Këngëtarja e njohur i “përvishet” Bashës: I mbushur me skandale ky skuth, me qullësa të tillë nuk luftohet krimi

Kengetarja Rita Ndoci, motra e kantautorit Frederik Ndoci, është shprehur kritike ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

Ajo ka treguar se si Basha ka dobësuar pozitat e tij në Shkodër që nga koha e hartimit të listave të kandidatëve për zgjedhjet e 25 qershorit.

Duke bërë krahasimin mes Bashës dhe Berishës, ajo thotë se ky i fundit u dha mundësi personaliteteve brenda së djathtës ndërsa kreu aktual i PD i zhduku “me një të rënë të lapsit”.

Ndoci e cilëson Bashën një “skuth” të mbushur “deri në fyt me skandale, ende pa ardhur në pushtet”.

Këngëtarja shkodrane reagimin e ka bërë përmes një komenti në faqen e Murat Bashës i cili inicioi një diskutimin për gjendjen e të djathtës në rrjet sociale.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Këngëtarja e njohur i “përvishet” Bashës: I mbushur me skandale ky skuth, me qullësa të tillë nuk luftohet krimi”

  1. Che Guevara says:

   Moj zogeza Rita!
   A nuk ta kane thene akoma se PD-ja kurre nuk ka qene parti politike,por nje bande kriminale antishqiptare,qe e rrenoi Shqiperine duke e cuar 500 vjet prapa?
   Nder shekujt asnjehere te djathtet( pra bejleret,agallaret.bajraktaret dhe kelyshet e tryre) nuk kane luftuar per Shqiperine por per te huajin,per pushtuesin!
   Keni 28 vjet kapitalizem,a mund te na thoni vetrem nje gje se cfare keni bere me mire per popullin se sa beri Enver Hoxha?
   Te pyes:
   Pse populli nuk ju votoi asnjehere ju kelyshet e kolaboracioniisteve?
   Sepse ju njeh dhembe e dhemballe qe ju keni tradhetuar gjithmone interesat e Shqiperise!
   PD-ne e doni per interesat tuaja e jo per Shqiperine!
   Tani qe e ka marre ne dore SHBA,mbylleni halen dhe degjoni se cfare krimesh monstrupoze kane bere Berisha,Basha e te tjere hajdute e kriminele te PD-se!
   Prangat kane filluar te kercasin gjithnje e me fort!

 1. Kozmo says:

  MOS MOJ RITA , SE NA I MBUSHE MENDJEN ,QE BERISHA ESHTE AI QE ZHDUK KRIMIN NE KETE VEND .
  JA KETO JANE IDIOTET E BERISHES , MILITANTET E TIJ . QE NUK E KUPTOJNE ,SE KUSH E SHKATARROJ KETE VEND DHE KUSH ESHTE SKUTHI I SKUTHAVE .

 2. demok says:

  Kjo tregonn qe militantet e PD jane me keq se kreret.Jane shallvaret e Haxhi Qamilit qe duan babe Berishen.Une e neveris te djathten e ketyre,sepse e djathta e ketyre eshte hajdutlluk,injorance,krim,akraballek,tradheti ndaj atdheut,.Ptuuu!

 3. Shvejk says:

  Rita ka shprehur preferencen e saj per mutin e thate, muti i njome nuk i shijon. Kush jemi ne ne fund te fundit qe te diskutojme shijet e Rites..

 4. taraboshi says:

  Jo po luftohet krimi me kryekriminelin Sali Berisha apo me Jozefen .Pra Luli kriminel dhe hajdut S .Berishz kryekriminel .Lind pyetja ke ka P .D .ja ndonje me te ndershem ????????? !!!!!!!!! pra nuk bjejme asnje .

 5. ashtu o posi! says:

  Ik moj TOROLINGĔ!
  Basha eshte nje arlekin i Berishes!
  Berisha e promovoi Bashen i detyruar nga sherbimet Ruso – Sebe te cilave u sheben.
  Dhe loja qe beri e ben per ta mbajtur ne krye edhe pse e di qe eshte e qellimshme.Edhe urrdherin e ustallarve e zbaton,por dhe rit autoritetin e tij tek militantet kokbosh si Rita qe nuk jane pak ne PD.

 6. taraboshi says:

  Jo po luftohet krimi me kryekriminelin Sali Berisha apo me Jozefen .Pra Luli kriminel dhe hajdut S .Berishz kryekriminel .Lind pyetja ke ka P .D .ja ndonje me te ndershem ????????? !!!!!!!!! pra nuk bjejme asnje . PO JEPE PRA ATE TE PERSERITURIN .

 7. Franci says:

  Perse harxhoni kohe me kete taralake.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *