Investigimi amerikan, Kryemadhi i del në mbrojtje Bashës: Sot me pak dollarë hedh shkrime në çdo gazetë botërore

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dalë në mbrojtje të Lulzim Basha lidhur me investigimin e mediave amerikane për financimin rus në Uashington të kryedemokratit.

Për Kryemadhin kjo ngjarje i faturohet shefit të qeverisë Edi Rama duke thënë se ajo e di që sot me pak dollarë mund të bëhen shkrime në mediat e huaja.

Nëse kjo që thotë kryetarja e LSI-së është e vërtetë, atëherë do të ishte skandal botëror se si janë shitur mediat më prestigjoze dhe janë blerë nga një kryeministër shqiptar nga kryeministri.

Kujtojmë që shkrimi është publikuar në “Mother Jones”, “New York Times”, “Uashington Post”, “Zeri i Amerikës”, “Politico”, etj… (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Investigimi amerikan, Kryemadhi i del në mbrojtje Bashës: Sot me pak dollarë hedh shkrime në çdo gazetë botërore”

 1. Luti says:

  S’gënjehen më shqipëtarët nga hajdut si ju.
  Mbaheni mënd pushtetin.
  Opingën keni për të marrë në zgjedhjet e ardhshme,
  po të mos jeni në burg.😖

 2. Andi says:

  Do të ta tregojë AMERIKA ty mi MUNA.
  Dhe ti, duhet të na thuash ne, si i bëre pa punuar, edhe macet e tua , me VILA??😧

 3. Dena says:

  O njerëz! Ju erdhi dita ta thoni fjalën tuaj.
  Tregoini vendin hajdutëve.
  Tregoini se Çizmet e tyre , nuk na trembin dhe ata duhet të zhduken nga politika Shqipëtare.
  Boll më !!😾

 4. Zina says:

  Turpi i kombit👎

 5. Genti says:

  Hajdutja mund te mbroje vec hajdutin.
  Ne vend qe ta mbylle gojen (me falni halene) vazhdon dhe ben sikur jane me te ndershmit.
  Keto jane kerrmat e Sale qenit. Vazhdoni ti votoni dhe vuajtjet s’kane fund. Nje here ne 4 vjet te jepet e drejta te flasesh o popull.
  Dhe kjo eshte vetem dita e votimit. Mos i jepni asnje vote ndyresirave se nuk kane ne rradhet e tyre asnje te paperlyer me korrupsion.
  Dhe mbi kete kane afruar me injorantet ,pragmatiste dhe bile te cmendur sepse, vetem ata i bejne pune.

 6. Lani says:

  Hajduti hajdutin mbro .kuptohet cfar partie eshte LSI edhe PD e sali berishesh enverit te dyte …baxhella i del ne mbrojtje hajdutit .
  Krimet e PD (sali berisha )
  Vjedhja e miljarda lekeve ,
  Vrasja e protestuesve.,
  Vrasja ne mas e Shqiptareve ne 1997
  Shitja e detit tradheti ndaj Atdheut,
  Rruga e kombit qe akoma ska mbaruar,
  Edhe shume e shume te tjera qe duan pergjigje ,
  Burg Burg dhe vetem Burg .per keto kriminela

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *