FAKSIMILE/ Dëshmia e sekretares se Bumçit që fundos Shkëlzen Berishën për Gërdecin

Ish- sekretarja e Ministrit të Drejtësisë Aldo Bumci ka pranuar para prokurorëve se ajo ka dërguar faksin me shënimin “Për Shkëlzen Berishën…” në një numer faksi të Ministrisë së Mbrojtes, dhe kujton se Shkëlzen Berisha erdhi në zyrë dhe u takua me ministrin para se të niste faksin.

Sekretarja Anjola Agolli shpjegon procedurën si e ka protokolluar faksin dhe si është dërguar ai në Ministrinë e Mbrojtes.

Bëhet fjalë për një faks privat që Ministri Aldo Bumci i ka dërguar për informim Shkëlzen Berishës, për ti kujtuar se ja ka firmosur “Memo”-n që aprovonte biznesin e tij në Gërdec. Kopja origjinale kishte shkuar me post në Ministri, ndërsa faksi për Shkëlzen Berishën ishte dërguar në një zyrë të një njeriu të besur të tij që ja dorezonte.

Dëshmia e Sekretares së Ministrit të Drejtësisë është marrë brenda gjithë rregullave nga prokuorira por Shkëlzen Berisha nuk u thirr kurrë në prokurori, për shkak të presionit të Berishës. E vetmja shpresë është se krimi i vrasjes nuk parashkruhet dhe ai ka kohë ende të jap llogari..

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli1.jpg","attachment_id":"460857"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli2.jpg","attachment_id":"460858"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/Agolli3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/Agolli3.jpg","attachment_id":"460859"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli4.jpg","attachment_id":"460860"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli5.jpg","attachment_id":"460861"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/agolli6.jpg","attachment_id":"460862"}]

5 komente në “FAKSIMILE/ Dëshmia e sekretares se Bumçit që fundos Shkëlzen Berishën për Gërdecin”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Wow..

  1. S’kam te ngopur me familjen Berisha, prej te cilit familjes time i kane ardhur te gjitha te keqijat, qe nga shitja e shtepise 2 dhoma e nje guzhine…sa nuk e falen prinderit e mi me 10 miljon e 500 mije leke, ne kulmin e firmave piramidale, kur Kryeministri, kanibal, kriminel, hajdut, doli e tha keto leke te piramidave jane leket e pastra te popullit, dhe shumica u inkurajua e shiti shtepia…qe sistemi tjeter ja fali.. keto ai ndyresira, Sali Kriminel Hajdut i vete quajtur Mbret i shqiperise Berisha ja u mori me stil. Harram te qofte, vdekshi si familje, qe nga i vogli i asaj buces, Argites faqedjegmes e deri tek me i madhi, o zot, zoti ju cofte ne nje menyre o tjetren ne ate bote, familjarisht, mos gezofshi asnje cent te ketij populli qe i keni vejdhur. Zoti ju ndeshkofte sa me keq…..What goes around comes around…si prinderit e mij vuajten nga sistemi kriminel i Berishes, ashtu te vuajne nga i vogli e me i madhi Familja Berisha e Mallezi e Basha,,,,,e Rama…..

 2. Vladimiri says:

  Skandaloze menyra si funksionon ministria. Dokumentet nisen me faks kur behen vone pa u merakosur se dikush mund t’i interceptoje. Nisen pa adresa, nuk ka marres nga ana tjeter. Sekretarja pyet kush eshte filani, kjo i thote nuk e di por keshtu me urdheruan.
  Sekretarja lihet te punoje vetem ne ministri ngaqe sekretarja tjeter eshte me leje!!!!!
  Merreni me mend se si do te jene arkivat ku ruhen dokumentet e shtetit. Keta jane per burg, i madh e i vogel!

 3. futja katundit says:

  lesh o lesh!ju meruni me faxet,me vajzen e Mediut,me filmat qe po behen per sy peshkaqenin,dhe vitet ikin;ata qe bene tragjedin mbushen xhepat,bene karier dhe nuk i gjeti gje,ndersa te ndjerit u treten ashtu si u treten dhe premtimet e rilindjes(rileshit) se do te benin drejtesi.
  Ne kete vend ,nga ky popull ka vetem hipokrizi,servilizem,mburrje,pirje kafesh me raki.
  Imagjinoni Mediun nje transvertit mysliman ,shkon per lutje ne Amerik,nje popull i tere shkon ne Greqi dhe nderron fen dhe emrat(ashtu si ben para 500 vjet kur erdhen vellezerit turq)pjesa me trushplare rrjeshtohet perkrah isisit,dhe politikanet legena hajdut kane gjet nje popull frikacak dhe tallin me nderen ashtu si beri enveri per 50 vjet.Vdiq enverizmi lindi berishizmi komunist me i rrezikshem se enverizmi.

 4. Aleksi says:

  Dhe cfare pastaj!? Pse nuk e dine shqiptaret qe Gerdeci ishte veper per pasurimin e Shkelzenit qe bashke me Argiten vodhen gjithe Shqiperine?! E dine ore qe te gjithe e dine, sic dine edhe qe Sali krimineli vriste per te ruajtur pushtetin. Keto i dine jo vetem shqiptaret por e gjithe bota se krimineli Sali se ka per gje ta pohoje vete ne salle te parlamentit se po te ishte nevoja do te vriste edhe 300 vete ne daten 21 janar 2011!!! Puna eshte se cfare ben “rilindasit”!!! Keta qe moren Voten tone per te rilindur kete vend. Keta jane dorezuar pa breke para fakteve te vrasjeve, vjedhjeve, koncensioneve…etj, etj krime te Familjes qe ju vrasin syte edhe te verberve. “rilindasit” sot kane nisur te vjedhin edhe vete meqe Reformen ne Drejtesi nuk e do Saliu! Drejtesine per kete Familje priteni ta bejne ata qe kjo familje i vrau dhe i burgosi per pushtet e para. Me keto fakset per “z. Shkelzen Berisha” Saliu fshin bythen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *