Vasili thirrje urgjente Prokurorisë: Bëni vetting-un e koncesioneve, po rrënojnë ekonominë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili i bën thirrje prokurorisë që të bëjë vettingun e koncesioneve pasi sipas tij po rrënojnë ekonominë shqiptare.

Përmes një statusi në facebook Vasili  thotë se FMN foli qartë se këto koncesione duhet të ndalen menjëherë.

Sipas Vasilit kryeministri dhe qeveria kanë pasur merak të madh t’u japin privatëve paratë publike që të fitojnë ata dhe qeveria.

REAGIMI I VASILIT

Prokuroria te beje Vetingun e koncesioneve, qe po rrenojne ekonomine. FMN foli qarte qe koncesionet duhet te ndalen menjehere. Kryeministri dhe qeveria kane pasur merak te madh tu japin privateve parate publike qe te fitojne ata dhe qeveria.

Zero Transparenca ne dhenien e koncesioneve eshte qyrky per te mbuluar grabitjen e parave te shqiptareve.

FMN eshte me te drejte shume e shqetesuar dhe po e ndjek me shume seriozitet kete shkarje kriminale te ekonomise per shkak te koncesioneve,qe jo vetem rrembejne parate e qytetareve, por edhe pastrojne sheshit parate e droges dhe krimit te organizuar.

Prokuroria duhet te beje me urgjence Vetingun e koncesioneve sepse ekonomia shqiptare eshte futur ne rrugen shume te rrezikshme te kolapsit dhe kriminalizimit shkaterrimtar. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Vasili thirrje urgjente Prokurorisë: Bëni vetting-un e koncesioneve, po rrënojnë ekonominë”

 1. Jaho Gjoliku says:

  Hajde se po u fut Rama i pari ne burg, ti i dyti je. Dreken bashke do e hani, edhe per te dredhur duhanin, nga duhani i Rames do e dredhesh.
  Saliu e ka te forte duhanin, keshtu qe mos rri me të.
  Ika tani se më doli problem me Monën. Nuk kam me ke ta bej shoqe ne burg. Do më ngelë vetëm we just befte Likja ju befte. Mbase e rregullon te marre nja dy çupa nga LRI me vete.

 2. arjani says:

  Legener. Kalbesira qe keni 28 vjet na keni infektuar.

 3. Cuku says:

  Po ik o bole,,ik,,,
  Vetingu do filloje nga politikanet
  Ne hale keni per te ikur ju banda juJ e hajduteve
  Plere plak ,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *