Izet Haxhia pyet Berishën publikisht: Ç’të tha mbesa në zyrë, pse heshti dëshmitarja që vdiq papritur?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Izet Haxhia i ka drejtuar disa pyetje publike Sali Berishës, për vrasjen e Azem Hajdarit.

Në vendimin e Gjykatës jam dënuar, pasi, sipas akuzës, unë kam thirrur me telefon Azem Hajdarin dhe e kam nxjerrë nga PD dhe më pas ai është vrarë.

Po presupozojmë se kjo akuzë është e vërtetë. Por fillimisht duhen sqaruar shumë gjëra.

Në radhë të parë, ku është telefoni i Azem Hajdarit? Kush e zhduku atë? Pse nuk iu paraqit si provë trupit gjykues nga ana e prokurorëve?

Nga cili numër telefoni e thirra unë Azem Hajdarin? Cilat ishin dhjetë telefonatat e fundit që ka bërë Hajdari? Me kë ka folur?

Kush e thirri me urgjencë të vinte fillimisht nga Lushnja dhe më pas nga Shijaku në Tirane?

Çfarë fuqie kisha unë mbi Hajdarin që ta thërrisja aty, kur shumë mirë mund të shkoja në zyrën e tij, që ishte larg vetëm 50 metra nga vendi ku u vra?

Tani unë pyes Sali Berishën.

A ka pasur dijeni që në makinën me targa Vlore, që ishte parkuar para selisë së Partisë Demokratike, ishte Fatmir Haklaj?

Çfarë i ka thënë mbesa e tij, Shpresa Breçani, që u ngjit në zyrën e tij dy herë para se Berisha ta thërriste Azem Hajdarin në zyrë e t’i thoshte: Dil dhe shiko çfarë është ajo makinë me targa Vlore në krah të PD.

Përse heshti Linda Ihsani që ishte dëshmitare në këtë bisedë dhe më vonë vdiq në mënyrë të papritur?

Pse nuk tregon të vërtetën Genc Pollo që ka qenë edhe ai i pranishëm në këtë bisedë?

Azem Hajdari, para se të vritej, ka dalë me porosi të Sali Berishës nga zyra e Berishës për të shkuar drejt makinës, ku edhe gjeti vdekjen.

Azem Hajdari nuk ka dalë nga zyra ime sepse unë nuk kam pasur kurrë zyrë ku të prisja dhe përcillja njerëz në Partinë Demokratike”, thotë në një intervistë për Panorama, Izet Haxhia.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

10 komente në “Izet Haxhia pyet Berishën publikisht: Ç’të tha mbesa në zyrë, pse heshti dëshmitarja që vdiq papritur?”

 1. Stockholm-Albanian Syndrome says:

  Lesh ma tresh, o Izet.Kerkoi falje te sinqerte Shqiptareve, Shqiperise per shtazarine tate shpellare ndaj njerezve te thjeshte dhe perkrahjes qe i dhe deri ne fund ketij perbindshi qe eshte mik i Metes, Rames.

  1. Fffdffss says:

   Stoko lms ore po saliu qe beri krimin nuk ka faje . Mbylle gojen o idjot.

  2. Spartaku says:

   Shume interesante jane keto pyetje te zotit Izet Haxhia.Keto pyetje ne permbjtjen e tyre mbajne shume mistere,qe,Sali Berisha duhet t’i japin pergjigje te sinqerta.Izet Haxhiaj,ka shume te drejte qe i bene keto pyetje perbindeshit Berisha,sepse eshte ai qe ka vrare Azemin.Mire beri qe e vrau,se edhe ai mut muti ishte,por Berisha te thote te verteten per te mos mare ne qaf kot te tjeret.Fajin ta mbaj ai qe e ka.

 2. Cudia says:

  I set! Klosi te paska afruar edhe para qe keto qe dije i tregoje anywhere. Prandaj edhe ai te thote qe eshte shume vone tàni. I ke bere corbe te gjitha.

  1. TT says:

   Ca Thun mi goca,ja u ka la trut hoxha,mos shko ne xhami po shko ne shkolle te mesosh si te shkruash.

 3. Mali says:

  O njeri tani je vone e nuk ka vlere asgje le te mbroheshe kur duhej e ti thoje cfare kishe per te thene kur duhej…Ti a e kupton qe nuk ke asnje prove per ato qe thua vetem llafe
  Duhen prova te faktuara o njeri, me llafe nuk nxjerr gje ne drite. .. prova e fakte se sa per llafe ke thene boll e te ka shkuar kot…Bota punon me fakte e prova jo me pyetje e hipoteza…

 4. Alban says:

  Sent: Thursday, September 12, 2013 1:39 PM
  Subject: AZEM TI JE GJALLE …. !

  AZEM TI JE GJALLE …. !!!!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sali Berisha botoi sot ne Facebook nje elegji fantastike kushtuar heroit te demokracise Azem Hajdari!
  “ Azem ti je gjalle “,eshte titulli i saj .
  Azem ti je gjalle !
  Por une te desha te vdekur.
  Te desha te vdekur sepse vdekja me shume se jeta jote me sherbente mua!
  Vdekja jote do te ishte ringjallja ime
  Arkivoli jot do behej topuzi per te shqyer dyert e Kryeministrise, Kuvendit, RTSH-se … shtetit !
  Varrimi jot do te behej grusht shteti im ne bashkepunim me Milloshin!
  Me nje gure vrisnim dy zogj:
  1- Nje thike mbas shpine Kosoves dhe luftes clirimtare te UCK-se
  2-Nje shpate magjike per te rimarre pushtetin e sundimin une !
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli!
  Pa pushtet, pa karrike, pa sundim te pakufizuar… pa pushtet dhe pa impunitet jeta ime eshte me e rende se vdekja jote!
  Azem ti je gjalle … i gjalle per se vdekuri !
  Une nuk te vrava… as te perdora as te shperdora sa ma deshti suma! Kurren e kurres…
  Une nuk kam gisht ne pushket qe te vrane…
  Une vetem te nxorra ne prite! Vetem te nxorra ne prite per te te dhene pavdekesine ty heroit te demokracise! Ty liderit te dhjetorit! Ty….
  Azem ti je e do te jesh gjalle per se vdekuri!
  Te nxorra ne prite vetem e vetem qe te shpallja deshmor!
  A nuk veprova keshtu edhe me Arben Brocin e tre heronjt e 2 prillit!
  E shiko Azem cfare bej une per heronjt e demokracise!
  Cdo sakrifice e bej une… I nxjerr ne prite heronjt per ti shpallur deshmore!
  A e kishe menduar ndonjehere Azemi im i gjalle se do te preheshe me te tera nderet ne Varrezat e Kombit !
  Cfare nuk bej une per demokracine… Edhe vete demokracine, bile edhe Shqiperine vete e bera deshmore te karrikes sime … Jo nje por te pakten 7 here me radhe !
  Azem ti je gjalle… Per heronjt e demokracise une bej cdo sakrifice!
  I pari ne sakrifica e i fundit ne pretendime! Eshte tipari numer nje i antikomunistit. E ka thene vete ai i madhi, me i madhi antikomunist i Shqiperise Enver Hoxha vete.
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli… E cfare kuptimi ka ymri im pa karriken qe mia shkurtoi kembet ky demosi i mallkuar me 23 qershor!
  Azem ti je gjalle per se vdekuri …
  Une jam i vdekur per se gjalli qysh ate dite te mallkuar 23 qershori…. Oi…Oi….Oiiiii !

  POST SCRIPTUM: Nje mesazh edhe per te bijen e Azemit qe po orvaten ta keqperdorin njesoj si te jatin…. Edhe djalli shfaqet me fytyre njeriu, thote filozofia 5500 vjecare kineze .
  Ishte koha kur kinezet hanin me shkopinj bambuje ose fildishi sipas rangut ndersa ne evropianet hanim me thonj… me kthetra si kafshet … Teme ne vete kjo !

 5. Alban Dega says:

  From: [email protected]
  Date: April 2, 2012 at 11:31:
  From: Alban Dega [email protected]

  Opinione

  VRASESI SERIAL ….

  … Vrases me plumba e vrases me fjale !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasjet makaber te 2 prillit 1991 ne Shkoder.
  Nder e lavdi heronjve te 2 prillit! U qofte i lehte dheu i Shkoderloces!
  Drite u paste shpirti heronjve te 2 prillit !
  U vrane me arme serbe!
  U vrane me plumba serbe!
  Vrasja e tyre u urdherua e u pagua nga mercenare shqipfoles te Beogradit qe synonin ta fusnin Shqiperine e raskapitur e drobitur nga katrahura komuniste ne nje kasaphane e gjakderdhje.
  Pse…. Vetem qe te ngrinin karriken e tyre, poltronat e tyre neokomuniste mbi shkulmet e gjakut te paster e te dlire shqiptar te Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Cekes e dhjetra te tjereve.
  A nuk jane po ata mercenare te Beogradit qe e deklaruan ashiqare para shqiptareve ne janar te vitit te kaluar se jo kater e katerdhjete por edhe mijera do te vriteshin prej tyre per te mbrojtur karriken e poltronat e tyre te ngritura mbi gjak.
  A nuk e pat thene vete babai i tyre Lenini se pushteti eshte me veshtire te mbrohet se te ftohet!
  E kush eshte vrasesi!?
  … Jo dorasi! Urdheruesi!
  … Jo Ekzekutori ! Kryekzekutori!?
  Vrasesi i 4 heronjve te Shkodres eshte vrasesi i Remzi Hoxhes, qe i zhduken edhe kufomen…
  Eshte vrasesi i mbi 4000 shqiptareve ne 1997-en…
  Eshte vrasesi i 175 tropojaneve ne
  vitet 98-2000 !
  Eshte vrasesi i Otrantos…
  Eshte vrasesi i Azem Hajdarit …
  Eshte vrasesi i Gerdecit!
  Eshte vrasesi i 4 protestuesve te 21 janarit 2011…!
  …. Eshte vrases serial…
  …. vrasesi serial nuk eshte vrases dosido. Eshte vrases ne plumba !
  Vrasesi serial nuk vret vetem me plumba….!
  Vrasesi serial vret edhe me fjale, me rrena pa fund, me trillime , me mashtrime pa ane, me sajime qe as djallit vet nuk i shkon mendja djallezore deri tek ai !
  A nuk vepron pikerisht keshtu e gjithnje Mafia !
  Fillimisht vret me fjale, me balte, me llangosje, me rrena, me zhurme…
  Pastaj perdor plumbat…. E pastaj prape rivret me fjale, me rrena, me mashtrime, me trillime….per tu rikthyer tek plumbat
  Vrasesi serial vret me fjale.. Vret me fjale e vret me plumba ! Vret me plumba e vret me fjale. Vrasesi serial eshte djalli vet .
  Jo vrases dosido! Eshte vrases Vicidoli!
  A nuk ishte Vicidoli baza kryesore e kryevrasesve te Beogradit, UDB-es serbe…
  Eshte koha qe vrasesi serial ti dorezohet drejtesise e te jape llogari per 13 vrasjet e Shqiperise si shtet e mijera vrasjet e shqiptareve si popull !
  Drejtesia vonon… Drejtesia nuk harron as vrasesin serial dhe as bashkepunetoret e tij !
  Vrasesi serial eshte vrases i Shqiperise!
  Jo vetem i saj, por edhe i enderrave te shqiptareve, i aspiratave te tyre ” e Duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike!”
  Eshte ai qe ne vend te Evropes dhe Amerikes po i con shqiptaret e Shqiperine drejt Moskes e Beogradit, drejt Athines e djallit!
  E beri vendlindjen e tij Tropojen dhe mbare Shqiperine Kandahar e Gerdec!
  Eshte vrasesi serial i Shqiperise : te pakten 13 here ne 13 vjet sundimi te tij! 13 here ne 13 vjet Salikraci ! Vrases perserites me shumice !
  Vrases serial
  Vrasesi serial eshte ai qe mos qofte !

 6. Ilo says:

  Izet,ti je kriminili qe e nxorre ne prite. Ti me Duart e tua nuk e beje dot vrasjen se je skuth.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *