“1 miliard për rindërtim”, Rama: Qeveria i hap rrugë projektit të dytë Kashar – Thumanë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Qeveria i hap rrugën projektit të dytë të programit “1 miliard për rindërtim”, aksit Kashar – Thumanë.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Kryeministri Edi Rama, theksoi rëndësinë e posaçme të këtij segmenti për infrastrukturën rrugore të vendit.

Sipas tij, “ky aks rrugor siguron ndërlidhje më të shpejtë dhe më të sigurtë të veriut me kryeqytetin”.

“Qeveria i hap rrugën projektit të dytë të Programit 1 Miliardë për Rindërtim, aksi Kashar – Thumanë, segment me rëndësi të posaçme për infrastrukturën rrugore të Shqipërisë që duam🇦🇱

Ndërlidhje më e shpejtë dhe më e sigurtë e Veriut me Kryeqytetin #StandardeBE🇪🇺”, shkruan Rama.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

3 komente në ““1 miliard për rindërtim”, Rama: Qeveria i hap rrugë projektit të dytë Kashar – Thumanë”

  1. Ferdiu says:

    wow,qenka me shtrenjt se rruga katar thumane

  2. Tr says:

    BRAVOOOOOOOO RILINDJA URBANE . PO E NDRICONI SHQIPERINE .

  3. Projektuesi says:

    Kush e ideoi dhe projektoi kete segment (sebashku me ate pasardhes Kashar- Rrogozhine) dhe kush po e vjel! E pandershme per te mos thene me teper. Madje, kjo eshte histori qe daton para ’90s. Tani duket e lehte (veza e Kolombit), po ku shkojne energjite dhe puna e bere. Edhe ato dhjetra mijra, ne mos qindra mije euro te shpenzuara. Nje qeveri e paster dhe e sinqerte dhe nje legjislacion i sakte, do te duhej te reflektonin. Sigurisht qe ky segment rrugor mund te konsiderohet vepra rrugore me e nevojshme, por asnje fjale per autorin origjinal, asnje shperblim te punes dhe kontributit te kryer. Ne te kundert, pervetesuesit e pandershem vjelin frutat e saj. Per ata qe nuk e dine, kjo pune eshte e pa shperblyer, materialisht dhe moralisht (pse jo) per autorin. Edhe nje here: ESHTE E PANDERSHME DHE E PADREJTE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *