Financimet ruse, “Moska zyrtare” i del sërish në krah Bashës: Akuzat janë të pabaza, ja e vërteta

“Moska zyrtare” i ka dalë sërish në krah kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me skandalin e publikuar nga mediat amerikane për financimet ruse.

Ka qenë “Ambasada Ruse” në Tiranë e cila ka pasur një reagim të dytë në mbrojtje të liderit të Partisë Demokratike.

Ambasadori rus Aleksandër Karpushin ka ripërsëritur sërish qëndrimin e shtetit rus për këtë skandal duke u përpjekur për të shfajsuar Bashën.

Pavarësisht se si në SHBA ashtu edhe në Shqipëri nuk kanë dalë ende rezultatet e hetimeve, “Moska Zyrtare” nuk heziton t’i quajë akuzat e pabaza.

“Akuzat për financimin rus janë të pabaza. Dhoma e përfaqësuesve në SHBA ka hetuar por nga hetimet SHBA nuk u faktua asgjë”, deklaroi Karpushin. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Financimet ruse, “Moska zyrtare” i del sërish në krah Bashës: Akuzat janë të pabaza, ja e vërteta”

 1. SHQIPETARI-GJERMANI says:

  @@ Druzhe Bashovici…Tavarish..Basho…Gaspadin Lulic Bashovici:Russia ishte AJO.qe Financoj Partine e LE PENIT ne France–sepse kjo Parti ishte ne nje Vije me INTERESAT RUSSE, dhe se pari do te Hiqte Embargon kunder Russise..
  1-Cadra e “Poshtersise” dhe Antishqiperise ne mese te Tiranes..ishin ne nje Linje me Antishqipetarizmin e Lulezim Bashes..kur DEKLARONTE:BULLSHEET…Europa…..???
  Lulic Bashovici..qe na ishte bere Mister “NJET”(JO) ne Shqiperi po kerkonte Linja Bashkepunimi edhe me “Djallin” vetem dhe vetem te Mbijetonte….Takimi me Ambasadorin Russe ne Tirane..ne kohen kur ne Shqiperi kishin Zbritur Emisaret Europjane..ISHTE NJE MBESHTETJE RUSSE PER BASHOVICIN-LUL…Russia kerkon Elementet e saj ne Europe dhe Bote…Lufta me Tanke dhe Avjon Bombardues ka Mbaruar..LULIC BASHOVICIT JU PREMTUA MBESHTETJA RUSEE..por me C´fare Cmimi??????????????Kete e di Lulic Bashovici..
  2-UDB-ja SERBE BASHKPUNON NGUSHTE ME FSB-Ruse…Mos valle Tutoret dhe Shefi i UDB-se i cili eshte edhe shef i “INGINJERIT” Lulezim Basha..KORDINOJ DHE KERKOJ NDIHMEN E SHERBIMIT RUSS TE TBULIMIT FSB-e???ESHTE SHUME E MUNDSHME….
  3-LULEZIM BASHA..nuk ka Reaguar dhe Treguar asnjehere se eshte Shqipetare..qe Mbeshtet..Shqipetaret..ai ka Mbledhur nje Bande te Korruptuarish pas Vetes..qe ti perdore si ti doje…
  4-Dhe e rendesishme eshte se Russia,gjithmone..dhe 10-te vitet e fundit eshte Shume Aktive ne Bote..Grushti i Shteti i Deshtuar ne Malin e Zi…ka per AUTORE RUSET..pse te mos Mendojme se Levizja e Lulic Bashovicit ..me Moton e “Cadres” Rama-Ik…ISHTE NJE GRUSHTE SHTETI I DESHTUAR????????????
  LULEZIM BASHA::DUHET TE HETOHET NGA ORGANET SHQIPETARE ::SI DHE TE KERKOHET NDIHMA E SHTETEVE MIKE…si Gjermania dhe Amerika..pa lene Pase MOSADIN E FAMSHEM…Lulic Bashovici eshte nje SPIUNE I NDYRE..lol

 2. mandakalli says:

  Gjithcka eshte e pavertete deri ne momentin qe ruset e mohojne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *