REPLIKAT: “Vajta tek zyra e punës dhe më mbyllën takim në prill. S’është e drejtë”, Rama përgjigje qytetarit: Doje të ta sillnin në shtëpi…

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një sërë komentuesish mëngjesin e sotëm lidhur me çështjen e punësimit por edhe tematika të tjera.

Qyetetarët kanë kërkuar nga shefi i qeverisë disa shpjegime mbi qeverisjen.

Rama ka zgjedhur t’i përgjigjet disave prej tyre ku edhe këtë herë nuk i ka kursyer dozat e ironisë.

Replikat e Ramës me qytetarët

Qytetari 1: Bravo super publicitet, i zgjidhe hallet e gjith shqiptarve me kete video

Edi Rama: I shkreti ti, e zgjidhe edhe per sot me veten tende hallin e te dukurit djale i shkathet e gojecapraz😀
Qytetari 2: edhe une vajta para pak ditesh te zyrat e punes ne tirane se jam pa pune dhe me mbyllen takin ne 13 prill. kjo nuk eshte e drejte.
Edi Rama: Vertet? Po pse e doje punen te ta sillnin ne shtepi qe ate dite?! Jo mor cun, puna kerkohet e kerkohet, si kudo ne bote dhe te uroj qe ne 13 prill ta marresh e ta besh me nder e dinjitet

Qytetari 3: Nuk vjen pranvera me nje lule z.kryeminister, kshu qe nuk zgjidhet papunesia vetem duke i zgjidur problemin nje familjeje te ciles shum mir mund tja oroje punen edhe krahas ndihmes ekonomike, puna esht se jan gjith shqiptaret te pa pune. po ato familjet e tjera pse nuk i publikon sic bere me kte?
Edi Rama:  Pune pervec ndihmes ekonomike? Po ku e pare kete ti Mariglen, ne cilin shtet se une nuk di ndonje shtet qe e ben kete?!

Madje di qe ne shtetet serioze te heqin edhe ndihmen ekonomike nese te ofrojne pune e nuk e pranon!

Sa per nje lule, nuk eshte nje lule sepse ka cdo dite si ky zoteria, qe hyjne ne pune dhe ka plot te tjere qe kane ndale nga ndihma e po kerkojne pune.

Ndersa kete teorine e shqiptareve qe jane te gjithe papune, mos e nxirr me nga goja se eshte nje budallaki e madhe, se po te ishin te gjithe papune nuk do rritej ekonomia, nuk do rriteshin eksportet, nuk do rriteshin te ardhurat, nuk do rriteshin as rrogat e as mbeshtetja sociale e shtetit e me radhe, apo ti mendon qe keto s’jane rritur vit pas viti qysh nga 2013 dhe jemi me keq se c’ishim eee?!

Jo mor mik, kemi shume shume akoma per te bere, po kemi bere shume me teper se te tere perpara nesh, do ti s’do ti!

Qytetari 4: Akoma vazhdon politika e asistenca ju ke hec fmijeve buken e gojes me i dhan bashes 14 miljon euro ngulite ne kohe kete e mos me blloko ma ….
Edi Rama: Jo moj Shqipni Etnike jo, nuk ta bllokoj po ti shiko si do zhbllokosh trurin tend qe te qenka mpire krejt e s’di cfare flet!
Qytetari 5: Të gjithë kështu jeni, ata që ikën, ju që jeni dhe ata që do të vijnë, se po nuk punuat për të huajt dhe po nuk sabotuat Shqipërinë nuk ju çojnë në pushtet, se ju të emëruar jeni, nuk jeni të zgjedhur.

Edi Rama: Ti Krenar më merr të keqen mua dhe neve që qeverisim sot, sepse gabime mund të bëjmë si çdokush që punon e punon shumë, po kurrë nuk i tradhtojmë interesat e shqiptarëve e të Shqipërisë! More vesh apo jo?! Do ti s’do ti, kjo është e vërteta dhe të rroftë poza si udhëheqës në profil se as mendjen tënde nuk udhëhiqke dot si duhet🙃 (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “REPLIKAT: “Vajta tek zyra e punës dhe më mbyllën takim në prill. S’është e drejtë”, Rama përgjigje qytetarit: Doje të ta sillnin në shtëpi…”

  1. mirel says:

    Hajde kryeminister. .me merr te keqen thote.
    Jepi , te lumte! Q.ja nenen dhe 1 bilion euro koncesione dhe pastaj thua kerkohet pune e kerkohet. Siku deri tani ka dale e ka ngrene akullore i papuni.
    Po ti mos u tut. Jepja 1 bilion euro klanit tend koncesionar, me gjithe Ahmeten e Gjiknurin. Vidhni sa te mundni, pastaj thoni qe ska faj qeveria qe nuk ju paguajne rrogat.
    Hani pine e kendoni se ke gjetur kete popull idiot.

Lini një Përgjigje te mirel Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *