te paster e te dlire shqiptar te Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Cekes e dhjetra te tjereve.
  A nuk jane po ata mercenare te Beogradit qe e deklaruan ashiqare para shqiptareve ne janar te vitit te kaluar se jo kater e katerdhjete por edhe mijera do te vriteshin prej tyre per te mbrojtur karriken e poltronat e tyre te ngritura mbi gjak.
  A nuk e pat thene vete babai i tyre Lenini se pushteti eshte me veshtire te mbrohet se te ftohet!
  E kush eshte vrasesi!?
  … Jo dorasi! Urdheruesi!
  … Jo Ekzekutori ! Kryekzekutori!?
  Vrasesi i 4 heronjve te Shkodres eshte vrasesi i Remzi Hoxhes, qe i zhduken edhe kufomen…
  Eshte vrasesi i mbi 4000 shqiptareve ne 1997-en…
  Eshte vrasesi i 175 tropojaneve ne
  vitet 98-2000 !
  Eshte vrasesi i Otrantos…
  Eshte vrasesi i Azem Hajdarit …
  Eshte vrasesi i Gerdecit!
  Eshte vrasesi i 4 protestuesve te 21 janarit 2011…!
  …. Eshte vrases serial…
  Drejtesia vonon… Drejtesia nuk harron as vrasesin serial dhe as bashkepunetoret e tij !
  Vrasesi serial eshte vrases i Shqiperise!
  Jo vetem i saj, por edhe i enderrave te shqiptareve, i aspiratave te tyre ” e Duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike!”
  Eshte ai qe ne vend te Evropes dhe Amerikes po i con shqiptaret e Shqiperine drejt Azerbajxhanit e drejt Butanit!
  E beri vendlindjen e tij Tropojen dhe mbare Shqiperine Kandahar e Gerdec!
  Eshte vrasesi serial i Shqiperise : te pakten 13 here ne 13 vjet sundimi te tij! 13 here ne 13 vjet Salikraci ! Vrases perserites me shumice !
  Vrases serial
  Vrasesi serial eshte ai qe mos qofte !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *