Artan Imami: Disa aktorë janë nxitur të protestojnë nga PD. I mrekullueshëm projekti i Teatrit të ri

Aktori Artan Imami shprehet entuziast për projektin e ri të Teatrit Kombëtar.

“Njeriu përfiton emocione kur sheh një projekt të tillë.

Për mua është një vepër jashtëzakonisht e bukur, ajo zonë është në një prej vendeve nga më të lakmuarit të Tiranës.

Futet brenda një kompleksi që ka ajër ka frymë, ka linja moderne, ka qarkullim të madh njerëzish dhe ka për ta kthyer teatrin në vendin më të bukur të Tiranës”, thekson aktori Imami për FAX TV.

Imami tha se godina aktuale e Teatrit Kombëtar është një kapanon i gjatë që ka një ballinë si ato të Durrës-Tiranë.

Si godinë, ajo është një turp” – tha Imami.

“Pala tjetër ka shpërthime emocionale, pa ndonjë sens të caktuar.

Ka dhe njerëz që bëjnë garë kush thotë budallallëkun më të madh, po kjo është puna e tyre.

Disa janë të sponsorizuar për të protestuar nga Partia Demokratike.

Projekti është i mrekullueshëm. Për mua do të ishte një ëndërr që t’ia arrija të luaja në këtë shtëpi të re të kulturës” – tha Imami.

I pyetur mbi akuzën ndaj studios për plagjiaturën e projektit, Imami iu përgjigj jo pa ironi se “nëse një emër i madh i arkitekturës si studioja Bjarke Ingels Group, që po ndërton stadiumin e ri Barcelonës dhe ridizenjimin e Qendrës Botërore Tregtare në Nju Jork i paska pëlqyer kaq shumë ideja sa u bë hajdute, aq më shumë duhet të këmbëngulim që të bëhet ky projekt, sepse duhet të jetë shumë i mirë”.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Artan Imami: Disa aktorë janë nxitur të protestojnë nga PD. I mrekullueshëm projekti i Teatrit të ri”

 1. Kombi says:

  SHUME E DREJTE , ESHTE NJE PROJEKT TEPER MODERN . ESHTE NJE TURP I MADH PER TE GJITHE AKTORET, QE MBROJNE ATE TEATER KARIKATINE , ME RRASA ZOGJSH .
  PRISJA QE KY PROJEKT TE ENTUZIAZMONTE TE GJITHE TRUPEN E TEATRIT ,POR CUDITRISHT SHUMICA VAZHDOJNE TA KUNDERSHTOJNE ME FORCE , DUKE I QENDRUAR BESNIK FORMES SE VJETER . KETA ARTIST INJORAT NUK DUA TI NDJEK KURRE NE TEATER .

 2. Artdashesi says:

  Aktoret e teatrit duhet te protestojne vetem per dicka : te shembet sa me shpejt ajo rrangallina e vjeter dhe te ndertohet sa me shpejt godina e re , ku me projektin qe eshte paraqitur do e kene zili dhe shume vende te tjera

  1. Elbasani says:

   Ke te drejt Artdashes,ajo godit duhet te prishet sa me shpejt ajo godin cdo gje mumd te quhet vetem teater JO

 3. Adea says:

  Ka te drejte, keshtu flet njeriu me mend dhe qe sheh perpara. Nuk e di po disa artiste shohin vetem mbrapa dhe kjo te le mbrapa dhe mendjen.
  Sajojne lloj historish te kobshme sikur cfare ka ndodhur. Relax

 4. timo says:

  I mrekullueshëm.

 5. cosi fan tute says:

  Edhe ky kurva Tan Imami paska qene dashnorja Edi Rames? E thoshte e shkreta kengetare Dilo, qe e lashe se nuk ishte mashkull, e ne nuk e besonim.

 6. mirel says:

  Po kur u be dhe ky thuthuqi.
  Perfshirja e aktoreve pati ne fillim pikesynim kundershtimin e zhvendosjes se Teatrit te turbina, dhe aty i doli boja Ramutit qe Teatri ishte preteks per Kullat
  She tjetra, asnje nuk kundershton Rinovim te Teatrit duke ruajtur formen klasike. Dhe per te minimizuar vjedhjen e koncesionit, qe rendon ne xhepin e popullit.
  Dhe e fundit, ne qe e kundershtojme nuk jemi PDista, o bythewire..Ta kishit luftuar ju Berishen sa e kam luftuar une, sot nuk do kishte Berishe verdalle, por ka Rami dhe PiSa qe ka dhe Berishe.
  Prandaj, mos u justufiko me me politiken o kurva te Ramiut
  Qe po vjedh ja ben muuui. Dhe e mbrojne vetem vemjet si puna jote.

 7. BRSS says:

  AJO DIHET NGA TE GJITHE JANE ATA AKTORET E LESHIT QE HIQEN SI AKTORE POR ATA TE HANE MUTIN SE SJAN PER ASGJE

 8. telo says:

  Ok mor tan Ik mor shkerdhat,,,,projekt I bukur. …

 9. Soni says:

  👏⭐️🌟👍🏻

 10. Ishte nje propozim says:

  Imagjinoni pak aktorin e madh Robert Ndrenika me aktoret e tjere te medhejne te kohes se tij , duke inaguruar teatrin e ri me nje cfaqje ne skenen verore ,ate dite keta aktore te medhejne do te ngjasojne si aktoret ne kohen e HOMERIT te cilet aktronin ne ajrin nen rrezet e arta te diellit apo nen ndricimin e Henes dhe te yjeve……..

 11. Ishte nje propozim says:

  Imagjinoni pak aktorin e madh Robert Ndrenika me aktoret e tjere te medhejne te kohes se tij , duke inaguruar teatrin e ri me nje cfaqje ne skenen verore ,ate dite keta aktore te medhejne do te ngjasojne si aktoret ne kohen e HOMERIT te cilet aktronin ne ajrin e paster ,nen rrezet e arta te diellit apo nen ndricimin e Henes dhe te yjeve……..

 12. Alda says:

  E ke qa, PLAKO!👍🏻😃

 13. Ilir says:

  E degjova Artan Imamin direkt, arsyetimet e kundervenies se tij ndaj mendimit kundershtues me projektin e Rames dhe Lebeleve te tij per godinen e re te Teatrit Kombetar, mu duken te percipta, dhe pa-jete. Ai nuk gjente bazamente ku te ndertonte mbeshtetjen qe i bente projekti te godines se re, duke i futur koleget ne vathat partiake, duke i poshteruar pa arsye . Shkurt, Artani me la nje pershtypje jo te mire. Nuk me bindi perse duhej te hidhej ne ere godina egzistuese, ndersa te rikonstruktohej per ta forcuar dhe zbukuruar .
  Ndersa mendimi i tij per Paraqitjen e jashtme te Godines ishte sikur nje genjeshter, sepse jo vetem nuk kishte bukuri, por edhe stononte me objektet perreth. Ne arkitekture, ne projektet e fushes se saj, vepron nje ligj i patjetersueshem dhe bashkeudhetare e perjeteshme, KONKURENCA, konkurimi per tu bere arkitekt, konkurimi per projektin me te realizuar. Kur u be ky konkurim, dhe perse fitoi projekti i servirur nga Rama ?!

 14. Laku says:

  E njof mire Tanin,nuk e bo nona me pall kari djale.Eshte tamam si Koçi ke Zonja nga Qyteti.

 15. Elbasani says:

  Bravo Zotit Artan Imami shum shkrim i bukur

 16. Kellira says:

  Ketij i duket teatri si kioska e Rovena Dilos qe mund ta shkerdhesh dhe parç dhe mrapç.

 17. tomi says:

  Qe kjo eshte studio e njohur s’ka dyshim; por qe kete gytyrymin e kane genjyer per ate stadiumin e Barcelones; kjo ben muuuuu. Nikken Sekkei ltd. e ka projektuar stadiumin o trap qe flet pa lexuar.

 18. kunji says:

  Shumica e atyre qe ngrihen jane pseudo aktore ose akyore te deshtuar,ka dhe 2 ose 3 aktore qe dihet se cfare bindjesh kane dhe jane nga ata qe pranojne te rrine aty ne ate godine te mbaruar dhe te kendojne si gjeli mes plerave.Si nuk mendojne qe te behet nje teater dinjitoz qe kur te dalin ne skene te kete lezet por si le Sala se ai sa here vjen ne pushtet nuk ja var fare.Del ai shkurtabiqi medioker dhe paragjykon arkitektin Danez,katunar hesspi aq di ate kulture ka.

 19. fllad says:

  Gjeja e veteme qe te karakterizon, e thone gjithe koleget, eshte se je kokebosh.

Lini një Përgjigje te Alda Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *