Izet Haxhia: Roli i Jaho Mulosmanit në vrasjen e Azemit. Ekzekutimi i tij do t’i hapte rrugën një kryeministri të klanit “Meidani”

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Izet Haxhia tregon ne nje per “Panorama” pse u vra Azem Hajdari dhe zbulon rolin e Jaho Mulosmanit ne te, duke dhene detaje nga menyra se si (sipas tij) e perpunoi Fatos Klosi.

Sipas Haxhise, “vrasja e Azem Hajdarit është e ndërlidhur me shumë interesa, por qëllimi i saj kryesor ka qenë rrëzimi i qeverisë “Nano” për t’i hapur rrugën një kryeministri të klanit Meidani”.

Ai thote se:

Nano duhej rrëzuar sepse po pengonte trafikun e armëve në drejtim të Kosovës që ishte monopol i ‘grupit të Rognerit’ të mbështetur fuqimisht nga SHIK-u dhe Fatos Klosi. Për të gjetur vrasësit, u përdorën intrigat e Klosit te Haklajt, duke trilluar tek ata se vëllai i tyre ishte vrarë nga Azem Hajdari dhe PD.

Në gjithë këto ndërmjetësime të Klosit e ‘grupit të Rognerit’ me Haklajt janë bërë nga Jaho Mulosmani, njeri i besuar i Klosit, që hynte e dilte në zyrën e kreut të SHIK-ut si në shtëpinë e vetë.

Janë po këta persona që strehuan Mulosmanin në Kosovë dhe kur iu desh Fatos Klosit, ia dorëzuan në këmbim të dërgimit të familjes së tij në Amerikë. Mulosmanit iu premtua se do të dënohej jo më shumë se dhjetë vjet burg, vetëm që të dëshmonte në gjyq kundër meje.

Sa i takon Sali Berisheës, ai ka pasur dijeni për këtë skenar të vrasjes së Hajdarit dhe iu paraqit rasti i artë që të eliminonte kundërshtarin kryesor në parti, duke e nxjerrë në pritë natën e 12 shtatorit.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

9 komente në “Izet Haxhia: Roli i Jaho Mulosmanit në vrasjen e Azemit. Ekzekutimi i tij do t’i hapte rrugën një kryeministri të klanit “Meidani””

 1. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

  Keta jane sunitet gjaxore qe kane nxire vatanin ketu e shekuj…….vrasje,pabesi,tradheti,pafytyresi,mashtrim,atikombetare,tradhetare,antishqiptare.
  kjo rrace e degjeneruar do te mbaj peng shqiperine edhe per shume shekuj……………….

 2. HSp says:

  Terrorist taleban.
  Thuaj te verteten! Ty te coji Berisha ne Tropoje, qe jo vetem ti manipuloje sipas intrigave te Berishes, por edhe per te mbajtur nje kanal komunikimi direkt me Haklajt.
  Vrasja e Azem Hajdarit, u programua nga Berisha dhe Serbia, per te destabilizuar Shqiperine. Haklajve ju i dorezuat Azemin si organizator i vrasjes se vellait te tyre. E vertete. Por Azemin e vuri Berisha te organizonte vrasjen e Shkelqim Haklajt.
  Haklajt ishin kriminele, por CIA i kishte rekomanduar qeverise shqiptare, qe klani i tyre ishte i domosdoshem te kontrollonte Tropojen, ne mungese te shtetit dhe perpjekjeve antishqiptare te Berishes qe nga Tropoja te destabilizonte gjithe Shqiperine.
  Kur Ambasada Amerikane i t’ha Berishes qe ishte organizator i vrasjes se Hajdarit, ai ju shiti, sikur i benit gjerat me koken tuaj dhe nuk vareshit nga ai.
  Hajdari, Berisha, Haklajt, ju Haxhiajt jemi vetem kerma terroriste qe duheni zhdukur.
  Tani e keni rradhen ju me berishajt.

 3. i kaosit says:

  Izet pak nga pak po e largan Salihin nga muhabeti a ashtu po më duket sa për Jahen nuk ke ama kurfar të drejte me folë ai ka qenē i vramë por vetëm zoti e ka shpëtu fol për rolet e tua

 4. Bledi says:

  Intriga komunistesh.
  Me demokrati ka dale Nano
  Kur degjon keto histori e kupton qe ne Shqiperi ta presin fletevarrimin duke pire kafe.
  Dhe NARKOS eshte film per kalamaj ne krahasim me realitetin ne Shqiperi.

  1. kamarieri i Rognerit says:

   Nuk eshte “film” me intriga komunistesh por realiteti i narko-mafias kosovare ….. qe ta dish tamam !!!! Rexhep Mejdani kosovar origjinal , …….. grupi Rognerit jane kosovaret e Hashim Thaçit, …. Klosi fizikant , mik per koke i Mejdanit fizikant dhe ai ne koalicion me grupin Rogneri ( merr pension sot nga qeveria Thaçi) !!!!!!! Pra lufte bandash per te kapur tregun e trafikut te armeve dhe droges qe kalonin nga shqiperia ne kosove , ku porta lidhese ishte malesia Gjakoves, dmth Tropoja dhe ku banda e Haklajtve ishin konkurente serioze e ju prishnin pazarin !!!! Azemin e rrente menja (kryetar i komisionit te mbrojtjes) se ishte ai qe vendoste rregullat e “lojes” ndermjet trafikantesh !!!!! Si harbut dhe arrogant qe ishte u be shume i bezdiseshem dhe e qerruan dhe me aprovimin e atyre qe dirigjonin nga pertej oqeanit !!!!!

 5. gjeo-analisti-zvicer.ff says:

  nese e kuotoj drejte krahu meidani i rexhep meidanit ka organizuar vrasje ?.
  ksaj i thojn gjuje garin dhe fshehe doren nga kokat e partis socialiste.

 6. gjeo-analisti-zvicer.ff says:

  nese e kuptoj drejte krahu meidani i rexhep meidanit ka organizuar vrasje ?.
  ksaj i thojn gjuje gurin dhe fshehe doren nga kokat e partis socialiste.

 7. BRSS says:

  IZET SI MALOK QE JE PO FILLON PO DEVIJON NGA ATO QE KE THEN NE FILLIM , KJO NDODH SE JE I PA BESE ,LERI FJALET DHE HAJDE JEP LLOGARI PER ATO QE KE BERE DHE PERBALLU ME ATA QE AKUZON TY NUK TE SHPETON AS PERENDIA PER ATO QE KE BERE MOR PLERE

 8. arben says:

  Nuk mund të kuptosh se cilat thënie janë të vërteta dhe cilat janë mashtrime.Një gjë është e vërtetë.Se në Shqipëri nuk është bërë kurrë revolucion demokratik por vetëm luftë bandash mafiozësh me në krye krye mafiozin e agjentin e UDB Sali Ram Berisha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *