“Rama ka pasur një gjermane yll të bukur, brune me sy bojëqielli”, Artur Zheji zbulon sekretet intime të Ramës: U ndanë për politikë dhe…

Artur Zheji ka komentuar marrëdhënien që ka pasur me Kryeministrin Edi Rama, me të cilin dikur kanë qenë shokëtë ngushtë.

Në emisionin “Mos i fol shoferit”, ai ka treguar se ku nisi ftohja me shefin e qeverisë.

Mes të tjerash, Zheji zbulon edhe një detaj që sipas tij Rama ka qenë i lidhur me një gjermane dhe se u ndanë për politikë.

“U bëmë dy tipa të ndryshëm. Ne kemi bërë një bisedë vendimtare që ndau rrugët tona. Ka qenë viti ’97. Në 1997, Fatos Nano që më vonë u bë miku im shumë i shtrenjtë dhe u bë kryeministër, e ftoi për tu bërë ministër dhe ai ftoi dy miq për t’u këshilluar për të ardhmen e tij në Shqipëri.

Sa kishte ardhur nga Parisi, njëri isha unë, tjetri ishte Spartak Ngjela që sot nuk le kusur, i thotë mendjefyell.

Donte një këshillim, ishte akoma Rama që unë kam njohur, që e kam patur vëllaçko. Ngjela i tha je në rrugën e duhur, kjo është e ardhmja jote, ti i ke të gjitha gjasat për t’u bërë njishi. Parashikimi i Ngjelës doli i saktë.

Kurse unë i thashë ti je artist i madh për mua dhe do humbasësh artin për politikën. Bile në atë kohë Rama ka patur një mikeshë gjermane, një yll e bukur, një gjermane brune me sy bojëqielli.

Gjermanja u nda se mendonte që ishte e dashuruar me Ramën artist dhe jo me Ramën politikan. Gjermania erdhi më vonë, see gjermanet janë shumë besnike, ajo erdhi kur ai kandidoi për kryetar bashkie dhe i tha që deri këtu mbaj.

Më pas filluan sherret politike mes tij dhe Nanos. Unë isha negociator njëherë mes tyre. Shokë i kisha prapë. Mbetëm deri në një farë kohe miq në një truall shumë konfliktual.”, tha Zheji.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në ““Rama ka pasur një gjermane yll të bukur, brune me sy bojëqielli”, Artur Zheji zbulon sekretet intime të Ramës: U ndanë për politikë dhe…”

 1. beni says:

  Or djali Pedro zhej je vërtet djali i tij apo të ka zene me ndonjë katolik e nuk e ke marrë vesh se mamaja jote Pelingu ish inteligjente prej Kosovë!!!

  1. joel shkodra says:

   Pse “Pelingu”, ajo ka qene Besa Imami.

 2. PatosPetriti says:

  O llum, ana li
  lista , pse na i peshtirni ket mengjes te bukur me thashtheme, dhe orgji te shokeve a shoqeve.
  Po kujt iu rrrrrru se ke pati apo jo, pse Putini apo Trump eshte piktori te harxhojme kohen.Mos lini nam, deb ila.

 3. Moisi Golemi says:

  Ik ore zagar, sahanlepires. Rob pa shtylle kurrizore.

 4. ALPINI.
  Zhej ne cfare ke thene dhe une lexova po tregon vete se vetem shoke nuk paske qene.Shoku duhet pa asnje fare interesi.Ti qenke nga ato me gisht………..

 5. Sulltan transporti says:

  O Turo, po si e burr i dheut e ule veten kaq posht , shkove dhe i lepive bythen lir metes !?

 6. Cuku says:

  O Mulla Omari po I jep vetes rendesi
  Me.Nanon rrije se lepije no nje kocke,
  Ik ore laj fytyren
  Shif nga ka ndonje kocke per te lepire
  Pjerdh Rama per ty or trap…..

 7. lushi says:

  OOOOOOOO KOQEEEEEEEEEEEE…………..
  PSE NUK THUA QE UNE DESHA TE BEHESHA DREJTOR I TELEVIZIONIT , POR AI E KUPTOI QE TI DESHE DETYREN E HAJDUTIT DHE AI TA KUPTOI……
  BEME O BABA , TE TE NGJAJ…..

  1. Zhuli says:

   Zheji, shkurt fare je nje kar e gjysem, turp qe del ne skene, nuk ka njeri ma palaço e negativ se ti

 8. Marjan says:

  Po dhe me dashnoret e edit do merresh o zhej mos e ul nivelin se po u moren me ty do humbesh jo 180 grade po 360 i thojn knej ku punoj ne itali po deshe te jetosh gjate merru me punet tuaja

 9. Monitor says:

  Z. Zheji me vjen qe te ve ne dukje se Rama nuk ka pasur nje gjermane si e pershkuan ti.
  Ne te vertete Edi ka pasur nje mike gjermane te sinqerte me pikepamje social demokrate me 3 femije me inicialet HS qe bashlejetpnte me nje gjerman. Ajo kishte edhe 3 femije, dhe nuk kishte sybojqielli. HS dhe bashkejetuesi i saj gjerman ishin miq te sonqerte te Shqiperise. Ato e ndihmuan Ramen sipas ketij koncepti dhe per hir te respektit ndaj shqiptareve.
  Po te ishe ti Artur do ta benin edhe per ty.
  Pra Artur ne kete rast me duket se ke rene viktim e thashethemeve dhe del si shpifes.
  HS vgjermanen e kam njohur personalisht.

  1. mirel says:

   Mos ka qene ndobje gjermabe tjeter ajo njeh ti. Ramuti ka qene shume i “dashur” me femrat.
   I ngordhte ne dru, po shume mire bente. Praktikoi si te behej udheheqes.

 10. BRSS says:

  ZHEJ ESHTE NJE NJERI INTIGRANT NJERI I INTERESAVE DHE I PA BESE SHKURT NJE ROBQIRE QE SE GJEN NE BOTE

 11. ALBAN DEGA says:

  POLITIKAN ARTIST DHE ARTIST POLITIKAN !

  – Asnje Zhele e as nje kazan nuk mund ta cenoje ate ..
  Pse ?

  Politika dhe Arti jane nje simbioze, bashkejetese, qe rrallekush i kupton e aq me pak i jeteson…
  I bashkon nje fill qe e ka percaktuar babai i politikes bashkekohore boterore Winston Churchill
  Politika eshte arti i se pamundures qe te pamunduren e ben te mundur, ka thene ai .
  Askush deri sot ne politiken shqiptare si Edi Rama nuk e ka kuptuar dhe jetesuar kete mesim, kete thelb te politikes
  Komenti i nje marionete te cilitdo qe paguan me shume si Artur Zhelja synon te godase beftazi Edi Ramen !
  Nje gabim foshnjarak qe vetem ia rrit edhe me vleren Edi Rames.
  Armiku, kundershtari kurre nuk duhet goditur ne piken e forte por ne piken ne te dobet te tij. Kete mesim fillestare te politikes, A-ne e jo ABC-ne e saj nuk e ka kuptuar akoma Zhelja e cdo padroni !
  Jo pse Edi Rama eshte engjell e aq me pak i persosur… Por Edi Rama eshte me i miri, me atdhetari, me properendimori, me i guximshmi politikan shqiptar!
  Politikan artist !
  Artist politikan !
  Pse gabon Artur Zhelja !?
  Sepse i duket vetja nje Gjithckadites!
  Harron se ai qe mendon se di gjithcka ne fakt nuk di asgje !
  Sabelotodo es sabelonada, thone spanjollet !
  Gjithckaditesi eshte Asgjeditesi !
  E Zhelja as te vjedhe nuk di. Jane vandake me dokumente e deshmi te vjedhjes se tij sa qe Drejtor i Pergjithshem i RTSH-se dhe ATSH-se per te cilat shume shpejt pasi te jetesohet drejtesia ai do te jape llogari para Ligjit bashke me padronet e tij !
  Drejtesia, Ligji vonon ! Vonon po nuk harron !
  Ndaj jo vetem ai por edhe krejt marionetat e Mafia mediatike, kazani i tyre, jane po aq te eger e terbuar kunder Reformes ne Drejtesi e Vetingut sa edhe “ Banda e Gangstereve” dhe Mafia Politike e biologjike e Kucedrave te Krimit !
  Paniku, lemeria prej tyre i ka nxjerre krejt nga fiqiri, ua ka pordhet trurin fare !
  Nuk dine cfare bejne te gjoret !

  1. beni says:

   Ik or se na cave bythen me kte amerikanizmit tënd të kurves e lesbikeve Klinton!
   A nuk e kupton se në vuajm prej malokerisë?
   Kta te dy Zheji e Rama jan te priviligjuarit e komunizmit e nga Fatos nano!!!

 12. drino says:

  z.Zhej je nga rrace e mire por ke mangesi ne tru.Kur thua per nje shok te ngusht qe e kam pas vella dhe ske qeni i zoti te komunikosh me te eshte gjynaf qe te te degjoshe si analist.Eshte e turpshme per ćfar ke nxjere nga goja ne drejtim te Edit jo se ska gabime por kurre nuk flitet deri aty te dashnoret.Eshte turp se ti nuk je kategoria e Fatos kokshtrembertit qe nuk shifet me sy.Jeni bo si Sala qe nxori fotot nudo a thu cfar beri ai i ri ish dhe ne plazh nudo doli nuk shikojne ato GD qe po dalin nudo ne parlament.Reflekto z.Zheji ose mos fol per shokun sepse nje njeri normal do te thote po mire more ti kur e dike se çfare ka qene ky Edi pse ke qene vella me te apo jane prishur interesat se dihet qe te jesh shok me nje kryeminister nuk eshte pa gje,Shqipetar jemi dhe ky vend nga keto gjera nuk po behet.

 13. mariana kllapi says:

  Budallaliqe me thes e cna duhet ne jeta private e rames a e zheit fundja.niveli zh sic ka mbiemrin. Rama esht yll bote per shtepin e tij ashtu sic mund te jete dhe vete zheji.lat nam me keto o njerez llapa llupa

 14. vang says:

  Po pse o Zhej.Gjermania nuk ishte dashuruar me Ramen por me pikturen e tije?.Cjane keto qe na thua???

 15. M says:

  Diku te kruhet dhe te ha o Turi qe ne nje fare menyre i kujton Rames se e ke patur shoke e vella ( po ja beri pula ka.. ka vezen ne bythe e ka)

 16. Toni D. says:

  Po ndonje segret tendin kur do e lexojme o z.Artur? Pasi segretet e tjetrit nuk tregohen kur ben nje jete martesore,.

 17. Ne jeten private te dikujte nuk mund te perzihet askush.
  Rama ka nje apo dhjet dashnore eshte vetem pune privste e tije.
  Por rama nuk tolerohet ta mbaj peng drejtesin e shtetit shqiptar.
  Pta artur zheji tani pine nje birre korçe dhe qetsohuni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *