Frrok Çupi sulmon lezhianët dhe veriorët: Janë ujk për njëri-tjetrin, po i përdorin jugorët njësoj si në komunizëm

Frrok Çupi nuk i ka pritur mirë arrestimet në Lezhë, pas skandalit të tjetërsimit të qindra hektarëve tokë tek “Rëna e Hedhun”.

Ai ka bërë një shkrim me baza krahinore, duke thënë se lezhjani për lezhjanin është ujk.

Kur iu vunë prangat kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Fran Frroku, dikush i pëshpëriti në vesh: “Kemi urdhër nga Arta Marku të të arrestojmë…”.

Si  Frani edhe Arta janë rritur në Lezhë; madje me sa mbaj mend- babai i Artës (prokurore e Përgjithshme) është akoma inxhinier në një nga ndërmarrjet e Bashkisë në Lezhë…

Mirënjohja e njërit për tjetrin, mes dy lezhjanëve- u manifestua: Zonja Marku urdhëroi arrestimin e zotit Frroku; ndoshta edhe pse kryetari i Bashkisë nuk kishte pushuar nga puna të atin e Artës…

Por këto janë hollësira sa për hyrje bisedash…

Fjala se ‘Njeri për Njeriun është Lezhjan” ka lindur në biseda sarkastike mes gazetarëve aty nga viti 1994, në Klubin e Fidelit.

Atëherë kishte ndodhur njësoj si sot, që disa gazetarë lezhjanë ishin burgosur dhe disa lezhjanë të tjerë mbanin anën e Policisë që i burgosi…

Përsëri  këto duken si hollësira. Aforizma e re: “Njeriu për njeriun është lezhjan”, ishte transplantuar mbi një aforizëm të vjetër që thotë se “Njeriu- ujk për njeriun”. Tani kjo ka marrë trajtën e tretë: “Ujku për ujkun është lezhjan”.

… Por që ka brenda disa të vërteta sa të kohës, aq edhe të psikologjisë dhe të metodës për mbajtjen e  pushtetit.

Pushteti i diktaturës komuniste u vendos me vështirësi në Veri të Vendit; dhe arsyet pse veriu nuk e do komunizmin, dihen.

Veçse diktatura e Hoxhës gjeti mënyrën si t’i dominonte krenarinë dhe besimin  në Veri të vendit.

Diktatori mori në dorë taktikën kriminale që ‘çdo verior të kthehet në Ujk për veriorët”. Si të thuash sot se ‘lezhjani është ujk për lezhjanin”…

Qysh në luftën e parë për pushtet komunist, diktatori nxiti në veri luftën civile ‘në emër të Partisë’. Pas çlirimit të vendit nga pushtuesi i huaj,  Hoxha ngriti çeta ‘heronjsh’ për të vrarë fshatarët e tyre në Veri. Në krye të Çetës së Vigut (Mirditë) u vu një mirditor nga Miloti: Ndoc Dedë Marku… Ndoci nga Miloti, me katër të tjerë: një Ndoc tjetër (Mazi), Hudajet Lezha, Naim Gjylbegu… nga Shkodra  dhe shkuan në fshatin Vig për të vrarë mirditorë. Mirëpo, fat i keq, mbetën në fushë të betejës, dhe Hoxha nuk i bëri as dëshmorë…

Kështu ka ndodhur. Edhe aktivistet e rinisë komuniste kështu u përdorën. Arta Marku është tipike aktiviste bolshevike për nga pamja dhe qëndrimi; megjithëse paska origjinë të vuajtur nga komunizmi.. Mirëpo Artën e kanë përdorur si ‘Ujk’ lezhjan kundër lezhjanëve…

Para disa ditësh në Lezhë u ndodh ministri i Brendshëm, një vlonjat që nuk është lezhjan, por nuk bëri asgjë për të kryer arrestime… Sepse është Arta, ose çdo Artë tjetër nga Lezha, që përdoret për të bërë arrestime…”, shkruan Çupi.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

59 komente në “Frrok Çupi sulmon lezhianët dhe veriorët: Janë ujk për njëri-tjetrin, po i përdorin jugorët njësoj si në komunizëm”

 1. eli says:

  Or pusht!Or shpirt dhim!Or gje e keqe!

  1. Spartaku says:

   Te kame dhjere mu ne mendjen tende te pjerdhur o Frrok Maloku.Ti more mute muti, me kete shkrim kerkon ti’ hedhesh benzine zjarrit se ashtu te meson ty idhulli yt Sali Berisha.Sipas teje Arta Marku nuk duhet te arrestoi hajdutet se jane nga lezha,pra nga veriu.O fare keqe,kur Enver Hoxha paska hedhur verioret kundra njeri tjetrit? Kete nuk e kemi ditur dhe as degjuar ndonje here.Kjo eshte shpikja e mendjes tende te dhjere.Palaço.Drejtesia ne vendin tone sa ka filluar,dhe Arta Marku po bene detyren e saj shume mire,pavaresishte se ty palaço nuk te vjen mire.As ne pullcet bytha fare se nuk te vjene mire ty dhe ndonje tjetri si ty.

   1. Edkari says:

    Tamam ashtu eshte.
    Nje verior nuk duhet te flase keq dhe te sillet keq
    me nje verior kur kete ja kerkon nje jugor.
    Kur brigadat partizane kaluan Shkumbinin dhe mesyne ne veri
    ishte koha qe gjermani po largohej vete dhe te zot te shtepise u bene
    morracaket me yllin e kuq ne balle dhe kendonin te hidhnin vallen
    krah per krah njeri tjetrit ne veri te vendit duke thene
    –dridhe o dridhe kemen/geges ti qijm temen..
    A e keni pare si i perdor Rama disa verior mbasi i jep nga nje post?
    i sul harbut♪e karshi veriorit tjeter..
    verioret i kane dal me pushke komunistave por dhe Enverit.

   2. Edkari says:

    shof ketu se shumica e keni share Frrokun me fjalor teper banal
    por me kete fjalor po ju a kthej dhe une–Ja u qifte Frroku motrat e grate
    e nonat te gjitheve me kete karin tim dhe ju siguroj se do mbeten te kenaqura
    nga kari i Edkarit.

  2. Toni says:

   Filluanj keta legenat me Jug dhe Veri. Sa here qe keta jane ne pozicion te veshtire fillojne me ndasite. Ore esadiste te ndyre. Shqiperia eshte vetem 28 mije km katror. Na kane vjedhurm vrare, rrjepur pikerisht sepse ka patur njerez si puna e juaj. Na eshte dashur nje Skenderbe te na sjelli bashke apo nje Ismail Qemal. Kjo eshte dhe ka qene devisa e pushtuesit: Perca dhe Sundo (Divide et Impera). Arta Marku eshte nje grua e forte dhe e ndershme dhe ne e pershendesim dhe i heqim kapelen qe po i fut ne burg te gjithe ata qe kane vjedhur pronat publike pavaresisht se jane veriore apo jugore apo qendrore. Ore rrugac, Frrok Cupja, je nje esadist i ndyre!

 2. Dauti says:

  Ja fute pordhes si gjithnje or rrok apo frrok

 3. hyseni says:

  Qelbesire, nuk hoqe dore nga marifete te tilla per te percare verioret dhe ne pergjithesi te gjithe shqiptaret, por fale zotit verioret nuk marrin mendjen tende te semure e te poshter. Kujt i sherben me keto shkrime e mendime te poshtra qe ke? Sigurisht vetem shqiptarve jo.

 4. A. says:

  Ky shkrim i Cupit ka vlere vetem per te pare sa poshte ka degraduar autori!

 5. Haka Tekizoti says:

  Frrok Çupi njeriu më pa shtyllë kurrizore në radhët e shqiptarëve (nëse është shqiptar). Ky, që e bëri leckë Berishën në 97-tën tani flet pikë për pikë si ai, duke dashur ta ndihmojë sot në misionin e tij për përçarjen e shqiptarëve. Mirë Saliu që është i detyruar të kryejë detyrat e ngarkuara nga serbët, po Frrokun kush e shtrëngon të kryejë këtë mision?!!!

 6. bragjinbisha says:

  Ndjej neveri per kete njeri

  1. Zjarri says:

   O Frrok te qifsha ne mendje…po te ishte Arta Marku nga jugu cfare do shkruaje more robqire

 7. Ida says:

  Shume gje e shpifur! Turp!

 8. Selim says:

  Eshte i deklaruar ky felliqesire si nxites i perçarjes veri juq, eshte 24 kard pasonjes i Saliut te Milices dhe nje nga me te paskupujt per te ndyre ne çdo aksion te drejtesise dhe policise per rruajtjen e rendit. Po kaq te vendosur duhet te jene edhe shqiptaret e denje per kete kombesi per ti qendruar repte dhe me vendosmeri. Eshte simboli i se keqes qe ka kapluar kete vend prej 28 vjetesh. Ky dhe gjithe kategoria e tij morale duhet te izolohen nje ore e me pare nga shoqeria e shendosh shqiptare,ndryshe kalvari i vuajtjeve popullore do te vazhdoje edhe dekada te tjera.Eshte koha per te reaguar ndaj ketyre nese duam ti shebejme te ardhmes se vendit ,te ardhmes se femijeve tane.çdo hezitim eshte me pasoja te renda.

 9. Fred Cola says:

  Frrok cupi..je vertet cup nga koka dhe mendja..Ske piken e llogjikes.
  Po pse si mendon zotrote ky popull aq budala eshte valle!? Ti mendon se duke perdorur epitete Veri-Jug do shpetosh hajdutet dhe kriminelet qe vazhdojne te maskakrojne e degjenerojne vendin..?

 10. butrinti says:

  E DHJEU NJEHER LIDERI I JUAJ ANTISHQIPTARI BERISHA , PRAP JU ?

  1. xixa says:

   PRAPAKTHEU SHOKU FRROK. DIKUR SHOKU – ZOTI FRROK KUR BENTE STAZHIN E PARTISE NE FANE TE MIRDITES BERI NJE SHKRIM NE “ZERIN E POPULLIT” FANI ME BORE ku trajtonte nje dasem me pjesearrjen e shume shokeve dhe shoqeve te PARTISE qe me nje servilizem te pa shoq i u thurte lavdi deri ne bythelepirje, ves te cilin nuk e la edhe sot e kesaj dite. Si gjithnje servil, shitete per 5 cent, SHERBTOR I TE GJITHA SISTEMEVE, PA NJE BOSHT TE TIJEN PERSONAL EDHE SOT NE VITET E PLEQERISE. AS ME PAK E AS ME SHUME NJE MBETJE E HUAZUAR NGA SHEKUJTE E MESJETES

 11. I DREJTI says:

  TE QIFSHA TET EME E ÇTE KESH O FROK O MUT HALEJE. JE NJE PLEHRE E VERTETE.

 12. Riku says:

  Te te them Shoku Frrok ( sepse keshtu te kam njohur kur kur punoje si instruktor partie ne komitetin e partise se rajonit nr. 2 Tirane), apo si thone tani, z. frrok. Je mesuar nga koha te mbashflamure rezerve ne gji, dhe te nxjerresh gjithmone ate qe te duhet. Mund te thuash zoteri, çˋhyn ne pune ketu kjo e ashtuquajtura „armiqesi ndermjet verioreve“? Ata kane vjedhur, kane pervetesuar gjera qe si kane pasur te tyret. Edhe sikur te kishin marre gjerat e tyre ne nje forme te tille, do te ishte vjedhje. Dhe vjedhja denohet, pavarsisht motivit ne te cilen eshte kryer. Apo, mos valle, ke ndonje pjese ti atje, qe te djeg kaq shume?

 13. Lumi A says:

  O Frrok Qupi ta q…..te kina nenen ore pusht. Karten e ndarjes e keni perdor edhe ne 97 ti me agjentin e UDBS Salih Sheqrre Karaxhici. Arta Marku ka perkrahjen popullit ndersa ju o kerma ne mut do te perfundoni. Te fala nga shkodra.

 14. Monkey says:

  Or Cup, po nëse ka shkelur ligjin e ka vjedhur me të dy duart e këmbët, nuk duhet arrestuar se është lezhjan apo verior ? O vemje që kërkon të futësh përcarje, ju na keni lënë prapa Europës me këto arsyetime.

 15. ela says:

  te mallkofte zoti ishallah or pusht or maskara o spiun i UDB-se te vafte helmi ne familjen tende brez pas brezi o kelysh kurve, po jane qelbesira keta qe te publikojne ndyresirat e tua

 16. bardhyl says:

  Vertetet nje shkrim qe ka mission te vetem percarjen, intrigen, vellvrasjen, ndarjen, percmimin. Me vjene shume keq per menyren qe Frrok Çupi merre persiper te mbroj ata qe e kane bere balte permes shkeljes se ligjit. Me sa e njoh Frrokun ai e di shume mire kush arreston. Nuk te shpie ne qeli qevria po lakmia, o Zoti Çupi.
  Miqeisht bardhyli

 17. Rryfeja says:

  Po e sterthem:Spastrim sic beri Kosova,do bejme Ne o Ediiii???
  Futi nje plumb ketij o Edi!!!
  Mire edi qe fle,po keta te ” policise kriminale”?

 18. Naim Frashëri says:

  Të Shkerdhefsha te gjithe Rracen ,me meshkuj e femra qe ke Frok Çupi. Ti ke Shkerdhyer Motren tate o Frok Goj Majasilli.

 19. selvia says:

  O Frrok o malok ngele gjith jeten plere,ne kohen e Enverit qe mos ardhte kurre, nuk ka pas dallim VERI JUG,nuk i kemi thone verioreve MALOK,kete perçarje e solli Sali krimineli.Me fal se vetem Tropojaneve i thojshim KARADUC…..

 20. Albani says:

  Nje malok shkruan per maloket e tjere! Por ky eshte shembulli me i mire i malokerise: Maloku ujk per malokun! Ky, deri sa ishte kunder Sali Berishes, nuk ka lene vrer pa ncjerr per Saliun dhe maloket evtij, tani qe eshte bere me Saliun tere vrerin e nxjerr pervte tjeret. Ky eshte kameleoni (specie qe ndryshon ngjyren sipas mjedisit) me tipik i ketyre viteve: servil, shpifes, intrigant, rrugac i nivelit me te ulet! Dhe cfare u meson ky servil femijevevte tij?!

 21. Une says:

  I ngjan neperkes me gjuhen me helm .Njeri I peshtire zvarranik bythlepires me500 flamuj

 22. Kaonia says:

  Me kar burre se ty skam degjuar ndonjehere.Po pse more legen fut percarje te shqiptaret.Spiun i dreqit.

 23. Harillaqi says:

  Bobooo! Sa shume fjale te renda per Frrok Cupin.A ka ndjenja ky Frroku? Nuk i beine pershtypje se te gjithe e bejen lecke ne komentet e tyre keta njerez?A ka fytyre te dale ne mese te njezeve ky kafshe me fytyre njeriu? Megjithe ate,mire bene Frroku qe dele me keto mendime te mbrapeshta,qe populli te bindet se me ç’fare njerzish te pd-ke ka te beje.Votat kurre nuk i jepen pd-ke.Ja shembull eshte Frroku qe flete nga bytha,dhe eshte nje pasqyre ku shikojne Pd-ke te keqe dhe terroriste.

 24. Nje qytetar says:

  Helmi i percarjes skalon me o Frrok. Sben gje tjeter vecse fiton urrejtjen popullore. Kafshofsh vehten o gjarper.

 25. Timi says:

  Prokuroria duhet ta arrestoje kete krimb enverist e berishist qe mbjell urrejtje dhe percarje. Kosovare, lezhjane, pukjane, tropojane, durresak, tironc, vlonjate, korcare, gjirokastrite, sarandiote e came jane te gjithe shqiptare o frrok kurva, o mashe berishiste. Nese shqiptaret, (verioret dic i ndan e vecon ky bythqiri berishist), degjojne e lexojne kete krimb harram e pacin emrin shqiptare.
  Ne nje kohe kur cdo gazetar normal duhet te mbeshtese policine ne luften e saj me keto maskarenj e grabites qe ja hyne pronave e i bene lemsh e li, weni i berishes frrok cupi me nje arsyetim idiot mbjell vravrasjen…ly krimb duhet artestuar seosr eshte i rrezikshem bash si hajdutet e pronave ne lezhe e si kriminelet e tjete

 26. Timi says:

  Prokuroria duhet ta arrestoje kete krimb enverist e berishist qe mbjell urrejtje dhe percarje. Kosovare, lezhjane, pukjane, tropojane, durresak, tironc, vlonjate, korcare, gjirokastrite, sarandiote e came jane te gjithe shqiptare o frrok kurva, o mashe berishiste. Nese shqiptaret, (verioret dic i ndan e vecon ky bythqiri berishist), degjojne e lexojne kete krimb harram e pacin emrin shqiptare.
  Ne nje kohe kur cdo gazetar normal duhet te mbeshtese policine ne luften e saj me keto maskarenj e grabites qe ja hyne pronave e i bene lemsh e li, qeni i berishes frrok cupi me nje arsyetim idiot mbjell vravrasjen…ky krimb duhet artestuar sepse eshte i rrezikshem bash si hajdutet e pronave ne lezhe e si kriminelet e tjete.

 27. uskania says:

  Ke rënë shumë posht Frrok. Si mund të quash bolshevike Arta Markun pse zbaton ligjin?! Po qe se ke parasyshë të kaluarën, a mund të krahasohesh ti familjarisht me të? Mirditorët të njohin kush je, sepse i çave bulshitë duke i fryrë zjarri të djegies së Shqipërisë më 1997’tën. Apo jo? Kujton ti se vendi do të shkojë nga një theqafje në tjetrën? Turp të keshë! Rri aty me gruan e re e mos ha mut.

  1. Bureto says:

   Uskania! Pse kur ka qenë lart ky, apo kur i doli kundra Saliut nga Vlora në ngjarjet e 1997? Jo moj! Ky meriton një mal me epitete poshtëruese dhe jo të ushqesh, qoftë dhe nga naiviteti, idenë se tipa si ky nuk të nakatosin zorrët dhe të bëjnë të vjellësh. Thjesht meriton t’i thush i pështirë. Komentuesit e shprehin mëse qartë këtë, por që jam i bindur se neverinë për këtë krimb e kanë e mijra të tjerë, që nuk i kanë ngenë të merren me të.

 28. taraboshi says:

  O Frroq, 3 verior patem e asnje nuk u doshin gje, dy ishin kriminela ,Zogu me Sali Berishen dhe Ramiz Alia dredharak i pa bes i lidhur me te huajt ne korriz te shqiptareve .E çoi gjendjen ekonomike te popullit ne katastrof baras me armik i popullit .

 29. ta says:

  pashe gjithato komente,me zjarr,kaq shume u ben pershtypje? Njerez si ai ka kudo,por ju tashi u kujtuat,e mbajtet gjarperin ne gji e ushqyet dhe tani e pate qe eshte gjarper???….

 30. Franci says:

  Pas Fahri Balliut ky eshte fytyra me e poshter e gazetarise shqiptare.
  Llum !

 31. PATRIOTI says:

  A E DINI QE KY PIDH MOTRA ESHTE AGJENT SERB.MISIONI I TIJ GJITHMON KY KA QEN TE PERCAJ VERIUN ME JUGUN.PTUUUU RRAC E QIR

 32. Fran Shala says:

  Frroku thotë kur të gjithë vjedhin pse po kapen me këtë?? Po pse mos të kapen me këtë?? Çfarë ka ndryshe nga të tjerët ky?? Apo sepse qenka miku i Frrokut?! Nuk ka vlerë si argument!! Dhe thënë nga Çupi është dhe e pandershme!!
  z. Frrok nese keni informacion (për ata që përmendni vetë) mund t’i dërgoni atje ku duhet dhe jo atëhere kur prekeni vetë të filloni të flisni kështu!! Ajo që ju thoni është e vërtetë që ky është një sulm dhe s’ka të bëjë fare me kapjen e keqbërësit por nuk të justifikon ty kurrësesi! Dhe për më tepër ty të bën të pandershëm që e thua sepse penën e ke përditë në dorë.

 33. Genti says:

  Eshte e turpshme qe nje gazetar si Cupi te trajtoje si injorant pozicionin e Prokurores se Pergjithshme ne pozitat e krahinarizmit,miqesise perkunder pananesise dhe ligjishmerise qe duhet te drejtoje punen e institucionit qe drejton. Sipas llogjikes se z. Cupi duhet te kemi nje Prokuror nga jugu per veriun dhe nje nga veriu per jugun pasi nje verior nuk duhet te zbatoje ligjin per nje tjeter verior sikund nje jugor per jugorin e tij pasi do te quhej “ujk”,nderkohe qe sipas Kushtetutes se Republikes duhet te jene te gjithe te barabarte para ligjit. Te perdoresh terma anakroknike e percares mes qytetareve te Shqiperise eshte thjesht antishqiptare. Nje gjuhe te tille do e kishin zili edhe qarqet shoviniste ne rajon. Drejtesia duhet ti futet punes me pergjegjesi e tu “prese” duart hajduteve pa dallim feje,krahine dhe ideje pasi kete vend po e merr lumi. I ndershmi,i drejti,i pafajshmi dhe puntori jane shaluar rende nga rraca e poshter e hajduteve, e te korrutuarve dhe te inkriminuarve. Ata qe s’durojne dot po ikin nga syte kembet ndersa ata qe do mbesin nje dite do tu arrije thika ne kocke e nje dite do mblidhen e do ngrihen e do ti terheqin zvarre me te mbjelle e te pjelle me pasuri e me katandi pasunaret e rinj qe i rropen keta 2o e ca vjet horrllek. Nuk do ishte aspak keq qe kasta e ketyre plehrave te pasuruar mbi djeresn dhe gjakun tone te shihte tmerr me sy ne menyre qe ata qe dovinin me pas e te qeverin kete popupull ti therrasin mire mendjes kur tu shkoje mendja per ndonje abuzim.

 34. toni says:

  Per njeriun e zakonshem…nese do te dish sa eshte I respektueshem,shiko sa vete shkojne ne varrimin e tij…per nje gazetar..pas artikullit te tij,shih reagimet.pozitive e negative.
  Ne rastin tend Frrok..jane 100% negative…!nese ke nje koment..thuaje Frrok..te presim !

 35. Zani says:

  Ore frrok hulu pak hej burre po atyre Lezhjanve qe skan buke te hane dhe shpresat I kane vetem te zote çfare ke me I thone. Me shkrimin qe ke bere i ke vene vulen, ke ndihmuar drejtsin ,popullin ne veçanti verijoret dhe ke nderu verdin.

 36. Jugor pa jug says:

  Ore …… milet … po ç’keni me Frrokun e ngrate me sharje e ofendime !!!!!!! Po çdo kush le ti beje nje pyetje vetes per te analizuar ato qe ka thene Frroku . Frroku ka shprehur ate qe ne jete te jeteve perjeton veriu i shqiperise or ju mbyllte radakja juve !!!!! Asgje e re nga ato qe thote Frroku …. te tera te vjetra sa eshte toka ……. verioret historikisht jane vrare e spiunuar midis vedit ne gjithe historine e kesaj toke !!!! Pse shqetesoheni …. pse bertisni kot e masa koti ????!!!!! Perse kanuni i Lek Dukagjinit ze vend vetem ne veri te Shqiperise dhe jo ne jug apo shqip . e mesme ????!!!! Nuk eshte pune se ja ka fut, jugu por eshte pune geni ….. geni e perseris , “uthulla e forte thyen enen e vete ” thonin te vjeterit !!!!!!! Shikoni ku i kendohet dhe sajohen “triologjira” me shume “beses” … veçse ne veri , ku nuk ka bese !!!! Pse nuk zihet ne goje fjala “bese” ne jug te shqiperise apo dhe ne shtetet e tjera rreth e ma tej ne Europe dhe Bote ????!!!!! Pse ??? Sepse pabesia aty ka origjinen …. aty ka “shtepine” dhe per kete Frroku i Lezhes eshte i frustuar nga kjo ndjenje inferioriteti karshi jugut e viseve por dhe shteteve te tjera . Duke e perjetuar keq te qenit verior dhe i pabese , mundohet t’jau faturoje jugoreve “importacionin” e pabesise tek verioret !!!! Perse ne veri kur te binte rruga te shkonje vizitor ne ndonje kulle gjeja e pare ishte te kerkojshe “bese” tek i zoti i kulles ( a ke bese o i zoti shtepise ) para se te shkelnje pragun ….. ???!!!!! Ne jug nuk ishte ky zakon (nqs do ta quajme) ….. ti kerkonje bese te zotit te shtepise !!!! Teme e gjate dhe e thelle nuk po zgjatem .

  1. Maelga says:

   …Pikerisht qe te mos te te vriste pas shpine, prandaj i kerkoje Besen.
   Sepse nuk ia kishe besimin, prandaj i kerkoje Besen.
   Sepse verioret nuk i beri Jugu te pabese, por jane vete te paBese.

   Sa per brockullat qe shkruan Frroqi, nuk ia vlen t’i lexosh e jo me t’i komentosh.

  2. Para Laci says:

   Inferior dukesh ti qe shan e bertet jo verioret. I ke par to verioret te dalin e te shajne njeri tjetrin neper forume? Nuk po mundohem te mbroj frrokun po argumenti yt nuk zen vend. A e ke pare se cfare ndodhi ne 97-ten? Ishte pikerisht kanuni I Lek Dukagjinit sa do I vjeter qe te jete qe e mbajti veriun pa u djegur. As cereku I njerezve qe u vrane ne jug nuk u vrane ne veri, Zoteri. Ca te keqe ka se veriu nuk e donte komunizmin? E don komunizmin ti shko e je to ne Korene e veriut.
   Jeni ju te jugut qe nuk nihni ligje. Ne lazarat skishte polici te hynte. Me 97-ten filliuat duke u vrare si kafshe me njeri tjetrin sa edhe veriu kishte mbet pa fjale. Del ti e thua se verioret Jane inferiore. Per cfare? Per njerez si ti?

 37. shushica says:

  O Frrok mesjetari ,ata hajdute kane vjedhur token e perbashket te verioreve,pasi Rana e Hedhun eshte ne veri ,o Frrok…Sipas logjikes tende idiote te ndyre ,çdo verior mund te vjedhe verioret e tjere dhe te mos denohet ,sepse eshte verior …Pra nje prokurore nga veriu nuk mund te hetoje verioret .Atehere ,nje prokuror nga jugu nuk mund te hetoje jugoret .Po kush do ta vendosin drejtesine ,marsianet apo kanuni …E pra kjo eshte kategoria lumpen intelektuale qe vegjeton akoma ne Shqiperi .Rinia intelektuale veriore ,por edhe e krahinave te tjera ,duhet ti fshije keto mbeturina mesjetare nga jeta publike ,duke i demaskuar me argumenta se sa te rrezikshem jane keta personazhe per fatet e shqiptareve ,te te gjithe krahinave ,te te gjithe besimeve .Zhduku nga skena o Frrok spiuni i ndyre i qarqeve shoviniste antishqiptare greko serbeve ,sepse vetem ata flasin me kete gjuhe .

 38. timo says:

  Është fatkeqësi për shqipëtarët dhe në veçanti për lezhianët që ka një gazetar JAGO si çUPI.

 39. dumrea says:

  SHKRIM QE NUK JA VLEN TE BOTOHET

 40. Bureto says:

  Uskania! Pse kur ka qenë lart ky, apo kur i doli kundra Saliut nga Vlora në ngjarjet e 1997? Jo moj! Ky meriton një mal me epitete poshtëruese dhe jo të ushqesh, qoftë dhe nga naiviteti, idenë se tipa si ky nuk të nakatosin zorrët dhe të bëjnë të vjellësh. Thjesht meriton t’i thush i pështirë. Komentuesit e shprehin mëse qartë këtë, por që jam i bindur se neverinë për këtë krimb e kanë e mijra të tjerë, që nuk i kanë ngenë të merren me të.

 41. Koba says:

  Koke Neperke e Ndyre.Je mesuar me Korrupsionin .Ke harrue se e mbylle drejtorllekun ne Ministrine e Kultures me 1 milion Euro deficit.????.Je Pjelle e se Keqes.E keqja te bashkon me te Keqinjte si Sali Krimineli dhe Like Bajga apo Mona Baxhella (Zhan D’Arka e korrupsionit)

 42. lavdosh says:

  Me ato qe thone leta te ish Koha Jone (Cupi, Lesi,Frangaj) po vertetojne ate qe kame thene me perpara: jane shume forca regresiste, qe predikojne urrejtje/ndarje fetare, krahonore, klanore. Kjo mund te shpjegohet vetem me faktin qe keta punojne per agjenturat e huaja per nje lufte civile ne Shqiperi

 43. Cuku says:

  FRROK QYPI —- PARDESY E BARBHE
  FRROK QYPI — NJERI I RAMIZ ALISE
  Cfare prisni me shume nga nje ish instruktor partie ,nje sherbetor I Ramiz Alise ,nje sherbetor I Serbise,nje bythelepires model dhe shembullor,
  Nje qen I zgjebosur si gjithe
  PARDESYTE E BARDHA

 44. çeço Selimi says:

  Ky Frroku hiqet sikur eshte filozof ,por vleresimin e bejne te tjeret !!! Ky Frroku na e ngriti ne piedestal te rrjedhuren nga trute , Monika K ryemadhin ,kur beri gjithe ate zallamahi brenda dhe jashte Parlamrentit , duke e krahasuar me Heroinen franceze ZHAN D ‘ARK !!! FRROK ! NUK DUA QE TE PERDOR FJALE FYESE , SIC JANE PERDORUR ME SIPER , NDAJ TEJE, POR TI I MERITON ATO !

 45. Viro says:

  Njeri I ndyt je o Frrok. Arta Marku eshte atje me zbatu ligjin Jo me mbrojt hajdutet e lezhes kur vjedhin toke. Eshte ceshtje drejtesie or ndyrsire, sepse drejtesia sjell moral dhe unitet shoqeror, jo ndarja qe kerkon ti. Ne vend te heshtesh apo t’u thuash hajduteve; na turperuat lezhen, kerkon percarjen. I perbuzur do ikesh nga kjo bote, o gjarper.

 46. , says:

  frroqe p..cka jugu dhe veriu jane te nje gjaku,e prej nji nane.Ndersa ti bashk me sulltanin tend qe i lepin bithen jeni te shitun o tradhtar te pa turpt.

 47. h says:

  O derr maloku,mos u shit se e ke menduar ti thenien.
  Homo homini lupus. Hobbes.(nuk eshte koha e lire o tyte )

 48. Koci says:

  Kur Frrok Qupi zbërthente mësimet e shokut Enver në kursin e Bashkimeve Profesionale në ish kampin e puntorëve ne Durrës, gjurmonte për p… duke ja kërkuar kursanteve. Një kursante nga Rrësheni nuk ja dha se i doli fjala që e kish atë veglën e vogël dhe ky nga inati zuri dashnore një nga jugu por ajo i hapte këmbët për të kaluar kursin e për ti vënë ndonjë notë të mirë Frroki se në fakt ishte pishman për lidhjen pasi nuk e kënaqte Qupi.
  Ka dhe histori të tjera për këtë figurën, por do ti rrëfejme një herë tjeter.
  Për tani mjafton kaq, o Frrok të martofsha Venon.(Mos harova të ruaj sekretin e ti them emrin e dashnores.)

 49. Gazetar says:

  PO kur ky sa u be drejtor I ATSH-se dhe ne mbedhjen e pare , pasi u botua nje artikull ne “koha Jone” sikur presidenti dhe kryeministri e kishin thirrur te behej drejtor, por qe nuk ishte e vertete dhe ne salle pati nje udbash qe mbanjte shenime si gazetar francez i kamufluar dhe goditi ashper mirditorin e tij gazetarin e njohur Zef Pergega, duke e quajtur “prift te lajmit” “ka bere shkrime per kishen katolike” kam qene ne Rd ate kohe dhe I kam pa me sy dokumentacionin. C;fare miund te thote su sorisiane agjent I shume sherbimeve. po kur shkoi ne aeroport kerkoi ta merrte me vete sish ministry I jashtem!? Shkoni ne gjykaten e Tirabnes apo apelit. Hyni ne internet se jane te gjitha. Turp per te dhe te gjithe televizionet qe I japing kredit

 50. gazetari says:

  po pse o pa cipe nuke botove komentin e gzetariit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *