VIDEO/ “500 mijë USD?! Nuk di gjë, m’i kanë dhënë pa me pyetur”, Rama tallet me Bashën: Koha për t’u rrëfyer në Prokurori

Kryeministri Edi Rama ka vijuar të zbardhë kontraditat e kryedemokratit Lulzim Basha gjatë një interviste për gazetarin Blendi Fevziu.

Shefi i qeverisë ka publikuar një video në rrjetin social Facebook ku Basha ndërron disa herë qëndrimin e tij në një kohë të shkurtër duke hedhur dyshime mbi fjalën e tij.

Kreu i PD-së, ende nuk ka një përgjigje bindëse lidhur me investigimin e mediave amerikane ku faktohet lidhja e tij me Moskën dhe ofrimi i shumave të majme parash për promovimin e tij në Uashington.

“ERTV Live😊: 500 mijë USD😳?!🤔Nuk di gjë🤥M’i kanë dhënë pa me pyetur🤥!… Pa e ditur… Edhe sot s’e di🤥!… 500 mijë USD të tjera akoma😳?!… Pa lidhje mor burrë… Jo jo, pa asnjë lidhje🤥!..,” shkruan Rama teksa e shoqëron postimin edhe me një video. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO/ “500 mijë USD?! Nuk di gjë, m’i kanë dhënë pa me pyetur”, Rama tallet me Bashën: Koha për t’u rrëfyer në Prokurori”

 1. Monti Rakipi says:

  E shihni si tallet kryeministri shqiptar me bagetine e quajtur shqiptar.
  _
  RAMA: NUK DI GJA
  BASHA: AS UNE
  RAMA: SHIH SI BON NJONI
  BASHA: E KE FJALEN PER 13 MILIONE QE ME FALE?
  RAMA: SHIH, SPIUNI. ATO JANE LEKET E POPULLIT, ILACET.SHKOLAT E SPITALET.JA SA FORT TE DU UN TY.

 2. eli-tiv says:

  ..nuk e kuptoj duhet ti luten lulit te shkoje ne prokurori ??? kuptoj qe nuk do…si behet ?? Ai luan me shifra ..milion $ e se ka per gje qe te filloj avazin te shkoje e tu qaje hallin njerezve te shkrete qe nuk shtyjne diten…Turp ..qe e lene kete maskara te tallet me njerezit ? Nuk ka njeri qe ti thote ne sy ..le t’ju shperndaje parate e vjedhura ne rrugen e kombit..

  1. Zigur Qarri says:

   Problemi eshte,perse nuk ndjek rrugen ligjore,por vetem e akuzon(perfol)?
   Po nese Basha nuk denohet,atehere i bie te jene te gjitha shpifje.

 3. Bureci says:

  Po dhe Edi Rama akoma me karagjoslleqe dhe batuta bajate nga ato te akademise se arteve? Ket diskutohet per rrugen e Shqiperise ne te ardhmen, per shuma te medha parash qe nuk u dihet burimi dhe perse perdoren, behet fjale per tradheti kombetare te vertete dhe jo “agjitacion e propogande”!. Nje burre i cili ka mare votbesimin e poullit te vet per ta drejtuar nuk meret me FB dhe lulka por i shkon problemit ne themel dhe ne se keto qe thuhen jane te verteta, i jepen organeve ligjzbatuese per ta cuar deri ne fund. Ne se jo heshtet dhe nuk ka nevoje per humor ne rjetet sociale. Ju me paaftesine tuaj po cudisni dhe partneret qe megjithese ju servirin materiale te gateshme qe dujet ti zbulonit vete, i katandisni keto te dhena ne humor bajat

 4. kaloresi i urdherit te leshtelikes says:

  a ka ndonje,qofte rus,kinez,koreanoverior,zululandez qe te me fali nja 675 mije,jo milione jo dollare por…leke shqiptare?do ia di perjete faleminderit.keta i bejne hesapet me dollare dhe euro,ne te tjeret me ca te qelbura shqiptare.ah moj prokurori ku je,ah moj gjukate maskarejsh,jo drejtesie.nje grup deputetesh(cte besh,keta kemi dhe atyre do tu drejtohemi,beni ne kerkese sipas ligjit,lironi hajdutet e 5 lekeve te xhepit,denoni hajdutet peshqte medhej.zbrazni qelite dhe nxirrini me kusht,futni ne keto qeli ata qe nuk justifikojne milionat.bejeni,se na ka vajtur ne maje te hundes,filloni nga pras-sidenti dhe familja etij.

 5. Emigranti says:

  Bastardi. rubano i soldi e pure ci prendono in giro. Va fa cuuuuulo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *