Monika Kryemadhi: Kur unë të bëhem 104 vjeç, do jemi si Europa. Nipërit do më thonë t’u thaftë dora që s’i re Ramës në kokë…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Monika Kryemadhi, pas një kohe të gjatë mungese, ka dalë sot në një konferencë për shtyp.

Ajo është shfaqur më e butë se zakonisht, madje ka ftuar Ramën për bashkëpunim.

Ne jemi një komb i vogël, por që shpresat e ëndrrat i kemi shumë të mëdhaja.

Vitet e rilindjes janë kthyer në vite ankthi, ku e vetmja rilindje është ajo e krimit, e drogës, e trafikut.

Janë vite që ngjallën mungesë shprese.

Të gjithë jemi sot përballë sfidës së mbijetesës së një brezi të tërë, që po largohet nga Shqipëria.

Shqiptarët duhet të kthehen dhe të marrin në dorë fatet e tyre, po kalojmë një situatë tepër dramatike.

Na duhen mbi 60 vjet të bëhemi si vendet tjera.

Nuk mund të reflektosh po nuk pranove realitetin.

Është njerëzore të bësh gabime, por djallëzore të mos i pranosh ato.

Heqja nga skema e ndihmës ekonomike të 20 mijë familjeve nuk është zgjidhje e nxjerrjes nga skamja, por i fut ato në qerthullin e korrupsionit, manipulimit, i bën ato një kamxhik politik në duart e politikës”, tha kryetarja e LSI.

Ajo ndërkohë ka kujtuar edhe historinë e çizmes, me të cilën tentoi të gjuante kryeministrin Edi Rama në Kuvend.

Troç muhabeti kur unë të jem 104 vjeç do bëhemi si Europa.

Jam e sigurt që nipërit e mi do më thonë: T’u thaftë dora që ajo çizmja jote nuk i ra në kokë Ramës ta shkundte këtë vend dhe të bëhej diçka më e mirë”, tha Kryemadhi.

Kryetarja e LSI ndërkohë ka deklaruar se reforma në drejtësi është vendosur në pikëpyetje të madhe.

Sipas saj, kjo reformë ka përfunduar një unazë në gishtat e duarve të krimit të organizuar dhe një bizhu në sirtarët e tyre.

Reforma në drejtësi është vendosur në pikëpyetje të madhe, nuk është më ajo reforma që aspironin shqiptarët, që do t’i bënte ata më pak të varfër e të sigurt, që do të luftonte krimin, trafikun e drogës e korrupsionin.

Ajo është kthyer në një unazë në gishtat e duarve të krimit të organizuar, një bizhu në sirtarët e tyre.

Lufta kundër drogës vazhdon të mbetet një sfidë. Qeveria të lërë propagandën e saj dhe të merret seriozisht më këtë çështje, një ditë do të paguajnë”, tha Kryemadhi.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

53 komente në “Monika Kryemadhi: Kur unë të bëhem 104 vjeç, do jemi si Europa. Nipërit do më thonë t’u thaftë dora që s’i re Ramës në kokë…”

 1. Lina says:

  . ONOMËNA, DONOMËNA,
  MUNIKËS I KA PJERRDH MENDJA!!😹🤯🤮💰💰💰

  1. Guri says:

   Nuk do jetosh AQ shume se burgu grave po te pret

  2. Amy says:

   Kjo femer eshte e paskrupullt, por le ta pyesim kete Monike: pse nuk e beri shqiperine per 8 vjet ne pushtet te LSI-se, dhe te mos priste te vinte Rama ne pushtet ? kjo eshte nje femer bazhelle, pa mend ne koke, e keqe sa nuk behet, dhe nje koker mashtruese dhe gojendyre, ka xhelozi per Ramen si ai nuk ja fershellen fare, dhe eshte bere si e terbuar, shyqyr qe nuk e ka zene cizmja Ramen, se ajo do ishte sot ne burg …. moj truthare.

  3. Epiriiiii says:

   A tu thafte mendja me keq se te eshte thare. P.gjize. po ti je mamuthe moj mjerane

  4. Spartaku says:

   TREISERI KARAFERI
   BENE BEN MONA CUKALEMI

 2. #varijanullen says:

  Tu thafshin duart:HAJDUTE , ke vjedhur te ardhen e femijve te Shqiptarve. Plere.

 3. Like floriri says:

  Me ate botox e silikon qe ke futur ti ne bythe, eshte per tu pare 104 vjecari yt…..

 4. apapapa says:

  Mos u bofsh 40 jo 104 vjec. Buce!

 5. Qorrja says:

  Politikane e papergjegjshme, miope, drite shkurter, e mbrapsht, e pabese. Ti ske asgje ne dore dhe mendon te jeshe jetegjate? Lereni drejtesine te ece dhe shkoni sa shpejte ndryshojne gjerat. Nje popull i vogel ringrihet shpejte. Luften kunder krimit politikane vetem e pengon

 6. Ai SHOKU.. says:

  Po’ po’,se me ate surrat qe ke bere ti,,,80-tat I ke arritur,,,prit dhe pak dhe do dukesh si 110 vjece,,,

 7. Bentirona says:

  Pasuria nuk ka lidhje fare me diturine. Per te stukuar surratin nuk te eshte dashur shume…… Por qe te behesh e zgjuar dhe femer apo te jesh grua, nuk ka bange,apo doktor tju marri juve persiper. Mjere ti.

 8. Nasi says:

  NJE GJE SKUPTOJ UNE CFAR KA DASH SALA KE NONA E KSAJ SE JAN BO SI BINJAKE JA U BONE SHQIPTAREVE GJAKUN CAJ ME BUDALLALLIQE MJER NE ME KETA BUDALLEJ.GJITHE EUROPA LIND TE MENCUR NJEREZ TEK NE LINDIN INJORANTE SI PUNA KSAJ ZOMBIE.

 9. Aleko says:

  Ha ha kush po flet…Po ik moj sorre se na vret syte duke na zene ekranin…paske hallin e shqipetareve , po qe per ty dhe sojin tende edhe 160 vite jane ende pak per te Kapur Evropen..

 10. nick says:

  Mona me ne fund u be e gjalle, natyrisht ka problem me pasurine qe sdi ku ta fuse. Ne na duhen jo 60 por 160 vjet te arrijme kombet e tjera kurse ty zonje dhe miqte e tu na duhen 500 vjet tu kapim se ja keni kaluar te gjitheve. Do Zoti , tani qe tigani u vu ne zjarr tju shohim te skuqur….

 11. M says:

  Iku 3- mujori i pare i2018 dhe reforma ne drejtesinuk beri gje sic u premtua as ne janar e as ne shkurt dhe as duket diku ne te ardhmen sepse Shqiptaret kerkojne reformen ne politike per vjedhjet, krimet, korupsionin qe jane bere gjate 27 vjeteve nga te ashtequajtur politikan, as per 600 vjet nuk behemi si Evropa se kishit pushtetin siguruat parane ne kurize te popullit e beni show
  N.q.se Shqiperia do te vdiste ndonjehere,
  atehere ne epitafin e saje do te duhej te shkruhej:
  Shqiperia lindi nga zoti,
  Shpetoi nga rastesia,
  Vdiq nga politikanet . Faik Konica

 12. Kosovari says:

  Po qe se problemet zgjidheshim me te rrenit ne koke te Rames, shqiptaret do ti kishin rene Rames me varré!
  Po problemi eshte se nje Rame ose Ilir/Monike bie, mijera ngrihen !!!!

 13. Xha Spiroja says:

  Moj Mona! Më vjen keq që do zhgënjehesh se nuk do të thonë nipërit ashtu. Ata do të thonë: Ç’ju desh stërgjyshes të merrej gjoja me politikë? Ajo nuk kishte këllqe prandaj ra shpejt nga fiku. E fundit. Mona e ke dëgjuar atë moj, ish sekretaren e KQPPSH, ja harrova emrin, po mu kujtua, ajo moj, belishova që hëngri sa hëngri me bironë politike pastaj kur ja treguan vendin kaloi në opozitë dhe sot 104 vjeçe thotë ashtu siç thua ti.eh unë i shkreti. Xha Spiroja

 14. Ilir says:

  Monikes mund ti thone niprit tu thafshin duart pse vodhe kaq shume kur nuk ke as libreze pune

 15. Apo jo? says:

  Shiko cfare llogjike anti shqiptare, po luaj bythen dhe ndihmo te shkurtohet kjo kohe qe duhet per tu bere si Europa.
  Ti zonje ishe ne pushtet 8 vjet dhe pa na thuaj cfare bere per ta shkurtuar kete kohe per tu bere si Europa?
  Apo tani qe nuk po ju vjen me pjesa e tepsise keni dale sikur ju jeni alternativa.
  Nejse dole se po shkruhej ne media qe kishe humbur.
  Te lumte!

 16. Elbasani says:

  mome ik e ven i tenxhere grosh nzjarr

 17. kashi says:

  ne burg do ti mbushes 104 vjecet

 18. Mos te zente dita e neserme ,hajdute fshatare histerike.

 19. Xha Beqo says:

  Ne cilen koke do ti bije moj Mona??? Ti je e spikatur per thithje kokash peshku.

 20. Hetuesi says:

  Se mos perfundon si Fiqirete Shehu me familjen e saj, kur prisnin te vdiste Enveri dhe te merrnin Shqiperine ne dore?!!!

 21. Mallakastra says:

  Kjo eshte nje shkerdhat femer , nje ndyresire qe duhet te zhduket nga skena politike.

 22. aldo says:

  Rama me i miri kryeminister qe mendon per delet shqiptare. Tani qe ka vendosur Mhill Fufin drejtor transportesh ne Lac mielli transportohet i sigurte. Rrofte kryeministri dhe Mero leku que i ben delet te blegerijne.

 23. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Je femra me e felliqur ne kete bote…

 24. Likja says:

  Po ckujton ti se do jetosh gjithmon ne Gjirin e Lazrit ,ne mes te bollekut e lluksit qe te arrish 104 vjet???? Fshie nga mendja se keni per te paguar per cka I kini grabitur si familje keti populli po ju vjen radha se lakrorit po I dalin lakrat Sikur te behesh ti 104 vjet asnje nuk te degjon”bemat “ e tua se me ghithe ato nderhyrje qe ke bere do jesh e shemtuara e dheut kurse ne tani na je bere personi me I neveritur pas Sales e per kete te l” lumte “
  Please mos ju trego niperve e mbesave eksperiencen e familjes qe pa punuar asnje dite e me kembengulje per te rrembyer e shijuar cdo post partiak jeni bere te pasur me vila makina e komoditet e leshoni lote krokodili per ne , se ndryshe ska Europe te na pranoje

 25. mona iraku says:

  ti, moj baxhelle je e future nga meta-berisha-fullani-nishani, si grupi anti rama, si grupi proislam. ju kopjuat gazetarin musliman te irakut qe gjuajti me kepuce presidentin e amerikes. ti e meta jeni ne grupin e llalles, ti e di qe heqja e karriges adriatik llalles I heq karrigen metes e kryemadhit, prandaj e nxitur nga meta-berisha perdore ate incident analog me ate qe I ndodhi bushit ne irak. me siguri, niprit e tu e bija jote do te te mallkojne per cka u le trashegim. u le nje turp e marre qe do ti ndjeke gjithe jeten. vetm nje kurve-putane e nivelit tend nuk kerkon ndjese per ate shfaqje te turpshme qe organizove ne ate sale per te mbrojte mikun tend e te fullanit adriatik llalla. organizoni me berishen nje dite ngushllimesh per humbjen e llalles. e shikon burrin e monikes c’po ben me marrveshjen e detit per tu hakmarre me ramen. I shqetesuar per kushtetuten e shqiperine e la angazhimin per marrveshjen e doli per nje kafe ne pogradec, duke u trguar I vuajtur per teritorin shqiptar. pika ty moj monike e pika ne qe lejojme njerez si ty ne politike. ku e ke fshehur klement balilin. shko ne irak e bej nje fotografi me gazetarin qe gjuajti bushin e tregou femijeve se nuk je origjinale po nje kopjace e keqe.

 26. Lani says:

  O prosti. Ti me ate pederastin tate e keni lene shqiperine mbrapa edhe me sali kriminelin

  1. undefined says:

   Macja jote eshte me nje banjo me vehte dhe ti na qan hallin. Vaj medet per ne kush te beson.

 27. selvia says:

  Doli kjo bundra,kujdes ćuna se o me sida …..

 28. ta says:

  uroj te jetosh 104 ama ne burg,dhe e lidhur dite e nate,bashke me cangistin,te vuani dhe po te kete mundesi tju shikojne shqiptaret ne kamera sic japin futbollin.

 29. nyc says:

  Me ty dhe shpurren tende neper kembe na duhen shume vite, por besoj se ti do vdesesh shpejt nga marazi i papshtetit dhe do ta shkurtojme pak kohen. Kam menduar me ke kafshe te krahasoj ty, po u konfliktuar me shoqaten e mbrojtjes se kafsheve: e gjeta “Qelbsi”. Ti je me e keqe se qelbsi qelb ambjentet e hapura qe kane mundesi te rikuperohen, kurse ti …

 30. 👎👎 says:

  ÇIZME, moj, mos na thuaj,
  se të digjet barku për popull!
  DORZO PLAÇKËN E VJEDHUR, PASTAJ FOL! 👎💸

 31. dibrani says:

  Bere nje turp dhe je krenare,ky turp do tu shoqeroje gjate gjithe jetes suaj,ndjej keq ardhje ,per veprimin e ulet ,per familjen e burrin tuaj nga nje familje me tradita.

 32. Alda says:

  👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹
  SI SHTRIGA TEK BORËBARDHA DUKET! 👿😈

 33. Alidemsi prej Shkoze says:

  Plaku thote U thafsh e gjitha me “azgonin” tat sic po thaheni…….

 34. Cizme topeve te edit says:

  Ti do i bije me cizme topeve te edit qe nuk ja shijove me gjithe botoxet qe paguan iliri me parate e vjedhura

 35. BRSS says:

  TI MOJ KOPILE SI DO BESH PER VILEN TE GJIRI LALEZIT KUR TE JESH NE REÇ APO TE 302

 36. Timi says:

  Shikoni fotografine e kesaj qelbesire…shokojini surratin dhe nuk ka nevoje per komente…Rames jeto plehra nuk i arrijne as tek thembra!

 37. Dyli says:

  Te dhjefshin gabelt e bregut lumit ne goje ishallah

 38. Moni says:

  Sot ne mengjez me erdhi me vjelle kur pashe kete idjoten si pelliste….nga silikoni mezi e hapte gojen, doshte te shante, shante, e shante Edi Ramen, sikur duket I ka shku mendja per ate qe sja ploteson presidenti :)!!!! Hajduteeeee jep llogari per Lalzin, Beograding, te tjera pasuri pafund qe ke vu per brezin e 7 kur te jesh 104 ….o idjote silikoni..

 39. Ciu Ciu says:

  TE QIFSHA TY DHE SATEME MOJ BAXHELLE MUTI. KU KEMI MBRRITUR TE DALE KJO ROSPIA DHE TE JAPE MEND. NE PITH TE SEMES VAFSH MEGJITHE LESH E LINE TENDE. MERRE DHE LIKEN ME VEHTE KUR TE IKESH BAXHELLE.

 40. Cuku says:

  Kur e quan veten femer dhe kjo ,
  Po ti je as femer.e as mashkull moj dreq
  Nuk behesh femer duke bere operacione ,buzet,,,,cicat ,,bythet,,,
  Femren e ka bekuar Zoti
  Zoti e ka bere te bukur femren Shqiptare,pa operacione,,,,
  Po kur gjen nje stan me budallenj si ata sot : Sorre Vasili ,,Klajda Gjoja qe tundnin koken mbas cdo budallalleku qe thoje ti,,,,,,,
  Ti.je nivel medioker ,si nuk te vjen turp qe e permend ate cizmen oj baxhelle
  Here tjeter hiq breket ,por kujdes allatet se ti je gjysem femer e gjysem mashkull,,,,
  Idiote….

 41. opinion. says:

  Monika hajdute prefesioniste
  teirin dhe kursin e specializoj te ilir meta.
  diplomimin e hajnis e vjedhjes se shtetit ja jep profesori rama.

 42. Baruti says:

  Ehh kur u bo dhe gioca e Xonit rojes se fermes ne laprak.Pa brek ke qen o jevg

 43. Devolliu says:

  SHTRIGA e kryehajdutit të Shqipërisë, Like FLORIRIT.

 44. Kellira says:

  Kur ti te behesh 104 vjec do mbahesh ende mend si nje nga qelbesirat e ketij vendi.

 45. Kozmai says:

  Ne burg vetem e ke vendin

 46. N.VJOSA says:

  E semure psiqike
  dhe C I N I K E
  DERI
  NE K O C K E !
  Une te isha si Meta, po i ka mbetur sadopak gjak skrapalliu,
  kete
  H i s t e r i k e,
  do ta ndaja sot,
  jo neser!…
  Ne djall vaft posti i Presidentit,
  por do korigjonte dicka nga vetja,
  ne se mund te mendohet…!

 47. Dersniku says:

  Po dole ti moj hajdute idiote, egjithe dita dhe java do na shkoje mbrapsh

 48. ela says:

  kur ti te behesh 65 vjec niprit e tu do jene ne burg per vrasje se e keni ne gjak,aq shume te evoluar do te jene

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *