Erjon Braçe i kërkon llogari Ramës: A ka mundësi të më shpjegojë njeri përse duhet të shkurtohet kjo rrugë?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Deputeti socialist, njëherësh kryetar i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, ka kërkuar llogari nga qeveria, përse ka vendosur të shkurtojë në Kashar, aksin rrugor Thumanë-Rrogozhinë.

A ka njeri nga qeveria ime te me thote, përse aksi Thumanë-Rrogozhinë duhet të shkurtohet në Kashar?

Nese ndodh kjo, atehere per te shkuar deri ne Rrogozhine duhet te ndalesh ne Kashar, te marresh autostraden e shkaterruar ne drejtim te Durresit, te hipesh ne mbikalim per te kaluar ne unazen qe po shkaterrohet deri ne Plepa, pastaj te marresh rrugen qe po i del asfalti e tashme te rrezikshme per shkak te stacioneve te furnizimit me karburat nga Plepat per ne Rrogozhine!

Vlen?

Per mua jo nese nuk arrin ne Rrogozhine sic ka qene idea dhe projekti fillestar prej vitit 2004”, shkruan deputeti socialist.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

14 komente në “Erjon Braçe i kërkon llogari Ramës: A ka mundësi të më shpjegojë njeri përse duhet të shkurtohet kjo rrugë?”

 1. Arli says:

  Po pse nuk vazhdon te meresh me me bujqesine, apo tani jemi OK

  1. Che Guevara says:

   Ashtu eshte bere pazari,o Erion!
   Mos kujton se Rama eshte me pak qejfli leku se Berisha,Basha etj?
   Ai nuk pyet njeri per investimet,por i ben sic ia do qejfi!
   Te njejten gje ben edhe Erion Veliaj!
   Mjere populli thuaj!
   Dhe shajne Enver Hoxhen keta horra!
   Keta jane me te keqinj se Hitleri e Mussolini bashke!

 2. fly magarac fly says:

  Jo ore Braçe jo , …. nuk paske kuptuar asgje …. pale je dhe deputet !!!!! Ne Karshar do behet aeroporti Nacional Kombetar i Ajrit te Kombit dhe kollaj fare … hypi kaçatorrit ne Karshar dhe per pese minuta je ne Rrotguzhine !!!!!!! E kupton tani qe gjatoshi mendon per te ardhmen dhe jo per te sotmen si tya !!!!

 3. Cimi says:

  Bravo Braçe, shume e drejt.

 4. lavdosh says:

  Ka te drejte Brace.
  Duhet reduktuar, pakesuar qarkullimi ne autostraden Tirane-Durres dhe buze detit. Trafiku i kanalizuar nga Kashari ne Rrogozhine do te jete nje aks me i leverdishem. I ghithe aksi i ri Thumane- Rrogozhine duhet bere me pagese sepse ka leverid.
  Duhet rregulluar edhe rruga Tirane-Ndroq-Durres
  Ketu hileja qendron ne faktin qe duke e ndare dhe mos zbatuar projektin origjinal qe fliste per rruge me pagese, kompania private nderton nje pjese qe do te jete pa pagese dhe gjithe riskun e merr shteti ose me mire pagesat tek kompania private jane te garantuara. Ne rastin e rruges me pagese, privati do te rrezikoje shume. Kuptohet pse thuhet qe Shqiperia qeveriset nga oligarket: behen liggjet dhe rregullat sipas qejfeve te oligarkeve

 5. Da Da( po po) says:

  Kurrupsion quhet Erion,kurrupsion.
  Mos ki frike ta thuash!
  E ke menduar,por nuk te besohet?!
  Ja po te ndihmoj une.
  K O RR U P S I O N.
  Rane baterite?!
  Jo!!!
  Eshte marrveshja Erjon,marrveshia!
  I gjati ka filluar te bej nje sy qorr e nje vesh shurdher.
  Ja pyet njeçik( me mençuri) keta ” super ministrat”.
  U thuaj per sa kohe do jeni ne ato karike?
  Po te thane edhe Tre vjet,po te thone te verteten.
  Persene,se dine as ata,por dine ate qe u ka thene i madhi.
  I madhi e di marrveshien me lulushin.

 6. lola says:

  Erjoni ka shume te drejte sepse rruget e tjera jane skandal akoma ska mbaruar rruga Tirane Gjirokaster qe ka25 vjet qe ka filluar ky palla merret me shpikje te cmendura a thua se ska ku harxhon leket.Mbaro rruget qe la pergjysem Sali hajduti o idjot qe rri gjoth diten tu bo llogje ne rjete sociale se populli syte ne balle i ka.Ske bere nje meter rruge o plere Sali krimineli i beri si i beri por cau malet te cafte ujku se menduam se do na nxirje ne selamet.KETO SHIKO O PALLE…..

 7. selfo says:

  Bravo Erjon !
  Shyqyr qe u bere i gjalle se sa ishe ne opozite kritikove aq shume sa te quanin zagar qe leh.
  Sa te vuri gjatoshi shef te Komisionit te Ekonomise, u bere pule. Po pule nga ato hutaqet fare.
  Edhe pse shefi i qeverise ben skandale te tipit “Ti Halim, qe s’di kendim…..” duke vene Arben Ahmetin
  minister te Financave, te gjithe “Ju Kontriburoret faktike te PS-se”, heshtet dhe vazhdoni te heshtni.
  E sakatoi projektin e aksit Thumane – Rrogozhine, pa pyetur fare qe, nga Kashari ne Rrogozhine eshte
  nje zone e cila historikisht Ju ka votuar Juve-te majten dhe Edvini shkon e nderpret investimin pa care koke fare.
  Deri kur do te vazahdoni ta lejoni Edvinin t’ju degjeneroje keshtu Erjon ?!?!?!?!?!? Vec kini parasysh nje gje :
  Me kete mandat politik Edi i ka dhene karar qe te hape krahun, te merret me Zahon dhe te shijoje frytet e punes se vet.
  Po ju te tjeret ku do ta lini elektoratin, popullin, miqte e shoket e familjes politike te Gramozit ?!?!?!?!?!?!?

 8. Filozofi says:

  Sa qerrata na qënke morr Braçe! Sa shume di ti, ohu!

 9. Lani says:

  I ke rene pikes Erion. I ka lene rruget rrugeve kjo qeveri. Keshtu i thoshte Edi Rama Berishes para 5 vitesh. Iau nxine jeten shofereve ne Tr-Dr e me tej . Dhe fakti qe s’po luajne gishtin duket se s’kane gje ne torbe per te rregulluar. Mjere ne qe duhet te ngasim makinat ne keto rruge😟

 10. zi says:

  Po Edi eshte i gjate mo Brace,si ajo ruga qe kishit parashikuar,
  ndersa ti je ishkurter.
  E,per te bere qefin tuaj shkurtoj dhe rugen.
  Kaq gje te lehte nuk kupton?

 11. patrioti says:

  ERJON BEN SHUME MIRE QE FLET PER GJERAT QE NUK TE DUKEN MIRE. POR PO TE BEJ NJE PYETJE
  A KE VEZHGUAR NDONJEHERE KETO MUAJ SE CFARE PO BEHET NE AMF. AUTORITETIN MBIKQYRES FINANCIA.
  KE QENE KRITIKU KRYESOR PER DREJTORESHEN QE IKU. DHE KE PASUR SHUME TE DREJTE SEPSE SITUATA ISHTE SKANDAL. POR PO TE THEM SE TANI ME VENDOSJEN E KETIJ TE RIUT NGA ANA JUAJ SITUATA JO VETEM QE NUK KA NDRYSHUAR POR PO PERKEQESOHET. SEPSE PO VENDOSEN NJEREZ NGA PARTIA DHE ASPAK PROFESIONISTA. PALE PO EMEROHEN EDHE MOTRA DEPUTETESH THUAJ SE ESHTE PER KETE PUNE. PRANDAJ NE QOFTE SE DO TE JESH SI GJITHMONE I BESUSHEM PER CFARE THUA HIDHU NJE HERE NGA AMF DHE KERKO LLOGARI.

 12. rrema says:

  ham ham ham ham…………kuc

 13. Divjaka says:

  O Erion , Po ti ske rregulluam zonen Ku je merresh me rrugen e Rrogozhine .Shiko Divjake o derzi genjeve sa deshe me ata zagare qe mbajte pas ,qe me zagare Jane rritur gjithe jeten e tyre ,Po mos u merzit se zullumi ju mbyti se keni te gjate dhe ju o plera jo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *