Vasili “sulmon” Arta Markun: Kush të frenon për veting-un e koncesioneve?

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së i ka kërkuar prokurorisë që të bëjë vetting-un e koncesioneve, pasi sipas tij janë afera më e errët, që ka zënë për fyti ekonominë shqiptare.

Në një postim në faqen e tij në Facebook, Petrit Vasili thotë se Prokuroria hesht për koncesionet ndërkohë që për mungesën e transparencës dhe dëmin kolosal të tyre në ekonominë tonë ka treguar shumë qartë FMN dhe gjithë bota.

Postimi i plotë

Kush e frenon prokurorine per vetingun e koncesioneve ??

Koncesionet jane afera me e erret,qe ka zene per fyti ekonomine shqiptare.

Vetingu i koncesioneve eshte detyrim ligjor i pashmangshem, por edhe nje obligim moral per qindra mijra shqiptare, qe rrojne ne nje varferi te dhimbshme.

Prokuroria hesht nderkohe qe per mungesen e transparences dhe demin kolosal te tyre ne ekonomine tone ka treguar shume qarte FMN dhe gjithe bota.

Vetingu i koncesioneve eshte i pashmangshem, kush hesht rendon shume veten, institucionin dhe nxin fytyren perpara shqiptareve.

Veting koncesioneve,mjaft u fsheh prokuroria shqiptare.

Veting koncesioneve ne emer te mijra familjeve qe jetojne me ndihme ekonomike.

Veting koncesioneve ne emer te mijra familjeve qe nga varferia ikin ne menyre tragjike nga Shqiperia. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Vasili “sulmon” Arta Markun: Kush të frenon për veting-un e koncesioneve?”

 1. Angjelini says:

  Vasillaci Muhhhhhhh i thirrnin lopet e tyre ne Trush te shkodres….Po ike ore njeri pis dhe hajdut….

  1. Kujtimi says:

   VASILI NJE QEN
   JEVG PO TE VJEN RADHA E TY
   JE NE GRUPIN EPLERAVE

 2. Lumoskëndoo says:

  Ju erdhi ngordhja!!!!🤣🤣🤡🤡

 3. Drejtesi para popullit says:

  Mbasi te filloj dhe te mbaroj Vettin-gu ne politikan, O Karabush,do filloj dhe ai i koncesioneve…….

Lini një Përgjigje te Lumoskëndoo Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *